agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Sebzeler
(https)

Beğeni Düzeni3621Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-05-2011, 22:58   #601
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-04-2010
resimlerin devami

Bunlarda diger resimler. Bir adayi fasulye ekecegim. Ektigim fideler yerini begenmedi herhalde halen canlanmadilar.

Eklenen Resimler

fagu03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2011, 13:22   #602
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Çilekler için kullanılan siyah örtüler sebzeler için de kullanılabilir mi?
Geçen sene otla başedemedim. Bu sene önce o siyah örtüleri örteyim, sonra sebzeleri ekeyim diyorum. Deneyen oldu mu? Sebzelere zararı olur mu?

sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2011, 14:47   #603
Ağaç Dostu

sebnem&mircan's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2011
Iki gun once bahceye salatalik biber domates kavun kabak bamya diktik. Domatesleri bir koseye, diger koseyede salataliklar bamylalar ve kabaklarla biberleri dikmis arkadaslar ben yokken. Biraz karisik olmasinda bi sakinca varmi acaba? Geri dondugumde aralara girebildigim kadariyla kadife ciceginin ve feslegenlerin minicik halini diktim. Acaba bu miniler islemlerini yapabilir mi yoksa cicekli kadife ve daha buyuk feslegen alip dikeyim mi? Aslinda sayin meyvelitepenin adalarindaki gibi once etrafina kadife cicegi dikip sonra fideleri aralarinada feslegenleri dikecektim ama olmadi eger bu sekil yanlis oluyorsa seneye ayni hatalari yapmak istemiyorum. Yarin bahcenin geri kalan kisminada patlican fasulye taze sogan karpuz ve kivircik dikecegim siralamasi nasil olmali yardimci olurmusunuz lutfen. Simdiden tesekkurler

sebnem&mircan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2011, 12:43   #604
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-04-2010
Sebze Bahcesinin Önemi????

Almanya'da 8 kişinin ölümüne ve çok sayıda kişinin ağır hastalanmasına neden olan EHEC koli basili Almanya'da olduğu kadar komşu ülkelerde de paniğe neden oldu. Hastalığa yol açan bakterinin salatalığa nasıl bulaştığı araştırılıyor. İspanya'daki üretici firma "Benim salatıklarım bakterisiz" derken EHEC'in Almanya'ya nasıl geldiği inceleniyor. Sadece Almanya'da bin kişinin EHEC bakterisi nedeniyle hastalandığı belirlendi. Özellikle salatalık, marul ve domates çiğ yenilmemeli. En iyisi bir süre bu gıda maddelerini tüketmemektir. Bu marketlerde satılan hazır salatalar içinde geçerli. ayrintilari buradan okuyabilirsiniz.. http://www.hurriyet.de/haberler/gund...jyenle-korunun

Demem Oki gün gectikce bu haberli daha cok okur olacagiz. Bunun icindirki, herkes kendi sagligi icin bir nebzede olsa kendi organik kimsayal ilacsiz sebzesini yetistirse cok guzel olur.

fagu03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2011, 12:52   #605
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sebnem&mircan Mesajı Göster
Iki gun once bahceye salatalik biber domates kavun kabak bamya diktik. Domatesleri bir koseye, diger koseyede salataliklar bamylalar ve kabaklarla biberleri dikmis arkadaslar ben yokken. Biraz karisik olmasinda bi sakinca varmi acaba? Geri dondugumde aralara girebildigim kadariyla kadife ciceginin ve feslegenlerin minicik halini diktim. Acaba bu miniler islemlerini yapabilir mi yoksa cicekli kadife ve daha buyuk feslegen alip dikeyim mi? Aslinda sayin meyvelitepenin adalarindaki gibi once etrafina kadife cicegi dikip sonra fideleri aralarinada feslegenleri dikecektim ama olmadi eger bu sekil yanlis oluyorsa seneye ayni hatalari yapmak istemiyorum. Yarin bahcenin geri kalan kisminada patlican fasulye taze sogan karpuz ve kivircik dikecegim siralamasi nasil olmali yardimci olurmusunuz lutfen. Simdiden tesekkurler
Karışık dikmek bazen daha iyi sonuç verebilir. Kardeş bitkiler başlığını okursanız beraber dikilebilecek bitkileri görebilirsiniz.

