agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > Sebzelerde hastalık ve zararlılar
(https)

Beğeni Düzeni47Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-12-2009, 21:27   #121
Yeni Üye

güler64's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2009
Sayın epsody,hemen deneyecegim.teşekkürler

güler64 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2010, 11:56   #122
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-02-2010
Arkadaslar ben kendi yontemlerimle kansiz bi sekilde problemimi giderdim 15 gündür bir hareket yok belki sizlerdede tutar... almanyada koruma altindaymis hem mecbur olunmadan kan akitmak bana gore degil...

ilk olarak bahcede delikler ve köstebegin her yeri gezme durumu vardi bunlari ezerek karistirarak bizim kostebegi yildirmaya calistim ama o yilmadi

daha sonra genelde sabahlari kazdigi icin aksam deliklere sise soktum bu sekilde sabah bahcede delikler yoktu bende tahmin yuruterek bizim bahcemizin icinde olmadigina kanaat getirdim

bundan sonrasi bahceye girisi onlemek kalmisti bende yilbasindan kalma "torpil" dedigim ufak patlayicilar vardi köstebegin bahcede ilk actigi deligi actim ve cesitli araliklarla deligin icinde patlattim 15 gundur bir hareket yok umarimda olmaz

belki sise belki ufak patlayicilar ....

birde kirec hic bir hayvanini sevmedigi bir sey mantik cercevesinde dusununce sonmemis kireci doksek deliklere temiizlemeye kalkacak bu hayvan ve bi miktar yakacak ve rahatsiz edecektir - sönmus olanida bulasacak buda rahatsizlik verecektir bence ama su an benim sorunum kalmadigi icin tamamen "iskembeyi kubradan sallamaktayim" herkeze kolay gelsin

zekice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2010, 21:35   #123
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2009
Galeri: 26
Evet arkadaşlar bende köstebeklerden şikayetçiydim.
Köstebek kovucu aldım ama fayda görmedim desem yalan olmaz . Ama daha sonra bir tavsiye ile aşağıda linkini verdiğim siteden. yeni üretilen aleti aldım. 6 adet kalem pille çalışıyor. Şimdilik sıkıntılardan kurtulmuş durumdayım. Bunun sesi ve çalışması daha farklı ve güçlü. tavsiye ederim. Gözünüzün önünde sebzelerin yerin altına doğru gidişini izlemek istemiyorsanız deneyin.Artı ağaç köklerinede zarar veren zararlılardanda kurtulun.

İşte link

www.kostebekkacirici.com

KAPTANzst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2010, 21:57   #124
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Galeri: 8
Ben de gördüm. İki alanda tünel gibi geçmiş, arada sanki hava bacaları gibi geniş ağızlar bırakmış bazıları da toprak hafriyatı için kullanılmış.

İki kirazın, bir fındığın altından geçmiş. Bu fidanların köklerini yemiş olabilir mi?

nariçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2010, 23:33   #125
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
İki gün önce ben de köstebek zararlarından nasibimi aldım. Yurtdışından gelen dahlia ve asiatic lilium soganlarımı ektiğim yerden ektikten iki gün sonra çimlenmeye fırsat bulamadan götürmüş.Şimdi bu beladan nasıl kurtulacağımı düşünüyorum.İlginç tavsiyeler var ama eskiden arazidekileri suyla yuvalarından çıkarıp öldürürlerdi köylülerimiz.Galiba sulu yöntemi bir deneyeceğim yakında yağmurlardan sonra..

yarenimex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2010, 23:52   #126
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Bahçe çok geçirgen kumlu olduğundan, geçen yıllarda hortum tutup su doldurmama rağmen sonuç alamadım.

Eski 16-06-2010, 12:43   #127
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 13-06-2010
Bahcenizde sansar besleyin:=) Tabi tavuk ve tavsanlarınızı sansardan korumak için başka bir başlık açmaya söz verdiğiniz takdirde.:=)

fikirci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2010, 12:48   #128
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Sansar vardı, geçen yıl beni görünce bir daha görünmez oldu. İlk defa insan görmüş olmalı. Bu günlerde çevrede birkaç yumurtayı yiyen bir canlı var; belki de yine sansardır.

