agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   SIK SORULAN SORULAR / FORUM KULLANMA KILAVUZU (http://www.agaclar.net/forum/sik-sorulan-sorular-forum-kullanma-kilavuzu/)
-   -   Foruma fotoğraf nasıl yüklenir? (http://www.agaclar.net/forum/sik-sorulan-sorular-forum-kullanma-kilavuzu/6256.htm)

Emre İlhan 22-06-2012 10:04

İlgili başlıkta açıklamayı yaptım. Lütfen bakınız:)

http://www.agaclar.net/forum/fotogra...htm#post988353

striga 05-10-2012 13:25

forumlarda bilgisayar yerine iPAD kullanıyorsak nasıl fotoğraf yükleyeceğiz?

malina 06-10-2012 12:45

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi striga (Mesaj 1027494)
forumlarda bilgisayar yerine iPAD kullanıyorsak nasıl fotoğraf yükleyeceğiz?

Mobil Cihazlardan Foruma Bağlanmak

kaktüssevdası 07-10-2012 19:22

arkadaşlarım günlerdir fotoğraf yükleyeceğim ama boyutlarını hızlı bir biçimde nasıl küçültebilirim? malum bebeğim var! oyüzden pc başında saatlerce kalıp küçültme işlemini yapamıyorum. pratik ve hızlı bir yolu varmı bu işin?

terzi kendi söküğünü dikemezmiş misali. eşim bilgisayarcı ama bana faydası olmuyor :rolleyes:

AizoaceaeFAN 19-10-2012 09:50

Sayın kaktüssevdası, siz o haliyle yükleyin resimleri site otomatik olarak küçültebildiklerini küçültüyor. Çok büyük boyutluları küçültemiyor.

selenn 19-10-2012 10:27

Sayın kaktüs sevdası, fotoğrafları siteye yüklerken fotoğraf boyutunun fotoğrafın 70 kb'den büyük olmaması gerekmektedir. Bu boyutta bir fotoğraf, 500-600 piksel genişliğinde, kalitesi iyi bir görünüm verebilmektedir. Fotoğraflarımın dosya boyutunu küçültmeyi bilmiyorum başlığında size yardımcı olacak programlar hakkında bilgi verilmiş. Ayrıca vaktiniz olduğunda sitedeki Fotoğraf başlığını inceleyin lütfen.

Ben fotoğraflarımı 2 ayrı programla düzenleyip foruma yüklüyorum.

1.PIXresizer kullanımı oldukça kolay bir program. Google üzerinden bu programı aratabilirsiniz.

2.Picasa kullanıyorsanız, fotoğrafları picasa üzerinden açın. Dışa Aktar butonuna bastığınızda seçili olan fotoğrafı forum boyutlarında küçültüp istediğiniz klasöre kaydediyor. Ayrıca sağa ya da sola dönük olan fotoğrafları da otomatik olarak düzenlediğinden benim çok işime yarıyor.

karaposu 03-02-2013 17:00

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sulman (Mesaj 827298)
Sayın Aybala ve site yöneticileri.

Bu konu 2005 yılında açılmış. Vakti zamanında fotoğraf makinlalarının pixelleri düşüktü. Şimdiki foroğraf makinalarının en düşüğü 10 mp. Buda demek oluyor ki x bir fotoğraf en az 5mb.

Agaclar.net'in x-x panel- seçenekler resim ayarları bölümünden max yüklenebilecek resim dosyası boyutu (mb)arttırılabilir, sistem istenilen büyüklüğe mb otomatik olarak getirebilir. Agaclar.net'in hafıza şekli nasılsa dosya sistemi veya php nasıl tutuluyorsa bu sayede fazla yer kaplamaz. Pixellerde ayarlama ile sayfaları taşırmayacak hale getirilebilir. Sistem dosya kayıt şekli ayarları riskli olabilir ama mb ayarlarının ve pixel ayarlarının arttırılmasında dosya kaybı yaşamaz Üyelerimizde rahatlayabilir. Bu sayede Agaclar.net Üyelerimizin diğer siteleri kullanarak resim boyutu ufaltma sorunları ortadan kalkar.