Bazı bitkiler çok gelişiyor (kabak gibi) ve başka bitkilerin gelişimine engel oluyor, yeriniz yeterli değilse problem olabilir, geçen sene kabakları sökmek zorunda kaldım. Bir de güneş isteğine göre boylarını ayarlamak gerekebiliyor.

Kadife ve fesleğeninizin küçüklüğü, hızlı geliştiği için problem olmaz, sadece salyangozunuz çoksa kadife çiçeklerinin tamamını yiyebilirler (ben gelişmiş alıp diktiğim halde sadece sapları kaldı).

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2011, 20:07   #606
Ağaç Dostu

sebnem&mircan's Avatar

Cevabiniz icin tesekkur ederim sevgili kiraz tavsiye ettiginiz basligi gunlerdir tekrar tekrar okuyorum ve o dogrultuda dikim yapmak istedim ve genede sormak icimi rahatlatir diye sizlere basvurdum. Kabaklarla salataliklar yanyana arkadasa kazik cakayimmi diye sordugumda gerek yok demisti. Acaba kaziga baglasam cozum olabilir mi? Cok gelistigini yazmissiniz aksi takdirde yan komsunun bahcesine gecebilir cunku aramizda sadece bir ipten belirleyici var gecmesi mumkun. Birde gordugum kadariyla salyangoz cok var henuz bahcede degiller ama kisa surede akin edebilirler buradan okudugum kadariyla bahceyi belileyen cerceve etrafina azcik tuz atsam olur mu? Baska tavsiyelerede uyabilirim simdiden cok tesekkur ederim

Eski 31-05-2011, 15:37   #607
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 2
Geçen yıl başarısız bir sebze bahçesi denemesi yaptım. Adalarımda kullandığım OSB plakaları kışı geçiremedi.Bu yıl yeniden düzenlemeyi düşündüm. Nelerden yaparım derken aradığım malzemeyi buldum.Name:  Sebze  Adaları 024.jpg
Views: 7574
Size:  70.0 KB

Bu malzeme oldukça hafif sağlam be dekoratifti. Garaj kapılarında kullanılan panelleri 200 x 35 cm 2 Adet ve 100 x 35 cm 2 Adet ebatlarında boyutlandırdım.
Köşe birleştirmeleri için 10 x 10 cm ebatında saç L kullandım

Denizardacan beğendi.

Düzenleyen Tura : 31-05-2011 saat 15:41 Neden: ilave
Tura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2011, 15:45   #608
Ağaç Dostu

Montajı gayet kolay yaptım. Akıllı vidalar ile tutturdum.

Name:  sebze  bahçesi 001.jpg
Views: 7715
Size:  61.5 KB

Name:  Sebze  Adaları 022.jpg
Views: 4915
Size:  48.0 KB

Eski 31-05-2011, 15:53   #609
Ağaç Dostu

Zaten geçen seneden hazır olan topraklarım vardı

Name:  bahçe  resmi 003.jpg
Views: 4411
Size:  55.8 KB

Name:  bahçe  resmi 004.jpg
Views: 4431
Size:  66.9 KB

Eski 31-05-2011, 15:57   #610
Ağaç Dostu

Bu arada hurdacıda 1.2 metre çapında fiber parça borular buldum. ( Bu boruların çok büyük çapları da var. Takip ediyorum, onları da bahçeye getireceğim )

Name:  027.jpg
Views: 4537
Size:  70.6 KB

Eski 31-05-2011, 15:59   #611
Ağaç Dostu

Bahçem şöyle oldu

Name:  002.jpg
Views: 4503
Size:  60.8 KB

Name:  Sebze  Adaları 028.jpg
Views: 5106
Size:  70.2 KB

Name:  Sebze  Adaları 027.jpg
Views: 5698
Size:  62.5 KB

Name:  028.jpg
Views: 4818
Size:  69.4 KB

Name:  029.jpg
Views: 5443
Size:  70.0 KB

Her bir ada için toprağım
1 Çuval koyun gübresi
4 Adet Coco-peat
3 Çuval Orman toprağı
1 Çuval bahçe toprağı
1 avuç kemik tozu
5 kğ leonardit
Bahçe kırpıntılarından yaptığım kompost, az kükürt,kum, meşe külü

Düzenleyen Tura : 31-05-2011 saat 16:08 Neden: ilave
Eski 03-06-2011, 13:04   #612
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Çok güzel. Bulduğunuz malzemeleri iyi değerlendirmişsiniz. Diktörtgen adalar uzun kenarlardan dışa doğru bel verebilir. Dış ortalardan bir şekilde sabitlerseniz tamamdır.

