agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   SIK SORULAN SORULAR / FORUM KULLANMA KILAVUZU (http://www.agaclar.net/forum/sik-sorulan-sorular-forum-kullanma-kilavuzu/)
-   -   Galeriye fotoğraf yüklemek (http://www.agaclar.net/forum/sik-sorulan-sorular-forum-kullanma-kilavuzu/3424.htm)

malina 08-02-2007 10:34

Galeriye fotoğraf yüklemek

Galerinin amacı ve fotoğraf yüklemek için dikkat edilmesi gerekenler:

» Agaclar.net galerisi, Türkiye Ağaç Arşivi'nin oluşturulması amacını gütmektedir.

» Fotoğraflar Jpg, jpeg formatında olmalıdır.

» Fotografların eni 800 pikselden geniş, 500 pikselden dar olamaz. Yüksekligin 1000 pikselden fazla, 375 pikselden az olmaması gerekir.

» Dosya büyüklüğü 200 KB dan fazla olmayacaktır.

» Fotoğraflar için konusuna uygun isimler verilmelidir. Açıklama yazılması önemlidir. Galeride yapılacak aramalarda fotoğraflarınız bulunabilmesi için, anahtar kelimeleri mutlaka ve doğru olarak doldurmalısınız.

» Fotoğrafların telif hakkı gönderene ait olmalıdır.

» Fotoğraf çekme fonksiyonu gelişmemiş cep telefonu ile çekilen, düşük kaliteli fotoğraflar uyarıya gerek kalmaksızın silinebilir.

» Üzerinde tarih ya da yazı olan fotoğraf yüklememenizi rica ederiz.

» Agaclar.net Dergi'de ve sitede gereken bölümlerde fotoğraflarınız kullanılabilir.

DarkYES 04-03-2007 09:46

Galeri kullanımıyla ilgili bilgiler

3 Eklenti(ler)
Galeride bir üyenin yüklediği, tüm fotoğrafları görebilmek

Bir üyenin galeriye yüklediği fotoğrafları görmek için, kullanıcı adının üstüne tıklayın. Profil sayfası açılacaktır. Oradan ulaşabilirsiniz.

Kullanıcının tüm mesajlarını göster
Galeriye eklediği fotoğraflar
X Kullanıcısının açtığı tüm konular

Başka bir yöntem de şöyledir:

Arama linkine tıklayın.

Eklenti 7722

Açılan sayfada Kullanıcı adına göre ara bölümünde kullanıcının adı yazılarak Sayfanın alt bölümündeki Aramayı Başlat düğmesine tıkladığımızda doğrudan o kullanıcıya ait fotoğraflara ulaşırız.

Eklenti 7723

Eğer kullanıcı adını tam bilmiyorsak hatırladığımız kadarıyla adını bu bölüme yazarak da arama yapabiliriz.

Örneğin benim adımın sadece Dark kısmını hatırlayan birisi buraya dark yazarak arattığında içerisinde dark geçen tüm kullanıcılara ait fotoğraları bulduğu gibi sayfanın sol üstünde bu üyelerin tek tek isimlerini de görebilir.

Eklenti 7724

malina 11-03-2007 15:01

4 Eklenti(ler)
Galeriye fotoğraf yüklemek

Fotoğraflarınızın 200 KB'den büyük olmaması gerekmektedir.
Boyutlarını uygun hale getirmeyi bilmiyorsanız aşağıdaki linkler size yararlı olacaktır.
PhotoShop-Save For Web
Fotoğraf işleme programları: IrfanView ve Gimp
Fotoğraf işleme Programları : PowerBatch
Fotoğraf işleme programı - Faststone İmage Viewer

Önce Galeri bölümüne gidin ve Yükle'ye tıklayın.
Açılan pencerede gereken yerleri doldurun.

Eklenti 8044

Doğru kategoriye yerleştirmek çok önemlidir. Bu konuda dikkatli olun.

İkinci önemli nokta, anahtar kelimeleri, fotoğrafınıza uygun olarak doldurmaktır. Galerinin arama bölümü kullanarak yapılan aramalarda, bu anahtar kelimeler çok önemlidir.

Eklenti 8045

Galeriye yüklediğiniz fotoğrafı tekrar düzenlemek

Fotoğrafınızda düzenleme yapmak için, ilgili fotoğrafın sayfasında iken göreceğiniz Fotoğraf Araçlarına tıklayınız. En üstte Taşı Sil Düzenle diye bir bölüm göreceksiniz.