Umarım bu konu hakkında yardımcı olursunuz.

Saygılar.

Arkadasımız cok iyi bir acıklama yapmıs. Dikkate alınmasını rica ederim .

malina 03-02-2013 18:09

Alıntı:

sistem istenilen büyüklüğe mb otomatik olarak getirebilir.
demiş dikkat ederseniz... Yani siz küçültmeye uğraşamayın, otomatik küçülsün...

Oysa sizin esas şikayetiniz başka değil miydi?

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi karaposu (Mesaj 1096238)
cektiğim fotograflar 2.00 mb boyutunda. verdiğiniz programla 70 kb a düşürsem bile hicbirsey belli olmuyor.

70 kb 650 piksel genişlik civarı bir fotoğrafa denk geliyor. Yani her durumda forumda fotoğraflarınız bu boyutta görünecek... Size göre "belli olmama" sorununu nasıl aşacaksınız?

gutk25 05-02-2013 01:41

selenn ben yeni üyeyim
fotoğraf yüklemek için fotoğraf boyutlarını ırfan viev ile küçülttüm ancak inseart imageye tıkladığımda bir numara mı istiyor anlayamadım yardım edermisiniz

maki01 05-02-2013 01:44

"Insert image" fonksiyonu, başka bir site ya da başlıktan fotoğraf eklemek için kullanılıyor.

Foruma fotoğraf yükleme ise "Gelişmiş Editöre Geç"tiktan sonra ataş işaretli fonksiyonla yapılıyor.

1. sayfadaki ilk mesajda detay açıklama bulabilirsiniz.

aybala 17-02-2013 20:07

Bu kadar zor olmamalı. Nerede zorlandınız?

Muallim 18-02-2013 06:24

Fotoğrafların hepsini aynı ebatta düzenliyorum.
Bazen foruma; aynı mesaj içinde birden çok fotoğraf yüklüyorum.

Bazen forma yüklediğim bu (Birden çok yüklediğimde) fotoğrafların enleri farklı çıkıyor.
Acaba neden, nerede hata yapıyorum?

Bilgi verirseniz memnun olurum.

fesleğen 18-02-2013 07:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Muallim (Mesaj 1103434)
Fotoğrafların hepsini aynı ebatta düzenliyorum.
Bazen foruma; aynı mesaj içinde birden çok fotoğraf yüklüyorum.

Bazen forma yüklediğim bu (Birden çok yüklediğimde) fotoğrafların enleri farklı çıkıyor.

Bilgi verirseniz memnun olurum.

Merhabalar,belki fotoğraflarınızın bir kısmı yatay bir kısmı dikey çekildiğinden oluyor olabilir

Muallim 18-02-2013 12:34

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi fesleğen (Mesaj 1103451)
Merhabalar,belki fotoğraflarınızın bir kısmı yatay bir kısmı dikey çekildiğinden oluyor olabilir

Belirttiğiniz gibi kimi yatay,kimi dikey çekilmiş değil.

Söz konusu olanlar hep aynı konumda çekilmiştir.

Cevabınız için teşekkür ederim.

aybala 18-02-2013 13:07

Sorunun kaynağını bulabilmemiz için yaptığınız işlemleri daha açık yazmalısınız.
İsterseniz o fotoğrafları tekrar yüklemeyi deneyin. Sonuca birlikte bakalım.

Sanırım buradaki gibi bir sorundan bahsediyorsunuz. #168

egülnur 18-02-2013 20:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aybala (Mesaj 1103195)
Bu kadar zor olmamalı. Nerede zorlandınız?

Sayın aybala, daha önceki birçok üye gibi resim boyutu küçültmede sorun yaşadım. Tam becerdim derken ' yapı marketleri...' başlığına pul kadar bir foto yollamışım. Daha sonra aynı fotoya hiç bir işlem de yapamadım. Yılmadım , kafamı toplayıp yine deneyeceğim. Bu arada teknolojik engelli olduğumu da belirtmeliyim.

malina 18-02-2013 20:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Muallim (Mesaj 1103434)

Yaptıktan sonra silmediniz değil mi? Sayfa adresini verirseniz daha kolay anlarız... Sildi iseniz tekrar yüklemeyi dener misiniz?

