agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar > Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar 2014-2018
(https)

Beğeni Düzeni1021Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-06-2015, 23:01   #1
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Muda / Tohum paylaşım sonrası ( Afyonkarahisar )

Tohum Paylaşım Etkinliğinden gelen tohumların gelişimini bu başlık altında, gecikmeli de olsa elimden geldiğince paylaşmaya çalışacağım.

Elimden geldiği kadar çimlendirmeye ekmeye çalıştım. Halen ekemediklerim var. Hava durumu nedeni ile bir kısım tohumları geç ektim. Ancak ona rağmen yağan yağmur ve dolulardan dolayı çıkan fide ve tohumlarım oldukça fazla hasar gördüler. Kalıcı yerlerine ektiğim fideler yağan dolulardan filizleri, yaprakları kırıldı. Bir kısmı ise aşırı yağışların toprağı taşıması nedeni ile ektiğim tohumlar gibi üzerleri toprak, kum ile kaplandı. Yağmurlar halen yağmaya devam ediyor.

Tohum Listesi:

Sarımsak Otu / rana58
Afrika zambağı / rana58

Urla Bamyası / guppy
Arşın börülce sanırım ekstra göndermiş / guppy

Kabuksuz Kabak Çekirdeği / ozencan43

Domatesler
Turkey (Heybetli) / Anatohum 2014
Turkish Striped Monastry / birnefestoprak
Çorum Kırmızısı / birnefestoprak

Halep Karası / birnefestoprak
Green Sprouting Calabrese / birnefestoprak
Mehmetin Tatlı Türk Biberi / birnefestoprak
Göbekli Çığırtkan / birnefestoprak
Pul biberlik Maraşı / birnefestoprak
Somanın Kaderi / birnefestoprak

Peter Pepper Chilli Willy / bahcedenn
Gül Biberi / bahçeden
Kandil Dolma Biberi / bahcedenn
Jimmy Nardelio İtalian Pepper / bahcedenn
Hungarian Hot Wax / bahcedenn
Mazamort Üçburun Köy / bahcedenn
Georgesco Chocolate / bahcedenn
Boşnak / bahcedenn

Alibaba Karpuz / bahcedenn
Osh Kırgizia / bahcedenn

Sasha's Altai / bahcedenn
Black Vernissage / bahcedenn
Japanese Black Trifele / bahçeden
Russo Scilian Togetta / bahçeden
Russian Cossack / bahcedenn

Kalıcı Ispanak / bahcedenn
Yeşil çizgili Düvelek Kavunu / bahcedenn
Marina Di Chioggia Bal Kabağı / bahcedenn
Malabar Ispanağı (Kırmızı) / bahcedenn
Cıbrıka Çıbrıtsa / bahcedenn
Haseki Küpesi / bahcedenn

Dolmalık Biber / İsmail Kuzucu
Sarı Dolmalık / İsmail Kuzucu
Siyah Macar / İsmail Kuzucu
Limon Kokulu Melissa / İsmail Kuzucu
Zinnia Çiçeği / İsmail Kuzucu
Çan Çiçeği / İsmail Kuzucu

Karpuzlar
Yerli Karpuz Tatarlı / Andora
Kırmızı Horoz İbiği / Andora

Heliotropium Arbarescans / Esin
Yer Açelyası / -Esin-
Kuş Gözü / -Esin-
Hazeran / -Esin-

Passiflora (Çarkıfelek) / Lonicera
Karaca Black Böğürtlen / Lonicera
Thunbergia alata / Lonicera
Lonicera fragrantissima / Lonicera

Hatay Dağ Kekiği / incirli
Amasya Taşova Çiçek Bamyası / incirli

Kırmızı Çiçekli Kardinal Sarmaşığı Tilki Mete

Çift Boğum Su Kabağı mete söylemez

Yerli Karpuz Doğsareklam

Kaknus/ Bolu fasulyesi

Pares / Spagetti Kabak

Alakır Etlisi domatesi /Taşlıbahçe

Hazeran / akçabardak
Yer açelyası / akçabardak
Keçi Memesi Domates / akçabardak
Penstemon Barbatos / akçabardak

