agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Soğanlı ve Yumrulu Bitkiler
(https)

Beğeni Düzeni8299Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-04-2012, 23:22   #1291
Ağaç Dostu

Kıbrıs_Doga's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
Oy oy maşallah )

Bize gelecek nergisler bunlar değil mi?

Bir de o saksı karışımında neler var toprak olarak sayın pria biz de aynısını yapalım da böyle açsınlar. İştahım kabardı

Bende istemiştim ama kimseden ses seda çıkmadı

Kıbrıs_Doga Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2012, 23:54   #1292
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-10-2010
Double Daffodil Erlicheer nergisler, şahane sevgili Pria. katmerli oluşu çok güzel paylaşımlarınızı takip ediyorum. çok güzel bir tür. emeğinize sağlık. mutlaka bu türdende edinmeliyim. sanırım artık seneye dikim olur. nergis soğanları, satış için hangi ay uygun.

pria beğendi.
esracer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2012, 00:09   #1293
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esracer Mesajı Göster
Double Daffodil Erlicheer nergisler, şahane sevgili Pria. katmerli oluşu çok güzel paylaşımlarınızı takip ediyorum. çok güzel bir tür. emeğinize sağlık. mutlaka bu türdende edinmeliyim. sanırım artık seneye dikim olur. nergis soğanları, satış için hangi ay uygun.
Rezerve listesi neredeyse dolmak üzere sayın escarer..
Bu yıl satışa sunacağım 400 soğanın 345 adeti sahibini buldu..55 adet kaldı...(teslimat temmuz başı):

http://www.agaclar.net/forum/sogan-y...is/26070-5.htm
http://www.agaclar.net/forum/sogan-y...atis/26070.htm
Ayrıca beğeni dolu sözleriniz için teşekkür ederim..
Allah'a şükür beni mahcup etmiyor bu nergis türü..bol bol çiçek veriyorlar..

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2012, 00:42   #1294
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kıbrıs_Doga Mesajı Göster
Sayın pria ben soğanlara talibim..
Sayın Kıbrıs_Doga..Sizden önce birkaç kişiye söz verdim..En son gönlümden geçen yer Samsun Türkiye Eğitimi Geliştirme Vakfı:

http://www.agaclar.net/forum/940265-post4.htm

Eski 04-04-2012, 00:49   #1295
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
Oy oy maşallah )

Bize gelecek nergisler bunlar değil mi?

Bir de o saksı karışımında neler var toprak olarak sayın pria biz de aynısını yapalım da böyle açsınlar. İştahım kabardı
Sevgili Sûz-i Dilârâ,
Benimkilerin açmasını bekliyorum. Açmış hallerini gördüğünüzde, belki de saksı karışımını benden istersiniz

Neden böyle yazdım? çünkü Sayın Pria'nın gönderdiği vefalı, onları çok sevdiğimi anlayan nergislerim boylarına bakmadan bana hoş sürprizler yapıyor.

pria beğendi.
Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2012, 02:21   #1296
Ağaç Dostu

Kıbrıs_Doga's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
Sayın Kıbrıs_Doga..Sizden önce birkaç kişiye söz verdim..En son gönlümden geçen yer Samsun Türkiye Eğitimi Geliştirme Vakfı:

http://www.agaclar.net/forum/940265-post4.htm
bende çalı tohumlarında elimden geldiğince size yardım ederim

Kıbrıs_Doga Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2012, 11:31   #1297
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kopshtar Mesajı Göster
Bunlar Bursa'daki bu yıl ilk defa açan dobble'ların geçen haftaki hali. Bu hafta tamamen açtılar tabi.
Gözlemlerimi şöyle paylaşayım sn Pria;

1-İlk yıl olmasına rağmen gelişimleri gayet iyi ve sağlıklı.
2-Her bir sapta 9 adet çiçek var. Bu da çok dolgun ve top halinde bir görüntü veriyor.
3-Kokuları yoğun ancak karaburun nergisler daha ferah (fresh) bir kokuya sahip.
Sayın kopshtar..

