agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > SIK SORULAN SORULAR / FORUM KULLANMA KILAVUZU
(https)

Beğeni Düzeni591Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-02-2007, 21:30   #271
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Çok haklısınız sayın Parlak. Ancak biz gençleri kazanalım diye taviz vermek taraftarı değiliz. Sonuçta agaclar.net bir tane. Herkes tarafından beğenilen kalitesini, düzeyini her an yukarıya çekmek istiyorsak bu ancak kurallarımızı sıkı sıkıya, gerekirse radikal tedbirlerle uygulamakla olacak.

Anlayışla karşılarsınız ki, 10000 üyeli bir sitede herkesi ama gitmesin, kazanalım diye hoşgörseydik şu anda belki sizin de beğenmediğiniz ve yazmadığınız bir yer olurduk.

Bizimle kalmak isteyenler sonuçta bize ayak uyduranlar olacaktır.

Bu arada son mesajınıza hayran oldum, belirtmeden geçemeyeceğim.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2007, 22:59   #272
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Sayın Parlak bu polemiği daha fazla uzatmakta fayda yok.

Siteye kaliteli olanlar gelsin diye bir söz asla sarfetmedim. Belli bir kaliteyi korumak zorundayız dedim. Burada kimin ne olduğunu hiç birimiz bilmiyoruz. Herkes sanal. Bu durumda kişilerin kalitesinden de bahsetmiyoruz. Biz yazılan yazıların, sohbetlerin ve genel kurallara uygunluğun kalitesinden bahsediyoruz.

Bu arada hiçbir üyemize rencide edici de davranılmıyor, ancak bizler site yönetimi ile uğraşırken kuralları kabul etmek istemeyen, bildikleri gibi davranmaktan çekinmeyen üyelerden galiz hakaretler de duyduk, rencide olduk.

Sayın Parlak "Sitenin kalitesinden şüpem yok lakin daha iyisini yakalamak. Dahada öğretici olmak. Lazım gelmezmi." demişsiniz. Kaç elden, kaç koldan buna çalışıyoruz. Yetmediğimiz de oluyor yettiğimiz de. Ama amacımız belli, daha öğretici olmaya çalıştığımız konu da belli. Farkındaysanız size ve diğer pek çok üyeye başından beri bıkıp usanmadan dil konusunda yazıyoruz. Her türlü soruya işimiz gücümüz arasında gönüllü olarak cevap veriyoruz.

Ne yapmamızı isterdiniz? Sitede yazılı kurallarla belirlenmiş, yerleşmesini istenmeyen davranışları görmezden gelelim, herkes istediğini yapsın şeklinde bir tavrımız olmasını tercih etmezdiniz herhalde. Zaten o zaman yönetime, kurallara da gerel olmazdı, inanın o zaman agaclar.net de olmazdı.

Eski 13-02-2007, 11:36   #273
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Balıkçı Mesajı Göster
Dediğin gibi çok kişinin darılıp gideceği bir durumda sen, öğrenmek ve öğretmek için sabır ve anlayışla, hepsinden önemlisi açık yüreklilikle, alkışlanacak bir tavır sergiliyorsun.

Yetkim olsa, kendi adıma, her harfini, (bilebildiğim kadar) düzeltmekten yorulmazdım.
Balıkçı, tavrımızı sert buluyorsunuz anlaşılan. Çok kişi daralıp gitmek istermiş falan yorumları yaptığınıza göre...

Öğretmeye niyetliyseniz, ayrı bir yetkiye ne hacet. Mine Pakkaner'in yaptığı gibi kopyalayın yazıyı, düzelterek yapıştırın.

Alıntı:
Teşekkürler Mine Hanım aydınlatıcı bir açıklama gayet de nazikce.
Şimdi elimden geldiğince hatalarımı düzeltmeye çalışacağım.
Yoksa burada iyi bir sopa yiyeceğim galiba.

