agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > SIK SORULAN SORULAR / FORUM KULLANMA KILAVUZU
(https)

Beğeni Düzeni144Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-09-2020, 12:35   #331
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-09-2020
bilgi için teşekkürler yeni üye oldum bunu arıyordum bende

nevelturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2020, 17:39   #332
Yeni Üye

masalsevdam's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2020
Teşekkürler yardımınız için

masalsevdam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2021, 11:42   #333
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-02-2021
Best Web Development Company | Digital Marketing Services | DeedOk

We are one of the best IT ventures trying to cater to your requirements of website design, SSL Certificates, Logo design, Swifty design, Pay per click and a plethora of other services customized to your requirements.

Deedok, A USA based web development company that provides Custom Website Development, Web Designing, Web Hosting, SEO, and Internet marketing services.

deedokservices Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2021, 08:53   #334
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-03-2021
Deneme
Name:  95eb99bd-dd13-43a4-8181-031cbc22ea60.jpg
Views: 219
Size:  59.3 KB

Teşekkürler

IşıkBahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2021, 22:59   #335
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-01-2018
Ay çok uğraştım ama hala yapamıyorum telefondan fotoğraf eklemek nasıl oluyor yardımcı olur musunuz? Teknolojiden anlamayan cahil birine anlatabilecek olan var mı?

kılıçh beğendi.
Gülizarşen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2021, 07:10   #336
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Gülizarşen Mesajı Göster
Ay çok uğraştım ama hala yapamıyorum telefondan fotoğraf eklemek nasıl oluyor yardımcı olur musunuz? Teknolojiden anlamayan cahil birine anlatabilecek olan var mı?
Merhaba öncelikle Estağfirullah ben ıphone kullanıyorum kendim nasıl yüklediğimi anlatayım. Öncelikle mesaj kutusunun altındaki gelişmiş moda dön yerine tıklayıp daha karmaşık bi yer açıyoruz

sonra üst tarafta ataç işareti var, gülücük ifadesinin sağında benim. Ona tıklayınca fotoğraf yüklemedik bi sayfa açılıyor.

Onda çıkan ilk beş kutucuktan herhangi birine tıklayıp yükleyeceğiniz fotoğrafı galeriden seçmeniz gerekir.

Burada en önemli nokta şu; zamanında bende bu yüzden fotoğraf yükleyememiştim. Fotoğraf boyutu çok büyük olduğu anda forum bunu kabul etmiyor. Seçtiğiniz fotoğrafı yüklerken genelde gerçek boyut forumun sınırlarını aşıyor. Onun için ben büyük ya da orta boyutu seçip tamam dedikten sonra sağ alttaki yükle tuşuna basıp sonra da açtığınız pencereyi kapatmalısınız.

En son mesajınızı yazıp ön izleme yap tuşuna basıp umarım fotoğrafın yüklendiğini görürsünüz

malina ve Zemheri42 beğendi.
kılıçh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2021, 22:59   #337
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-04-2021
merhaba
mesajım görünüyor mu acaba ?

kılıçh beğendi.
Sedat-Aydoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2021, 11:35   #338
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sedat-Aydoğan Mesajı Göster
merhaba
mesajım görünüyor mu acaba ?
Siz görüyorsanız biz de görüyoruzdur

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2021, 18:26   #339
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-12-2009
Galeri: 4
çim

Bu fotoları Pixir Editör ile küçültüp düzenleyerek zorluklarla buraya ekledim.

OSMAN45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2021, 18:29   #340
Ağaç Dostu

çim

Bunları Çim başlığına nasıl aktarabilirim?

Eski 21-04-2021, 19:05   #341
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi OSMAN45 Mesajı Göster
Bunları Çim başlığına nasıl aktarabilirim?
Taşıdım

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2021, 07:17   #342
Ağaç Dostu

Teşekkürler

Teşekkürler.

