agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   SIK SORULAN SORULAR / FORUM KULLANMA KILAVUZU (http://www.agaclar.net/forum/sik-sorulan-sorular-forum-kullanma-kilavuzu/)
-   -   Fotoğrafları yazı içine yerleştirmek (http://www.agaclar.net/forum/sik-sorulan-sorular-forum-kullanma-kilavuzu/12308.htm)

aybala 07-10-2005 11:38

Fotoğrafları yazı içine yerleştirmek

3 Eklenti(ler)
Eklediğiniz fotoğrafları, yazı içinde uygun yerlere yerleştirmek

Foruma fotoğraf nasıl yüklenir?

Fotoğraflarınızı yükledikten sonra ilk resimdeki gibi okun gösterdiği yere tıklayın. Yüklediğiniz fotoğraflar orada listelenecektir.

Eklenti 60748

Fotoğrafların isimlerini anlamlı yazdıysanız, yerini bulmanız daha kolay olacaktır. Yazının içinde nerede yer almasını istiyorsanız oraya fare ile tıklayın ve yazılarla fotoğraf dip dibe olmasın diye birkaç satır boşluk oluşturun. İmleciniz o boşlukta iken, orada yer almasını istediğiniz fotoğraf adına tıklayın. Diğer fotoğraflar için de bunu tekrarlayın.

Eklenti 60749

Eklenti 60750

Fotoğrafların tümünün alt alta yer alması yeterli olacaksa, sayfanın üstünde mi altında mı ya da ortada mı olacağına karar verin ve insert All yazını tıklayın. Tek tek seçmenize gerek kalmadan hepsi yazı alanına yerleşecektir.

[ ATTACH]xxxxxx[ /ATTACH] yazısıyla temsil edilen fotoğrafı yazının içinde uygun bir yere yapıştırırsanız, fotoğraf orada görünecektir.

birnefestoprak 05-03-2013 18:17

5 Eklenti(ler)
Yazi aralarina fotograf eklemeye calisirken ufak bir sorunla karsilastigimdan, belki asagidaki aciklama baskalarina da faydali olur diye dusundum. Kendi anladigim sekliyle bu konuda izlenmesi gereken adimlari yazacagim:

1) Herseyden once yazima eklemek istedigim resimleri onceden bilgisayarimdaki tek bir dosyada topluyorum. Boylelikle resimleri bilgisayarimda tek tek aramak zorunda kalmiyorum. Foruma yuklenen resimler en cok 70 kb oldugu icin, resimleri kucultuyorum.

2) Resimler hazir olduktan sonra Eklenti 375237 tusuna basiyorum. Bu tusa ilk kez basildiginda, asagidaki resim yukleme ekrani aktif hale geliyor. Yazima eklemek istedigim resimleri bu ekrandan seciyorum.

Eklenti 375238

3) Bu asamadan sonra herhangi bir islem yapmadigim takdirde, butun resimlerim yazimin sonuna eklenecek.
Ben, yazi aralarina resim eklemek istedigim icin resimleri nereye eklemek istiyorsam oraya "fare"mle tikliyorum ve tekrar Eklenti 375237 tusuna basiyorum. Bu tusa ikinci kez bastigim icin, artik resim yukleme ekrani yerine, asagida gosterildigi gibi, yuklenen resimlerin bir listesi aktif hale geliyor.

Eklenti 375239

Bu listeden yazi arasina eklemek istedigim resmi veya resimleri secerek islemi tamamliyorum.

Not1: Uyelerin tek seferde bir mesaja en fazla 5 resim yukleme hakki var. Resimlerle ilgili boyut ve kapladigi yer bakimindan getirilen kisitlamalar resim yukleme ekranindan gorulebilir. Bu kisitlamalara gore resimlerinizi yeniden duzenleyebilirsiniz.

Not2: Resimleri ilk seferde yukledikten sonra eger eklemeyi unuttugunuz resimler oldugunun farkina varirsaniz, sayfanin altinda "Ilave Ayarlar" bolumune giderek diger resimleri de "Fotograf Yukle" tusunu kullanarak ekleyebilirsiniz.

YUKARDAKI ISLEMLE ALINACAK SONUCLARA BIR ORNEK

Lahanalar bu sene iyi buyuyor.

Eklenti 375234

"Spring Rapini"yi yetistirmek cok kolay.

Eklenti 375235

halcur 03-07-2021 07:54

Sayfamda kullandığım fotoğrafları başka bir sayfada/bölümde kullanmak istediğimde Eklenti0001 olarak görünüyor. Tekrar yükleme yapmak istediğimde ise ....da zaten yüklenmiş yazıyor.

Yüklemiş olduğum fotoğrafı başka bir sayfada(kısayol değil) kullanmamın yolu var mı?

its_just_a_ride 03-07-2021 11:27

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi halcur (Mesaj 1608829)
Sayfamda kullandığım fotoğrafları başka bir sayfada/bölümde kullanmak istediğimde Eklenti0001 olarak görünüyor. Tekrar yükleme yapmak istediğimde ise ....da zaten yüklenmiş yazıyor.

Yüklemiş olduğum fotoğrafı başka bir sayfada(kısayol değil) kullanmamın yolu var mı?

Resim adresini kopyalayıp başka bir sayfaya yapıştırınca olmuyor mu?

halcur 03-07-2021 12:38

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi its_just_a_ride (Mesaj 1608835)
Resim adresini kopyalayıp başka bir sayfaya yapıştırınca olmuyor mu?

Olmuyor ya da en azından ben yapamadım.

Bu arada A sayfasına yüklediğim fotoğraflar B sayfasına eklediğimde Tapatalk'da fotoğraflar görünüyor. PC'de görünmüyor.

Kozanli 03-07-2021 13:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi halcur (Mesaj 1608838)
Olmuyor ya da en azından ben yapamadım.

Bu arada A sayfasına yüklediğim fotoğraflar B sayfasına eklediğimde Tapatalk'da fotoğraflar görünüyor. PC'de görünmüyor.

Bu işi bende beceremedim.
Geçmiş paylaşımlarımda yapmışım ama nasıldı unutmuşum.
Neyi unutmadık ki!

malina 08-07-2021 10:36

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi halcur (Mesaj 1608829)

Kopyala yapıştırı yapmıyor ne yazık ki. Neyse ki çareler tükenmez :)

Fotoğrafı, kullandığınız imaj düzeltme programında açın,
büyük ihtimal kenarlarda gereksiz fazlalıklar vardır, onları kesin,
yoksa fotoğrafı biraz küçültün
özetle fotoğrafın boyutlarında değişiklik yapın.
Tekrar yükleyin.

Böylelikle "bu fotoğraf zaten var" diye uyaramaz :)

jissen 29-07-2021 11:12

Birisi bir resmin boyutunun nasıl değiştirileceğini doğrudan forumda açıklayabilir mi?
Şu anda, resmi, boyutunu değiştirebileceğim bir resim barındırmaya yüklüyorum. Daha sonra linkleri kopyalıyorum.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:12.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024