Muallim 18-02-2013 21:21

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 1103975)
Yaptıktan sonra silmediniz değil mi? Sayfa adresini verirseniz daha kolay anlarız... Sildi iseniz tekrar yüklemeyi dener misiniz?

agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/28919-6.htm#post1103790

Yukarıda adresi verilen sayfa 153 ve 159 numaralı mesajdaki fotoğraflardaki aynı mesajdaki iki resmin enleri birbirindenden farklı.Bu fotoğraflarm forma yüklenmeden önce aynı boyutlarad kesilmişti.

Muallim 18-02-2013 21:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aybala (Mesaj 1103676)
Sorunun kaynağını bulabilmemiz için yaptığınız işlemleri daha açık yazmalısınız.
İsterseniz o fotoğrafları tekrar yüklemeyi deneyin. Sonuca birlikte bakalım.

Sanırım buradaki gibi bir sorundan bahsediyorsunuz. #168

Belirtiğiniz resimler gibi aynı sayfadaki 153 ve 159 numaralı mesajlardaki resimler de aynı sorun var.
Önce bir mesaja yüklemek istediğim iki fotğrafı aynı boyutlarda dönüştürdüm.Foruma yükledim.Forumda fotoğraflardan birinin eni diğerinin eninden kısa çıkıyor.Fotoğraflarda görüldüğü gibi.Sanırım anlatabildim.

malina 19-02-2013 00:01

2 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi muallim (Mesaj 1103434)
fotoğrafların hepsini aynı ebatta düzenliyorum.

Bazen forma yüklediğim bu (birden çok yüklediğimde) fotoğrafların enleri farklı çıkıyor.

Eklenti 371087

Eklenti 371088

Gördüğünüz gibi ölçüler aynı değil...
(İlk rakamlar eni, ikinciler yüksekliği gösteriyor)

Emre İlhan 19-02-2013 06:11

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Muallim (Mesaj 1104012)
Belirtiğiniz resimler gibi aynı sayfadaki 153 ve 159 numaralı mesajlardaki resimler de aynı sorun var.
Önce bir mesaja yüklemek istediğim iki fotğrafı aynı boyutlarda dönüştürdüm.Foruma yükledim.Forumda fotoğraflardan birinin eni diğerinin eninden kısa çıkıyor.Fotoğraflarda görüldüğü gibi.Sanırım anlatabildim.

Deneme...

Eklenti 371103

Gördüğünüz fotoğrafın orjinali 1080 pixel ve 1.04 mb, yani 1024 Kb. Oysa ki bizim fotoğraf yükleme sınırımız 70 Kb. Ben hiçbir işlem yapmadan orjinal hâliyle fotoğrafı yükledim ve forum otomatikmen bu boyuta getirdi.

Fotoğrafın boyutlarını uygun ölçüye ayarlasanız bile, eğer dosya boyutu 70 Kb'ı aşıyorsa forum otomatikmen fotoğrafı uygun boyuta getirerek dosya boyutunu 70 Kb'ın altına düşürür.

Yani fotoğrafların boyutunu ayarlarken, 70 Kb dosya sınırının altında olmasına da dikkât etmemiz gerekiyor:)

Bakınız

FatihBahce 19-02-2013 07:03

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Emre İlhan (Mesaj 1104122)
Fotoğrafın boyutlarını uygun ölçüye ayarlasanız bile, eğer dosya boyutu 70 Kb'ı aşıyorsa forum otomatikmen fotoğrafı uygun boyuta getirerek dosya boyutunu 70 Kb'ın altına düşürür.

Her zaman otomatik küçültemiyor. Yüksek boyutlu beş fotoğraf birden yüklenmeye çılışılırsa bazılarını eklemeden bırakıyor.

