agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Soğan, Yumru, Rizom Satış
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni138Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-08-2014, 11:15   #61
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-08-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yeşillim Mesajı Göster
Belladonna lar çiçeklendiler sanırım. Mümkünse fotoğraflarını görsek şöyle gözümüz gönlümüz açılsa soğanlar gelene kadar ..! Ya da bellodonna lar şu anda nasıllar.

kolay gelsin.
Sayın Yeşillim ve Sayın Muda,
Özel mesaj kutunuz dolu olduğu için mesaj gönderemiyorum. Baz mesajlarınızı silip boş alan oluşturabilirseniz memnun olurum.

yeşillim beğendi.
turkanatalay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-08-2014, 12:37   #62
Ağaç Dostu

yeşillim's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2008
Galeri: 14
Sn turkanatalay, tamamdır. Açıkçası mesaj trafiğim öyle yoğun ki geçmiş mesajları silmekte ihmal ettiğim de olabiliyor.

Kolay gelsin.

turkanatalay beğendi.
yeşillim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-09-2014, 19:13   #63
Ağaç Dostu

Değerli arkadaşlar,
Bazı üyelerimiz bankada sıra beklemek istemedikleri ve internet bankacılığı kullanmayı da tercih etmedikleri için benden posta çeki hesabı istemişlerdi.Ama ben fırsat bulup Ptt hesabı açtıramadım. Ama başka bir üyemiz sayesinde daha kısa bir yol bulduk. O üyenin bana yazdığı mesajın bir kısmını size kopyalıyorum :
bugün PTT den havale yapmak istedim benden 10 TL havale ücreti istedikleri için evime en yakın Ziraat Bankası ATM sinden kartsız işlem yaparak yatırdım ücretinizi. (Hiçbir ücret ödemeden). Hesap numaranızı yazdıktan sonra adınız ekranda belirince işlemi onayladım. Ücret yatırdıktan sonra almış olduğum fiş üzerindeki bilgileri size aktarıyorum.

12/09/2014 14:25:30 Z2221007 0908 Giresun MYO Giresun

Yani sizde ziraat banka kartı varsa ya da bir yakınınızdan temin edebilirseniz para yatırma bölümü olan bir ziraat bankası atm'sinden hiçbir ücret ödemeden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hatta kartsız işlem demiş üyemiz, karta bile ihtiyaç yok sanırım.
Yalnız bu durumda not ekleyemiyorsunuz sanırım. Bu yüzden adres bilgileriniz ile birlikte, aldığınız makbuz üzerindeki tarih, saat ve ücreti bana bildirmeniz gerekmektedir. Kart, size ait olmak zorunda değil, bir tanıdık vasıtasıyla ya da kartsız işlem tercih ederek gerçekleştirilebilir. Hiçbir ücret ödenmeden havalenin gerçekleştirilebilmesi de büyük bir avantaj elbette.
Umarım bu yöntem işinize yarar.

Bu arada iptal ettiren bazı arkadaşlarımız oldu. Ama hiç geri dönümde bulunmayan çok sayıda kişi de var. Eğer siparişinizi iptal ettirmek istiyorsanız lütfen mesajla bana bildiriniz ki, listemi kesinleştirebileyim. Yoksa belli bir süreden sonra bazı kişileri listeden çıkarmak zorunda kalacağım.
Ayın 17 sine kadar süre belirtmiştim. 17 Eylül gününe kadar listemi kesinleştirmek ve adres tel bilgilerini düzenleyebilmek için, ücretleri yatırmanız gerekmektedir. Umarım bu hatırlatmayı mazur görürsünüz.
Saygılar sunar, hepinize iyi günler dilerim.

yigit666, pria, TRAKLI ve 1 kişi beğendi.