Double Daffodil'lerde bu yıl sizin çiçek saplarında 9 tomurcuk olması biraz az..
Sanırım gelecek yıl iyi bir yetiştirme ortamında daha bol çiçek sapı ve çiçek saplarında 15-16-17 adete kadar tomurcuk görürsünüz..Ben bu yıl ilk defa bir çiçek sapında 17 tomurcuk saydım..Literatüre göre bu sayı 20'ye kadar çıkabiliyormuş..Tabi, bu durumda çiçekler oldukça ağırlaşıyor..Bu yüzden sapların kırılmaması için rüzgara kapalı yerlere ekmekte yarar var..

Renkler, zevkler tartışılmaz..Her insanın kokuları algılaması farklı olabiliyor..
Mesela sayın Hocam100'ün geçen yıl benim nergislerle ilk tanıştığında şöyle bir mesajı vardı:

''Adnan bey nergislerinizn kokusu alışkanlık mı yapıyor ne.Günde en az 5 kere koklamak için yanından geçiyorum.Sanki alışmaya bu güzelliği benimsemeye başladım.Kokusu gün geçtikce güzelleşiyor.Eşim bile hiç koku sevmezdi aa bunlar de ne güzel kokuyormuş dedi. Şaşırdım.Her neyse bu güzelliği bizlerle paylaştığınız için sonsuz teşekkürler.''

Nergis

Karaburun nergisleri de çok güzel bir tür..bende özendim onlara ve Hocam100'den 100 adet satın almıştım ama maalesef onların çiçek veriminde bir istikrar göremedim..bir yıl gözünüz gibi bakıp hiç çiçek alamayınca soğuyorsunuz..
Ne yaptıysam iyi sonuç alamadım onlardan maalesef..bu yıl 200 soğanda 15 çiçek verdiler..İstanbul'da saksıda da öyle, Çanakkale'de fidanlığımda da öyle..
Bu durum sadece benim başıma gelmiyor tabi..Sayın Hocam100'den Karaburun satın alan üyelerde de aynı yakınma var..Mesela Hüsnüyusuf adlı üye geçen yıl şöyle yazmış:

''Geçen sene Hocam100'den almış olduğum Karaburun nergislerinin hepsi olmasa da yarısı çiçek açmıştı. Bu sene özenle sakladığım nergis soğanlarım filizlendiler ve uzadılar fakat çiçek tomurcuğu oluşturmadılar ne yazık ki. Bunun sebebi ne olabilir, bir anlam veremedim. Soğanların çok yavru soğan oluşturması çiçek açmasını engellemiş olabilir mi?''

Nergis

Karaburunlar güzel nergis ama çiçek verimi çok çok az..Sorunlu, problemli bir tür..
Ayrıca benim bir gözlemim daha var..Geçen yıl çiçekçilerden bir demet Karaburun alıp mutfaktaki vazoya koymuştuk..Mutfak küçük olmasına rağmen koku her tarafa yayılmıyordu..yani, Karaburun nergisinin kokusunu ya çok yakınında olursanız veya koklarsanız duyuyorsunuz..Oysa benim double daffodil erlicheer'ler öyle değil..5-6 sap kesip evinizin salonuna koysanız bile çok uzaklardan o kokusunu algılayabiliyorsunuz..

Gözlemleriniz için teşekkür ederim.

Eski 04-04-2012, 11:36   #1298
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gçakar Mesajı Göster
Sayın Pria'nın gönderdiği vefalı, onları çok sevdiğimi anlayan nergislerim boylarına bakmadan bana hoş sürprizler yapıyor.
Her geçen yıl bonkör, cömert özelliklerine tanık oldukça onları daha bir seveceksiniz sayın gçakar..
Saygılarımla..

Eski 04-04-2012, 12:21   #1299
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

16 tomurcuklu bir çiçek sapı:

Eklenen Resimler

Eski 04-04-2012, 12:30   #1300
Ağaç Dostu

sarigoz's Avatar

Giriş Tarihi: 18-09-2009
Galeri: 26
Adanan bey,Masallah...

sarigoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2012, 17:30   #1301
Ağaç Dostu

hüsnüyusuf's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2007
Galeri: 15
Sayın Pria, elinizdeki nergis türünü bizlere tanıttınız. Büyük emekleriniz takdire değer kesinlikle. Özellikle çok soğuklara bile dayanıklı olması bu türü diğer kokulu nergislerden ayırıyor. Karaburun nergislerini saksıda yetiştirmiştim. İlk sene çok güzel çiçeklendi. Fakat ikinci sene soğanları çok özenle koruduğum halde hiç çiçeğini göremedim. Bunu da saksıda olmasına bağlamıştım.
Bu güzelliği yetiştirmeyi uzun zamandır hayal ediyorum fakat soğanlı bitkileri saksıda yetiştirmek hiç içime sinmiyor. Onlar bahçede yetişmeyi hakediyor diye düşünüyorum. Yine de büyük saksıdaki nergisler kararımı her an değiştirebilir. İnşallah birgün kısmet olur.

pria beğendi.
hüsnüyusuf Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2012, 18:16   #1302
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Sayın Pria,
Bendeki de 16 tomurcuklu

Name:  IMG_4478.JPG
Views: 664
Size:  27.5 KB

Bu da 14, ama açan 4 tanesi arkadakileri saklıyor

Name:  IMG_4476.JPG
Views: 686
Size:  24.2 KB

Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2012, 18:28   #1303
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gçakar Mesajı Göster
Sayın Pria,
Bendeki de 16 tomurcuklu
Literatürde 20 adet tomurcuk verebilir diyor ama bakalım ne zaman kimde göreceğiz bu sayıyı sayın gçakar...

En çok hoşuma giden, yorgunluğumu emeğimi unutturan ne biliyor musunuz? İşte..Sizlerin elde ettiği güzel sonuçlar..güzel fotolarınız..memnuniyetiniz..

Bakın..Bu sene talep çok fazla..şimdiden kontenjan neredeyse doluyor; talipli sayısı şu an 53..Sanırım 60'ı geçecek..
60 kişiyle yazışmak, yanıt vermek, kargo paketlerini hazırlamak, kargo şirketinde ''aman bir yanlışlık olmasın diye'' görevli elemanın yazdığı adres ve telefonları tek tek kontrol etmek..ayrıca kargoların yerine ulaşıp ulaşmadığını takip etmek benim büyük zamanımı ağaçlar.net'te geçirmeme sebep oluyor..

Diyeceksiniz ki, ''ehhh..olacak o kadar..emeğinin karşılığını da alıyorsun''...
Orası apayrı konu..

Beni mutlu eden, işimi keyifle yorgunluk duymadan yapmamı sağlayan, cebime giren paradan ziyade, sizlerin güzel, olumlu, keyifli sözleriniz..güzel fotolarınız..

Eski 04-04-2012, 19:17   #1304
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hüsnüyusuf Mesajı Göster
Sayın Pria, elinizdeki nergis türünü bizlere tanıttınız. Büyük emekleriniz takdire değer kesinlikle. Özellikle çok soğuklara bile dayanıklı olması bu türü diğer kokulu nergislerden ayırıyor. Karaburun nergislerini saksıda yetiştirmiştim. İlk sene çok güzel çiçeklendi. Fakat ikinci sene soğanları çok özenle koruduğum halde hiç çiçeğini göremedim. Bunu da saksıda olmasına bağlamıştım. Bu güzelliği yetiştirmeyi uzun zamandır hayal ediyorum fakat soğanlı bitkileri saksıda yetiştirmek hiç içime sinmiyor. Onlar bahçede yetişmeyi hakediyor diye düşünüyorum. Yine de büyük saksıdaki nergisler kararımı her an değiştirebilir. İnşallah birgün kısmet olur.
Sayın hüsnüyusuf..

Ben de bir kokulu nergis türüm daha olsun diye, sizin gibi sayın Hocam100'den 100 adet Karaburun nergisi almıştım..
Sizin başınıza gelenler aynen benim de başıma geldi..İlk yıl bolca çiçek verdiler ama 2. yıl 15, bu yıl ise ancak 5 adet çiçek görebildim..

Nergisler tabi ki, bahçe toprağında daha güzel gelişiyorlar ama azıcık geniş ve derince saksılarda da gayet güzel neticeler verebiliyor..
Ben bu konularda oldukça bilgili olduğumu sanıyordum ama bu Karaburun nergislerine aklım ve bilgim yetmiyor artık..
Ne bahçede ne saksıda iyi sonuç alamadım..