Yazınız bu şekilde olmalıydı
Bizlerle ilgili eleştiriniz varsa, bunu açıkça yapın. Başkasının kendi için yaptığı eleştireye, alkışlarla katılmakla eleştiri olmaz.

Siz balıkçı kahvesinde sohbet ederken, bu sitenin sadece dergisi için günde kaç saat harcandığından haberiniz var mı? Gün 24 saat. Ama siz diyorsunuz ki, olsun, onları da yapın, çalakalem yazanların yazılarını da düzeltin. Sadece Parlak'ın yazılarını mı? 10 tane, 100 tane daha Parlak gibi üye çıkarsa ne yapalım?

İnsan bir şey yazarken aynı zamanda düşünür. Haydi yazarken düşünmediniz, gönderirken tekrar okusaydınız keşke...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2007, 11:57   #274
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi parlak Mesajı Göster
Onun için ben nerde nokta nerede virgül koyulur inanın bilmiyorum.
Konuşurken anlaşmak daha kolaydır. Kelimelere eşlik eden vücut dili buna büyük oranda katkıda bulunur. Ses tonu ve konuşurken kelimeler arasında bırakın boşluk da...

Yazarken yaptığımız konuşmanın taklididir. Cümlenizi örnekleme için kullanalım:

"Onun için ben nerde nokta nerede virgül koyulur inanın bilmiyorum" Cümlesini yazarken böyle yazmıyoruz değil mi?

onuniçinbennerdenoktaneredevirgülkoyulurinanınbilm iyorum

Neden? Çünkü konuşurken, kelimeler arasında duraklıyoruz. Virgüllerde, biraz daha fazla; noktalarda, ondan biraz daha fazla duraklıyoruz. Konuşurken, kendi sesinizin boşluklarını hissetmek için yoğunlaşırsanız bunu farkedersiniz.

Bunu farkettiğiniz zaman virgül ve noktaların yeri kendiliğinden belirlenir.

Geçenlerde bir arkadaş foruma yazmıştı. Noktama işaretlerinin önemi konusunda iyi bir örnektir.

Oku da baban gibi eşek olma

Oku da, baban gibi eşek olma
Oku da baban gibi, eşek olma

Niyetiniz ve çocuk ve babası konusundaki düşüncenize göre, bu cümleyi söylerken, virgül olması gereken yerde, durakladığınızı farkedeceksiniz.
Yüksek sesle oyuyup, deneyin

Karşı tarafla yazılı iletişim kurarken, elimizdeki en iyi iletişim araçlarından biri, noktalama işaretlerini doğru yerde kullanmaktır. Sevgili Parlak, artık kullanmaya özen gösterdiğinizi farketmemek mümkün değil. Ama tüm bu tartışmalar, siz hiç kullanmıyorsunuz diye başladı. İşin kötü tarafı, sadece kullanmamakla kalmadınız, sizi uyaranlara cevap verme zahmetine bile girmediniz. Ancak üyeliğiniz askıya alınınca, durumun ciddiyetini anladınız. Bizim de yöneticiler olarak durumun ciddiyetini anlatacak çok fazla seçeneğimiz yok.

Gelinen noktada, şikayetçi olunacak bir taraf yok görünüyor.
Yanılıyor muyum?

Eski 13-02-2007, 12:19   #275
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Sevgili Malina bu tartışma sizin bu yazdığınız mesajdan sonra başladı ben bu konuyu kapatmıştım ama siz tekrar açtınız ben size ilk okul mezunu olduğumu zaten söyledim forumlarda da değildi.
Lütfen insanı bir de yalancı durumuna düşürmeyin. Sanki özel olarak iletilmiş bir ayrıntıyı, forumda açıklıyormuşum gibi yazmışsınız.