Eski 20-05-2021, 12:59   #343
Yeni Üye

mufit's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2021
Red face Deneme,

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Bahçemizden bir köşe;
Selamlar,

Name:  Morsalkım.jpg
Views: 158
Size:  73.8 KB

kılıçh ve Zemheri42 beğendi.
mufit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2021, 16:51   #344
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Fotoğraf yüklemede en basit yöntem.Bir arkadaşınıza yüklemek istediğiniz fotoğrafları WhatsApp üzerinden gönderiyorsunuz. Fotoğraflar küçülüyor. WhatsApp web ile bilgisayarınıza kaydediyorsunuz. Bilgisayarınız üzerinde fotoğrafları bulup yeniden adlandır kısmına tıklıyorsunuz. Fotoğraflarınıza istediğiniz adı veriyorsunuz. Ben çeşit adlarını ve varsa latincelerini yazmayı tercih ediyorum. İkinci defa aynı adı vermediği için birden fazla fotoğrafı siteye yükleyecek isem ilk ismi kopyalayıp yanına rakam ile farklı hale getiriyorum. Fotoğraflar tamam olunca en alttaki gelişmiş moda dön seçeneğini tıklıyorum. Konuyu cevaplama penceresi açılıyor. Başlık kısmına konu ile ilgili başlığı yazıyorum. Daha sonra asıl yazmam gereken yere yazmam gereken yazıları yazıyorum. Üst tarafta çeşitli yazma stil ve büyüklükleri vs. var Fotoğrafları eklemek için sağ üstte bulunan üzerine gelince eklentiler yazan ataç işaretine tıklıyorum. Fotoğraf yükle penceresi açılıyor. Açılan pencerede beş tane fotoğraf yükleyebiliyorsunuz. 70 kb sınırı bulunmakta. Asıl problem çektiğimiz fotoğraflar büyük olduğu için siteye yüklenemiyor. Küçültme proğramı ile veya WhatsApp web ile yükleyip küçültmüş olduğum resimleri birer birer dosya seç butonuna tıklayarak fotoğrafın bulunduğu yere gidip istediğim fotoğrafın üzerine tıklayarak sağ tarafta onun adının yazdığı şekle getiriyorum. Birden fazla fotoğraf yükleyecek isem beş taneye kadar fotoğrafa aynı işlemi yapıyorum. Tüm fotoğraflar tıklanarak yan taraflarına isimleri yazıldıktan sonra yükle butonuna tıkladığım zaman hepsi yükleniyor. Tabi internet bağlantınızın da iyi olması gerekiyor. Tek fotoğraf yükleyecek isem yükle butonuna tıklıyorum.
Fotoğrafları siteye yükledik Görünür halde yükleyebilmek için başlık ve metni yazdıktan sonra tekrar eklentiler kısmı yazan ataç işaretine tıklıyorum. Açılan pençerede fotoğraflar görünüyor. Önce birinci fotoğrafı seçiyorum. Üzerine tıkladığım zaman aşağıda farklı ayraç içerisinde görüyorsunuz. Metin ile fotoğraf arasında boşluk bırakmak için enter tuşuna iki defa tıklayarak yanıp sönen imlecin iki satır aşağıya gitmesini sağlıyorum.
Fotoğraf imlecinin olduğu yerden de son tarafa tıklayarak silinmesini önleyip yeniden iki satır aşağıya iniyorum. Yükleyeceğim fotoğraf hakkında bir şey yazacak isem yazımı yazıp tekrar iki kere enter ile imlecin aşağı inmesini sağlıyorum. Daha önce açmış olduğum fotoğraf yükleme ekranı yok ise yeniden yukarıdaki ataç işaretine tıklayarak fotoğraf yükle ekranının gelmesini sağlayıp ikinci fotoğrafı yüklüyorum. Aynı işlemleri yeniden yapıp beş tane fotoğrafı yükleyebiliyorum. Ön izleme bölümü var. Yükle dediğiniz zaman fotoğraflar ve yazılar siteye yükleniyor. Yanlış bir şey olması durumunda hemen düzelt butonuna tıklayıp gelişmiş editörü seçerek istediğiniz değişiklikleri yapabiliyorsunuz.

dobipa beğendi.
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2021, 21:33   #345
Ağaç Dostu

dobipa's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2018
Yönetim kızacak belki ama

- Artık sitedeki yazılım alt yapısını yükseltmek ve Mobil uyumlu hale getirmek gerekiyor.