Düzenleyen turkanatalay : 15-09-2014 saat 19:53
Eski 16-09-2014, 09:32   #64
Ağaç Dostu

Nevzat's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2008
Galeri: 2
Sn. turkanatalay, 5 ad. soğan bedeli olan 50 tl. hesabınıza yatırıldı bilgilerinize sunarım.

turkanatalay beğendi.
Nevzat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-09-2014, 16:56   #65
Ağaç Dostu

Arkadaşlar bugün ücret yatıran başka kişiler de var. Kartsız işlem ile. Lütfen bana ad soyad ve adres bilgileri ile birlikte makbuz üzerindeki saati yazsın yatıran arkadaşlarımız ki herhangi bir karışıklık çıkmasın.

yeşillim beğendi.
Eski 16-09-2014, 18:44   #66
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-06-2007
Bilgisayarım tamirdeydi Türkan hanım. Benim siparişim geçerlidir. 2. listedeyim. Mümkünse Ekim 10 dan sonra gönderebilirmisiniz?
EFT mi bilginiz doğrultusunda yapacağım.
Yalnız ben büyük soğan rica ediyorum. Seneye çiçeklerini görmek isterim.
Lütfen ne kadar olduğunuda yazarmısınız?

turkanatalay beğendi.

Düzenleyen Benol Hazaroğlu : 16-09-2014 saat 18:47 Neden: İlave cümle eklendi.
Benol Hazaroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-09-2014, 22:40   #67
Ağaç Dostu

Imay's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2013
Türkan Hanım ikinci liste için 17'sinden sonra sizden haber mi bekleyeceğiz?

turkanatalay beğendi.
Imay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-09-2014, 23:06   #68
Ağaç Dostu

telato's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2014
Sayın Türkan Hanım;
Bugün Ziraat bankası atm'sinden hesabınıza (masraf ödemeden) parayı yatırdım, Adres ve telefon bilgilerimi özelden bildiriyorum.
iyi geceler...

turkanatalay beğendi.
telato Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-09-2014, 23:41   #69
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi telato Mesajı Göster
Sayın Türkan Hanım;
Bugün Ziraat bankası atm'sinden hesabınıza (masraf ödemeden) parayı yatırdım, Adres ve telefon bilgilerimi özelden bildiriyorum.
iyi geceler...
Sayın Telat Bey,
Ben de mesajınızı bekliyordum. Ücretiniz bugün yatmış. Adres ve tel bilgilerinizi de kaydettim.

yeşillim ve telato beğendi.
Eski 16-09-2014, 23:47   #70
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Imay Mesajı Göster
Türkan Hanım ikinci liste için 17'sinden sonra sizden haber mi bekleyeceğiz?
Sayın İmay, ikinci listeden sırayla başlamıştm zaten iptal ettirenler olunca. Ama özel mesaj atmama rağmen eri dönüş yapmayan arkadaşlar var oldukça. Yani hç değilse iptal ettirdikerini bildirseler aslında işim kolaylaşacak ama. Belki bazıları siteyi ziyaret etmiyordur. O yüzden sanırım 50 soğana ancak ulaşabileceğim gibi. Ki 70-80 soğanlık bir stoğum olacak. O yüzden 2. listenin de tamamen dahil olması bir sorun teşkil etmeyecek. Ücreti yatırıp adres ve tel bilgilerinizi gönderebilirsiniz. Beklemenize gerek yok.

Eski 16-09-2014, 23:47   #71
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-04-2013
Sayın Türkan ATALAY
Ödememi ziraat bankası ATM sinden yaptım Adres bilgilerimi gönderdim.
Emekleriniz için şimdiden teşekkürler.