Ayazkızı beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2011, 15:10   #613
Ağaç Dostu

Teşekkür ederim Sayın Meyvelitepe. Sizin görüşünüz benim için önemliydi.
Adaların uzun kenarlarının bel vereceğini bende gördüm. Dış yüzeyden takviye yapıldı. Resimler daha önceden çekilmişti.

Düzenleyen Tura : 03-06-2011 saat 19:21 Neden: düzeltme
Eski 03-06-2011, 17:55   #614
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Benim OSB`ler can cekisiyor ama yine de bu sene onlarla devam ediyorum.Rahatsizliktan once, domates, biber ve de patlicanlari dikmistim.
Hafta icinde, Buyukadaya gittigimde damlama sulama ve otomatik kontrol unitesinide kurdugum zaman bu is biter.....
Domates agaci hayalimiz ise......
sahi Sn. MeyveliTepe, ne yapiyoruz ?

Ayazkızı beğendi.

Düzenleyen sındırgılı : 04-06-2011 saat 10:01
sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2011, 21:22   #615
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Bir yerlerde anlatmıştım galiba. Geçen yılki deney çok şey öğretti. Sonbaharda kökleri topraktan çıkararak inceledim. Çok derin dikip, bitki büyüdükçe dibini doldurduğumuz durumda, her seferinde bitki yüzeyin 15-20 santim altından kök verdi ama en altta kalan kökü işlevsiz hale getirdi. Sonunda sadece en üstte kalan kökü kullandı. Böylece yaklaşı 1.5 ay boyunca sürekli yeni kök yapmakla uğraştı. Buna rağmen 2.5 metre kadar uzamayı başarmıştı, fakat verimi az oldu. Hoş, geçen yıl domateslerde olan genel problemi de göz önüne almak gerek.

Bu deneyimden yola çıkarak bu yılki uygulama farklı. Fideler dikilirken 15 santim derine yatık dikiliyor. Bitki büyüdükçe yatırılıyor. Böylece toprak altında fakat yüzeye yakın uzun bir gövde elde ediliyor. Bu şekilde aynı derinlikte, dolayısıyla yapılan köklerin tamamının kullanılabileceği bir kök sistemi elde etmeyi umuyorum.

Halen bahçede yaklaşık 150 kök domatesi böyle diktim. Her birinin toprak altında 50'şer santim kökü olacak. Bir çoğunun oldu bile. Hatta ilk diktiklerimin bazılarının toprak üstündeki uzunlukları şimdiden birer metre ve bunların domatesleri ceviz kadar oldu.

İki adet de süper büyük kök olacak şekilde özel dikiyorum. Bakalım nasıl olacak

Deşti domateslerde özellikle merak ediyorum. Onları dikeli 2 hafta doldu. İlk dikimden sonra bir kez yatırılıp onar santim toprak altına alındı. Henüz ilk can suyu dışında başka su verilmedi. Onları da en az 40-50 santim kadar toprak altına yatıracağım.

Eski 04-06-2011, 09:11   #616
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Gecen yıl bahsettıgınız domates agacının fazla detayını alamamıştık
belkı resımlerı koyarlar dıye bakmıştık devamlı
bu yıl kök denemenızı bende kendı seramda fark ettım
domates devamlı usttten kök salmıştı
bırde sunu söyleyyeyım
bızım memlekette (rize ardeşen) mısırlar bu sekılde hafıfce yatırılır ve toprakla doldurulurdu
ınanın agaç gıbı dev kökler olurdu
şimdi yalovada bu detayı unuttuk
aslında belkıde tum sebzelerde bu yatırma işlemı olabılır

Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2011, 09:58   #617
Ağaç Dostu

üzüm's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2007
Galeri: 1
Domates ağacı denemelerinde sulamayı diğer domatesler gibi mi yaptınız acaba? Eğer öyleyse yüzeysel kök yapması normal olabilir. Çok daha seyrek yapılsa (ağaç sulaması gibi) dip kökler çalışır gibime geliyor.

