agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Seracılık (Örtüaltı Yetiştiriciliği)
(https)

Beğeni Düzeni18Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-12-2015, 20:26   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2012
http://www.agaclar.net/forum/ortualt...ULUM+PROJES%DD

Bu başlıkta sorularınıza cevap bulabilirsiniz sanırım.

Manifesto Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2015, 23:12   #32
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-12-2015
selamun aleykum öncelikle
Antalyada bir firma ile iletişime gecmiştim 3 4 ay önce 1000 m2 sera kurulumu için 45000$$$$ talep ettiler topraksız çilek için (roa plus )

Düzenleyen hayser : 24-12-2015 saat 23:13 Neden: eksık yazıdan dolayı
hayser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2016, 21:28   #33
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-02-2016
Adana bölgesinde topraksız domates çok yaygınlaşmaya başladı. Fakat firmalar bunu iyice suistimal etmekte. Bence doğru firmayı bulmak artık kolay değil

Resulgur beğendi.
settler65 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2016, 12:31   #34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-05-2016
sera

arkadaşlar sera ile ilgili tüm sorularınızı sorabılırsınız

kılıç sera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-05-2016, 13:40   #35
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-05-2016
sera hakkkında tüm sorularınıza istinaden gerek fiyat ,hibe danışmanlığı (devlet destekli) gerek projelendirme ve gerekse üretim vs hakkında teknik bilgi verebiliriz.

Resulgur beğendi.
kılıçsera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2016, 19:38   #36
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 17-01-2009
Galeri: 45
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ahmet60500 Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar Tokatın Erbaa ilçesinde kendi arazimde sera kurmak istiyorum. hava şartları karadeniz iklimine oranla oldukça ılıman.
arazim yaklaşık 1000 m2.
devletten alabildiğim ölçüde hibe/destek alarak yapmayı düşünüyorum.
sebze üretmeyi düşünüyorum.
Başlıca sorularım şunlar:
1- Bu özelliklerde bir seranın maliyeti takriben ne kadar olur?
2- çelik profilden yapmak mı daha ekonomik olur yoksa pvc den mi?
3- su sıkıntımız yok ama damlama sistemi kurmak işçilik ve ürün sağlığını bozmamak açısından şart mıdır?
4- seranın yanlarında veya ustunde havalandırma olması gerekli midir?
5- ısıtma sistemi kurmak şart mıdır?
6-bu konuda devletten destek alıp yardımcı olabilecek arkadaş var mı?
yardımlarınızdan ötürü şimdiden teşekürler arkadaşlar...
kıymetli arkadaşım,
Benim yalovada satılıkda 1 dönüm yüksek tünel BLOK seram var satılıkda. 4 Blok, oluk yüksekliği 5 m., Kafalar, kapı pencereler demir profil, Uzunluğu 34 m, genişlik 28 m 7 m. genişlikte lik ) 4 blok. 50 000 Tl satmayı düşünüyorum. Sebebi ise, Buralar artık Arsa oldu, Bu saatten sonra da uğraşmak istemiyorum.

Sera 3 yaşında. Diğer tarafta 3 m. oluk yüksekliği olan 3 lü ve 2 li blokn şeklinde 2 seram daha var arzu edenler buyursun söksün, götürsün, kursun. Tüneller 1/1/4 boru profil. Kolay gelsin

kgursan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2016, 09:57   #37
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-12-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi 03sandıklı Mesajı Göster
Mesela bir topraksız organik Sera 1000m2 60-100 bin tl civarında bu kendi. Gotik 9600 otomatik ve Ispanya made. Bu şekil seralarda 1000m2 alanda 100 ton kültür domates hasat etme kapasitesine sahip 12 ayda bilinçli ve kontrollü tarım uygulanırsa. Bu bilgileri sera kurulumlarından ve ziraat mühendislerinden edindim. Ben bambaşka bir sektörde çalışıyorum ve tarımla hiç yakından ilgilenmeyen bir insandım... tarlam yüksek potensiyal jeotermal bölgede olduğunu öğrenince analize başladım ve etrafta heryer sıcak sudan geçilmiyor zaten 5km ilerisinde kaplıca var su kaynayarak yerden çıkıyor...

Ben bu yolda ciddi yatırım yapmayı düşünüyorum ve bu ciddi enerji kaynağını değerlendirmek istiyorum. Bu konuda tecrübe veya bilgi sahibi kimseler var mı?
hemşerim 100 ton görülmemiş rakkam sandıklıdaki serlar 1000 m2 den rekor olarak 60 ton aldılar.sana söyleyen çok afaki söylemiş.

A.öz beğendi.
adnanpercin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2018, 14:07   #38
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-03-2018
Wink Tek kişi seracılık?

Herkese merhaba, tecrübeli kişilerin yardımına ihtiyacım var, şuan antalyada yasıyorum, ve kısaca anlatmam gerekirse ben tek kişi olarak ne kadar bir büyüklükte seraya bakabilirim? Ve beni hangi ölçekte geçindirir? Günde ne kadar vaktimi ayırmam gerekir? Kısaca bu şekilde.

