agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > SIK SORULAN SORULAR / FORUM KULLANMA KILAVUZU
(https)

Beğeni Düzeni591Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-03-2007, 17:05   #331
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi carpnus Mesajı Göster
pardon selahattin bey türkçenin neresinde yanlış kullanımı yaptığımıda söylerseniz hem sevinir hem de görme imkanı elde etmiş olacağım.
Pardon Selahattin Bey, Türkçe'nin neresinde yanlış kullanım yaptığımı da söylerseniz, hem sevinir hem de görme imkanı elde etmiş olacağım.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2007, 19:36   #332
Kaybettik...

praecox's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
Galeri: 21
peki cümle içinde bir cins isim olan bey kelimesi özel isimle ilişkilendirilince büyük mü yazılması gerek?
ben bunu bilmiyordum da...
aydınlatırsanız sevinirim.
şayet öyle ise ben Mine hanım, yazarken de yanlış yapıyormuşum...

praecox Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2007, 19:43   #333
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Kişi adlarından önce ve sonra gelen saygı sözleri, unvanlar, lakaplar, meslek ve rütbe adları büyük harfle başlar: Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk, Kaymakam Erol Bey, Sayın Prof. Dr. Hasan Eren, Hamdi Bey, Mustafa Efendi, Mine Hanım, Bay Ali Çiçekçi, Prof. Dr. Mehmet Kaplan, Doktor Behçet Uz, Mareşal Fevzi Çakmak, Yüzbaşı Cengiz Topel; Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, Genç Osman, Deli İbrahim, Avcı Mehmet, Nişancı Mehmet Paşa, Deli Petro.
tdk

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2007, 19:52   #334
igk
Ağaçsever

igk's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Bence bu da olmamış

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selahattin YILMAZ Mesajı Göster
Pardon Selahattin Bey, Türkçe'nin neresinde yanlış kullanım yaptığımı da söylerseniz, hem sevinir hem de görme imkanı elde etmiş olacağım.
"Pardon Selahattin Bey, Türkçe'nin neresinde yanlış kullanım yaptığımı da söylerseniz, hem sevinir hem de görme imkanı elde etmiş olurum."

igk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2007, 20:04   #335
Kaybettik...

praecox's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
Galeri: 21
Teşekkürler sayın malina,

veya
Teşekkürler Vildan Hanım
sanrım ilk cümlemde hata var....?
doğrusu
Teşekkürler Sayın malina... mı yoksa rumuzlar da uafak kalabilir mi...

ok buldum,
Takma adlar da büyük harfle başlar: Muhibbi (Kanuni Sultan Süleyman), Demirtaş (Ziya Gökalp), Tarhan (Ömer Seyfettin), Aka Gündüz (Hüseyin Avni, Enis Avni), Kirpi (Refik Halit Karay), Deli Ozan (Faruk Nafiz Çamlıbel), Server Bedi (Peyami Safa), İrfan Kudret (Cahit Sıtkı Tarancı), Mehmet Ali Sel (Orhan Veli Kanık).

yani

Sayın Malina,

olacak doğrusu ama ben nedense kendi adıma praecox'un ufak yazılmasından yanayım...

praecox Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2007, 20:25   #336
Ağaç Dostu

İnci Akalp's Avatar

Giriş Tarihi: 06-03-2007
Galeri: 2
Ben Türkçe'nin doğru kullanılmasına gönül vermiş herkese teşekkür etmek istiyorum. Bu siteyi bahçe konusunda araştırma yapaken buldum, ama üye olmak istememin en büyük sebeplerinden birisi dilimizin kullanılışında gösterilen hassasiyet oldu. Emeği geçen herkese tekrar teşekkürler.

İnci Akalp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2007, 21:51   #337
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pearls Mesajı Göster
Ben Türkçe'nin doğru kullanılmasına gönül vermiş herkese teşekkür etmek istiyorum. Bu siteyi bahçe konusunda araştırma yapaken buldum, ama üye olmak istememin en büyük sebeplerinden birisi dilimizin kullanılışında gösterilen hassasiyet oldu. Emeği geçen herkese tekrar teşekkürler.
Sayın Pearls, kadirşinaslığınız için, ben de size teşekkür ederim. Sizlerin desteği bizi daha da güçlendirecektir.

Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2007, 20:12   #338
carpnus

Giriş Tarihi: 21-12-2005
Galeri: 1
öncelikle arkadaşlar ben derya hanım için bir tebrik msj ını aşağıdaki gibi yazdım

Tebrikler Derya Hanım, sevindim buna. Ülkemize sahip çıkan ve doğa adına bir şeyler yapma çabası içinde bulunan sizler gibi dostların tükenmemesi dileğiyle.
ve bana selahattin bey tarafından

Sevgili carpnus bizler doğa adına bir şeyler yaptığımız kadar Türkçe'nin doğru kullanımı adına da bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Sizin de doğa konusunda istekli gördükçe bu hassasiyeti kazanacağınızı da düşünüyoruz.
bir msj yazmış saolsun eksik olmasın
özel msjda da belirmiş zaten İlgili başlığa karşılaştırma yapacağınız bir mesaj yazdım diye.

şimdi siteye bakıyorum ve birde bana yazılan yazıyı okuyorum.bir bağlantı kurmak istiyorum ama malesef kuramıyorum.burda site için doğa ilgili yararlı olacak bir şeyler yazsanız neyse gelmişsiniz hiç alakası olmayan türkçeyi düzgün kullanın diyorsunuz.
anladım demek istediğini ancak burda i,nsanlar ellerinden bir an önce yararlı şeyler yapalım derken aman sakın yanlış yazmayayımda birde onun için mi oyalanacaklar bırakın allah aşkına ya gelmişsiniz nelerle uğraşıyorsunuz.sözlü olarak desen de neyse diyecem ama..

burda eleştirilecek üye arıyorsunuz ne yapmaya çalışıyorsunuz bıurakın herkes nasıl yazıyorsa yazsın kendini tam analamıyla ifade edebildikten ve anlatmak istediğini anlatabildikten sonra ha eğri yazmış ha doğru yazmış ona mı bakacaksınız ayıp ayıp uğraştığınız şeylere.
türkçeyi doğru kullanmak istiyorsanız kimse market kelimesini kullanmasın marketin yabacı kelime olduğunu herkes bilsin orijinal ismi dükkan bu kelime yi kullanın kimse internet kelimesini kullanmasın orijinal kelimesi örüt ağıdır.vb çok örnekler var.o zaman siz bunlarla herkesi biliçlendirin böyle boş zamanlarda boşişlerle uğraşmayın lütfen.

carpnus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2007, 23:56   #339
rea
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-03-2007
Değerli Yöneticiler, siteye dün üye oldum ve kendinizi tanıtın bölümüne mesaj yazmaya hazırlanırken baktımki mesaj yazan her 3 üyeden neredeyse 2'si uyarılmış...bu durumu görünce imla kurallarını sizin istediğiniz düzeyde bildiğim için yazmaktan vazgeçtim.
Sitede "Yeni üyeler neden yazışmalara katılmıyor?" diye bir anket açmışsınız, bence üyeler uyarılmaktan çekiniyor diye bir şık ilave ederseniz neden yazışmalara katılmadıkları daha net ortaya çıkacaktır.

rea Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2007, 12:01   #340
Ağaç Dostu

ogzhn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-02-2007
Bence kurallar daima geçerli olmalı, ben çoğu kez uyarılıyorum ama önemli değil,
önemli olan türkçemiz.

ogzhn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2007, 13:47   #341
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-12-2006
Galeri: 5
Her ne kadar yazarken çekinsem de ,yanlış yapmamak için konuyu kısaltsam da,zaman zaman uyarılsam da,okuduklarımı anlıyabildiğim için yöneticilere bu konuda teşekkür ediyorum

Ferda Ülkümen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2007, 14:03   #342
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2004
Galeri: 30
İnternet ve chat kullanımı ile yazma alışkanlıklarımız değişmişti, toparlanmamız iyi geliyor vallaa

Eskiden neredeyse sesli harfleri kullanmadan cümleler kuruyorduk.
"***. mllet, nbrsinz frmda trkçyi dğru kllnma knusnda ttiz dvranlyr, plz.krllra uyalm." gibi...

Müjgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2007, 17:06   #343
/

Giriş Tarihi: 21-03-2007
Galeri: 7
iyi gunler, ben turkceme guvenemedigim icin,yazilarimi bir baskasi duzeltip ayni zamanda da turkcelestiriyor. Daha once hazirlanmis yazilarimi kopye etmek istiyorum ama beceremedim. Yardimci olabilirmisiniz.
Saygilarimla

bbanu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2007, 17:10   #344
Ağaç Dostu

Derya Özen's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2006
Galeri: 158
Kagan Bey'in sözlerine sonuna kadar katılıyorum. Her ne kadar Tükçe konusunda uyarı yesem de bunu büyüklerimin bana telkini kabul ediyor ve kimseye kırılmıyorum.

