agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Seracılık (Örtüaltı Yetiştiriciliği) (http://www.agaclar.net/forum/seracilik-ortualti-yetistiriciligi/)
-   -   Evde mini sera yapımı (http://www.agaclar.net/forum/seracilik-ortualti-yetistiriciligi/29172.htm)

mavisakal 02-12-2012 19:30

Evde mini sera yapımı

1 Eklenti(ler)
Akvaryumdan Sera yapılır mı ?

mavisakal 02-12-2012 19:36

Evde akvaryumla sera yapılır mı?
Alternatifleri varmı?
En uygun sera malzemeleri?
Sera havalandırması önemli mi?
En ideal sera nasıl olmalı?

smnvrl 02-12-2012 19:57

akvaryumdan sera olur .küçük bir havalandırma ve yapay ışıklandırma ile çok güzel olur.Lakin ilk baştaki anket ile mevzunun ilişkisini kuramadım .Sn Mavisakal açklayabilir misiniz?

mavisakal 02-12-2012 20:03

Yapay ışıklandırma normal akvaryumdan aldığımız floresanlardan kullansak bir sıkıntı yaşatırmı bide günde kaç saat floresanı açık tutmamız gerekiyor tohumu eker ekmez ışığa mağruz bırakmamız mümkün mü?? (ilk defa bir başlık altında birşey paylaşıyorum ondan dolayıdır ki yapmak istediğimin dışında birşe çıktı yanlışlık oldu :) )

smnvrl 02-12-2012 22:08

Işık konusunda araştırmalarım oldu fakat deneme yapmadım.İlerleyen günlerde bitkilerin gelişimini olumlu yönde etkileyecek bir ışık yapmak niyetindeyim(led sistem).Dediğiniz gibi akvaryumcularda satılan bitki yetiştirme lamları sizin işinizi görecektir sonuçta küçük bir uygulama.Işığa maruz bırakma olayına gelince 10-12 saat arası yeterli geleceğini düşünüyorum ama denemek lazım.Tohum çimleninceye kadar ışığa ihtiyaç yoktur büyüme ve çiçeklenme safhalarında ışık lazımdır.

smnvrl 02-12-2012 22:10

Ben de forumda yeniyim.Beraber yapıp öğreneceğiz sonuçta.Paylaşımlarınızı bekleyeceğim.Kolay gelsin size.

mavisakal 03-12-2012 20:30

Çok teşekkür ederim verdiğin bilgi için. Merak ettiğim bişey daha var ısıtıcı tohumlar çıktıktan sonra mı konmalı yoksa en başından beri koymak çimlendirmeyi hızlandırır mı?

mavisakal 23-12-2012 18:25

akvartum seram

1 Eklenti(ler)
akvaryumda sera

mahmutf 14-03-2013 07:54

Mini Bahçe Balkon Serası

3 Eklenti(ler)
Zamanında birçok malzeme ile mini sera yapmak için uğraş verdim ancak şuan piyasada oldukça fazla sayıda balkon serası satılıyor. Herhangi bir alışveriş sitesinde 70-160tl arasında alternatifler var. 100 tlnin üzerinde satılan ürünler ithal olduğu için pahalı. yerli üretim 4 raflı balkon serasını 79tl gibi bir rakama kargo dahil alabilirsiniz. Bu ürün işinizi görecektir. Ürünü kullanmaya başladım tek eksiği üzerinde hava deliği olsa iyi olurdu. Onun dışında fiyat fayda analizine bakınca iş görür...

İpek Kozası 19-03-2013 09:03

Herkese günaydın, ben geçen cumartesi günü bir AVM den ( isteyen arkadaşa özelden aldığım yeri söyleyebilirim ) açık raf sistemi aldım 79 liraya. Üzerine de şeffaf naylon raptiyeledim. İçine tohum çimlendirme kaplarımı yerleştirdim. 5 rafa 200 civarı tohum kabı sığdı. Çok memnun kaldım tavsiye ederim.

mavisakal 20-03-2013 09:19

Sera

1 Eklenti(ler)
Akvaryumdan sera yapmak bence cok daha uygun diye düşünüyorum

northpower 23-08-2013 13:54

ben de evimi çok seviyorum (reklam olmadan reklamdan ismi bulunsun)mağazasında 120tl civarına dışı naylonlu 5 raflıydı sanırım ve naylon ön kısımdan fermuarlı idi gördüm ve çok hoşuma gitti. kullanışlı ve zarif bir görüntüsü vardı. bu hafta almayı düşünüyorum. ektiğim bazı saksılarım var onları içine yerleştirip yeni yeni ekimler yapmayı planlıyorum

mehmet0791 29-08-2017 14:43

Yer sorunu olanlar için çimlendirme sistemi

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024