turkanatalay beğendi.
TRAKLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2014, 00:08   #72
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Benol Hazaroğlu Mesajı Göster
Bilgisayarım tamirdeydi Türkan hanım. Benim siparişim geçerlidir. 2. listedeyim. Mümkünse Ekim 10 dan sonra gönderebilirmisiniz?
EFT mi bilginiz doğrultusunda yapacağım.
Yalnız ben büyük soğan rica ediyorum. Seneye çiçeklerini görmek isterim.
Lütfen ne kadar olduğunuda yazarmısınız?
Sayın Benol,
Göndereceğim soğanların aynı büyüklüklerde olmasına özellikle özen göstereceğimden emin olabilirsiniz. Küçükleri hiç satışa çıkarmayacağım zaten. Dolayısıyla güneş alan bir yere dikilmeleri şartıyla (ve toprağının da biraz kumlu olması gerekiyor, kışın aşırı sulak yerde olmamalı, çünkü çok fazla suyu sevmiyorlar, elbette çok kuru da olmamalı, bizimkiler kışın sulanmıyor hiç, bahçede oldukları için de sorun olmuyor bu, yağmur suyu yetiyor onlara) hepsinin açacağını umuyorum, o büyüklükteler çünkü. Soğan ücreti mesajda da belirtmiş olmalıyım, 10 ar TL. Siz 2 soğan istemişsiniz. Toplam 20 TL.

Ayrıca ücret yattıktan sonra göndereceğiniz adres tel bilgileriyle birlikte Ekim 10 dan sonra notunu tekrar belirtebilirseniz memnun olurum.

Eski 19-09-2014, 16:30   #73
Ağaç Dostu

efeege's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2013
sn turkanatalay.
hesabınıza ziraat bankası avm sinden 30 tl yatırdım.
özelinizede hesab bilgisive adres bilgilerimide yazdım.
isabet ederse yolunuz nazilliden geçiyor yoldan elden almak uygun olur kargoyla uğraşmayız.
selamlar.

turkanatalay beğendi.
efeege Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2014, 08:48   #74
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Sayın Türkan atalay;
Benim siparişimi iptal etmem söz konusu değil. Şu anda konuyu görünce aklıma geldi. Vakıflar bankasından ileri tarihli eft yaptım. Pazartesi hesabınıza geçer.

turkanatalay beğendi.

Düzenleyen Muda : 20-09-2014 saat 20:28
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2014, 20:02   #75
Ağaç Dostu

bonjour40's Avatar

Giriş Tarihi: 25-08-2006
Galeri: 6
Merhaba
Gec kalmadıysam 3 tane de ben almak isterim
Selamlar

bonjour40 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2014, 21:51   #76
Ağaç Dostu

Arkadaşlar, yarın **** salı ücret yatıranların listesini duyuracağım buradan. Eski listeler de iptal olacak zaten. Hafta sonu için planlamıştım ama fırsat bulamadım. Herkes kontrol ederse memnun olurum.

Eski 30-09-2014, 22:28   #77
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-09-2014
Merhaba

Bende 5 adetle ilk listenizde yer almak istiyorum

karaoguz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2014, 15:19   #78
Ağaç Dostu

Arkadaşlar,
tekrar merhaba.Bayram önüne rahatsızdım biraz. Nete de fazla giremedim. Siparişleriniz perşembe günü kargoya verilecek bilginiz olsun.

Eski 03-10-2014, 16:10   #79
Ağaç Dostu

Arkadaşlar ücreti hesabıma geçen üyelerimiz şu şekildedir :
Muda 60 TL
Nevzat 50 TL
Traklı 50 TL
Feyzi Uslu 55 TL
Yeşillim 30 TL
Telato 20 TL
Nisan0671 30 TL
fındıkkrdu 20 TL
EfeEge 30 TL
Bonjour40 50 TL
Özgül 20 30 TL

Bunun dışında Sayın Benol ve Hocam 100 havale yaptıklarını yazmışlar ama söyledikleri tarihlerde veya sonrasında hesabıma geçen herhangi bir ücret görünmüyor. Lütfen kontrol edip hemen bana dönerlerse memnun olurum.

Bu arada Hocam100 ve Benol Hanım'ın eft leri isim yanlışlığından dolayı geri dönmüş. Ama soğanlarını getirildi. Bilgilerine.