Sizin yazdığınız mesaj hala forumda duruyor. Buyurun:

Alıntı:
arkadaşlar hoşbulduk ilginize teşekkür ederim sanıyorum burada güzel bilgiler alacaığm herkeze başarılar dilerim ve ayrıca benim site üyeliğimi kabul etdiğiniz için teşekkürler ön yargılı davranmadığınız için ayrıca teşkkür ederim malum ilk okul mezunu heryerde normal karşılanmıyor

Eski 13-02-2007, 12:25   #276
agaclar.net

malina's Avatar

Pes diyorum, başka ne denir bilmiyorum!

O örneği üstünüze alınabildiyseniz, gerçekten pes !

Bir arkadaş konuyu açmıştı diye de yazdım:

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi anilozer112 Mesajı Göster
Noktalama işaretleri de çok önemli.

(Oku baban gibi eşşek olma.)Size ne ifade ediyor?

Eski 13-02-2007, 12:30   #277
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
arkadaşlar benim yüzümden diğer arkadaşları üzmenize gerek yok
Balıkçıdan bahsediyorsun sanırım ama bu balıkçının ilk vukuatı değil:
http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?p=74554

Eski 13-02-2007, 13:11   #278
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2004
Galeri: 30
Alıntı:
siz babanıza dua edinki sizi okutmuş benim babam okutamadı ama inanın hiç bir zaman eşek olmadı vede bu kelimeleri size yakıştıramadım. Size ne kazandıracağınıda merak ediyorum ne yani ben bu site olmadan nefes alamazmıyım yaşayamazmıyım neden bu kadar böbürleniyorsunuz tartışmayı neden uzatıyoruz. Konuyu neden dağıtıyoruz eminim bu sözler size zarar verecekdir.
Babalar çocuklarını şartlar gereği bazen okutamayabilirler. Ama öğrenmeye ve okumaya meraklı biri, burada olduğu gibi, fırsatları değerlendirir.
Devir iletişim devri ve bu sadece konuşarak olamıyor ne yazık ki. İnternette iletişimi yazı ve yazım kuralları sağlıyor. Noktayı virgülü doğru yere koymazsanız, yukarıda verilen standart örnekte olduğu gibi, ya babalar "eşek" durumuna düşer, ya da oğulları...

Müjgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2007, 13:24   #279
Ağaç Dostu

papatyam's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2006
Galeri: 1
Alıntı:
siz babanıza dua edinki sizi okutmuş benim babam okutamadı ama inanın hiç bir zaman eşek olmadı vede bu kelimeleri size yakıştıramadım. Size ne kazandıracağınıda merak ediyorum ne yani ben bu site olmadan nefes alamazmıyım yaşayamazmıyım neden bu kadar böbürleniyorsunuz tartışmayı neden uzatıyoruz. Konuyu neden dağıtıyoruz eminim bu sözler size zarar verecekdir.

sn.malina ve Mine Hanım sizler elinizden geleni yapmışsınız ama sn. parlak bu konu ile ilgili çok alıngan davranmış.

Okuyup okumamak o kadar da önemdi değil, ben de İlkokul mezunuyum, önemli olan insanın kendisini yetiştirmesi.

papatyam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2007, 13:48   #280
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Sitede son zamanlarda dilbilgisi ve imla kuralları yüzünden oldukça fazla kırıcı tartışmalar ve yazışmalar olmakta...

Bu durum bence sitenin üstlendiği asıl misyonu da gölgelemekte...Noktasına virgülüne kadar yazıların irdelenmesi ,ilköğretim-lise yıllarındaki gibi sınav tarzı düzeltmeler her durumda gerekli mi?

Eğer bu durum, bu kadar olmazsa olmaz ise üyelik şartları içine yazılmalı ve şartlara uymayan üyeler daha fazla rencide edilmeden üyelikleri silinmeli...Aksi halde yukardaki yazışmalar her yeni üyede tekrarlanacak gereksiz polemikler doğacaktır.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2007, 17:59   #281
agaclar.net

malina's Avatar

Parlak, ilk ya da ikinci yapılan uyarıya "Tamam, dikkat etmeye çalışırım" diye cevap verme zahhmetine katlansanız tüm bunların hiç biri olmayacaktı.