- Bir diğer konu resim yükleme konusunda kapasiteleri yükseltip görüntü içeriğini sitede barındırmak veya harici bir resim yükleme uygulaması ile forumu desteklemek

Yukarıdaki iki konu birbirine bağlı.
Örneğin şu haliyle resim yükleme kapasitesi yükseltilse yine fayda sağlamaz çünkü resimler sağa sola taşıp görüntüyü bozacak. Bu yüzden yazılımın yükseltilmesi de gerekiyor. Böylelikle görüntüler otomatik boyutlandırılacak, sağa sola taşmalar otomatik engellenecek ve kullanıcılar resimleri kesip biçip boyutlandırıp yüklemeye uğraşmayacaklar.

Tabi bu olay için, ek lisans maliyetleri gerekebilir, yazılım firmasına gerekli düzenlemeler için ek ödeme gerekebilir ve en önemlisi sürekli büyüyecek resim arşivi için GB GB belki TB boyutunda barındırma kapasiteleri gerekebilir ve gerekecektir

Birkaç çuval para ile bu iş yapılabilir zannımca
İyi forumlar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Fotoğraf yüklemede en basit yöntem.Bir arkadaşınıza yüklemek istediğiniz fotoğrafları WhatsApp üzerinden gönderiyorsunuz. Fotoğraflar küçülüyor. WhatsApp web ile bilgisayarınıza kaydediyorsunuz. Bilgisayarınız üzerinde fotoğrafları bulup yeniden adlandır kısmına tıklıyorsunuz. Fotoğraflarınıza istediğiniz adı veriyorsunuz. Ben çeşit adlarını ve varsa latincelerini yazmayı tercih ediyorum. İkinci defa aynı adı vermediği için birden fazla fotoğrafı siteye yükleyecek isem ilk ismi kopyalayıp yanına rakam ile farklı hale getiriyorum. Fotoğraflar tamam olunca en alttaki gelişmiş moda dön seçeneğini tıklıyorum. Konuyu cevaplama penceresi açılıyor. Başlık kısmına konu ile ilgili başlığı yazıyorum. Daha sonra asıl yazmam gereken yere yazmam gereken yazıları yazıyorum. Üst tarafta çeşitli yazma stil ve büyüklükleri vs. var Fotoğrafları eklemek için sağ üstte bulunan üzerine gelince eklentiler yazan ataç işaretine tıklıyorum. Fotoğraf yükle penceresi açılıyor. Açılan pencerede beş tane fotoğraf yükleyebiliyorsunuz. 70 kb sınırı bulunmakta. Asıl problem çektiğimiz fotoğraflar büyük olduğu için siteye yüklenemiyor. Küçültme proğramı ile veya WhatsApp web ile yükleyip küçültmüş olduğum resimleri birer birer dosya seç butonuna tıklayarak fotoğrafın bulunduğu yere gidip istediğim fotoğrafın üzerine tıklayarak sağ tarafta onun adının yazdığı şekle getiriyorum. Birden fazla fotoğraf yükleyecek isem beş taneye kadar fotoğrafa aynı işlemi yapıyorum. Tüm fotoğraflar tıklanarak yan taraflarına isimleri yazıldıktan sonra yükle butonuna tıkladığım zaman hepsi yükleniyor. Tabi internet bağlantınızın da iyi olması gerekiyor. Tek fotoğraf yükleyecek isem yükle butonuna tıklıyorum.
Fotoğrafları siteye yükledik Görünür halde yükleyebilmek için başlık ve metni yazdıktan sonra tekrar eklentiler kısmı yazan ataç işaretine tıklıyorum. Açılan pençerede fotoğraflar görünüyor. Önce birinci fotoğrafı seçiyorum. Üzerine tıkladığım zaman aşağıda farklı ayraç içerisinde görüyorsunuz. Metin ile fotoğraf arasında boşluk bırakmak için enter tuşuna iki defa tıklayarak yanıp sönen imlecin iki satır aşağıya gitmesini sağlıyorum.
Fotoğraf imlecinin olduğu yerden de son tarafa tıklayarak silinmesini önleyip yeniden iki satır aşağıya iniyorum. Yükleyeceğim fotoğraf hakkında bir şey yazacak isem yazımı yazıp tekrar iki kere enter ile imlecin aşağı inmesini sağlıyorum. Daha önce açmış olduğum fotoğraf yükleme ekranı yok ise yeniden yukarıdaki ataç işaretine tıklayarak fotoğraf yükle ekranının gelmesini sağlayıp ikinci fotoğrafı yüklüyorum. Aynı işlemleri yeniden yapıp beş tane fotoğrafı yükleyebiliyorum. Ön izleme bölümü var. Yükle dediğiniz zaman fotoğraflar ve yazılar siteye yükleniyor. Yanlış bir şey olması durumunda hemen düzelt butonuna tıklayıp gelişmiş editörü seçerek istediğiniz değişiklikleri yapabiliyorsunuz.