Kabakgillerde yatırma işlemini (15-20 cm) yapıyorum; sonucundan oldukça memunum.

üzüm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2011, 11:05   #618
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Sulama ile ilgili değil sanırım. Domatese zaten çok az su veriliyor. Daha çok hava ile ilgili. Domates köklerinin yüzeysel olmasının sebebi gevşek ve havalanan ortam bulması. Yüzeyin 15-20 santim kadar altında çok geniş bir alana ağ gibi kılcal kökler yayıyor. Suyun az verilmesi git gide kökten uzak bir çembere sulama yapmak kök alanının genişlemesine sebep oluyor.

Ayazkızı ve g.c. beğendi.
Eski 04-06-2011, 23:03   #619
Ağaçsever

superi80's Avatar

Giriş Tarihi: 06-07-2009
Merhabalar;gecenin bir vakti ben hala yazılanları okuyorum ,birkaç yıldır bu siteyi takip ediyorum,benim hayallerimin gerçekleştirildiğini görmek bana inanılmaz geliyor,(bilgisayarda nokta koymayı bıraktı nedense ) yaklaşık 8 yıldır meyva bahçesi istiyorum dedim kimse dinlemiyor bırakın ne işin var toprak ile diyorlar;ben toprakla uğraşmaya bayılıyorum memlekete geleli üç yıl oldu önce çiçeklerimi çokkk artırdım balkondan bahçeye taştılar;sonra hiç otları yolunmayan , sitete oturan ziraatçılar tarafından ot ilacı ile kurutulan bahçemizin balkon kısmına gelen kısmını temizledim,kazdım defalarca,sonra marul ıspanak roka derken sultani bezelye biber domates pazı bakla fasulye salatalık kavun karpuz aklıma ne gelirse halada ekiyorum,yer küçük olduğu için fide sayım az fakat köyde ,boş duran dört dönüm araziye el attım işin ağır yükü bende olsada etrafı da ikna etmeye çalışıyorum,ben emekli olduğumda köyde yaşamak istiyorum ektiğim meyva fidanları yirmi oldu fidan arasının çok az kısmına adet olduğu üzere bakla ektik sarımsak vs,fakat keşke her tarafa bakla ekseydik ot boş yerleri kaplamış baklanın içinde okadar yok,artık seneye heryer bakla ama toprakta kalış süresini uzatacağız,öğrenecek çok şey var,bezelyelere destek yapmayıda buradan öğrendim,benimkiler çok acemice fakat seneye inşallah sebzeleri adalara ekeceğim

Düzenleyen superi80 : 05-06-2011 saat 15:04
superi80 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2011, 16:05   #620
Ağaç Dostu

sebnem&mircan's Avatar

Sebzeleri yan yatirma islemini resimle anlatabilirmisiniz lutfen. Bilmeyince gorsel anlatim daha cok faydali oluyor.

Eski 09-06-2011, 10:39   #621
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 06-06-2011
Merhaba arkadaslar.Ben Feride.Bahcelerinize bayildim.Emeklerinize saglik.Tecrubelerinizi de bizimle paylastiginiz icin tesekkurler.Ben de bu sene kucuk bir hobi bahcesi edindim.Baskasindan devraldigim icin cok istedigim gibi duzenleyemedim .Acemilik de hat safhada tabi.Sizlerden cok sey ogrenecegimi dusunuyorum.Hatta eminim.Bahcemde cilek,frambuaz,fasulye,barbunya,domates,biber,bal kabagi,kabak,havuc,bamya var.Cok fazla degil ama bize yetecegini umuyorum.Gecen gun domateslerimin leblebi kadar oldugunu gordum bu bile bana ayri bir mutluluk verdi.Dun de asma ve bogurtlen fidesi aldim bugun dikecegim insallah...

