agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Kompost > Solucan Kompostu
(https)

Beğeni Düzeni111Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-03-2013, 21:30   #91
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-05-2011
Galeri: 7
Lütfen başlığı güzelce okuyup öyle cevaplar yazalım. Daha önce bahsetmiştim gazeteden. Solucanların sevdiğinden..
Yeni bir şey söylemeyeceksek veya bir şey sormayacaksak başlıktaki yorum sayısını arttırmamıza gerek yok, başlıkta az ve özet bilgiyi vermeye gayret ediyorum. Deneyimlerimi de 'bunu çok severler' den ziyade, gözlemlerimle ve deneylerin sonuçlarını aktararak paylaşıyorum.
Katkınızı daha da açar, örneğin; gazete kağıdı karbon açısından zengindir, yataklama malzemesi olarak idealdir. Mukavvanın ana bileşeni de sellülozdur, doğadaki karbonun saklandığı temel maddelerden biridir gibi, hem başlığa yeni bir bilgi katan, hem de başlığın genel havasına uygun şekle sokarsanız mutlu olurum.

Yazdıklarımı lütfen yanlış anlamayın, yalnızca solucan konusu günden güne çarpıtılırken en azından kendi açtığım başlıkta yorum başına en fazla faydayı sağlamak istiyorum.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi FAKO Mesajı Göster
Gazete kagidini da cok severler. Makasla kirpilmis gazete kagitlarini hatur-hutur atistirirlar. "Anamaddesi SELULOZ"

eflone Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2013, 19:56   #92
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-05-2013
sayın eflone solucanlar ile ilgili yazılarının çoğunu okudum.ilk önce paylaştığınız için ******.Merak ettiğim balkonda bu işleri yapıyorsunuz.Anladığım kadarıyla.Eşiniz anneniz bunlara nasıl izin veriyor.Bunu çok merak ediyorum.Benim ki herhalde çıldırır.Birde benim müstakil evim var.Bende bahçede solucan ve kompost işine girdim 15 gün oldu.Ben o firmadan 500 liraya o solucanları alacak durumum yok. Bahçeden topladığım karışık kahverengi ,eropan, kırmızımsı tür gibi 70-80 kadar ile başladım.Kompost kutularınada atıklarımı atıp kompost yapmaya çalışıyorum.Siz evde çok güzel deneyler yapmışsınız.Tebrikler.Benim solucan bulmam lazım biliyorum.İnşallah sizden aldığımız deney bilgileri ile daha da ilerletirim.Bir de solucan gübresinin bitki üzerindeki etkilerini incelediğiniz deneyleri merak ediyorum.

elkteknikr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-07-2013, 05:08   #93
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2008
Sayın Eflone Merhaba.

Paylaşımlarınız için teşekkürler.

Solucan konusu pek ilgi çekmiyor olsa da gün gelecek doğalı arayanlar için ilgi çekiyor olacaktır.

Paylaşımlarınızın devam etmesi dileğiyle... Selamlar... Saygılar...

vetman996 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2013, 22:19   #94
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2007
Galeri: 1
Solucan Kompostu Atölyesi

Sayın eflone, birbirinden değerli ve bilimsel çalışmalarınızı ilgiyle okudum ve çabanız için teşekkür ediyorum. Solucan kompostu hakkında bulduğum bir videoyu bu konu altında paylaşarak katkıda bulunmak istedim. Kolay gelsin, başarılar.

Kompost Atölyesi - YouTube

seratblyz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-02-2024, 20:20   #95
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-02-2024
Son derece harika bilgilere ulaştım sayenizde her şey için teşekkürler

SERDALYAVAS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
balkon, çiçek, eisenia fetida, kompost, solucan

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:49.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024