Eski 16-06-2010, 16:10   #129
Ağaçsever

Kesinlikle sansarlar. :=) Genelde onları hiç göremezsiniz ama hep oradadırlar.

köstebeklerle ilgili kesin bir sonuç sanırım hiç olmayacak. İtişe kakışa bir arada yaşayıp gidecegiz. Ben kapan - kafasını koparmayan cinsinden- kullanılarak uzak bir bölgeye canlı olarak salınmasının en insani çözüm olduğuna inanıyorum.

Eski 29-06-2010, 09:32   #130
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-06-2010
küçüçük köstebek bırak yesin soğanının dibini de acem borusunu da...
benim bi köstebeğim bile yok!

ablacım para kazanmaya çalışıyoruz. tüm emekler heba oluyor.

sonellerinadami Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-06-2010, 12:40   #131
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Yeni çıkan 6 pille çalışanlar etkili deneyin

www.kostebekkacirici.com

Eski 13-08-2010, 11:42   #132
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-09-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kaptanzst Mesajı Göster
Yeni çıkan 6 pille çalışanlar etkili deneyin

www.kostebekkacirici.com
Fiyatı ne kadar, sitenizde çok bilgi vermemişiniz..

antigen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2010, 23:38   #133
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-08-2009
köstebeklerden kurtulamıyoruz

Sivasta bir bahçemiz var.6-7 yıl önce meyve ve çam diktik.Çok fazla sayıda köstebek var.Nette satılan köstebek kovuculardan aldık.Pille çalışıyor,toprağa gömülüyor,ses çıkarıyor ve köstebekler kaçıyor.Umursamadılar bile.Hiç bir işe yaramadı.
Büyüyen çamlar,meyveler kuruyor köstebekler yüzünden.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımız varsa yardım rica ediyorum.
Köstebeklerden nasıl kurtulabiliriz?

Gardenias beğendi.
aphel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2010, 11:49   #134
Ağaç Dostu

zerrinsrt's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2008
Galeri: 4
Ben de köstebeklerden çok çektim. Günlerce demir çubuk üzerinde radyo çaldım. Yuvalarına dakikalarca su gönderdim. Hiç bir sonuç alamadım.

Eşim köy kökenli. Kuzeni bize geldiğinde kesin çözümün yuvalarına tüp gazın hortumunu yerleştirip, tüm diğer çıkışlarını su ile ıslatıp sıvamamı, sonrada gazı açmamı söyledi. Kesin çözümmüş.

Bana çok acımasız geldi. Yapmadım.

zerrinsrt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2010, 14:26   #135
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi antigen Mesajı Göster
Fiyatı ne kadar, sitenizde çok bilgi vermemişiniz..
Ben 40 tl ye almıstım

Eski 24-11-2010, 14:33   #136
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Arrow

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zerrinsrt Mesajı Göster
Ben de köstebeklerden çok çektim. Günlerce demir çubuk üzerinde radyo çaldım. Yuvalarına dakikalarca su gönderdim. Hiç bir sonuç alamadım.

Eşim köy kökenli. Kuzeni bize geldiğinde kesin çözümün yuvalarına tüp gazın hortumunu yerleştirip, tüm diğer çıkışlarını su ile ıslatıp sıvamamı, sonrada gazı açmamı söyledi. Kesin çözümmüş.

Bana çok acımasız geldi. Yapmadım.
Sayın Zerrin hanım. Unutmayın size acımayana sizde acımayacaksınız.
Acırsanız ağaç ve bitkilerinize kıyarsınız onlara acımıyormusunuz
Çare neyse uygulamalısınız
Ben bu aletle kurtuldum. Benim köstebekler herhalde keyiflerine düşkün. Başka yerlere gittiler

Eski 28-11-2010, 00:49   #137
-

Giriş Tarihi: 21-05-2009
Galeri: 6
ben bu sene deliklerden gaz verip patlatmayı düşünüyorum..