Burası bilgisayar forumu, burası yemek sitesi, burası potika konuşuyor, burası fotoğraf galerisi, burası ağaç forumu dersek Türkçe'yi nerede kullanacağız ?

Özürü kabahatından büyük durumlara düşmesin kimse. Dilimizi de kaybedersek geriye pek bir şey kalmayacak.

Eski 13-02-2007, 18:31   #282
agaclar.net

malina's Avatar

Size yapılan ilk uyarılara bakarsanız, "karşı tarafın insan olduğunun" unutulamadığını göreceksiniz. Tartışmayı üst noktara taşıyıp, sonra bu gelişmeler yüzünden yükselen tansiyon nedeniyle yazılanları, ilk yazılan mesajlarmış gibi sunamazsınız.

Bu site içeriği gereği, İngilizce ve Latince kelimelerin yazılmasını zorunlu kılıyor. Türkçe'yi doğru yazamayan birinin yazdığı yabancı kelimelere nasıl güvenecek insanlar?

Neyse, artık tartışılacak tarafı kalmadı, söylenecek her şey söylendi.

Noktaları koymaya başlamanıza sevindim. Teşekkür ederim. Buna alışınca de/da ve soru takılarının ayrı yazılışına geliriz.

Eski 13-02-2007, 19:13   #283
Ağaçsever

ŞahMat's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2007
Sayin Malina, Benim Turkce klavyem yok, peki ben ne yapacagim o halde
Bir diger nokta ise bu yasima kadar noktalardan sonra cumleye bu mesajda oldugu gibi buyuk harfle baslamadim. Bunda bir sakinca var mi acep ?
Umarim fircayi yemeyiz bu mesajimla birlikte
Sevgilerimle,

ŞahMat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2007, 19:18   #284
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

ŞahMat, Türlçe klavyeniz yoksa yapacak birşey yok, bizim için bu yüzden Türkçe karakter yazmamanız değil ama cümleye büyük harfle başlamanız çok önemli. Yani sakınca var

( Malina bağlı olmadığı için onun adına sorunuzu cevapladım. )

Eski 13-02-2007, 20:13   #285
Ağaçsever

ŞahMat's Avatar

Mine hanim, hizli cevabiniz icin tesekkur ederim.
Bundan sonra dikkat edecegim.
Sevgilerimle,

Eski 13-02-2007, 22:06   #286
agaclar.net

malina's Avatar

Konunun ilk mesajına bakmıyorsunuz
Kopyalayıp buraya ekliyorum

Neleri yazmamanız gerekir?
  • ***, *** ve bu tür kısaltmaları sevmiyoruz...
  • v yerine w yazmıyoruz...
Öncelikle hangi imla kurallarına bakıyoruz?
Tamam imla kuralları çok ama bazıları var ki yanlışlığı çok dikkat çekiyor. Topu topu üç tane
  • "de" "da" dahi anlamına geliyorsa ayrı yazılır.
  • Soru takıları ayrı yazılır.
  • "ki" eki, bağlaç olarak kullanılıyorsa ayrı, iyelik eki olarak kullanıyorsa birleşik yazılır.
Noktalama işaretlerine dikkat etmeli misiniz?
Hepsine dikkat etseniz iyi olur ama özellikle dikkat etmenizi istediklerimiz şunlar:
  • Nokta, virgül gibi işaretlerden sonra mutlaka boşluk bırakın.
  • Bu boşluğu işaretlerden önce bırakmamaya dikkat edin.
  • " (tırnak) ve ( (Parantez) kullanırken, boşluk bırakmayın.
Başka nelere dikkat etmelisiniz?
Paragraf: Olmazsa olmaz... Ekranda uzun metinleri okumak zordur. Göz, bir süre sonra satırı takip etmekte zorlanır. Paragraf, yazı alanını bölerek, gözün takip etmesini kolaylaştıran boşluklar oluşturur...
Vurgu: Yazınızın içindeki önemli kelimeleri kalınlaştırabilirsiniz. Böylece okuyan nelerin önemli olduğunu daha hızlı anlayabilir ve daha sonra aradığını daha kolay bulabilir.
Hiç mi konuşma diliyle yazamayacaksınız?
Öyle şey olur mu tabii yazılabilir
Çay içmek istiyooom, kim bakıyo buraya yaa...
Forum Kahvesinde özgürlüğünüz var. Tabii özellikle bozuk yazarak, bir tür protestoya kalkıştığınız kanaatine varırsak, hoş olmaz
Ne yani, imla hatası yapamaz mıyım?
Tabii ki yapabilirsiniz, ben de yaparım. Ama önemli olan iyi niyettir. Yazılarınızın altında düzelt düğmesi var. Daha sonra da düzeltebilirsiniz. Yazınızı göndermeden önce "ön izleme"yi kullanarak son bir göz atmak da işe yarar...
Amacımız sıfır hata değil, (Basılı kitaplarda bile, bir çok hata çıkabiliyor) olabildiğince hatasız olmaya çalışmak...

