agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > SIK SORULAN SORULAR / FORUM KULLANMA KILAVUZU
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 1 Gönderen MSaygin
  • 1 Gönderen Charlaux

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-03-2009, 21:35   #1
Ağaç Dostu.

MSaygin's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2006
Galeri: 36
özel mesajlarınızı bilgisayarınıza indirin ve kolayca takip edin

Mesaj kutumuzda 50 mesaj sınırına ulaştığımda sayfanın altındaki seçeneklerden text ya da xml dosyası olarak indiriyorum mesajlarımı.Ancak daha sonra bunu text olarak okumak çok zor, çok karışık.Xml olarak okumak istediğimde herhangi bir stil bilgisi bağlantılı olmaması nedeniyle yine okuması zor, etiketli bir metin gösteriyor.

Bu mesajları düzgün, forum yapısındakine benzer şekilde okuyabilmenin bir yolu var mı?

MSaygin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-03-2009, 01:57   #2
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
MSaygın, bu durumdan ben de muzdaripdim, hatta bir ara mesajları silmek durumunda bile kalmıştım sırf o eziyete katlanmamak için. Kendimce bir yol buldum, her gelen yeni mesajda printscreene basıp, masaüstüne oluşturduğum klasöre atıyorum.

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-03-2009, 09:43   #3
Ağaç Dostu.

MSaygin's Avatar

Sizinki daha da zahmetliymiş aslında
Bir de arama fonksiyonunu iptal etmiş oluyorsunuz öyle, txt içerisinde hiç olmazsa arama yapabiliyoruz.Mutlaka o xml dosyasını düzgün gösterecek bir eklenti vardır, onu bulmak lazım

Eski 30-03-2009, 11:54   #4
Ağaç Dostu

uzaytek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2004
Galeri: 23
Fazla araştırmadım ama 2 şey buldum.

XSL ile
http://www.vbforums.com/showthread.php?t=393051 Buradaki vb-private-messages-xsl.zip dosyasını indirdikten sonra mesajlarınızın olduğu xml dosyasının, xml versiyon satırından sonra,

ie kullanmayanlar
<?xml-stylesheet type="text/xsl" href="vb-private-messages-std.xsl"?>

ie kullananlar
<?xml-stylesheet type="text/xsl" href="vb-private-messages-ie.xsl"?>

satırını ekleyip, tarayıcıdan mesajlarınızın olduğu dosyayı(xml dosyasını) açmanız gerekiyor. Bu durumda xsl dosyası ile xml dosyasının aynı klasörde bulunması lazım.

vBulletin PM Reader
http://vcldeveloper.com/2009/03/13/vbulletin-pm-reader/

Bu yazilimi kullanmadım, neler yaptığını bilmiyorum, bu yüzden sorumluluk size ait.

Eski 30-03-2009, 13:03   #5
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
MSaygin, haklısınız daha zor gibi görünüyor ama alışkanlık haline gelince çok pratikleşebiliyor. Arama sistemi ise basit, resmin adını mesaj sahibinin adıyla aynı yapıyorum, klasör içinde Penelophe'den gelen mesaj için P'ye basmam yeterli oluyor.

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-03-2009, 15:12   #6
Ağaç Dostu.

MSaygin's Avatar

uzaytek, bahsettiğiniz yazılım harika, tam aradığım şey; vBulletin PM Reader.Kod kullanılana hiç gerek yok, hem de ücretsiz.
Yazılım xml dosyalarını açıyor, gelen/giden olarak ayırıyor, arama yaptırıyor, çok kullanışlı, çok teşekkür ederim.

Ben download.com'dan indirdim, bu versiyonu sorunsuz çalışıyor, sizin verdiğiniz bağlantıdakini denemedim.

Penelophe, siz de deneyin yazılımı, çok daha pratik olacak.Sizin yöntemde aynı kişiden 20-30 mesaj aldıysanız, mesaj içeriği arama şansınız yok

Eski 30-03-2009, 16:12   #7
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Teknik konularda az bilgisi olanlar için, konuyu adım adım ve daha ayrıntı biçimde anlatacak (ekran resmi de eklenebilir) bir kullanma kılavuzuna ihtiyaç var

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-03-2009, 16:23   #8
Ağaç Dostu.

MSaygin's Avatar

Tamam hallederim ben

Eski 06-04-2009, 21:37   #9
Ağaç Dostu.

MSaygin's Avatar

Sevgili uzaytek'in önerisi ile kullanmaya başladığım vBulletin PM Reader uzun zamandır sıkıntı yaratan eski özel mesajları okuma sorunuma çare oldu.

malina'nın isteği üzerine, nasıl kullanacağımıza adım adım bakalım;

1. Özel mesaj kutumuz dolduğu zaman ya da bir nedenle yedeklemek istediğimizde, özel mesaj sayfamıza gidiyoruz.Sayfanın en altına ulaşıp, alttaki resimde G harfi ile gösterilen alanda, "Tüm özel mesajları indir" komutunu altındaki XML seçeneğini tıklıyoruz. Açılan pencerede XML dosyasını saklamak için bilgisayarımızda bir klasör seçip, kaydediyoruz.
Özel mesajlarımızı CSV ya da Text formatında da bilgisayarımızda saklayabiliriz ama vBulletin PM Reader yazılımı XML formatını destekliyor.