Mor Katmerli Datura / Selçuk Boz
Latin çiçeği / Selçuk Boz
Nakkaş Sarmaşığı / Selçuk Boz
Büyük Çiçekli Sıklamen / Selçuk Boz
Lif Kabağı / Selçuk Boz

Kırmızı Civanperçemi / MeyveliTepe
Nikotin Çiçeği / MeyveliTepe
İspir Şeker Fasulye / MeyveliTepe

Yerli Küçük Boy / TCM
Yerli Orta Boy / TCM
Çarliston / TCM
Ayyıldız Karpuz / TCM
Kongo Karpuz / TCM
Kısa barbunya / TCM
Beyaz Barbunya / TCM

Lif Kabağı / Bezginkuh
Chia / Bezginkuh

Şenberber Fasulyesi / Heyyamola
Yabani Roka / Heyyamola
Bolivian Rainbow Biber / Heyyamola
Maydanoz yapraklı tere / Heyyamola
Yerli siyah ince uzun patlıcan / Heyyamola
Su kabağı / Heyyamola
Siyah dolma biber / Heyyamola
Turuncu Jalapeno Biber / Heyyamola
Kırmızı armut domates / Heyyamola
Kız gözü çiçeği / Heyyamola
Frenk Maydanozu / Heyyamola
Çengelköy Salatalık / Heyyamola

Şenberber Fasulyesi / Yağmur

Barbunya Bamya / nkutsay

Tepeköy Fasulyesi / Atilgan

Karanfil /SDurul
Hüsnüyusuf /SDurul

Pembe domates ( Sugören ) /Coskun4216
Kalıcı Ispanak /Coskun4216

Dolmalık tatlı mor biber /Sevoş
Spagetti Kabak /Sevoş

Tinda / Kadim Tinda (Hint Yuvarlak Kabağı)
Kırmızı havuç / Kadim

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2015, 23:13   #2
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Aşağı yukarı bütün biber çeşitlerini ekmiştim. Yağmurlar varken küçük te olsa kalıcı yerlerine dikmek için götürdüm. Bu resimdekilerden daha iyi durumdalardı. Maalesef yağan dolular geldiklerininden iki saat kadar sonra çoğunluğuna zarar verdi. Sağ kalanlar var ise yarın dikmeye çalışacağım.

İlginç olan çok az dört beş tane kadar domates dışında hepsinin biber çeşitleri olmasına rağmen aynı gün, hazırlamış olduğum torf, bahçeden alıp elemiş olduğum toprak ve yanmış gübre karışımı içine dikmeme, hepsi eşit şekilde sulanmalarına rağmen bazı biber çeşitlerinin çimlenmelerinin çok farklı olması.

Name:  DSCF0229.jpg
Views: 1172
Size:  69.5 KB

Name:  DSCF0230.jpg
Views: 1175
Size:  70.1 KB

Name:  DSCF0231.jpg
Views: 1182
Size:  49.8 KB

aleydi, Milla, TCM ve 3 kişi beğendi.
Eski 13-06-2015, 23:20   #3
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Name:  DSCF0232.jpg
Views: 1141
Size:  71.0 KB

Name:  DSCF0233.jpg
Views: 1148
Size:  71.6 KB

Name:  DSCF0236.jpg
Views: 1203
Size:  71.1 KB

Name:  DSCF0240.jpg
Views: 1151
Size:  64.0 KB

Name:  DSCF0234.jpg
Views: 1104
Size:  71.9 KB

Eski 26-06-2015, 00:57   #4
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Sayın Muda çok geçmiş olsun dert etmeyin yine ekersiniz sağlık olsun ..

Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-06-2015, 23:55   #5
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2013
Geçmiş olsun Sn Muda. Ne yazık ki hava şartları için yapabileceğimiz bir şey olmuyor. Haziran bitti, yaz göremedik bu yıl. En büyük korkumdu dolu, hala tehlike geçmiş değil diye düşünüyorum. Umarım en az zayiatla atlatırsınız.

Muda ve Tilki Mete beğendi.
aleydi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2015, 01:36   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-04-2014
Geçmiş olsun bu sorumluluğu beceremedik bu sene, ama hava şartlarıda ağır bastı onun etkisi ha bugün ha yarın diye diye yaz bitti . olsun seneye tekrar deneriz artık ..

aleydi beğendi.
Tilki Mete Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2015, 11:13   #7
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Resulgur Mesajı Göster
Sayın Muda çok geçmiş olsun dert etmeyin yine ekersiniz sağlık olsun ..
İlginiz için teşekkür ederim. Yaz dönemi bizde biraz kısa olduğu için yeniden ekme şansı pek yok. Tabi herkese tohumların hepsini bir anda ekmeyelim ne olur ne olmaz diye bir kısmını saklayalım gerekirse daha sonra ekeriz yazarak arkadaşlarımızı uyaran ben bir kısım tohumları nasıl olsa son yağmurlar olarak düşünerek yağmurlarla beraber ekmek durumunda kaldım. Özellikle tepeköy ve şenberber fasulyeleri nedense iki yıldır yetiştirmeyi başaramadım. Belki birkaç tane kalmış olabilir. Bir kısım tohumlar az bulunmaları nedeni ile oldukça önemli idiler. En çok üzüldüklerim onlar. Çeşitli bamya tohumlarından da ektiklerim bazı tohumlarda olduğu gibi yağan yağmurlar nedeni ile toprak altında kalarak çıkamadılar. Dün bendeki tohumlardan bir miktar daha ektim. Havalar ısınmadığı halen yağışlar devam ettiği için muhtemelen bir kısım tohumlar daha çimlenemeden bozuldular.

Bizlerin para kazanma amacı olmadığı için bir şekilde yerlerini doldurma durumu var. Ancak bu işle ekmeğini kazananların durumu çok da parlak değil. Tanıdığım bir üretici-pazarcı 4 kez fasulye ektiklerini ancak hepsinin çürüdüğünü söyledi. Onların durumu oldukça zor. Dolaylı olarak hepimiz bu olaylardan etkileneceğiz. Tekirdağ'daki arkadaşlar yağmur yağmamasından şikayetçi. Ben ömrün boyunca ilk defa bu kadar yağış gördüm. Gündönümünden sonra hala otlar yeşil. Sararan yerlerde bile yeniden yeşil otlar var artık.

Çeviz ağaçlarında yeniden sürgün vermeye başladığını gördüm. Erkek çiçekler tamamen donduğu için bu yıl her meyvada olduğu gibi hemen hemen hiç bir şey yok. Tabi bir ağaç dışında dişi çiçekler de yok. Bir çetin cevizin erkek çiçekler olmadan dişi çiçeklerden tek tük büyüyenleri var. Beni bu olay çok şaşırttı. Çevrede başka donmayan cevizlerden mi tozlaştı yoksa biraz daha büyüyüp bir kısmının döküldüğü gibi onlar da dökülecekler mi? Zaman içinde göreceğiz.

Eski 06-07-2015, 03:03   #8
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Çekirdeği oyalı karpuz tohumları beş tohumda beş çimlenme oranı ile yüzde yüz çıkma oranına sahip oldu. Ancak aynı başarı diğerlerinde olmadı nedense. Umarım büyütüp ürün alabilirim. Hava yeni ısındı. Muhtemelen bundan sonra gelişmeleri hızlanacaktır.