Emre İlhan 19-02-2013 08:42

Doğrudur, işte onun için fotoğrafları yüklemeden önce dosya boyutunu da uygun hale getirmemiz lazım:)

Muallim 20-02-2013 19:59

Sn malina,Emre İlhan,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Arthemisa 01-05-2013 13:54

Resim

Deneme resminiz iyi görünüyor.

ykaya194 13-05-2013 20:17

fotoğraf yüklemeye çalışıyorum ancak hep yükleme hatası gösteriyor,sanırım
resimlerin boyutu büyük nasıl küçültebilirim?.

selenn 13-05-2013 20:25

Bu başlığın ilk mesajında fotoğraf boyutu ve boyutu küçültme ile ilgili program bilgileri yeralıyor.

http://www.agaclar.net/forum/167915-post1.htm

Bu programlardan faydalanıp fotoğraf boyutunu ufaltabilirsiniz. Ayrıca bana Picasa da pratik gelmekte. Picasa bilgisayarınızda yüklü ise ya da yükleme durumunuzda fotoğrafı Picasa ile açıp fotoğraf karesinin altında yeralan "Dışa Aktar" butonu ile uygun boyuta getirebilirsiniz.

ykaya194 14-05-2013 09:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selenn (Mesaj 1154356)
Bu başlığın ilk mesajında fotoğraf boyutu ve boyutu küçültme ile ilgili program bilgileri yeralıyor.

http://www.agaclar.net/forum/167915-post1.htm

Bu programlardan faydalanıp fotoğraf boyutunu ufaltabilirsiniz. Ayrıca bana Picasa da pratik gelmekte. Picasa bilgisayarınızda yüklü ise ya da yükleme durumunuzda fotoğrafı Picasa ile açıp fotoğraf karesinin altında yeralan "Dışa Aktar" butonu ile uygun boyuta getirebilirsiniz.

Sayın Malina ve yöneticiler, sitenize resim boyutlarını otamatik ayarlayabilen program yüklesenizde bizlerde resim yüklemede zorluk çekmesek, zira her üye benim gibi bilgisayara tam hakim olmayabilir, resimlerimi sitenize yükleyemiyorum her defasında hata veriyor.
Tamda,hem boyutları küçültüp-büyütebilen hemde yükleyebilen harici programla kopyala-yapaştır yaparak sitenize resim yüklemeye başlamıştım, onuda siz tercih etmediniz ne olacak şimdi.?
yardımlarınızı bekliyorum.

maki01 14-05-2013 13:42

Harici program derken fotoğraf arşiv siteleri demek istiyorsunuz herhalde.

Bu sitelere yüklenen fotoğraflar zaman zaman site tarafından siliniyor ve agaclar.net'e link vererek eklediğiniz fotoğraflar da görüntülenemiyor. Hoş olmayan kırık , bozuk linkler ortaya çıkıyor.

Foruma fotoğraf yüklemeye çalışırken nerede sorun yaşadığınızı yazarsanız yardımcı olabiliriz.

ykaya194 14-05-2013 14:51

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi maki01 (Mesaj 1154804)
Harici program derken fotoğraf arşiv siteleri demek istiyorsunuz herhalde.

Bu sitelere yüklenen fotoğraflar zaman zaman site tarafından siliniyor ve agaclar.net'e link vererek eklediğiniz fotoğraflar da görüntülenemiyor. Hoş olmayan kırık , bozuk linkler ortaya çıkıyor.

Foruma fotoğraf yüklemeye çalışırken nerede sorun yaşadığınızı yazarsanız
yardımcı olabiliriz.

harici programın linkini veriyorum.
Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim
bu programı kullandığımda belirttiğim resmi boyutlarını seçip kopyala-yapıştır yaparak resimlerimi sitenize yükleyebiliyorum.

Sorunum şu:konuyu yanıtla tıklayıp mesaj bölümü geliyor oradan resim yükleme işaretine (eklentiler) tıklıyorum ve 5-6 adet alt alta gözat geliyor birincisine tıklıyorum, karşıma fotografların numaraları geliyor oradan istediğim resmi seçip yükle tıklıyorum. "yükleniyor bekleyin" yazıyor ve bir iki dak. sonra "yüklemede hata" yazıyor.

sanırım sorunumu anlatabildim.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024