Eklenti 8047

Değiştirmek ya da eklemek istediklerinizi bu pencerede yapabilirsiniz. İşiniz bitince değişiklikleri kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın. :)

Eklenti 8046

Yaylacı 23-07-2012 13:36

Merhabalar, galeriye birkaç fotoğraf eklemek istedim, ekledim fakat yüklediğim fotoğraflar yanlışlıkla yarışma kategorisinde yer aldı, onları nasıl geri alabilirim. Kendi fotoğraf galerime resim yüklemek istemiştim ama bir anda kendimi yarışmalar kategorisinde buldum. Lütfen ne yapacağımı söylermisiniz. Saygılarımla....

malina 23-07-2012 16:44

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Yaylacı (Mesaj 1001363)
Merhabalar, galeriye birkaç fotoğraf eklemek istedim, ekledim fakat yüklediğim fotoğraflar yanlışlıkla yarışma kategorisinde yer aldı, onları nasıl geri alabilirim. Kendi fotoğraf galerime resim yüklemek istemiştim ama bir anda kendimi yarışmalar kategorisinde buldum. Lütfen ne yapacağımı söylermisiniz. Saygılarımla....

Galeriye yüklediğiniz fotoğrafları tekrar düzenlemek

Bir dener misiniz?

Ayşe Nur D. 18-10-2012 10:56

Galeri kullanımı fotorğaf yüklemek oldukça zor.Boyutları ve pixel küçük olsun deniliyor küçültüyorum küçültüyorum yine olmuyor.Biraz kolaylaştırsanız olmaz mı?

malina 18-10-2012 14:11

800x600 boyutunu kullandınız ve olmadı mı? Dosya büyüklüğü en çok 200 kb

Yeşile_Özlem 19-10-2012 22:26

Galeriye bir kaç kere çektiğim fotoğrafları yüklemeyi denedim olmadı. Resim işleme programlarını kullanmama ve iyi bilmeme rağmen,her girişimimim başarısızlıkla sonuçlandı. En sonunda pes ettim. :o Galeri kullanımı çok zor.

uzaytek 20-10-2012 10:19

Girişimlerinizde aldığınız hataları yazsanız hem bu kadar uğraşmamış olursunuz hem bizim hatamız varsa ortaya çıkmış olur hem de benzer şeylere takılanlara yardımcı olursunuz.

Bazı şeylere dikkat etmek dışında bir zorluğu yok resim yüklemenin (sunucu ya da ayarlarda bir hatamız yoksa)

seamad 12-11-2012 19:20

az önce 8asırlık(800yıllık) bir çınar resmini yolladım bugün çektiğim bir resimdi sanırım mesaj rakkamım tutmadığı için silindi ben bu resmi paylaşmak istiyorum yarışma olması çok önemli değil ama herkesin görmesini istiyorum nasıl paylaşabilirim

malina 12-11-2012 20:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi seamad (Mesaj 1047060)
mesaj rakkamım tutmadığı için silindi

1 mesaj yazdıktansonra, bir saat geçmeden yükleyemiyorsunuz. Tekrar deneyin.

Tohumcu Nılgun 25-11-2012 16:36

Olmadı, olamadı, olamayor...

:mad:
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi seamad (Mesaj 1047060)
az önce 8 asırlık (800 yıllık) bir çınar resmini yolladım bugün çektiğim bir resimdi sanırım mesaj rakkamım tutmadığı için silindi

Sayin seamad, cumlenizde" mesaj rakamim tutmadigi icin" diye yazmissiniz, resim yuklemek icin mesajlarin belli sayidami olmasi gerekiyor? Malesef cok ugrastim yukleyemedim, ben de pes ettim.

selenn 25-11-2012 20:55

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tohumcu Nılgun (Mesaj 1054134)
:mad:

Sayin seamad, cumlenizde" mesaj rakamim tutmadigi icin" diye yazmissiniz, resim yuklemek icin mesajlarin belli sayidami olmasi gerekiyo? Malesef cok ugrastim yukleyemedim, ben de pes ettim.

Bir üst mesajda da yazılmış; foruma üye olup bir mesaj yazdıktan sonra 1 saat geçince rahatlıkla foruma da, galeriye de fotoğraf yükleyebilirsiniz. Sizin böyle bir durumunuz yok; 16/11/2012 tarihinde foruma üye olmuşsunuz ve 6 mesajınız var.

Muhtemelen galeriye fotoğraf yükleme esnasında bir noktayı atlıyor olabilirsiniz. Alttaki başlık size yardımcı olacaktır.

http://www.agaclar.net/forum/forum-k...siniz/3424.htm

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024