Düzenleyen turkanatalay : 09-10-2014 saat 15:28
Eski 10-10-2014, 20:09   #80
Ağaç Dostu

yeşillim's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi turkanatalay Mesajı Göster
Arkadaşlar,
tekrar merhaba.Bayram önüne rahatsızdım biraz. Nete de fazla giremedim. Siparişleriniz perşembe günü kargoya verilecek bilginiz olsun.
Sayın turkanatalay,

Perşembe günü kargo yapıldı mı?
Şehirdışına çıkmam gerekiyor. Kargo hareketlerini takip edebileceğim gönderi numarasını da iletir misiniz? Teşekkürler.

Kolay gelsin

Eski 11-10-2014, 10:34   #81
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yeşillim Mesajı Göster
Sayın turkanatalay,

Perşembe günü kargo yapıldı mı?
Şehirdışına çıkmam gerekiyor. Kargo hareketlerini takip edebileceğim gönderi numarasını da iletir misiniz? Teşekkürler.

Kolay gelsin
Sayın Yeşillim,
Kargo henüz gönderilmedi. Pazartesi gönderilecek. Kargoya verilir verilmez buradan bildireceğim. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Eski 14-10-2014, 16:31   #82
Ağaç Dostu

Değerli Arkadaşlar, siparişleriniz kargoya verildi. Bilgi vermeye vaktim olmadı. Akşama birebir takip nolarınızı da yazacağım buradan. PTT kargoya verdim. Hepiniz lütfen hakkınızı helal edin.
Bu arada, soğanlar bizzat tarafımdan sökülüp paketlenip gönderildi. Bir kaç gün geç oldu, 32 haftalık bir bebek taşıyorum. Mazaretim geçerli yani. Umarım kabul gören bir mazarettir. Herkese teşekkürler.

Eski 14-10-2014, 23:12   #83
Ağaç Dostu

nisan0671's Avatar

Giriş Tarihi: 18-06-2008
Galeri: 1
Asıl siz hakkınızı helal edin Turkan hanım, o minik yaramazla birlikte sizi yorduk. Cok sevindim kendi adıma, inşallah hayırlısı ile yavrunuzu kucağıniza alırsınız. Selamlar.

turkanatalay beğendi.
nisan0671 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2014, 14:48   #84
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Hayırlı uğurlu olsun. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin. Benim kargo geldi. Teşekkür ederim.

turkanatalay beğendi.
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2014, 18:27   #85
Ağaç Dostu

Arkadaşlar, soğanları hiç bekletmeden hemen dikin lütfen. Çok fazla toprak ayrımı yapmıyorlar ama ağaç yaprağı humusu açısından zengin bahçe toprağında verimleri güzel. Torf kullanmayın , toprağı çok gevşetebilir. Dikince elbette sularsınız. Bahçeye dikecek olanların kışın çok da sulmalarına gerek yok yağmurdan kıştan alırlar sularını. Ama saksıya dikecek olanlar çok toprağı sırılsıklam etmeden nemli kalmalarını sağlasınlar. Çok su tutan yerlerde çürüyebilirler. O yüzden lütfen çok aşırı sulamadan kaçınınız.
Kış soğuğuna dayanıklı olduğunu okumuştum, Aydın ikliminde bizimkiler bahçede. Ama çok soğuk yerlerde korumak gerekebilir belki.
Ve lütfen BOL GÜNEŞ ALAN yerlere dikiniz.Kış sonu ilkbahar başı gibi soğanlarınız yeşerecek ve hiç çiçek vermeden yapraklarını tamamen kurutacaklar. Lütfen endişe etmeyiniz.Çünkü temmuz ağustos aylarında kuru topraktan çiçek saplarını çıkarıp sizi mutlu edecekler. Soğanlara dikkat erseniz hemen hemen hepsinde bir kaç çiçek sapı olduğunu görebilirsiniz. dediğim gibi bol güneş alan bir yere vakit geçirmeden dikin lütfen.
Kargolarınızı teslim aldığınızda buradan bilgi verebilirseniz memnun olurum.