Derya Özen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2007, 17:24   #345
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2004
Galeri: 30
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bbanu Mesajı Göster
iyi gunler, ben turkceme guvenemedigim icin,yazilarimi bir baskasi duzeltip ayni zamanda da turkcelestiriyor. Daha once hazirlanmis yazilarimi kopye etmek istiyorum ama beceremedim. Yardimci olabilirmisiniz.
Saygilarimla
Ben güvenemediğiniz Türkçenizi çok merak ettim. Bence bildiğiniz gibi yazın, başkasına düzelttirmeniz azap olabilir

Müjgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2007, 17:52   #346
/

Ilginize tessekkur ederim Mujgan Hanim, musadelerinizle bir sorum daha var. Yazilarimin daha once baska yerde yayinlanmis olmasinin bir mahsuru varmi?

Eski 27-03-2007, 17:53   #347
/

Pardon, yazilarimin konusunun cicekler ve Ikebana oldugunu ilave eederim.

Eski 27-03-2007, 17:58   #348
agaclar.net

malina's Avatar

Yayınlanmış olmasının önemi yok. Tabii internette her köşe başında çıkan yazılardan söz etmiyorum... Uzun zamandır yurt dışında yaşadıkları için Türkçeleri bozuk olanları anlayışla karşılıyoruz merak etmeyin...

Eski 27-03-2007, 18:08   #349
/

Ben bu konuda cok sansli sayilirim cunku yazilarimi duzeltip turcelestiren degerli arkadasimla sanki bir kalemmis gibi calisiyoruz. Ilginize tesekkur eder,
sizlere kendimi tanitabilecek ilk yazimi yolluyacagim. Saygilar
Yazinin adi CECEK BANU

Eski 27-03-2007, 20:54   #350
carpnus

öncelikle herkese iyi akşamlar arkadaşlar sanırım bu konu özellikle benim yazımdan sonra arkadaşlar bir şeyler söylemişler eksik olmayın iyi doğru söylüyorsunuz ve aynı şeylere bende katılıyorum; ancak heralde yazılanları tam okumadınız.
birincisi; ben yazımı bu konuda açmadım ayın üyesi seçiminde yazmıştım ve orada gözükmüyor
ikincisi; beni eleştiren selahattin beyin hangi konuda eleştri yaptığını da anlayamadınız diye düşünüyorum.daha iyi anlayabilmeniz için;

benim yazdığım
tebrikler derya hanım, sevindim buna. ülkemize sahip çıkan ve doğa adına bir şeyler yapma çabası içinde bulunan sizler gibi dostların tükenmemesi dileğiyle.

selahattin beyin eleştirdiği konu
Tebrikler Derya Hanım, sevindim buna. Ülkemize sahip çıkan ve doğa adına bir şeyler yapma çabası içinde bulunan sizler gibi dostların tükenmemesi dileğiyle.

buradaki eleştirilen kısımı göreceksiniz ki büyük harf yerine küçük harf yazılmış.örneğin yani teşekkür yerine *** yazılsa tamam derimde büyük harf yerine küçük harf yazıldı diye eleştride yapılsa ve konuyu anlamadan yazan arkadaşlarda konuyu anlayıp eleştirilerini yapsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum.ha bu konuda da eleştirinizi yapın, türkçemize herkesten çok ben sahip çıkarım bilmeyenlere de söyleyeyim.

Eski 27-03-2007, 20:56   #351
carpnus

bu arada unutuyordum, Türkçemize sahip çıkma adına bye bye Türkçe adlı Oktay Sinanoğlunun kitabını herkesin okumasını temenni ederim.

Eski 27-03-2007, 21:28   #352
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Alıntı:
bu arada unutuyordum, Türkçemize sahip çıkma adına bye bye Türkçe adlı Oktay Sinanoğlunun kitabını herkesin okumasını temenni ederim.

Teşekkürler Carpnus, Sayın Oktay SİNANOĞLU'nun "bye-bye" Türkçe adlı kitabını buldum. Okuyorum.