Name:  ekran1.jpg
Views: 1167
Size:  17.2 KB

2. Şimdi şu adresten indirip bilgisayarımıza kurduğumuz vBulletin PM Reader yazılımını çalıştırıyoruz.
Aşağıdaki resimde üst sol kısımda A harfi ile gösterilen yerdeki Import XML file düğmesine tıklıyoruz.

Name:  ekran2.gif
Views: 919
Size:  29.5 KB

Bu yazılımda özel mesajlarımızı saklayabilmemiz için database yani veritabanları oluşturmamız gerekiyor.

Import XML file komutu verince program bunun için bizden bir veritabanı yaratmamızı istiyor ve veritabanını saklamak için bir klasör seçiyoruz.
Sonra otomatik olarak tüm mesajlarımızı bu veritabanına kaydediyor.
Ben şimdi yazdığımı okuyunca çok karışık bir şeymiş gibi geldi bana ama yaparken çok basit, 2 adımlık bir iş olduğunu göreceksiniz.

3. Resimde B ile gösterilen alanda Gelen ve Giden klasörlerimiz yer alıyor ve C ile gösterilen alanda da bu klasörlerdeki tüm özel mesajlarımız listeleniyor.C alanında tıkladığımız bir özel mesaj ise E alanında aynı forumdaki gibi okunabiliyor.

4. D ile gösterdiğim Search yani arama düğmesine tıklayınca da tüm mesajlar içerisinde arama yapılabiliyor.

Arama düğmesine tıklayınca, alttaki resimde F ile gösterilen alan açılıyor.Burada istediğimiz klasörü seçip, gönderene, alıcıya, tarihe ve mesaj başlığına göre arama yaptırabiliyoruz.

Name:  ekran3.gif
Views: 928
Size:  15.8 KB

Arama ekranında Ç ile gösterilen düğmeye tıklayarak yeniden klasörler penceresine dönebiliriz.

Çok mesaj alıp gönderen bir üyeyseniz çok işinize yarayacak bir program.

uzaytek'e tekrar teşekkür ediyorum.

hmaktas beğendi.
Eski 06-04-2009, 21:46   #10
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Teşekkürler

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2009, 21:50   #11
Ağaç Dostu.

MSaygin's Avatar

Rica ederim, umarım başkalarının da işine yarar Yazılımı ben yazmışım gibi de havaya giriyorum burada

Eski 06-04-2009, 22:09   #12
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Teşekkürler, MSaygın.

Ayrıntılı ve herkesin anlayacağı bir şekilde olmuş.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2009, 01:20   #13
Ağaç Dostu

uzaytek's Avatar

rica ederim, aslında siz bütün ipuçlarını verdiniz, sadece google'da "vbulletin private messages" gibi birşey yazdım

açıklamalar için teşekkürler, faydalı olmuş.

Eski 03-06-2009, 17:34   #14
Ağaç Dostu

cybl's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2009
Merhaba
Yukarıda anlatılan programı kullanıpta sorun yaşayan oldumu hiç.
Ben aynen yukarıda anlatıldığı gibi gerçekleştirdim işlemleri gelen-giden sayfasında mesajlarım görünüyor fakat içlerinden herhangi bir mesajı seçip okumak istediğimde ise 'about:blank' bulunamıyor.Yolun veya internet adresinin doğru olduğundan emin olun. diye bir uyarı çıkıyor ekranda ve mesaj görüntülenemiyor. Bu konuda yardımcı olabilecek kimse varmıdır acaba?

cybl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2009, 22:34   #15
Ağaç Dostu

uzaytek's Avatar

@cybl sizin probleminizi yaşayanlar google'da arama sonuçlarında çıkıyor fakat çözümü onlarda bulamamış ya da yazmamışlar. http://vcldeveloper.com/2009/03/13/v...ader/#comments sayfasında geliştiricisi yeni bir versiyon üzerinde çalıştığından bahsetmiş, belki yeni versiyonda çözülür.

Eski 25-12-2012, 14:27   #16
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Merhaba,
Ben kendimce bana daha kolay gelen bir uygulamami sizinle paylasayim istedim.Ana mailim olan gmail'de "create a new label" a basiyorum ve Agaclar.net olarak adlandiriyorum.Ozel mesaj atildiginda gelen bildirimleri oraya transfer ediyorum boylece arama butonunda burada sildigim bir userin adini yaziyorum oradan buluyor ve okuyorum.

Zekoş beğendi.
Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2016, 13:11   #17
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2015
Merhaba, mesaj klasörümü boşalttıktan sonra gerektiğinde mesajlarımı geri almam mümkün müdür mümkünse bunu nasıl yapabilirim. Bir de klasörümü mesajları tamamen kaybetmeden nasıl boşaltabilirim?

YeşimM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024