agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Sukulent > Sukulent Hastalıkları
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen cgora

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-03-2020, 22:42   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-03-2020
Sukulentte böceklenmeler

Merhaba arkadaşlar sukulentimdeki sıkıntıyla ilgili araştırma yaparken rastladım siteye, tecrübeli arkadaşların bana da yardımcı olacağını düşünüyorum. Fotoğrafta gördüğünüz gibi siyah siyah bir sürü böcek ile dolu. Her gün bakıyorum aslında ama şimdiye kadar hiç böyle bir şeyle karşılaşmamışken bugün sanki haftalardır bakmamışım gibi üzerinin bunlarla dolu olduğunu gördüm. Diğerlerine de 3er 5er bulaşmış ne yazık ki. Unlu bit olabileceğini düşünüp araştırdım ancak onun beyaz olduğunu gördüm. Bu neyin nesidir, ciddi zarar verir mi, nasıl kurtulabilirim? Yardımcı olursanız çok çok sevinirim

haticeerdem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2020, 08:06   #2
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi haticeerdem Mesajı Göster

Merhaba arkadaşlar sukulentimdeki sıkıntıyla ilgili araştırma yaparken rastladım siteye, tecrübeli arkadaşların bana da yardımcı olacağını düşünüyorum. Fotoğrafta gördüğünüz gibi siyah siyah bir sürü böcek ile dolu. Her gün bakıyorum aslında ama şimdiye kadar hiç böyle bir şeyle karşılaşmamışken bugün sanki haftalardır bakmamışım gibi üzerinin bunlarla dolu olduğunu gördüm. Diğerlerine de 3er 5er bulaşmış ne yazık ki. Unlu bit olabileceğini düşünüp araştırdım ancak onun beyaz olduğunu gördüm. Bu neyin nesidir, ciddi zarar verir mi, nasıl kurtulabilirim? Yardımcı olursanız çok çok sevinirim
Yaprak biti.

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-09-2020, 19:09   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-09-2020
bende de beyaz yassı böcekler mevcut yaprak diplerine yerleşip yaprağın sapıyla düşmesine neden oluyorlar, nasıl kurtulabiliriz acaba?

Mesut Temiz beğendi.
cgora Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-09-2020, 19:50   #4
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cgora Mesajı Göster
bende de beyaz yassı böcekler mevcut yaprak diplerine yerleşip yaprağın sapıyla düşmesine neden oluyorlar, nasıl kurtulabiliriz acaba?
Bitkinize musallat olan böceğin adı "unlu bit" (ya da diğer adıyla "pamuklu bit")... Tam bir beladır, geciktirmeden mücadele etmenizde yarar var...

Aşağıdaki linkte yararlı öneriler bulabilirsiniz...
Unlu Bit (Pamuklu Bit)

Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:52.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024