TUZZEN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2010, 07:31   #138
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
http://ariciilkyardim.blogspot.com/2...-kalanlar.html

Kesin çözüm.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2010, 11:42   #139
-

çok acımasız...

Eski 29-11-2010, 17:23   #140
Ağaçsever

arkadaslar. ne demek bu patlatmak falan. şiddet duygunuzu baska yoldan tatmin edin.
bir arkadasım diyorki size aıcmayana acımayın.
fazla çizgifilm izlemenin bir sonucu mu bu. Köstebek aç oldugu için yapıyor bunu size husumetinden degil..
yazılanları okuyunca sizin adınıza endiselendim. ama köstebek tehlikesinden dolayı degil ruh haliniz nedeniyle.

Eski 30-11-2010, 23:42   #141
-

Sayın Fikirci, bu işin biraz şaka tarafı. Ama bir düşünün.. Güle oynaya sabah güneşin ilk ışıklarında bahçenizdesiniz. Oh yemyeşil ağaçlar ve bu sene ektiğiniz sebzeler. Oturak salatalardan bir tanesini alıp kıtır, kıtır yiyeyim diyorsunuz. Yarısı yenmiş salatalar! Sonra olsun canım helal olsun diyerek havuçlara yöneliyorsunuz. Bir kaç tanesi solmuş gibi sanki. Çekiyorsunuz kökü yok.. Yaa helal olsun yenisi olur.. Olabilir.. Olacaktır.. Neyse bende domates yerim diyerek "hani iri bir tane vardı şimdi iyice kırmızı olmuştur" yanına geliyorsunuz suyu yere akmış yan tarafından yenmiş.. "Zıkkım olasıcalaaaar!!!" Eğilip bitki altlarına bakıyorsunuz delik deşik.. Köstebek, fare ve kaplumbağa..

Eski 01-12-2010, 18:25   #142
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tuzzen Mesajı Göster
çok acımasız...

acıyan acınacak hale düşer

Eski 02-12-2010, 10:41   #143
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TUZZEN Mesajı Göster
Sayın Fikirci, bu işin biraz şaka tarafı. Ama bir düşünün.. Güle oynaya sabah güneşin ilk ışıklarında bahçenizdesiniz. Oh yemyeşil ağaçlar ve bu sene ektiğiniz sebzeler. Oturak salatalardan bir tanesini alıp kıtır, kıtır yiyeyim diyorsunuz. Yarısı yenmiş salatalar! Sonra olsun canım helal olsun diyerek havuçlara yöneliyorsunuz. Bir kaç tanesi solmuş gibi sanki. Çekiyorsunuz kökü yok.. Yaa helal olsun yenisi olur.. Olabilir.. Olacaktır.. Neyse bende domates yerim diyerek "hani iri bir tane vardı şimdi iyice kırmızı olmuştur" yanına geliyorsunuz suyu yere akmış yan tarafından yenmiş.. "Zıkkım olasıcalaaaar!!!" Eğilip bitki altlarına bakıyorsunuz delik deşik.. Köstebek, fare ve kaplumbağa..
Haklısınız Aslında sorun bizim küçük dünyamızdaki mutlu cenneti,mizde çok fazla sey istememizden kaynaklanıyor bunlar. Mesela size desem köstebege karsı zehirsiz yılan salın bahçeye bu kez yılandan korkucaz Hatta yılan az ötedeki kümese dadanacak. Sansar desek aynısı. Köstebek büyük bela. Canlı yakalamak için kapan kurup ormana salmak bir çare. Ama zahmetli iş..
Hele zararvrdigi 3 domates 2 havuctan öte canım deneysel bahçeniz se vayvay...
ama yinede sakin olmalı değilmi. Dogayla mucadele olayında ne hale geldigimiz belli kürresel ısınma felaketinde. Ölçüsüz şiddet kullanmak hep zarar getiriyor.

Eski 04-12-2010, 15:37   #144
-

Arkadaşlar ben sözlerimi geri alıyorum ne patlatmasıda ne de birşey.. Sebzeler onlarada yeter bizlerede.. Kaplunbağa yaz aylarında, Köstebek de aynı, fareler ise güzün.. Sebzeler söküldükten sonra hepsi kayboluyor..