Düzenleyen Yücel Özlem : 02-04-2007 saat 12:54
Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2007, 21:48   #353
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Benim Türkçem tam anlamıyla berbat.
Bir mesaj yazıyorum, her yerinde hata yapmışım.
Kelimleri eksik, yanlış yazıyorum, yazım hataları her yerinde..hele bir cümleler kuruyorum evlere şenlik..Sonra yolladan önce dönüp bir okuyorum. Yetişeceğim bir yer yok. Oturup hatalarımı tek tek düzeltiyorum. Nedeni basit yazdıklarımı okuyan insanlara ve kullandığım dile karşı saygım olmalı. Üstelik bu Kagan'ın dediği gibi Türk olmakla da sınırlı değil, ana dili başka olanlar için de geçerli dili düzgün kullanmak.
Bu mesajda da bir sürü hata yapmışım okudum tekrar düzelttim.
Önemli olan bilmemekten kaynaklanan hatalar değil, bile bile yapılanlar.

Buyrun, buna rağmen hatalı yer kalmış. Yücel Özlem sağolsun...onu da düzelttim.

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2007, 22:15   #354
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
türkçemize herkesten çok ben sahip çıkarım bilmeyenlere de söyleyeyim.
Biraz kim vurduya gitmişsiniz, kusura bakmayın Türkçe ile ilgili konuşmalar, o konunun altına uymadığı için buraya ben taşıdım.

Eski 28-03-2007, 01:47   #355
hfz
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-02-2006
Galeri: 5
Thumbs down

İki gündür üzüntü ile okuyorum forumdaki son yazıları.. Benim -nacizane- siteye ilk girdiğim günde farkına vardığım ve inanılmaz derecede hoşlandığım bir konu idi Türkçe'nin doğru kullanılması.. Tabii ki ufak -tefek hatalar olabilir. Zaten forumlarda o kadar da katı davranılmıyor kimseye.. Birazcık daha dikkatli olunması bile yeterli.

Ama, zaman zaman bazı yazıları okurken inanın gözlerim yoruluyor. Bilgi çok önemli olmasına rağmen okurken yoruluyorum. En azından paragraf kullanmak bile yazıyı rahatlatabiliyor.. Burada verilen bu bilgileri merakla okuyorum.. Aslında çok da zevkli..

Bu arada; yıllarca (özellikle de Basın Sektöründe) Üst Düzey Yönetici Asistanlığı konumunda çalışmış biri olarak, konunun iş yaşamındaki önemini, pek çok genç arkadaşımız için de, bu konunun aslında iş hayatına atıldıklarında karşılarına çıkacak ve kendilerini -büyük ihtimalle- zorlayacak bir konu olduğunu biliyorum. Burada alıştırma yapmaları bile ileride iş yaşamlarında kendilerine çok büyük artılar sağlayacaktır.

Mesela, daha Türkçe'yi bile doğru kullanamayan birinin Avukatım olmasını istemezdim şahsen.. Konunun önemini vurgulamayı başaramaz ki savunma yazarken! Ya da çocuğuma 'Öğretmenlik' yapmasını.. Veya ülkemi dış politikada temsil etmeye çalışmasını.. Ki; üzülerek izliyoruz örneklerini.. Öylesine çok ki..

Ayrıca her sitenin kendine özgü bir yapısı ve kuralları vardır. Şirketler gibi.. Bu kuralları bilerek katılım yaparsınız. Seviyeli olmak öncelikle üslup ile ilgilidir. Üslubunuz yanlış ise hiç bir yerde kabul göremezsiniz.. Artık yazınızın, ya da konuşmanızın doğru olup olmadığı öncelikli değildir.. Öncelikli olan tarzınız, tavrınızdır. Günlük hayatınızda bunu yaptığınızda görebileceğiniz tepkiyi (olumlu ya da olumsuz) burada yazarken de görmeniz gayet doğaldır.

Ben, Türkçe'nin doğru kullanılması konusuna önem verilmesini yürekten destekliyorum ve kesinlikle en önemli değerlerimizden biri olduğuna inanıyorum..

hfz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-03-2007, 00:02   #356
Ağaç Dostu

İnci Akalp's Avatar

Giriş Tarihi: 06-03-2007
Galeri: 2
Alıntı:
Ben, Türkçe'nin doğru kullanılması konusuna önem verilmesini yürekten destekliyorum ve kesinlikle en önemli değerlerimizden biri olduğuna inanıyorum..
Ben de bu söylediklerinize yürekten katılanlardanım. Bir dili iyi bilmek kendini doğru ifade edebilmektir. Çoğumuzun iş yaşamında artık günlük bir işlev kazanan "mail" trafiği ile herşey son sürat ilerlemekte ama bir o kadar da zaman kaybına neden olmakta.