Ayrıca bu yıl benden double daffodil erlicheer türü nergis satın alan bir bayan, bu Karaburun nergislerini de edinmek isteğini bana ısrarla söyleyince, ona da 20 adet soğan gönderdim..ama 20 adet Karaburun nergisine güvenemediğim için ''açarsa parasını yatırırsınız'' diye şartlı gönderdim..
Tabi, ona gönderdiğim 20 soğanın da hiçbirisi çiçek açmadı..

İnşallah bir yıl benim nergislerimi edinirsiniz sayın hüsnüyusuf..
Selamlar..

Eski 04-04-2012, 21:22   #1305
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2010
O kadar nergiz den sadece bu güzeller yüzümü güldürdü. Birinci fotodakini bu yıl aldım, mondragon. İkinci fotodakini iki yıl önce sn Hocam100 den almıştım (üye olmadan önce) salome, ama bu cinsi de çiçek açtırması çok zor.

Eklenen Resimler

aheste Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2012, 22:12   #1306
Ağaç Dostu

YeniBON's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2011
Sayın Pria,

Daha önce 4 adet ayırttığım nergislerin sayısını 6 adete çıkartıyorum. Ayrıca ücretsiz dağıtacağım dediğiniz Karaburun Nergis soğanlarındanda aynı adet kadar istiyorum. Nergislerin ücretini de daha sonra yatıracağım. Çünkü eşe dosta söyledikçe onlarda istiyor. Son duruma göre netleştirip ücretini yatırırım. Saygılarımla. Görüşmek üzere.

YeniBON Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2012, 10:13   #1307
Ağaç Dostu

omar's Avatar

Giriş Tarihi: 13-08-2007
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi omar Mesajı Göster
Sezon başında ekdiğim "paper white" nergisim nihayet çiçek sapı verdi. Uzun ve sert geçen Ankara kışından sonre ancak kendine gelebildi...

Eklenti 275790
Ve sonunda Paperwhite nergislerim açtı...

Kokusu karaburun'a göre daha hafif ve limonsu.

Name:  omr.paperwhite1.jpg
Views: 664
Size:  9.1 KB Name:  omr.paperwhite2.jpg
Views: 670
Size:  9.3 KB Name:  omr.paperwhite3.jpg
Views: 681
Size:  19.5 KB Name:  omr.paperwhite4.jpg
Views: 668
Size:  21.3 KB Name:  omr.paperwhite5.jpg
Views: 763
Size:  38.6 KB

omar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2012, 19:42   #1308
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 17-01-2009
Galeri: 45
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
Sizin başınıza gelenler aynen benim de başıma geldi..İlk yıl bolca çiçek verdiler ama 2. yıl 15, bu yıl ise ancak 5 adet çiçek görebildim..

Ben bu konularda oldukça bilgili olduğumu sanıyordum ama bu Karaburun nergislerine aklım ve bilgim yetmiyor artık..
Ne bahçede ne saksıda iyi sonuç alamadım..

Ayrıca bu yıl benden double daffodil erlicheer türü nergis satın alan bir bayan, bu Karaburun nergislerini de edinmek isteğini bana ısrarla söyleyince, ona da 20 adet soğan gönderdim..ama 20 adet Karaburun nergisine güvenemediğim için ''açarsa parasını yatırırsınız'' diye şartlı gönderdim..
Tabi, ona gönderdiğim 20 soğanın da hiçbirisi çiçek açmadı..

İnşallah bir yıl benim nergislerimi edinirsiniz sayın hüsnüyusuf..
Selamlar..
Sn Adnan bey., Bildiğiniz gibi bütün soğanlı bitkiler ekolojık koşullara uyum içinde çiçeklenir, çoğalır ve soylarını devam ettirirler. Ekoloji o tür(ler) için uygun değil ise ne çiçeklenir, ne soyunu devam ettirir ve sonuçta yok olurlar.

Sanırım Karaburun nergisleri de karaburun un ekolojik koşulları dışında yaşayamıyabiliyor. Karaburun ekolojısınde ki ekoloji ( yıl içinde sıcaklıkların değişimi, nem ve yağmur vb. koşullar) başka yörelerde olmayınca soğan içinde Çiçek oluşumu gerçekleşmeyebiliyor. Doğal olarak da çiçek açmıyor.