Eski 15-10-2014, 19:17   #86
Ağaç Dostu

telato's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2014
bugün elime ulaştı, teşekkür ederim.

turkanatalay beğendi.
telato Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2014, 20:47   #87
Ağaç Dostu

bonjour40's Avatar

Giriş Tarihi: 25-08-2006
Galeri: 6
Bugün elime geçtiler.
Teşekkürler

turkanatalay beğendi.
bonjour40 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2014, 21:05   #88
Ağaç Dostu

Amaryllis Belladonna Planting

In its natural habitat, Amaryllis belladonna is found in dense groups among rocks. Doğal Habitatında belladonna yoğun kaya gruplarının arasında bulunur.Therefore, the best place to plant them would be in a rock garden. Bu yüzden onları ekmek için en iyi yer kaya bahçeleri olacaktır( Benim notum sıkı bahçe toprağında da oldukça iyi verimi var.)

The Belladonna lily can also be grown in large containers, preferably something sized like a 5-gallon bucket. Bella donna aynı zamanda büyük kaplara,tercihen 5 galonluk bir kova benzeri bir şeye dikilebilir.
Plant the bulbs 4 inches deep in well-drained soil within a sunny location. Soğanları 4 inchlik derinliğe güneşli bir yere iyi drenajlı toprağa dikin.
The bulbs must be planted with their necks at soil level. Boyunları toprak seviyesinde dikilmelidirler. (Artık boynu heralde yumrunun bittiği yer. )
Plant each bulb by itself, allowing plenty of room to multiply – about 8-12 inches apart. Her soğanı çoğalmaları için çok alan bırakarak, yaklaşık 8-12 inch zaklığında aralıklara,tek başına dikin.
Apply about an inch or two of mulch such as wood chips, bark, or even compost. Yaklaşık 1 **** 2 inch kadar ağaç yaprak ve gövde kırıntıları hatta kompost gibi kuru yaprak örtüsü uygulayın.

NOT: 1 inch yaklaşık 2.5 cm

efeege beğendi.
Eski 15-10-2014, 21:24   #89
Ağaç Dostu

This bulb can also tolerate dry conditions; in fact, they are highly tolerant of drought and require little watering due to their extensive fleshy root systems and large bulbs. Dig the bulbs before frost and store them in damp peat moss or sand during the winter. Large clumps of bulbs can be divided from the mother bulb during this dormant period. The bulbs and offsets can be planted immediately.
Kuru koşulları da tolere edebilir, aslında kuraklığa yüksek oranda toleranslıdırlar ve geniş etli kök sistemleri ve büyük soğanlarından dolayı su talepleri çok azdır. Buzlanmadan önce soğanları kazın, ve kışın onları nemli turba yosununda(Sanırım torf mu? ) **** kumda saklayın. Bu uyku döneminde büyük soğan kümeleri ana soğandan ayrılabilir. Soğanlar ve yavru soğanlar hemen dikilmelidir.

Bunlar webden alıntı. Kışın saklama koşullarından bahsetmiş. Ama dediğim gibi Aydın Bozdoğan'da yaz kış bahçedeler. İklim koşullarına göre bahçeye **** saksılara dikebilirsiniz. Umarım güzel verim alırsınız.

TRAKLI beğendi.
Eski 15-10-2014, 23:03   #90
Ağaç Dostu

yeşillim's Avatar

Sayın turkanatalay,

PTT kargo dış kapıya bir not bırakmış. Evdeydim ne bileyim göya adreste bulamamış. Herneyse yarın merkezden kendim alacağım.

Herşey için teşekkürler.

turkanatalay beğendi.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Kapalı
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2020