agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Mutfak > Sebze Yemekleri
(https)

Beğeni Düzeni166Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-08-2008, 21:08   #91
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-05-2008
Merhaba
Kabaklı pide çok güzel oluyor.

Kabaklar rendelenir ve suyu sıkılır.
Soğan yemeklik doğranır, yağda kavrulur.
Kabak, kavrulmuş soğan, maydanoz, nane, pulbiber, karabiber ve tuz konur.
Hepsi karıştırılır. Peynir seven ekleyebilir.
Pideciye bu içi gönderiyorum ve pide yaptırıyorum. Çok lezzetli oluyor.
Köy fırınında yapılınca mis gibi kokar.

Afiyet olsun.

çilek_2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2008, 18:13   #92
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
Arkadaşlar GABAK GALYE tarifi bileniniz varmı Yani zeytinyağlı Kabak Kalye tarifi. Tarifleri bekliyorum. Muhteşem bir yaz yemeği hafif,zeytinyağlı ve her öğüne uygun.

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2008, 19:05   #93
Ağaç Dostu

siboş's Avatar

Giriş Tarihi: 26-07-2007
aşağıdaki link`lerde aradığınızı bulabilirsiniz;
http://lezzetler.com/viewtopic.php?t=4693
http://www.nepisirsem.com/yemektarif...=kabak%20kalye

siboş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2008, 16:19   #94
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
Sevgili siboş o linkleri biliyorum. İlgine teşekkürler. Kasdettiğim dostlar arasında bu tarifleri bilen uygulayan varmı diye idi.

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2008, 16:40   #95
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Levent Bey, yazın yenecek en güzel yemeklerden biri bence.

Kabakları hazırlarken çizgili olacak şekilde soyuyorum, boyuna dörde bölüp, her bir uzun parçayı verev olarak ortadan ikiye kesiyorum. Yani kabaklar parmak gibi, biraz uzun ve uçları açılı oluyor. Körpe kabaklarla bu yemeği yapmayı tercih ediyorum.

Soğanı doğrayıp çok çok az kavuruyorum, sarımsak, tuz ilave ediyorum. Zeytinyağlılarda salça kullanmıyorum, soyup-doğradığım domatesi çok kısa süre soğanlarla pişirip kabakları ilave ediyorum az şeker serpiyorum.

Kabakları da biraz diğer malzemeyle çevirince kısık ateşte pişiriyorum. Ateşi kaparken dereotu ilave ediyorum.

Bu yemek tabii ki zeytinyağıyla olur. Yağı azsa piştikten sonra üzerine iyi zeytinyağı gezdirebilirsiniz.

Bence soğan ve domates kavrulunca zeytinyağının güzel tadı değişiyor, bu nedenle çok çok az kavuruyorum ya da kavurmuyorum.

Severseniz içine havuç da tad olarak güzel gidiyor. Uzun,ince havuçları soğanlardan hemen sonra atıp biraz pişirmek gerekiyor çünkü havuç, kabaktan geç pişiyor.

Tüh keşke bu akşama bundan yapsaydım

Ozlem A beğendi.
Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2008, 22:03   #96
Ağaç Dostu

neconeco's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2008
Galeri: 19
selamlar, nurbahar. saygı ve hürmetlerimi, sunarken vermiş olduğunuz uzun tariflerden bu işte tecrübeli olmalısınız .

kireçli kabak tatlısı bileniniz varmı acaba...

neconeco Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2008, 13:35   #97
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Merhaba Neconeco. Tecrübem çok değil ama pratik ve hafif yemeklerle aram iyidir. Siz tarifin uzun olduğuna bakmayın, benim için önemli noktaları yazdığımdan öyle gözüküyor. Hazırlaması tahminen 5-7 dakikadır.
Bu arada, aynı tarife soğanla beraber dolmalık fıstık ilave ederseniz de harika oluyor.