Anatohum 2014

Name:  DSCF1139.jpg
Views: 1044
Size:  71.9 KB

Name:  DSCF1132.jpg
Views: 1055
Size:  70.2 KB

Eski 06-07-2015, 04:10   #9
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Kalıcı Ispanak / bahcedenn

Kalıcı Ispanak /Coskun4216

Geçtiğimiz yıl etkinlikten sn. bahcedenn'den gelen kalıcı ıspanaklar bu yıl tohuma kalktılar. Bundan sonra sanırım tohum konusunda sıkıntı olmaz.

Name:  DSCF1011.jpg
Views: 1027
Size:  70.7 KB

Eski 06-07-2015, 04:21   #10
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Cıbrıka Çıbrıtsa / bahcedenn

Benim kekik olarak aldığım fideler ile cıbrıkanın aynı olduğu kesinleşti. Geçtiğimiz yıl damlama sulama sıralarında araya diktiğim kekik olarak verilen cıbrıskaların tohumları ile etkinlikten gelen tohumları aynı zamanda yan yana ektim. İkisi de aynı şekilde çimlendiler.
Bir kısım tohumları sonbaharda ekmiştim. Onlar sorunsuz bir şekilde çimlenmiş durumdalar.

Name:  DSCF1015.jpg
Views: 1097
Size:  71.6 KB

[TTACH]564322[/ATTACH]

Geçtiğimiz yıl dökülen tohumlardan hala çıkanlar var.

Name:  DSCF1006.jpg
Views: 1250
Size:  64.5 KB

Eklenen Resimler

Eski 06-07-2015, 04:30   #11
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Kırmızı havuç / Kadim
Etkinlik kapsamında olmasa da arkadaşımızın gönderdiği tohumlardan çıkan havuçlar

Malesef karıştırmışım. Çıkanlar fazelya arı otu imiş.

SDurul

Name:  DSCF1009.jpg
Views: 982
Size:  72.0 KB

Name:  DSCF1010.jpg
Views: 1091
Size:  70.8 KB

Düzenleyen Muda : 21-07-2015 saat 01:35 Neden: yanlış düzeltildi
Eski 06-07-2015, 04:36   #12
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Name:  DSCF0999.jpg
Views: 1038
Size:  55.1 KB

Eski 21-07-2015, 02:09   #13
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Başımızın yeni belaları gelmeye başladı. Yöresel olan küçük mercimek vardı. Belki etkinlik kapsamında paylaşabilirim ümidi iki yere ekmiştim. Bayram öncesi bahçeye gittiğimde bir tane sırt kabuğu kırık kaplumbağanın onları yediğini gördüm. Biraz sonra birnefestoprak tarafından gönderilen göbekli çığırtkanın tamamen yenmiş olduğunu, karpuz, kavun çeşitlerinden de bir kısım yenilmiş olduğunu gördüm. Plastik bir kovaya koyup uzak bir yere götürmek istedim. Ancak daha sonra yolun yukarısında aşağıda bir yere bıraktım. Dün gittiğimde ise yeni hasarlar gördüm. Bir kısım karpuzlardan köküne kadar yenilenleri vardı. Daha önce yenmemiş olan kırmızımsı marulların çoğu yenilmişti. Genellikle bizim etkinlikten gelen çoğaltmaya çalıştığımız taze bitkileri tercih ediyordu. Bugün geldiğimde nihayet yapanı yakaladım. Ancak maalesef kaçtı. Otlar çok olup arazi engebeli olması nedeni ile saklanacak o kadar yeri var ki. Küçük yerli lezzetli mercimekler de nerede ise hiç kalmamıştı.

Name:  DSCF1862.jpg
Views: 1099
Size:  73.3 KB

Yakın zamanlarda gördüğüm küçük kaplumbağalar da artık bana masum görünmemeye başladı.

Name:  DSCF1654.jpg
Views: 1040
Size:  61.8 KB

Otlar kurumaya başlayınca taze otların bulunduğu yerleri tercih etmeye başlıyorlar.