Ayazkızı beğendi.
berkayseray Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2011, 13:08   #622
Ağaç Dostu

sebnem&mircan's Avatar

Merhaba Feride hanim bahceniz hayirli olsun. Umarim meyvelerinide afiyetle yersiniz.

Eski 09-06-2011, 14:34   #623
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 06-06-2011
Cok tesekkur ederim Sebnem hanim.Onlarin buyudugunu gormek icin cok hos yemek nasildir dusunemiyorum henuz daha...

berkayseray Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2011, 12:42   #624
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Bu sene sebze bahçemde çilekler için kullanılan naylonlardan kullandım. Önce naylonların altından damla sulama borularını geçirdim. Sonra da fideleri diktim. Şu ana kadar hiç ot yolmam gerekmedi.

Eklenen Resimler

sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2011, 09:09   #625
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Sn. Tura, yuvarlak adalarınızı ve malzeme değerlendirmenizi çok beğendim. Özellikle üçlü sırıkla dikim yapılacaklar için kullanışlı gibi geldi bana.

Bu sene adalarım hazır olduğu için fazla uğraşmadım, sadece geçen sene toprak seviyesi biraz düşük olduğu ve hindistancevizi torf oranım biraz fazla olduğu için, geçen hafta sonu, domates diplerini yeni toprakla doldurdum, ortada kanal bırakacağım yere toprak koymadım. Şimdilik kanalda semizotu var, yakında toplayacağım.

Bol miktarda diktiğim kadife çiçeklerinin çoğu sadece sap olarak kaldı (salyangozlara afiyet olsun), fesleğenlerim çimlendi, yavaş yavaş domates aralarına dikiyorum.

Domatese ağırlık verdim, üç adada ikişer sıra domates (Yayla domatesi, pembe domates, black krim ve komşumun bir kaç sene önce tohumunu verdiği, Gürcistan'dan gelme turuncu domates) , iki adada domateslerin önünde biber, iki adanın kenarında çilek, bir adada çileklerin arasında latin çiçeği ve aralarda petunya, sardunya var. İlkbaharda yerelması kabuklarını bir kenara gömmüştüm, onlar da boylandılar.

Geçen sene yayılan kabak kabusundan sonra, bu sene hiç denemedim, alan az olunca gerçekten sıkıntı veriyor, bir de adalardaki karışım kabakların çok daha gür ve yapraklı olmasına neden olmuştu.

Aktardan salyangoz ilacı yapmak için pelin otu almıştım, ilaç yapmadım ama adalara toz halinde serptim. Çok acıymış, aktar mutlaka eldiven kullanmamı önerdi, serperken bile hissettim. Pelin otundan mı, adaların yanına koyduğum yemeklerden mi bilmiyorum, kediler adalara girmiyor. Yakın zamana kadar kafes örtüyü kaldıramıyordum, aralarından bile girmeye çalışıyorlardı.

Name:  140611b1.JPG
Views: 4387
Size:  69.5 KB

Çilek yaprakları da normalden büyük gibi, çilekler zor güneş alıyor ama her akşam bize, Tarçın ve salyangozlara bölüştürecek kadar topluyoruz

Name:  140611a1.JPG
Views: 4252
Size:  66.4 KB

Reb robinleri saksıya diktim,zaten çoğunu arkadaşlarıma verdiğim için bir kaç tane yetiştireceğim.

Name:  1406115.JPG
Views: 4325
Size:  69.5 KB

Yayla domatesi çiçekte (Adalet Hanım'ın kulaklarını çınlatıyorum).

Name:  1406114.jpg
Views: 4543
Size:  40.0 KB

Bir de iki senedir halledemediğim uzun sırıkları ( 2.75 m) edindim, geçen sene domateslerim sarmaş dolaş olmuşlardı. Bu bağlama şeklini BBC'de bir programda görmüştüm, sırıklar birbirine destek olduğu için beğendim, bakalım yaz sonu ne olacaklar?

