agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Soğanlı ve Yumrulu Bitkiler
(https)

Beğeni Düzeni343Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-12-2017, 21:25   #541
Ağaç Dostu

nanemolla's Avatar

Giriş Tarihi: 13-07-2014
Sn kgursan cevap icin teşekkürler.Bu arada sürekli sizin satış bölümünü de takipteyim.sanırım geçen sene ocakta başlamışsınız liste oluşturmaya bu seneki lilyum siparis listesini ne zaman oluşturmak niyetindesiniz acaba.Dalgınlığıma gelirde kaçırırsam üzülürum.

nanemolla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2017, 15:52   #542
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 17-01-2009
Galeri: 45
Bakalım , önce soğanların temin edilmesini garantiye alalım gerisi kolay. kolay gelsin

nanemolla beğendi.
kgursan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2018, 21:42   #543
Ağaçsever

Elif çiçek's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2018
Merhabalar sevgili lilium
Öncelikle resimlerini eklediğim çiçeğimi henüz aldım hemen de foruma girip sizlere yazmak istedim. Orkideler konusunda doktorasını tamamlamış biri olarak liliumlar konusunda bir o kadar tecrübesizim. Bir kaç sorum var yardım ederseniz çok sevinirim. bir saksıda bir kaç soğan var gördüğünüz gibi sizce bunları ayırmalı mıyım böyle mi kalmalı ve de bu bitki çok yıllık mıdır ya da yaz gelince tamamen kurur mu

Eklenen Resimler

Elif çiçek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2018, 01:27   #544
Ağaçsever

Elif çiçek's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2018
Oyyhh bütün forumu okudum aklımda deli sorular oluştu 1 şimdi benim bir üstte paylaştığım lilyumum çok çabuk mu çiçeklerinden vaz geçecek
2 çiçek sapını koparıp değerli lilium hocamızın dediği gibi soğan oluşumu için sarıp sarmalayıp saklamak mı gerek
3 hiç bir işlem yapmadan bu şekilde evimin içinde kalamaz mı zamanı geçip çiçekleri kaybolunca en azındam yeşilliğini korumaya devam etmez mi?
4 tohum ya da soğan almak için illa bir yerlerini kesip biçmek mi lazım?
Lilium hocam allah aşkına bir cevap verir misiniz uykusuzluktan ve okuduklarımın karmaşasından dolayı bir hoş oldum şimdiden teşekkür ederim

Elif çiçek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2019, 15:51   #545
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-04-2019
Merhaba arkadaşlar.
Resim görüldüğü gibi yaprakları alttan sararıp kurumaya başladı. Nedeni ne olabilir acaba Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Kuzey123 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-08-2019, 16:59   #546
Ağaç Dostu.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Elif çiçek Mesajı Göster
Oyyhh bütün forumu okudum aklımda deli sorular oluştu 1 şimdi benim bir üstte paylaştığım lilyumum çok çabuk mu çiçeklerinden vaz geçecek
2 çiçek sapını koparıp değerli lilium hocamızın dediği gibi soğan oluşumu için sarıp sarmalayıp saklamak mı gerek
3 hiç bir işlem yapmadan bu şekilde evimin içinde kalamaz mı zamanı geçip çiçekleri kaybolunca en azındam yeşilliğini korumaya devam etmez mi?
4 tohum ya da soğan almak için illa bir yerlerini kesip biçmek mi lazım?
Lilium hocam allah aşkına bir cevap verir misiniz uykusuzluktan ve okuduklarımın karmaşasından dolayı bir hoş oldum şimdiden teşekkür ederim
Sn elif çiçek, Bitkileriniz gayet sağlıklı . çiçekleri geçmiş. şimdi bitkiyi (saksıyı) balkona atın . arada bir sulayın. kış üzerinden geçsin soğuk ihtiyacını alsın . Nisan da sürgünler uzayınca bakıma ( sulama vs ) başlayın hepsi bu..!!

Eski 05-03-2020, 15:21   #547
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Arkadaşlar merhaba. Ben "Ak Zambak" çeşidini arıyorum. Elinde yumru olan var mı bu aradığım cinsin? İnternette aradım ama istediğim çeşidi bulamadım...

AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2021, 15:05   #548
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-05-2021
Merhaba.Ben yeni lilyum aldım saksıda.Dükkanda içeride duruyordu.Eve getirdim içerde de dışarda da olmadı.Alttan yaprakları sarara sarara dökülüyor sebep ne olabilir ne yapmalıyım?

Hillarey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2021, 18:23   #549
Ağaç Dostu.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hillarey Mesajı Göster
Merhaba.Ben yeni lilyum aldım saksıda.Dükkanda içeride duruyordu.Eve getirdim içerde de dışarda da olmadı.Alttan yaprakları sarara sarara dökülüyor sebep ne olabilir ne yapmalıyım?
1.fazla sulanmış olabilir,
2.içeride ışık yetersiz olabilir,
3. veya dipte soğanı çürümüş olabilir.

kolay gelsin

Eski 10-05-2022, 18:24   #550
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-01-2022
Merhaba sevgili zambak severler. Nihayet ekim ayında diktiğim iki tane soğandan bir tanesi mayısın başında filizlendi. Diğer saksıda şimdilik bir hareket yok ama sabırla bekliyorum.
Name:  IMG_20220510_104252.jpg
Views: 137
Size:  51.0 KB
Ama beni endişelendiren bir konu var. Eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Saksımın drenaj deliklerinin olduğu yerde fare pisliğine benzer şeyler var yaklaşık iki aydır. Sizce ne olabilir. Şimdiden ilginiz için çok teşekkür ederim.
Name:  IMG_20220510_104157.jpg
Views: 111
Size:  62.7 KB
Bu arada sizin zambaklarınız ne alemde görsel paylaşırsanız ne güzel olur.
Not: Uzun uğraşlar sonucu fotoğraf yüklemeyi başardım.

edipsaydam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
lilium candidum, soğan, zambak

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024