Eski 21-07-2015, 02:57   #14
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Anatohum kapsamında birnefestoprak tarafından gönderilen tohumlardan en iyi gelişeni 5 tohumda 5 çimlenme ile çekirdeği oyalı oldu. Sıcaklar başlayınca kol atmaya başladılar.
Anatohum 2014

10 dilimli Bitlis ile siyah dilimli İzmir'de ise aynı başarıyı gösteremedim. Aynı şartlarda birinden bir diğerinden ise 2 tohum toprağa aktarılabildi.

Anatohum 2014

Anatohum 2014

Eklenti 567241

Eklenti 567242

Eklenti 567243

Eklenti 567244

Eski 21-07-2015, 10:22   #15
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-04-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster

Eklenti 564327
Efendim

MaşaAllah çok iyi gözüküyor kökleri oynatmadan gerçek yerine alabilirsiniz destek çubuğu biraz uzun tutun iyi şartlarda biraz uzuyor sağlıklı olması dileğiyle kolay gelsin ..

Tilki Mete Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2015, 18:34   #16
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 15-07-2012
Kavunlarla ilgili cimlenme mi dusuk oldu, cimlendikten sonra fideleri mi kaybettiniz, onu anlayamadim?

Alıntı:
Anatohum kapsamında birnefestoprak tarafından gönderilen tohumlardan en iyi gelişeni 5 tohumda 5 çimlenme ile çekirdeği oyalı oldu. Sıcaklar başlayınca kol atmaya başladılar.
Anatohum 2014

10 dilimli Bitlis ile siyah dilimli İzmir'de ise aynı başarıyı gösteremedim. Aynı şartlarda birinden bir diğerinden ise 2 tohum toprağa aktarılabildi.

Anatohum 2014

Anatohum 2014

Eklenti 567241

Eklenti 567242

Eklenti 567243

Eklenti 567244

Tilki Mete beğendi.
birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2015, 00:36   #17
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak Mesajı Göster
Kavunlarla ilgili cimlenme mi dusuk oldu, cimlendikten sonra fideleri mi kaybettiniz, onu anlayamadim?
Sayın birnefestoprak;

Dünden beri fidelerin çekmiş olduğum fotoğraflarını arıyorum. Net olarak söyleyebilmek için. Belki sildim veya bulamadığım bir yerdeler. Notlarıma baktım. Hangi tohumdan ne kadar ektim diye. Çekirdeği oyalıdan 5 tohumdan beşi de çimlenmiş durumdalar. Gelişme durumları iyi. Sıcaklar başlayınca daha muhtemelen daha iyi olacaklar. Siyah dilimli İzmir ve on dilimli Bitlis'ten üçer tohum ekmişim. Birinden bir tane, birinden ise iki tane çıkmış idi. Tabi profesyonel olarak bilmediğimiz için belki hatalı bir işlem yaparak daha derine tohumları gömme veya toprağın üst yüzeyinin sertleşmesi nedeni ile çıkamama, sulamamıza rağmen yeterli nem almaması gibi faktörler ortaya çıkmış olabilir. Her üçü de şu an yaşıyorlar. Sürmeden 4 tohum ekmişim. Mollaköy tohumundan da üç tohum ekmişim. Bunlardan çıkanları da ektim. Ancak fotoğrafları bulamadığım için hangi sıradan kaç tohum çimlendiğini tespit edemedim. Bir kısım tohumları ise bir iki tane yedek bırakmıştım. Bir kısım tohumları ise havaların durumu ve benden kaynaklanan nedenlerle dikemedim.

Doğsa reklamdan gelen yerli karpuzdan da biraz direk yerlerine ekmiştim. Onlardan da bir kısım çıkanlar oldu. Ancak bir kısım karpuzlar ve birkaç kavun halen başka bir olay olmadı ise kaplumbağa tarafından lezzetli bulunarak tüketildi. Fotoğrafları bulabilirsem veya ürünler ortaya çıktığı zaman muhtemelen hangisinden ne çıktığı belli olacak.