Uzun olarak anlatmama gerekirse, şuan 24 yaşındayım genelde restorant ve ticaret üzerine işler yaptım ve çalıştım, piyasa şuan pek iç açıı değil, asgarî ücrette malûm, asgari geçtim bir nevi haftanın 6 günü çalışmak bana bir nevi kölelik gibi geliyor, benim şuanki hayalim bir arsa alıp sera tarımı yapmak, bu arada doğayı ve canlıları çok seven bir insanım ve okuldaki en iyi dersim biyolojiydi hatta şuan bu alanla ilgili bir üniversiteye gitmeyide planlıyorum, ancak ne kadar bir alana bakabilirim? Ve beni geçindirir mi? Ve kendime ne kadar zaman ayırabilirim? ( Bu arada B planım serbest gezen
Tavuk yumurtası üretimi) ve şuan gerçektende pek bir sermayem yok, hatta seramı kurabilirsem başka bir işte çalışarak bütçemi sarsmamayı planlıyorum.

Şuan bana yapacağınız her türlü tavsiye ve yorum gerçekten benim için çok değerli bunu bilin isterim, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

rcytek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2018, 15:06   #39
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-04-2012
Bende Antalyada yaşıyorum, Antalyada evi ile birlikte kiralık seralar mevcut özellikle aksu-serik-gebiz taraflarında dönümün yıllık kirası 4000 ile 6000tl arasında degişiyor, daha uygun fiyatlara bulmakta mümkün. Ben olsam sizin yerinizde 1 dönüm kapalı alanla başlardım tek başınıza 1000metre kareye yetersiniz diye düşünüyorum yetmedigi yerde işci tutarsınız.
Ticarette uçan kuş bile maliyeti ve satış fiyatlarını değiştirir, tahmini görüşüm 8 ay aylık asgari ücret alırsınız üstüne bir dönümdende yılda 10.000tl kazanırsınız diye düşünüyorum.

latif.07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2018, 14:15   #40
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-11-2010
Merhaba, ben de bu konuda araştırmalar yapıyorum. Özellikle muz serası hakkında araştırmalarım oldu çünkü son yıllarda muz daha güzel gelir getiriyor ve teşviklerde var. Ayrıca muz serasının bakımı daha kolay 1 kişi 3-4 dönüm serayı çevirebilir.1 Dönüm muz serasından 7-8 ton muz alırsınız ortalama 1 yılda , ortalama yıl boyu 2,5 veya 3 tl den satarsınız muzları.15 bin civarı net karınız olur 1 dönümde.

Hazır nakidiniz yoksa latif.07 beyin dediği en mantıklısı kiralamak. Hem işi öğrenirsiniz hem az para ile kazancınız olur. Bu işe başlamadan önce tavsiyem b6 ay kadar bir serada çalışıp işleyişi ve işi öğrenin.

tcoalngsau Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-03-2019, 22:52   #41
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-03-2019
Merhaba.

Memleketimdeki baba topragina ev yaptiriyorum. Amacimiz yazlari toplanabilecegimiz bir merkez yapmak. Yavas yavas buraya yerlesmeyi dusunuyorum. Muhendisim. Yabanci dilim var. 1milyon tl sermayem var. Toprak tecrubem yok fakat koyluler elimizden tutar tecrube bilgi yardim konusunda. Zaten akrabalrimiz. Yer edirne. Detayci bir insanim. Meslek geregi bir isin teknik detaylarini arastirma yapim var. Teknik konularda arastirarak kendimi yetistirebilirim diye dusunuyorum.

Sizce yatirim yapmak icin nasil bir yol izleyebilirim? Serami, acik tarlami, meyvecilikmi, ceviz vs mi?

Bu sermaye ile nitelikli tarim yapilabilir mi? Suan tarimdan kazanc saglanabilir mi? Mesela her cesit sebzeyi yetistirip merkezde kendi manavimda satmak gibi bir yol mu izleyebilirim yoksa yek bir urune odaklasip surum mu hedeflemeliyim?

Nasil bir yol izleyebilecegim konusunda yol gosterirseniz sevinirim.

A.öz beğendi.

Düzenleyen karakedi55 : 22-03-2019 saat 23:42
karakedi55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-03-2019, 23:09   #42
Ağaç Dostu

dobipa's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi karakedi55 Mesajı Göster
1milyon tl sermayem var.
Bu kısımdan sonrasını okumadım

Şaka bir yana iş fikri veya bir başka konu dahi olsa seçenekler değerlendirilip sermaye sonradan konuşulmalı.

Araştırmalarınızda ve çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Birgün ciğerci aydında bir yemek ısmarlarsınız sermayeyi nasıl değerlendireceğimize birlikte karar veririz

dobipa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-03-2019, 23:36   #43
Yeni Üye

Neden oyle dediniz? Anlamadim.

Eski 22-03-2019, 23:51   #44
Yeni Üye

cilekkentli's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2019
Sayın Karakedi55 Topraksız tarım konusunu bir arastirin derim. Forumda örnekleri ve yapanlar var. Zaten referanslarınız sağlam duruyor nacizane önbilgi edindikten sonra bir beta yapip denemenizi öneririm. Fakat sermayeden daha çok zaman gerekli.

cilekkentli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2019, 03:23   #45
Yeni Üye

Tesekkur ederim. Bahsettiginiz alan mantikli gozukuyor. Beta yapmaya uygun. Belli bir hacimde baslayip buyutulmeye yatkin. Forumda bu konuda devam eden cok sayida baslik var. Bilgiler vs. Inceliyorum. Yonlendirmeniz icin tskr ederim. Yani topraksiz tarimi hep duyuyordum ama yapay oldugunu dusunduk hep. Onyargilar iste

Eski 24-05-2020, 19:59   #46
Yeni Üye

yuceldonmez's Avatar

Giriş Tarihi: 24-05-2020
Merhabalar, osmaniye'de seracılık yapan ve bu konularda fikir verebilecek bir arkadaş var mıdır?

yuceldonmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024