agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları > Subtropikal İklim Meyveleri
(https)

Beğeni Düzeni44Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-06-2019, 20:57   #181
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adana_Miami Mesajı Göster
ANKARA'da nar ağacı yetişmektedir, görünce açıkçası bende çok şaşırdım, nar subtropikal bir bitki değilmidir?
Gps: http://www.google.co.uk/maps/place/Z...9!4d32.8648144

Neyse, bizim ADANA'da nedense, mesela, hindistan cevizi ağacı yetişmiyor, acaba hiç denenmemiş olabilir mi, yoksa gözümden kaçmış olabilirmi?
Mesleğim icabı 2,5 yıldır yurtdışında ikamet ediyorum, mesela ADANA, MİAMİ'den çok daha sıcak, ancak MİAMİ'de adım başı hindistan cevizi ağaçları var, ama ADANA'da hiç görmedim, acaba neden olabilir ve adaptasyon yapılsa tutarmı?

Bunu neden merak ettim? ANKARA'da eğer nar yetişiyorsa, ADANA'da bu mantığa göre hindistan cevizi yetişebilir... Bence ANADOLU toprakları nitelikli olduğu için bu verimlilik söz konusudur.
D.r İbrahim Saraçoğlu; bununla ilgili bir açıklama yapmıştı, 'soğuk beldelerde egzotik bitkilerin yetişmesi asla sizi şaşırtmasın, nedeni; ANADOLU toprakları son buzul çağını yaşamamıştır' demişti!
Sayın Adana_Miami, benim de Ankara'da oturduğum sürede bahçemde bir nar ağacı vardı ve her yıl epey meyve de veriyordu... Narın doğal olarak soğukta yetişebilen bir bitki olduğunu düşünüyorum.. Hindistan cevizinin durumu farklı... Anlaşılan o ki, sıcaklık, tuz, nem gibi açılardan çok özel koşulları gerektirdiğinden doğal alanının dışında yetiştirilmesi çok zor olan ve kolayca ölen hassas bir bitki...

Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2019, 13:21   #182
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-08-2019
Merhabalar,
Tüm forumdaki dostlara selamlar olsun
Yıllardır organik nar üretim işinin içinde biri olarak, forumu biraz geç keşfetmiş bulunmaktayım. Öncelikle bu durum için özür dilerim.
Toptan olarak yurtiçi ve yurtdışı satışlarımız mevcut olup. Ürünlerimizi; üretim tesislerimize gelerek inceleyip görebilirsiniz. Bilgi paylaştıkça güzeldir.
Özet bir bilgi vermek gerekirse :
BIOOD tarım olarak kurulduğumuz günden bu yana, %100 organik nar ve aracısız ticaret ilkesiyle günbegün büyümekteyiz. Ürünlerimiz, bu topraklara duyduğumuz saygının ve iyi tarım uygulamalarımızın bir hediyesidir. Tesislerimizi; iletişim formumuzu doldurarak, dilediğiniz şekilde ziyaret edebilir ve bilgi alabilirsiniz. %100 Organik nar nedir?
Organik gıda ve organik tarım tanımlarından yola çıkarak, dalyan merkezli üretim bahçelerimizde sertifikalı olarak %100 organik nar üretmekteyiz. %100 Organik nar sloganıyla, kurulduğu günden itibaren aynı disiplin ve hizmet kalitesiyle ön göremediğimiz bir ivme ile gelişiyor, dikimden-hasat mevsimine kadar tamamen doğal ürün anlayışıyla ilerliyoruz. Organik ürün adı altında hizmet verebilmek için organik gıda ve organik tarım koşullarını yerine getirmeyi, şirket olarak sizlere taahhüt etmekteyiz.
http://organiknar.com
info@organiknar.com
organiknar.com

Mesut Temiz ve chelik26 beğendi.
mehmet organik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2019, 12:19   #183
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2018
Bu kadar büyük tesiste organik nar yapıyorsanız burada reklama ihtiyacınız yok bence
Dİrek ihracat yaparak bu işi çözmüş olmanız gerekmez mi?

Vedart beğendi.
chelik26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2020, 08:08   #184
Ağaçsever

misoo83's Avatar

Giriş Tarihi: 21-10-2016
This is how my pomegranate bush looks like this year, i have few ripe fruits .

http://youtu.be/z-LdL-zr_bY

misoo83 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-09-2023, 12:27   #185
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-09-2023
Ankarada yetişen nar lezzetli: Ankarada hangi egzotik meyve ağaçları yetiştirilebilir?

Küresel lsınma Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:42.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024