agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Seracılık (Örtüaltı Yetiştiriciliği) (http://www.agaclar.net/forum/seracilik-ortualti-yetistiriciligi/)
-   -   Balkonda küçük naylon sera (http://www.agaclar.net/forum/seracilik-ortualti-yetistiriciligi/15325.htm)

Iboco1979 01-05-2009 18:14

Balkonda küçük naylon sera

1 Eklenti(ler)
Merhabalar,
Forum a daha yeniyim, oncelikle herkese selamlar.
Ingiltere de yasiyorum ve kendi capimda kucuk kucuk domates, roka, maydanoz, salatalik, cilek, elma vb sebze ve meyveleri yetistirmeye bu bahar basladim.

Yazilan mesajlar da dikkatimi cektimi bircok kisi balkonda sandiklar icerisinde yetistiriyor.

Burada ise malum hava sartlarindan dolayi asagida ki linkde bulunan kucuk seralari ve icerisinde hazir humuslu toprak bulunan paketleri kullaniyoruz.
Paketlerin uzerinde gerekli bolmeleri kesip fidenizi dikiyorsunuz.

Acaba Turkiye de buna benze seralar ve posetler yokmudur?

Eklenti 75786

Fotoğraf kaynak

Saygilarimla

aydın 01-05-2009 18:30

Evet gerçekten de muhteşem düşünülmüş bir düzenek. Mesela bugün mayıs'ın biri fakat ben domateslerimle odamda yaşıyorum. Balkona bu yağmurda bi alsam gitti fideler:(
Bir ara piyasada şeffaf çantalarda battaniye vs. satıyolardı. Bunlarda olabilir. Maksat soğuğu kırmak değil mi?
Balkonumda ceviz, biber, domates fidelerini saksıya dikip üzerini gömlek veya kazakların şeffaf paketleri ile kaplayıp kendimce sera etkisi yapıyorum. İnanın seraladığım ceviz fidanım her hafta 2 yaprak birden çıkararak gelişirken seralamadığımda ise büyüme yok denecek kadar az. Çok büyük fark oluyor gerçekten de. Boş bir akvaryum vardı onu da kullanacağım.

saltra 01-05-2009 22:15

1 Eklenti(ler)
yahu aynı dertten bende muzdarip, hatta düşündüm bu işin ithalatına mı başlasam
bakınız burda mis gibi var mesela

Eklenti 75833

k0900 01-05-2009 22:19

Koçtaş'ta satılıyor.

saltra 01-05-2009 22:21

yok yahu sitesinde, gittiğimde de göremedim, muhtemelen bitti ozaman

saltra 01-05-2009 22:44

1 Eklenti(ler)
bu arada benim gibi bulamayanlar için bir çözüm olabileceğini düşündüğüm model

Eklenti 75834

Aybars 02-05-2009 08:54

1 Eklenti(ler)
Koçtaş'taki.

Eklenti 75835

malina 02-05-2009 09:46

Başka sitelerden verdiğiniz linkler sorun yaratabilir. Firma ürünü ortadan kaldırır, linkini yeni yapılanma içinde değiştirir falan filan...

Bu nedenle 6 ay sonra, buradaki yazışmalar anlamsız yazışmalara dönüşebilir. Tıklarsınız başka resim görürsünüz. Bu nedenle, linkleri yine verin ama resimleri de yükleyin.
Resimlere bakıp, kendi imal edecek olanlar olabilir... Yazılarınıza resim ekledim. Bundan sonra siz yapar mısınız? :)

Fotoğrafları foruma yükleyin

Iboco1979 02-05-2009 22:28

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 412005)
Başka sitelerden verdiğiniz linkler sorun yaratabilir. Firma ürünü ortadan kaldırır, linkini yeni yapılanma içinde değiştirir falan filan...

Bu nedenle 6 ay sonra, buradaki yazışmalar anlamsız yazışmalara dönüşebilir. Tıklarsınız başka resim görürsünüz. Bu nedenle, linkleri yine verin ama resimleri de yükleyin.
Resimlere bakıp, kendi imal edecek olanlar olabilir... Yazılarınıza resim ekledim. Bundan sonra siz yapar mısınız? :)

Fotoğrafları foruma yükleyin

Eklediginiz fotograf icin tesekkurler, bundan sonra ki mesajlarimda fotograflarin dogru eklendiginden emin olurum.

Aybars 02-05-2009 23:14

Önemli olan yerini/fiyatını göstermek olduğundan yüklememiştim. Ama bundan sonra dikkat ederim tabi.

saltra 03-05-2009 23:52

okadar koçtaş sitesinde dolaştım daha doğrusu serch ettim sera diye, valla sağol.

dronewerq 24-01-2010 17:34

Merhaba bende mini sera yaptırıyorum kendime balkona yerleştiricem.İçinde etobur bitkilerimi koyucam ve tropikal bitki yetiştirmeye çalışıcam.Herhangi bir tavsiyeniz varmı acaba?Sizce tropikal bitki tohumları mini seralarda filizlenirmi?

erbek_ 18-05-2018 11:25

İlgilenen olmamış mı? Ben de istiyorum bir tane sera balkonuma ama çok da müsait değil aslında küçük olmalı..
:(

EAkpınar 18-05-2018 13:24

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi erbek_ (Mesaj 1540731)
İlgilenen olmamış mı? Ben de istiyorum bir tane sera balkonuma ama çok da müsait değil aslında küçük olmalı..
:(

Sayın erbek ben de Bauhausta gördüm bu yıl mini seralardan. Hem de boy boy du. Bakın derim. Hala Ankaradaysanız Podium AVM de gördüm fakat diğerlerinde de vardır. Aradıklarınızı bize telefonla sorun diyorlar. İnternette tekzende de gördüm. Kısacası artık yapı marketlerde ne ararsak var gibi görünüyor.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:04.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024