agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Son Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni1408Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-08-2017, 22:37   #181
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Bunlar da olası prostat tehlikesine karşı stoklanmış silahlar dolap tıkabasa domates doldu..40 büyük kavanoz..daha da yapacağım..üç günde 8 büyük kavanoz çıkıyor....her çeşittten karışım yapıyorum rendelerken..sarı, turuncu, pembe, siyah, kırmızı hepsi var yani..
Öyle menemen yapmakla falan uğraşmam; soğuk soğuk meşrubat gibi yudumlarım kışın..''organik hoşaf''tan iyidir bence !!!

Eklenen Resimler

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2017, 23:20   #182
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Mahsule maşallah, emeklerinize sağlık Sayın pria. Rabbim ağız tadı ile tüketmeyi nasip etsin inşallah!..
Sayın pria, komşumda domates sos yapıyor, fakat buzdolabına koymuyor.

pria beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2017, 23:39   #183
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Mahsule maşallah, emeklerinize sağlık Sayın pria. Rabbim ağız tadı ile tüketmeyi nasip etsin inşallah!..
Sayın pria, komşumda domates sos yapıyor, fakat buzdolabına koymuyor.
Benim dolap müsait..yani köydeyken gündelik yiyecek oluyor..pazardan birşey alıp dolaba koymuyoruz..bomboş çalışacağına içi dolu çalışırsa elektrikten tasarruf bile olur hem de domates püreleri daha bir korumalı olur.

verdoque ve YeniGine beğendi.
Eski 16-08-2017, 19:30   #184
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Dün eşim bi kavun al da öyle gel, dedi..ben de İskele'de traktörüyle kavun karpuz satan köylülerin yanına gittim..yaşlı bi teyze ile eşinin sattığı çeşit çeşit kavunlar ilgimi çekti..teyzeye, nereden buldunuz bunca çeşidi diye sordum..başladı anlatmaya..benim satın aldığım kelek yeşili kavunun adı ''hırsız çalmaz'' mış..Bursa'da bir köylüden almış tohumlarını..onca yaşına rağmen ondaki bu merağı görünce, eve kavunu götürdüğümde Margaret Curtain, Garnet, sarı, siyah, turuncu domates tohumlarıyla Oyalı Karpuzdan mini bir paket yapıp götürüp hediye ettim..çok sevindi..hiç böyle karpuz çekirdeği görmedim, dedi..

Bu arada tekrar belirteyim..eşimin de aroma, tad, her yönden en sevdiği domates Margaret Curtain oldu..kısmet olursa seneye sadece bu domatesi ekmem isabetli olacak gibi..

Eski Dün, 22:15   #185
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Domatesleri, biberleri dipfrize depoladık..günlük 2-3 domates ayırıyorum kendime..kalanını eşe dosts akrabaya dağıtıyorum..
Bugün bi akraba kızımıza bi torba götürdüm..ablasına da daha önce 3-4 çeşit domates fidesi vermiştim..''ayy adnan abi, ablama verdiğin bi domatesten yedim..inan şimdiye kadar böyle bi lezzette domates yemedim''..dedi..methettiği domates Margaret Curtain'di..

Gelecek sene köyde yine baya bi domates tohumu, fidesi dağıtacağım gibi görünüyor vaziyet..

Fakat seneye ''siyah cin biber'' dışında biber ekmeyeceğim..tam olgunlaşmadan tahammül edilir durumda salatalarda veya ızgara işlerinde baya yakışıyor siyah cin biber..biber domates gibi değil..kökleri sanırım çok sığ..3-4 gün içinde tekrar sulamak gerekiyor..

Bugün 3 günlük zeytin sulama işini bitirdim..inşallah eylül yağmurları başlar da son sulama olur bu..3 sulamada 85 ton su vermişim 160 zeytine..salı-çarşamba kaolini de son kez atarak hafta sonu Ç.Kale'ye döneceğim..yeter bu kadar keyif..tam iki aydan beri köydeyim..yedik içtik, bereket versin..özledim Çanakkale'yi..

Giderken fidanlığın anahtarlarını çok sevdiğim akraba kızımıza bırakacağım..incirler, üzümler, domatesler hepsi onların olsun..ben bıktım yemekten artık

Eski Dün, 22:52   #186
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Köyde herşey iyi güzel de, beni en çok bunaltan ve soğutan özellikle erkeklerin daha çok dedikodu yapmaları..oturuyorsun biriyle adam sanıp..başlıyor onu bunu çekiştirmeye..ondan sonra 2 gün sonra da o dedikodusunu yaptığı insanla harıl harıl muhabbet yapıyor..aklım almıyor..
Köyde genelde insanlar birbirlerinin onduğunu, başarılı olmasını, para kazanmasını çekemiyor..hasetlik fesatlık, iş bozanlık diz boyu..

Bu yüzden özellikle yorgun olduğum akşamlarda kafama göre insan bulamazsam ya tek oturuyorum kahvede..sevmediğim huyları olan biri de şaşırıp yanıma gelirse, az sonra bi bahane bulup tüyüyorum deniz kıyısındaki banklara..

Köy iyidir güzeldir hoştur ama bu aynen davulun sesi gibidir..yaşamadan izahı yoktur bazı şeylerin..

Sürekli köyde yaşamak çok çok zor..çok şey yazarım bu konuda ama boşverelim..çok mesafeli olmak gerek köy hayatında..

Eski Bugün, 08:36   #187
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sizinle sohbet ne keyifli olur oysa, öyle güzel anlatım tarzınız var ki, mesajlarınızı da keyifle okuyorum.
Haklısınız köyde yaşayan yani oranın kendi halkı (köylüler diyeceğim ama yanlış anlaşılmak istemiyorum) komşusunun ne olmasını ister ne de ölmesini. Bir çekememezlik oluyor nedense.
Aklıma bir fıkra geldi, sayfanızı işgal etmek istemem ama yeri geldi.

Adamın biri günün her saatinde durmadan Allaha yalvarır yakarır onu bunu istermiş. Günün birinde Cebrail adamı yine yalvarırken görmüş ve Allaha "Allahım bu kulunuz size hep duacıdır, bir kere de şu adamın isteklerini verin" demiş.

Allah düşünmüş sonra " peki git o kuluma söyle, ona ne istiyorsa vereceğim ama ona de ki ona ne vereceksem komşusuna iki katını vereceğim.

Cebrail adamın yanına gelmiş " Bak hadi yine iyisin; Allah senin dualarını duydu ve kabul edecek ama bir şartı var, sana ne verecekse komşuna iki katını verecek, düşün taşın ne istiyorsan söyle" demiş.

Adam biraz düşünmüş, başını kaşımız " peki bana bir gün müsaade et, yarın söyleyeyim" demiş.

Ertesi günü Cebrail gelmiş, " düşündün mü ne istiyorsun Allah'tan?" demiş.
Adam da cevap vermiş " evet düşündüm, Allah benim bir gözümü kör etsin" demiş.

pria beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2017