dobipa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2024, 11:20   #346
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2018
Hiç bir şekilde fotoğrf yüklenmiyor, biri el atsa iyi olacak.

chelik26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2024, 16:21   #347
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 13-05-2023
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi chelik26 Mesajı Göster
Bir kaç gündür foruma girmeye çalıştığımda düzenli olarak data base hatası veriyor. Forum yaşlandı bir 10.000 bakımı gerekiyor gibi.

Sözümü geri alıyorum E-Dergi düzeltilmiş bir bakıyım diye tıkladım açıldı.

Düzenleyen almuud : 10-03-2024 saat 16:26 Neden: düzeltme
almuud Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2024, 11:57   #348
Ağaç Dostu

cemilsisik's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2019
Bence sözünüzü geri almayın, ben foruma fotoğraf yüklemek istedim şuan, yükleyemiyorum maalesef. bakım şart )

Sözümü geri alıyorum E-Dergi düzeltilmiş bir bakıyım diye tıkladım açıldı.[/QUOTE]

cemilsisik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2024, 17:27   #349
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemilsisik Mesajı Göster
Bence sözünüzü geri almayın, ben foruma fotoğraf yüklemek istedim şuan, yükleyemiyorum maalesef. bakım şart )

Sözümü geri alıyorum E-Dergi düzeltilmiş bir bakıyım diye tıkladım açıldı.
[/QUOTE]

Sadece e- dergi için söyledim bakım maalesef gerekiyor ağır bir bakım...

Eski 17-03-2024, 13:46   #350
Ağaç Dostu

Fatih_Soydemir's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2016
Bu gün fark ettim siteye yüklenen resimlerde uçmuş sanırım yavaşta olsa çalışma var gibi resimler uçarsa geriye dönük hepsini tekrar yüklemek bayağı bir zaman ve sıkıntı olacak hepimize.

Fatih_Soydemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2024, 17:17   #351
Ağaçsever

Evet birde eskiden forumda değerli bilgiler paylaşıp artık foruma girmeyen pek çok kişi var. O kişilerin paylaştığı fotoğraflar nasıl geri getirilecek? Forumda paylaşılan fotoğraflar tamamen silindi mi? Bilgisi olan var mı?

Eski 17-03-2024, 21:26   #352
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi almuud Mesajı Göster
Evet birde eskiden forumda değerli bilgiler paylaşıp artık foruma girmeyen pek çok kişi var. O kişilerin paylaştığı fotoğraflar nasıl geri getirilecek? Forumda paylaşılan fotoğraflar tamamen silindi mi? Bilgisi olan var mı?
Silinmedi, görüntülemede problem var. Uğraşılıyor

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2024, 22:23   #353
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Fotoğraflar görüntülenmeye başladı

Eski 17-03-2024, 22:44   #354
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

deneme
Name:  ashwagandha_front.jpg
Views: 37
Size:  59.8 KB

TCM ve almuud beğendi.
Eski 27-03-2024, 10:25   #355
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi chelik26 Mesajı Göster
Yetkililere Teşekkür ederiz, sorunu çözmüşler. Fotoğrflar görüntüleniyor ve resimm yüklenebiliyor.
Emekleriniz için teşekkürler

chelik26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
hata kodu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024