Eski 04-12-2010, 18:28   #145
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-07-2006
bu işi zevk icin yapıyorsanız bırakın yesinler. ama ekmek parası için uğraşıyorsanız öldürenlere sakın karışmayın. ateş düştüğü yakar, sözünü hatırlatırım

Bahçıvan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2010, 17:23   #146
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Sonuç alınmış uygulamalarım

Arkadaşlar bu uygulamayı aşığıda linki bulunan mesajda açıklamıştım ve tam bir doğa dostu bir uygulama köstebekler sizin bahçenizde açtıkları galerilere bir daha uğramıyacaklar, ayrıntılar ilgili mesajda.

Köstebek mücadelesi

Gardenias beğendi.

Düzenleyen epsody : 07-12-2010 saat 17:27 Neden: mesaj ilavesi.
epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2010, 01:28   #147
Ağaç Dostu

ahmet salih's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Bunlar da benim köstüler. İlk önce 2 tanecik çok sevimli ,süper hızlı ve çok eğlenceliydiler. fakat çok uzun sürmedi 5-6 ay sonra 10-15 tane köstü ve bahçede yüzlerce delik oluştu.Acil köstebek kovucu alındı, pek faydası olmadığı görüldü, kara kara düşünülmeye başlandı,vahşi çözümlere tabi ki itibar edilmedi, bu arada delikler ve köstüler hızla artıyordu. Bahçemize 2 minik yavrusu ile misafir gelen kediciklere eşim çok misafirperver davranarak (minik köpeğimiz Çınar'ın itirazlarına rağmen) yemek vermeye başladı, bir sabah anne kedinin ağzındaki köstebeği yavrularına götürdüğünü görünce, bahçemizdeki köstebeklerin neden azaldığını anladık, şimdi hiç köstebeğimiz kalmadı. benim tasadüfen bulduğum en iyi çözüm, kedicikler

Eklenen Resimler

ahmet salih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2010, 07:12   #148
-

Hahahaha çok güzeller.. Ama bunlar köstü değil tarla faresi..

Eski 08-12-2010, 10:13   #149
Ağaç Dostu

ahmet salih's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TUZZEN Mesajı Göster
Hahahaha çok güzeller.. Ama bunlar köstü değil tarla faresi..
Olabilir, Aynı şeyi bende düşündüm, internetten net bir sonuç bulamadım. bunlar hemen hemen hiç kök zararı vermediler, daha çok toprak üstü bitkileri tüketiyorlar .Birde ,tarla da olsa fare kelimesi geçseydi eşim'i bir daha bahçeye çıkaramazdım. teşekkürler

Düzenleyen ahmet salih : 08-12-2010 saat 10:32 Neden: eksik kelime
ahmet salih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2010, 21:00   #150
Ağaçsever

Feyzan's Avatar

Giriş Tarihi: 17-08-2006
Farenin tarlada gezeni...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ahmet salih Mesajı Göster
Bunlar da benim köstüler. İlk önce 2 tanecik çok sevimli ,süper hızlı ve çok eğlenceliydiler. fakat çok uzun sürmedi 5-6 ay sonra 10-15 tane köstü ve bahçede yüzlerce delik oluştu.Acil köstebek kovucu alındı, pek faydası olmadığı görüldü, kara kara düşünülmeye başlandı,vahşi çözümlere tabi ki itibar edilmedi, bu arada delikler ve köstüler hızla artıyordu. Bahçemize 2 minik yavrusu ile misafir gelen kediciklere eşim çok misafirperver davranarak (minik köpeğimiz Çınar'ın itirazlarına rağmen) yemek vermeye başladı, bir sabah anne kedinin ağzındaki köstebeği yavrularına götürdüğünü görünce, bahçemizdeki köstebeklerin neden azaldığını anladık, şimdi hiç köstebeğimiz kalmadı. benim tasadüfen bulduğum en iyi çözüm, kedicikler
Evet bunlar köstebek değil. Fotoğrafları çok güzel yakalamışsınız. Tebrikler.

Feyzan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:07.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024