Evet adı nergis. Ama karaburun koşullarına uygun bir nergis . Bu koşulların dışında çiçek oluşturamıyor. İncelenmesi gereken "Karaburunun ekolojık koşulları" dır.

Bir de aklıma takılan Büyük ve küçük nergis sinekleri ve zararları acaba çiçek olayını olumsuz duruma getirebilir mi? Yani diğer bölgelerde bu nergis sineklerinin gelişimi daha fazla olabilir de çiçek oluşumunu engelleyebilir mi?

Kolay gelsin.

kgursan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2012, 20:36   #1309
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Karaburun nergisi

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kgursan Mesajı Göster
Evet adı nergis. Ama karaburun koşullarına uygun bir nergis . Bu koşulların dışında çiçek oluşturamıyor. İncelenmesi gereken "Karaburunun ekolojık koşulları" dır.
Bir de aklıma takılan Büyük ve küçük nergis sinekleri ve zararları acaba çiçek olayını olumsuz duruma getirebilir mi? Yani diğer bölgelerde bu nergis sineklerinin gelişimi daha fazla olabilir de çiçek oluşumunu engelleyebilir mi?

Kolay gelsin.
Kamil Bey,

Dikkat çektiğiniz gibi Karaburun ilginç klimatolojik özellikleri olan bir bölge..
Ülkemizde %23 oranı ile oksijeni en bol olan ikinci yer..
Çok nemli olmayan bitmeyen esintisi var Karaburun'un..

Hurma zeytin Türkiye'de bir tek o yarımada da yetişiyor...Akdağ'ın serinliğinin getirdiği sabah çiği, denizden esen poyraz ve keşişleme rüzgarlarının etkisiyle ''olea pomea'' bakterisi/mantarı oluşumun sebebidir.

Yani çok değişik bir ekolojisi var Karaburun yarımadasının..

Bir tanıtım yazısında şöyle bir bilgi de var:

''Örneğin; zeytinde hurmayı, çiçekte nergisi, sebzede enginarı, kendine has özellikleriyle sadece bu yarımadada bulmak mümkündür.''
İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Bu nedenlerle Karaburun nergisinin ancak uygun iklim özellikleri taşıyan bölgelerde verimli olabileceği varsayılmalı...

İkinci olarak şunu da belirteyim; küçük ve büyük nergis sineklerinin etkili olacağını sanmıyorum ben şahsen..Çünkü, böyle bir durum olsa benim double daffodillerin de çiçek verimi düşerdi..

Dediğiniz gibi, ana sebep iklim özellkleri..Her yerde olmuyor bu nergis..
Bende bu yüzden inadı bırakıp, kendi açımdan kapattım Karaburun sayfasını..

Saygılar..

Eski 06-04-2012, 18:15   #1310
Ağaçsever

engin1981's Avatar

Giriş Tarihi: 07-12-2010
Merhabalar.aralık ayında elime çiçekli ve soğanlı 4-5 tane nergis geçti. bende saksıya diktim.15-20 gün çiçekli durduktan sonra çiçekleri kurudu.mart sonuna kadar bir iki defa suladım.geçen hafta hala yeşil olan sapları dibine yakın bir yerden kestim.
çiçeği geçsede sulamaya devam etmem gerktiğini bilemedim malesef. dibe yakın kestiğim kökler hala yeşil. sizce sulayımmı. yoksa o şekilde kurumaya bırakıp sonra loş bir odaya mı alayım. teşekürler.

engin1981 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2012, 19:19   #1311
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi engin1981 Mesajı Göster
dibe yakın kestiğim kökler hala yeşil. sizce sulayımmı. yoksa o şekilde kurumaya bırakıp sonra loş bir odaya mı alayım. teşekürler.
Sadece yaprakları kestiyseniz, kökleri kurcalamayıp ve kesip temizlemediyseniz artık kesinlikle su vermeyin..güneşli sıcak bir yerde saksı toprağının iyice takır takır kurumasını bekleyin..toprak iyice kuruyunca serin gölge bir yere aktarın..kasıma kadar..
Şansınızı böyle deneyin derim.