Eski 14-02-2007, 05:54   #287
Ağaçsever

ŞahMat's Avatar

Zahmet oldu. Mesaj alinmistir.
Ben bir program arayisina gireyim. Soyle noktadan sonra otomatik buyuk harf ile baslasin, ne bileyim, virgulden sonra bosluk biraksin gibi ornegin.
Boyle bir program yoksa da neden yapilip paraya para denmez, orasini da bilmem
Bu arada lutfen gorurseniz ve zamaniniz olcegin de mesajlarimdaki imla hatalari duzeltiniz, bilakis memnun olurum. Bendeniz kendisini ogrenmeye adamis bir kisiyim. Ozellikle ayri yazilmasi gereken de da veya bitisik hallerini yaziya dokerken hata yapiyorum.
Sevgilerimle,

Eski 14-02-2007, 09:59   #288
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2006
Galeri: 787
V yerine W kullanan bir ben vardım herhalde, ben de artık V leri V olarak kullanıyorum. Bunun haricinde muhakkak hatalarım çoktur. Okuyan herkesten özür dilerim. Fırça sırası bana gelmeden ben de kaçayım.
herşey gönlünüzce olsun )

caucasus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2007, 11:12   #289
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ŞahMat Mesajı Göster
Zahmet oldu. Mesaj alinmistir.
...
Bu arada lutfen gorurseniz ve zamaniniz olcegin de mesajlarimdaki imla hatalari duzeltiniz, bilakis memnun olurum. Bendeniz kendisini ogrenmeye adamis bir kisiyim. Ozellikle ayri yazilmasi gereken de da veya bitisik hallerini yaziya dokerken hata yapiyorum.
Sevgilerimle,
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi caucasus1 Mesajı Göster
V yerine W kullanan bir ben vardım herhalde, ben de artık V leri V olarak kullanıyorum. Bunun haricinde muhakkak hatalarım çoktur. Okuyan herkesten özür dilerim. Fırça sırası bana gelmeden ben de kaçayım.
herşey gönlünüzce olsun
-Sevgili ŞahMat, Sevgili Caucasus1, Konuya yaklaşımınız için ikinizi de kutluyorum.

-Bizler büyük bir ailenin üyeleriyiz. Birbirimize eksiklerimizi söylemez isek görevimizi yapmamış oluruz.

-Bu yüzden de bizlere yapılan eleştirilere alınmamız gerekmez diye düşünüyorum. Bu sanal ortamda, birkaç istisna dışında, birbirini yüzyüze tanıyan yok.

-Burada yazdıklarımızla tanışıyoruz. Yazdıklarımız sadece söz ya da yazı değil o zaman. Bizim, kılık kıyafetimiz, görünüşümüz. Sokağa çıkmaya hazırlanırken giysilerimize nasıl ki çekidüzen veriyoruz. Buradaki görüntümüze de, biraz dikkat etmemiz gerekir, diye düşünüyorum.