YeniGine ve telato beğendi.
Eski 23-07-2015, 01:05   #18
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Heybetli domatesinin tohumlarını iki parti halinde ekmiştim. İlk ektiklerimden üç tanesi diğerleri gibi patetes yapraklı olmadı. Normal yapraklı oldu. İkinci ekim yaptığımda onlarda normal yapraklı çıkmadı. Tabi bizim domatesler henüz yeni çiçek açmaya başladılar. O kadar yağmur, soğuk ve doludan sonra elimizde kalanlara şükrediyorum. Bir arkadaş dört defa fide ve fasulye ekmiş. Arazinin eğimli ve suyu hemen çekmesi nedeni ile bizde o kadar hasar olmadı. Eksik gelen bir kısım yerleri tamamladık. Çeşitlerde bir kısmında ayırma sıkıntısı olacak.

Geçtiğimiz yıl ektiğim domateslerden iki tohum patates yapraklı çıkmıştı. Domatesler çok büyük olmamasına ceviz büyüklüğünde olmasına rağmen meyve oranı oldukça fazla olmuştu. Domatesin bir özelliği de kalın kabuklu sayabilmemize rağmen değişik bir ekşiliği vardı. Çok istememe rağmen bu yıl onu tohumdan yetiştirememiştim. Sayın telato'ya bir kısım tohumlarla beraber onun tohumunu özellikle dikmesi için göndermiştim. Ekebildimi bilemiyorum. Domateslerin bulunduğu yerin dışında glayöllerin yanında taşlar arasından iki tohum çıkmış. Bir tanesi aynı patates yapraklı diğeri ise normal yapraklı. Biraz taşlarını temizleyerek gübre verdim. Aynı domates mi bilemiyorum. Domateslerini görebilirsek ne olduğu ortaya çıkacak.
13.07.2015 gün çektiğim fotoğrafı. Şimdi biraz daha büyüdüler.

Name:  DSCF1916.jpg
Views: 1002
Size:  71.4 KB

Eski 23-07-2015, 01:11   #19
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Hepimizin en çok istediği eski ekşi domatesler. Bu yıl muhtemelen onlardan oldukça fazla miktarda tohumu arkadaşın annesinden gelen tohumlardan ektim. Onda olan tam olgunlaşmadan ekşimsi olan sırık domates tohumları da çıkınca bir aksilik olmaz ise hem denemesini yapıp hem de söylediği gibi çıkarsa etkinlikte paylaşabileceğim farklı domatesler ortaya çıkacak.

telato ve Tilki Mete beğendi.
Eski 23-07-2015, 01:21   #20
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Etkinliğe tohumlarını gönderdiğim uzun kabakları hava şartları ve benim yetişemem nedeni ile dikememiştim Arkadaşım sera ortamında yaklaşık 20 kabak ekmiş. Bir kısmı çıkmıştı. Ancak aşırı soğuklardan biber, patlıcan, domates gibi çoğu bitki çimlenmesine rağmen soğuk nedeni ile öldüler. İkinci kere ekmek zorunda kaldı. Uzun kabaklardan da daha dayanıklı oldular muhtemelen beş tanesi kaldı. İki tane fideyi ben diktim. Aşağıdaki resimler onlarınki. Askıya alabilirsem çok daha iyi olacaklar.

Name:  DSCF2096.jpg
Views: 913
Size:  48.4 KB

Name:  DSCF2097.jpg
Views: 948
Size:  49.5 KB

Eski 23-07-2015, 01:27   #21
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Kaybolmamaları için beyaz çivanperçemlerinin yanına diktim.

Name:  DSCF2073.jpg
Views: 1068
Size:  70.9 KB

Name:  DSCF2072.jpg
Views: 958
Size:  70.6 KB

Eski 23-07-2015, 01:34   #22
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Name:  DSCF2081.jpg
Views: 1246

Name:  DSCF2085.jpg
Views: 1311
Size:  70.6 KB

Eski 23-07-2015, 01:38   #23
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Latin çiçeği / Selçuk Boz

Name:  DSCF2039.jpg
Views: 935
Size:  57.2 KB

Eski 23-07-2015, 01:55   #24
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:

Kaybolmamaları için beyaz çivanperçemlerinin yanına diktim.