Name:  1406111.jpg
Views: 6105
Size:  41.9 KB

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-03-2012, 08:32   #626
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-03-2012
Arkadaşlar Merhabalar;
Öncelikle hepinizin ellerine ve emeğine sağlık.ÇOk güzel bahçeler hazırlamışsınız. İnanın iki gündür bilgisayar başınd bahçelere bakıp iç çekiyorum.Yanlış anlamayın kıskanmıyorum sadece özeniyorum. İnşallah birgün bende böyle bir bahçe yapacağım.

muratege Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2012, 11:14   #627
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Yeni sebze parkındaki her biri 4 metrekare 20 ada için bir palet coco-peat temin ettim. Bir palette 288 adet var. Her adaya 12 adet koyacağım. Buna ilaveten, her adaya 2 torba klinoptilolit (umdemin), 2 çuval işlenmiş sığır gübresi, yarım kilo kemik tozu, yarım kilo odun külü, yarım kilo kükürt, yarım torba leonardit, iki avuç iz element (demir, bakır, çinko, mangan, magnezyum), kalanı da bahçe toprağı olacak. Fideler yerlerine dikildikten sonra en üste 5 santim kalınlığında keçi gübresi ve çim kırpıntısından yapılmış kompost malç olarak serilecek. Fide dikiminden önce EMA ve mikoriza takviyesi yapmayı düşünüyorum.
Sayın MeyveliTepe ve yardımcı olabilecek arkadaşlarım,
Sizin paylaştığınız sebze adasına benzer bir adayı ben de yapmaya çalışıyorum. Yalnız İz Element konusunda takıldım. Yanlış hatırlamıyorsam siz iz element olarak FLORIKAN MEG IRON V kullanıyordunuz. Fakat ben bu ürünü temin edemedim. Bu ürün yerine de forumda bu başlık altında satılan iz elementten temin ettim. Sanırım aynı işi görecektir. Gene de danışıp fikirlerinizi almak istedim. Teşekkür ederim. Saygılarımla...

bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2012, 00:02   #628
Ağaç Dostu

Murat Uysal's Avatar

Giriş Tarihi: 10-03-2011
İz element alabilirsiniz. Ancak geçtiğimiz günlerde aldığım bir kitapta Derin sürümlerde alt toprak tabakalarındaki iz elementlerin faaliyete geçtiği söyleniyordu.. Bende o yüzden kullanmıyorum. Hiç de sorun olmadı...

Murat Uysal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2012, 02:15   #629
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn Mesajı Göster
Sayın MeyveliTepe ve yardımcı olabilecek arkadaşlarım,
Sizin paylaştığınız sebze adasına benzer bir adayı ben de yapmaya çalışıyorum. Yalnız İz Element konusunda takıldım. Yanlış hatırlamıyorsam siz iz element olarak FLORIKAN MEG IRON V kullanıyordunuz. Fakat ben bu ürünü temin edemedim. Bu ürün yerine de forumda bu başlık altında satılan iz elementten temin ettim. Sanırım aynı işi görecektir. Gene de danışıp fikirlerinizi almak istedim. Teşekkür ederim. Saygılarımla...
İçerikteki maddelere göre değişir. Kalsiyum, demir, mangan, magnezyum, çinko, bakır gibi iz elementlerin toprakta bulunması gerekir. Sürekli kullanmak da gerekmez. Kalsiyum hariç tüketimleri hızlı değildir. Meg Iron lazım olanların bir çoğunu beraber bulundurduğu için pratik ama başka pek çok kaynak da olabilir elbette.

Eski 21-04-2012, 23:41   #630
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
İçerikteki maddelere göre değişir. Kalsiyum, demir, mangan, magnezyum, çinko, bakır gibi iz elementlerin toprakta bulunması gerekir. Sürekli kullanmak da gerekmez. Kalsiyum hariç tüketimleri hızlı değildir. Meg Iron lazım olanların bir çoğunu beraber bulundurduğu için pratik ama başka pek çok kaynak da olabilir elbette.
Sn. MeyveliTepe, teşekkür ederim cevabınız için.
Sebze adalarında kullanmayı düşündüğüm ürün için garanti edilen içerik;
Suda çözünür Bor % 1,5
Suda çözünür Bakır % 1
Suda çözünür Demir % 6
Suda çözünür Mangan % 4
Suda çözünür Molibden % 0,05
Suda çözünür Çinko % 7 olarak belirtilmiş.

bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
sebze, sebze adası, yükseltilmiş yastık

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:53.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024