Düzenleyen Yücel Özlem : 21-02-2007 saat 20:40 Neden: Yazım hatasını düzeltme
Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2007, 21:24   #290
Ağaçsever

ŞahMat's Avatar

Sayin Ozlem, size tesekkur eder ve katildigimi ifade etmek isterim.

Kesinlikle birbirimize olan ozverili, saygili yaklasimin bir gostergesidir ayrica.

Sevgilerimle,

Eski 14-02-2007, 22:34   #291
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
Alıntı:
Yazdıklarımız sadece söz ya da yazı değil o zaman. Bizim, kılık kıyafetimiz, görünüşümüz. Sokağa çıkmaya hazırlanırken gisilerimize nasıl ki çekidüzen veriyoruz. Buradaki görüntümüze de biraz dikkat etmemiz gerekir diye düşünüyorum.
Yücel Bey, emin olun, bugün bir ara bu topiği okurken aklımdan aynı örnekleme geçmişti

aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2007, 23:20   #292
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aybala Mesajı Göster
Yücel Bey, emin olun, bugün bir ara bu topiği okurken aklımdan aynı örnekleme geçmişti
-Hayatımıza yeni giren bu aracı kullanırken uygun, kurallar çerçevesinde hareket etmez isek, sonra birey ve toplum olarak acı çekmemiz kaçınılmaz.

-Ne yazık ki, İnternet denilen bu aracı, çok kötü kullanıyoruz. Her zaman derli toplu gördüğünüz beyefendiler, hanımefendiler sanal ortamda dağıtıveriyorlar. Karşıdakine saygı göstermedikleri gibi, kendilerine de saygıları olmadığını düşünüyor insan.

-Ama bu genel görüntüye rağmen sevindiricidir ki ağaçlar.net Bu konuda oldukça tutarlı ve seviyeli bir çizgide durmaya çalışıyor.

-Bu çizgiyi kollamak da bizlerin görevidir, diye düşünüyorum. Yaptıtğım uyarıları da bu çerçevede yapmaya çalışıyorum. Düğmesi kopan, fermuarı açılan ya da üzerine çamur sıçrayan bir yakınımı uyarırken olduğu gibi.

-Siz de benzer şeyler düşünüyor olmalısınız.

Eski 14-02-2007, 23:24   #293
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ŞahMat Mesajı Göster
...
Sevgilerimle,
-Sevgiler Murat Bey.

Eski 15-02-2007, 22:25   #294
-

Giriş Tarihi: 15-02-2007
Red face selam

arkadaşlar üzülerek söylemek istiyorum ki benim baya bi imha hatalarım olabilir bunun nedeni ise halfabemde 28 harf olmasından kaynaklanıyor bu yuzden bazı kelimeleri okudugum gibi yazıyorum şimdiden hepinizden özür dilerim saygılar ve sevgiler

cimenpeyzaj Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2007, 22:27   #295
agaclar.net

malina's Avatar

Alfabenizi 29 harfe çıkarmaz ve bunları Türkçe'ye uygun sıralamazsanız, ben de çok üzüleceğim, ama çaresi yok

Saygılar, sevgiler

Eski 15-02-2007, 22:28   #296
-

bende cok isterdim harfe cıkarmayı ama 27 senden beri cıkaramadım bundan sonra cıkar mı bilemem teşekürler

Eski 15-02-2007, 22:32   #297
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
benim baya bi imha hatalarım
halfabemde
Bunların eksik harf sayısıyla ilgisi var mı?

Eski 15-02-2007, 22:36   #298
-

****** yok ama dediğim gibi bazen de okuduğum gibi yazıyorum. ama elimden geldiği kadar düzeltmeye çalışacağım
teşekürler.

Eski 15-02-2007, 22:43   #299
agaclar.net

malina's Avatar

Peki, sizi takip edeceğim...

Eski 15-02-2007, 23:23   #300
-

her seferinde hatalarımı yüzüme vuracaksınız lütfen

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:36.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024