agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Sucul Bitkiler
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-11-2011, 09:37   #31
Ağaç Dostu

kürşad's Avatar

Giriş Tarihi: 27-10-2006
Galeri: 25
El değmişken linkteki bitkiye de bakabilir misiniz? Su kenarında kökleri genelde suyun içinde olarak gelişiyor. Yayılıcı bir bitki.

kürşad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2012, 11:02   #32
Ağaç Dostu

alperfect's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2010
Anamurda selleme ya da gerdeme denen bir ot var nasıl canım istedi anlatamam pek satılan birşey değil insanlar gider toplar üstelik burda kimse bilmiyor, siteyi açtım araştırdım su teresi galiba ama bizde bunun bir acısı bir de tatlısı vardır tatlısı normal yenen bir ot (daha az severim) acısı ise yukardaki mesajlarda tartışılan batıcı tada sahip hafif acımsı çok lezzetli kuru fasülyenin kısırın yanında çok iyi giden bir tür. Kırşehirde mevsimlik de olsa yetişebilir mi acaba

alperfect Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2012, 11:10   #33
Ağaç Dostu

alperfect's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Şule Mesajı Göster

"Su teresi tohumdan ve kesilen dallarından yetiştirilebilir. İyi bir A ve C vitamini kaynağı olmasının yanında niacin, ascorbic asit, thiamine, riboflavin (bu terimlerin çevirisini bilenlere bırakıyorum) ve demir içerir."
Cevap için biraz geç oldu ama seleme dediğimiz bir otu araştırırken konuyu gördüm;
askorbik asit C vitamini
diğerleri de B grubu vitaminler
B1 Thiamin
B2 Riboflavin
B3 Niacin
Sağlıklı yaşam için günlük olarak alınması gereken vitaminlerdir hücre yenilenmesi, deri ve mukozaların sağlıklı bir şekilde devamlılığını koruması, sinir iletimi gibi birkaçını ancak sayabildiğim ve tüm vücutta etkili maddelerdir
Üstelik bu kadar iyi özelliği olan bir yiyeceğe göre tadı çooook güzeldir

alperfect Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2012, 14:19   #34
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Şule Mesajı Göster
Su kenarlarında yetişen, ayrıca yenilebilen bir su kenarı bitkisi. Adıyaman'da yöresel ismi, ıspatan. Yemek için topladıkları bu bitkiyi suda yetiştirebileceğimi düşünerek, küçük bir kavanoza deneme maksadıyla diktim. Toplanıp getirileli bir haftadan fazla olmuştu. Yine de suyu görünce canlandı ve yeni dallar çıkarıyor. Bitki hakkında araştırma yapmak istedim, fakat ismini bilmiyorum. Bu su kenarı bitkisinin ismi nedir?

sn şule benim yaşadığım bölgede bunlardan çok yetişiyor ıspatan deniyor bazı yerlerdede su teresi deniyor ıspatanın yetiştiği bölge aksu çayında baya çok yetişen bitki maraşın aksu çayında baya yoğun birbitki

cebrail- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2019, 23:34   #35
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Bahçemde küçük bir su biriktirdiğim yerde su bitkileri yetiştirmeye çalışmaya başladım. Bir tane nilüfere geçtiğimiz yıl çiçek açmasını sağladıktan sonra yeni arayışlara başladım. Öncelikle soğuklara dayanıklı sucul bitkiler edinmek isterken burada bulunan su bitkilerinden su teresini yetiştirmek en uygunu gibi geldi bana. Bir tanıdığın yardımı ile su teresi buldum. Akvaryum ortamında yetiştirilebilir mi bilmiyorum. Şifalı bitkiler arasında yer alması artısı. Nedense çok fazla bir bilgi bulunmamakta.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:00.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024