Eski 07-04-2012, 11:37   #1312
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 07-04-2012
Merhaba,

Geçen baharda sayın pria'nın elcağızı ile getirdiği nergisler bizi nasıl mutlu ediyor anlatamam. Her sabah heyecanla koşup bakıyoruz.
Selamlar

Eklenen Resimler

tatlı bezelye Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2012, 13:00   #1313
Ağaç Dostu

sarigoz's Avatar

Arkadaslar,nergizlerinize imreniyorum ..Benimkiler sonuk kaldi

Eklenen Resimler

Eski 07-04-2012, 13:01   #1314
Ağaç Dostu

sarigoz's Avatar

Bu da digeri

Eklenen Resimler

Eski 07-04-2012, 13:26   #1315
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-04-2012
Ben de yabani nergislerin kokusuna bayılıyorum. Adana'da ocak ayının sonlarına doğru heryerde satılıyor ve biz de alıp odalarımızda mis gibi kokmalarını sağlıyoruz. Ama bu sene ben de soğanlarını aldım. Seneye umarım benim de yabani nergislerim olacak ve mis gibi kokacak. Şimdilik fotoğraflardaki kokmayan nergislerimle mutluyum.

.Name:  IMG_1045.jpg
Views: 591
Size:  25.0 KB

Name:  IMG_1038.jpg
Views: 569
Size:  61.3 KB

Name:  IMG_0991.jpg
Views: 567
Size:  42.9 KB

Name:  IMG_0906.jpg
Views: 613
Size:  37.0 KB

Deniz Yıldızı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2012, 14:16   #1316
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
Sn. tatlı bezelye, sarigoz, DENİZ YILDIZI,

emeklerinize sağlık, nihai amaç nergis tarlası yaratmak değilse, nergisleriniz çok güzel ve hoş görünüyor.

Kendi adıma doğada kendiliğinden çıkmış, kır tarzında bir görüntü oluşturan karışık peyzajlı çiçekleri seyretmeyi severim.

Tarlasını seyretmek, yapay olduğunu fazlasıyla hatırlattığından zevk vermiyor o kadar.

Kolaylıklar.

kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2012, 14:28   #1317
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tatlı bezelye Mesajı Göster
Merhaba,

Geçen baharda sayın pria'nın elcağızı ile getirdiği nergisler bizi nasıl mutlu ediyor anlatamam. Her sabah heyecanla koşup bakıyoruz.
Selamlar
Sizin eşinizin hani o Kozyatağı/CarrefourSA yakınındaki ofisine giderek nergis soğanlarınızı teslim ettiğim hanımsınız sanırım..

Çok sevindim elde ettiğiniz güzelliklere..
İnşallah double daffodil erlicheer cinsi nergisler bahçenizde yıllar boyu en gözde çiçekleriniz olur ve her baharda cömertliklerini sunarlar size..
Selamlar..

Ayrıca fotolarınız için teşekkürler..

Double daffoldil erlicheer türü nergislerin ekimi, bakımı, dikkat edilecek hususlar:

http://www.agaclar.net/forum/901751-post2.htm

Düzenleyen pria : 07-04-2012 saat 17:47
Eski 07-04-2012, 14:44   #1318
Ağaç Dostu

sarigoz's Avatar

Sayin Kelebek calisi,
Tesekkurler

Eski 07-04-2012, 17:57   #1319
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 07-04-2012
Evet benim, tekrar teşekkürler Sayın Pria. Yine resim çekerim sizin için. Bu güzelliğin devamlılığı için elimden geleni yapacağım. Bu sabah biraz sıvı gübre verdim. Sararana kadar da dokunmuyorum.

Sayın kelebek çalısı, tarlam olsaydı sevinçten çıldırırdım herhalde Siz naturellikten yanasınız sanırım, ben de organize görüntülerden. Çiğdemler öne nergisler arkaya diye düşünmüştüm, karışık nergislerimin on tanesinden dokuzu aynı türden ve "giant" dev çıktılar, bu sene yerlerini tekrar düzenleyeceğim. Belki yine çiğdemler önde, eerlicher ler arkada bırakıp, sadece dev nergisleri bir araya toplarım.

Herkesin emeğine sağlık, selamlar.

pria ve melih500 beğendi.
tatlı bezelye Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2012, 12:35   #1320
Ağaç Dostu

melih500's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
kemik unu nerden bula bilirim ziraat larda var mı ??

melih500 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:52.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024