Zaman kaybı, doğru ifade edilmemiş, bir kez bile gözden geçirilmemiş, dolayısıyla anlaşılamayan cümlelerin oluşturduğu yazıların gidip gelmesinden kaynaklanıyor. Bazen gelen "mail"leri ayıklamak bile insanın oldukça zamanını alıyor. Zaman kazanalım derken zaman kaybediyoruz. Yazdıklarımıza özen göstermek neden bu kadar zor geliyor anlamıyorum. Ana dilimize sahip çıkmak, doğru kullanmaya özen göstermek kendimize ve karşımızdakine gösterdiğimiz saygının bir parçası değil mi? Ben mi çok yaşlandım nedir??

Türkçe'nin doğru kullanılmasını teşvik etmesi, bu siteyi diğerlerinden ayrıcalıklı yapan en güzel özelliklerinden biri.. Kendimizi doğru ifade etmemiz, bilgileri doğru anlıyabilmemiz, samimi ama saygılı sohbetler edebilmemiz için bize
olanak sağlıyor. Emeği geçen herkese tekrar teşekkürler..

inci

İnci Akalp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2007, 21:52   #357
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-03-2007
Arkadaşlar bende Türkçe'nin düzgün konuşulmasından yanayım, özelliklede toplumun olduğu yerlerde radyo ve televizyonlardaki bazı sunucular beni kahrediyor. İmla kurallarını iyi bilmem ama hiç değilse düzgün yazalım.

Düzenleyen Bekir S. : 08-07-2007 saat 09:29
Bekir S. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2007, 21:41   #358
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-09-2006
Sağduyu galip gelirmiş zaten hep...

lerdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2007, 13:09   #359
nil
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Dil en önemli ifade aracıdır. İnsanlar arasındaki iletişim, ağırlıkla dil üzerinden sağlanır. Dolayısıyla doğru kullanılmayan dil ifadenin de eksik ve yanlış olmasına yol açacaktır, iletişimi olumsuz etkileyecektir.

Yine, kötü yazılmış bir yazı okuyucuda okuma isteği uyandırmaz. Dolayısıyla yazısının okunmasını isteyen kişi öncelikle yazısını okunur kılmaya çalışmalıdır.

Esasen konuşma ve düşünme birbirinin tamamlayısıdır. Biz insanlar (iç sesimizle) konuşarak düşünürüz. Dolayısıyla yöntemli düşünen bir insanın konuşması da düzgün olur, elbette yazısı da. İşte bu nedenden ötürü, kendini yazarak ifade edemeyen birisinin doğru da düşünemeyeceğini, yani doğru bir mantık dizgesi içinde düşünemeyeceğini, dolayısıyla yazdıklarında herhangi bir fikir aramamak gerektiğini düşünüyorum. O yüzden, şahsen ben böyle yazıları okumaya zahmet etmem. Nerede yazılmış olursa olsun.

İmla kurallarına gelince... Doğrusu insanların bu konuyu gözardı etmeleri, üstelik yukarıda gördüğüm kadarıyla bu konudaki eleştirilere olumsuz tepki vermeleri hem üzücü hem düşündürücü. Ben bunu okuyucuya yapılmış bir saygısızlık olarak değerlendiriyorum. Hem de öyle büyük bir saygısızlık olarak değerlendiriyorum ki, bunu küfürlü sözle bile eşdeğer tutabilirim ölçü vermek gerekirse. İşte benim için bu kadar önemli bir konu Türkçe yazım kuralları meselesi.

Bu yüzden kendime özel bir imza bile yaptım. Aşağıda da göreceğiniz gibi, adeta yalvarıyorum düzgün Türkçe kullanımı için.

Site yöneticilerine bu konudaki duyarlılıklarından ötürü özellikle teşekkür ederim.

İlk ve orta öğrenimde çalışan öğretmenlerimizi de göreve çağırıyorum: Yeni kuşaklarımıza Türkçe'yi iyi öğretin lütfen!

Sevgiler,

Nil

nil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2007, 17:50   #360
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Bütün arkadaşlardan fikrini açıklamasını istiyorum.

Hepimiz çok iyi yazamıyoruz, başta ben. Sık sık hatalrar yapıyorum.
Bazılarımız bilerek hatalı yazıyor. Aradaki fark ortada.

Dilin kurallarına uymayı zorlayıcı bulan, ya burası dil sitesi mi diyenler var mı?
Yoksa ağaçlar kadar, dile de sahip çıkmayı zaten olması gereken bir durum olarak mı görüyorsunuz.

Düzenleyen memet : 18-04-2007 saat 17:51 Neden: bunu yazarken de hatalı yazmışım.
memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:04.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024