Eklenti 567609

Eklenti 567610
Resimdekileri civan perçemine benzetemedim.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2015, 22:23   #25
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Resimdekileri civan perçemine benzetemedim.
Civanperçemi normalde kokulu oluyor. Ben yapraklarının da koktuğunu düşünüyordum. Bu kısmen doğru. Sarıların yaprakları kokuyor. İki çeşit beyaz var. Ancak farklılık sadece yapraklarında. Her üçünün de yaprakları daha ince. Ben şu anda karar veremedim. Resimlerimi bulabilirsem notlarımda kırmızı civanperçeminin hangi yerde olduğunu çıkıp çıkmadığını kontrol etme durumum olacak.

telato beğendi.
Eski 29-07-2015, 00:30   #26
Ağaç Dostu

telato's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2014
Alıntı:
Sayın telato'ya bir kısım tohumlarla beraber onun tohumunu özellikle dikmesi için göndermiştim. Ekebildimi bilemiyorum.
Name:  20150728_194934.jpg
Views: 941
Size:  56.7 KB

Sayın Muda özellikle ekmemi istediğiniz domates normal yapraklı çıktı...

telato Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2015, 00:07   #27
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Etkinlikten gelen kabaklardan çıkanlar. Yağmurlar ve soğuk dolayısı ile geç kalınca ilk olanlar mecburen tohumluk olarak ayrıldılar. İki tane ektiğim tohumdan ikisi de farklı kabaklar çıktı. Çeşitlerin isimlerini yazabilirseniz çok iyi olur.

Name:  DSCF2524.jpg
Views: 959
Size:  70.0 KB

Name:  DSCF2525.jpg
Views: 1075

Bu da ayrı kök. Yuvarlak olmasına rağmen rengi farklı.

Name:  DSCF2527.jpg
Views: 903
Size:  64.3 KB

Eski 11-08-2015, 00:18   #28
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

bahçedenn Marina di Chioggia Bal Kabağı

Gelişimi çok güzel oldu. Duvardan aşağıya doğru sarkıtmak zorunda kaldım. İki tane balkabağı tam duvarın üzerinde oldular. Büyüdükleri zaman duvar üzerinde nasıl durduracağım biraz zor.

Name:  DSCF2533.jpg
Views: 840
Size:  63.1 KB

Name:  DSCF2534.jpg
Views: 820
Size:  71.2 KB

Name:  DSCF2535.jpg
Views: 879
Size:  57.6 KB

Name:  DSCF2536.jpg
Views: 815
Size:  67.4 KB

Eski 11-08-2015, 00:35   #29
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Etkinlikte paylaşmış olduğum önceki etkinlikte birnefestoprak tarafından gönderilen Early Golden Summer Crookneck ile ilgili göndermiş olduğum tohumlardan herhangibir geri dönüş olmadı. Göndermiş olduğum tohumların elde ettiğim kabaklar temmuz ayının son haftalarında oluşmuş durumda. Bu yıl ise biraz daha gecikmiş durumda olmalarına rağmen oldukça verimli gözüküyorlar. Gölge yerlerde çok fazla gelişemiyorlar. Güneşli yerde yetişen bir tanesinin resmi.

Name:  DSCF2528.jpg
Views: 864
Size:  67.2 KB

efeege, Milla, TCM ve 1 kişi beğendi.
Eski 11-08-2015, 00:44   #30
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Maydanoz yapraklı tere / Heyyamola tarafından paylaşılmıştı. Tohumlarını olgunlaştırmaya başladılar. Yanlarında etkinlikten gelen kavun ve karpuz da bulunmakta.

Name:  DSCF2487.jpg
Views: 888

Name:  DSCF2488.jpg
Views: 832
Size:  71.4 KB

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:13.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024