agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Sebzeler (http://www.agaclar.net/forum/sebzeler/)
-   -   Sarımsak (Allium Sativum L.) yetiştiriciliği (http://www.agaclar.net/forum/sebzeler/4052.htm)

MaynaVira 28-11-2016 20:29

Sn. doğayadost; öncelikle cesaret ve girişimciliğinizden dolayı sizi tebrik ederim.
Umarım hasat dönemi de, sizin için aynı şevk ve heyecan içinde geçer.

Anlaşılan o ki, daha önce sormuş olduğunuz sorulara, kendiniz bir şekilde cevap bulmuşsunuz. Tecrübelerinizi, kendi sorularınıza almış olduğunuz cevaplarınızı bizimle paylaşırsanız, başkaca girişimcilere de önayak olmuş olursunuz diye düşünmekteyim.

Ayrıca başlıkları uzaktan uzağa takip eden binlerce "stalker"lardan birisi olarak, konuyla ilgili paylaşılan fotoğrafları görmenin, benim için son derece iştah açıcı olduğunu söylemek isterim. Yani fotoğraf makineniz/telefonunuz, ellerinizden öper. :)

doğayadost 29-01-2017 06:46

10 aralık toprak üstü ilaç atıldı.
ikinci toprak işleyici gübre alımı yapıldı.yağış ile birliktee verilmesi için havadurumu takip ediliyor.

doğayadost 02-03-2017 14:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi doğayadost (Mesaj 1493579)
10 aralık toprak üstü ilaç atıldı.
ikinci toprak işleyici gübre alımı yapıldı.yağış ile birliktee verilmesi için havadurumu takip ediliyor.

Ocağın son haftası toprak işleyici gübre kullanıp toprağı bir güzel destekledim.
şubatın son haftası 5-7 cm olan ilk çıkışla birlikte süne böceklenmesine karşın hafif bir ilaçlama yapıldı.

doğayadost 02-03-2017 14:21

sarımsak yetiştiriciliği resimler

5 Eklenti(ler)
merhaba,
sarımsak tarlası ekim ve ilaçlama safhalarını ekliyorum.

cemcem43 14-08-2017 09:32

Sayın @doğayadost Son durum nedir acaba?
Artılarını eksilerini yazabilirmisiniz?

Muda 01-11-2017 21:22

Sarımsak ile ilgili ilginç bilgiler var. Ay takvimine göre sarımsak ekilmesi gelişim durumunu değiştirmesi de anlatılıyor. Özellikle Çin sarımsağının beyazlatılarak gönderildiğini okumak her şeyin alınmaması gerektiğini gösteriyor. Türkçeye çevirtip okursanız benim gibi yabancı dil bilmeyenler için faydalı oluyor.

5 Step Guide to Growing Gorgeous Garlic - The Micro Gardener

Gncr35 09-02-2020 21:33

Tarlamın 1 dönümüne sarımsak ekmek istiyorum tohumu nereden temin edebilirim ?

Gncr35 10-02-2020 23:30

Sarımsak Yetiştiriciliği

Manisada bulunan tarlamın 1 dönümüne sarımsak ekmeyi planlıyorum 100 kg kadar kastamonu orta diş temin etmem gerekiyor nereden temin edebilirim tohumcular bu konuda yardımcı olabilir mi

gastroplants 30-11-2020 12:31

Sarımsak ekiminde yüksek hayvan gübresi gerektiği doğru mu?

yardimcierhan 10-02-2021 03:41

Dostlar merhaba...
Sarımsakla ilgili güncel önemli bilgileri olanlar paylaşabilir mi?
Bu sayfa biraz ıssız kalmış sanki : ' )
Ben saksıda yetiştireceğim. Ekimi yaptım. Epey büyüdüler.
Sayfada farklı bilgiler mevcut.
Yanmış çiftlik gübresi iyi midir, yoksa ticari gübre mi?
Mesela saksıda yetiştirmek için nasıl bir toprak kullanmalı, torf+bahçe toprağı vs. nasıl olur?
Deneyimlerinizi de paylaşırsanız çok sevinirim.
Sevgiler. : ' )

IşıkBahçesi 25-03-2021 13:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi yardimcierhan (Mesaj 1603098)
Dostlar merhaba...
Sarımsakla ilgili güncel önemli bilgileri olanlar paylaşabilir mi?
Bu sayfa biraz ıssız kalmış sanki : ' )
Ben saksıda yetiştireceğim. Ekimi yaptım. Epey büyüdüler.
Sayfada farklı bilgiler mevcut.
Yanmış çiftlik gübresi iyi midir, yoksa ticari gübre mi?
Mesela saksıda yetiştirmek için nasıl bir toprak kullanmalı, torf+bahçe toprağı vs. nasıl olur?
Deneyimlerinizi de paylaşırsanız çok sevinirim.
Sevgiler. : ' )

Merhaba yardimcierhan :)

Bende 2 ay önce bahçeye ektim, 15 cm kadar oldular. Yanmış çiftlik gübresi kullandım gayet iyi yetiştiklerini düşünüyorum. Umarım fotoğraflarını çekmeyi unutmam da buraya yüklerim. :) Köylü dostlarımdan aldığım bilgilere göre (Edirne için geçerli olabilir) yanmış çiftlik gübresi ve havalandırma yeterliymiş.

ZERENAYSUN 17-05-2022 12:20

çok güzel bir anlatım olmuş,ben de 'sarımsak yetiştirdiğimi' sanıyordum.Bahçemin boş kalan kurak bir yeri vardı,bundan böyle orayı sarımsak yetiştirerek değerlendireceğim.Teşekkürler

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:48.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024