Eski 18-09-2008, 17:28   #98
Ağaç Dostu

neconeco's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2008
Galeri: 19
selamlar. bizim kabak tatlısı yani, kireç te bekletilen ,bir türlü tarifini bulamıyorum.

istanbul moda yolunda bir butik restoranda varmış, fakat sır gibi saklıyor .. sanki zemzem suyu neyse bu mubarek günde, bol kabaklı günler afiyet olsun

Düzenleyen neconeco : 20-09-2008 saat 16:23
neconeco Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2008, 14:27   #99
Ağaç Dostu

şükran ünal's Avatar

Giriş Tarihi: 25-07-2007
Galeri: 8
Kabak çiçeği dolmasını bizim memleketimizde(Kayseri) bulgurla yaparlar.Ben hiç pirinçle doldurana rastlamadım.Ama diğer yörelerde yapılanlara baktığımda hep pirinç kullanıldığını görüyorum. Pirinçle yapılanda çok lezzsetli oluyor. En kısa sürede elimdeki resmi de yükleteceğim...

Malzeme:

Kabak çiçeği
Bulgur
Zeytinyağı
Domates rendesi
Salça
İnce kıyılmış kuru soğan ve maydonoz
tuz, karabiber
bir tatlı kaşığı kadar un

Yapılışı:
Çiçeklerin sap kısımları fazla hırpalamadan temizlenir, bombeli kısım kopartılır( bazı tariflerde kopratılmıyor, bu dolmanın acı olmasına sebeb olur).Musluk altında yıkanıp ters çevrilerek süzülmeye bırakılır.Diğer tarafta iç malzemesi çiğ olarak bir kapta iyice harmanlanır ve her çiçeğin içine ağzında boşluk kalacak şekilde doldurulur.Çiçeğin yaprakları, üzerine sırayla katlanarak kapatılır ve ağzı tencere tabanına gelecek şekilde yerleştirilir.Tencerenin dibine birkaç maydonoz kökü serpiştirilir ki çiçeklerimizin dibi tutmasın.Üzerine bir iki parmak geçecek kadar ılık su ve biraz zeytinyağı gezdirilir.Önce harlı, sonra kısık ateşte çiçek dolmamız pişinceye kadar tutulur.Yanında yoğurt ile servis yapılır.
Afiyet olsun...

Eklenen Resimler

Düzenleyen şükran ünal : 27-11-2008 saat 20:46
şükran ünal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2008, 19:00   #100
Ağaç Dostu

ebrub's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Galeri: 2
Sn Neco, biraz geç okudum mesajınızı ama kabak tatlısını annem yapar hem de çok güzel yapar, söz size tarifini ögrenip yazacağım.

Ama ben de bir kabak yemeği tarifi paylaşayım. Hazır mutfak bölümü hareketlenecek denirken. Hani şu parmak kadar minik kabaklar var ya, o kabakları minik güvece koyup, üzerine z.yağı, sarmısak ve az tuz ekleyip fırınlıyorsunuz, pişmesine yakın (zaten kısa sürede pişiyor) üzerine kıyılmış dereotu ve az kaşar rendesi...Girit usulü diye ögrenmiştim, çok güzel oluyor...

ebrub Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2009, 13:30   #101
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Kabak Mancarı
Malzemeler:
Taze kabak yaprakları (uçlardaki en küçük yapraklar), kabak çiçeği, kabak, patates, taze fasulye, soğan, domates, biber, salça, bulgur

Tarif 1:
Tüm malzemeleri az yağda kavurun. Üzerine kaynar su dökün, biraz bulgur katın, pişirin.

Tarif 2:
Sırasıyla soğanı, fasulyeyi, patatesi kavurun. Sonra diğer malzemeleri katıp kavurun. Üzerine kaynar su dökün, biraz bulgur katın, pişirin.

Türlü gibi oluyor. Tadı çok güzel.

sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2009, 13:33   #102
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Kabaklarınızdan yeterince çiçek toplayamıyorsanız günlük topladığınız çiçekleri buz dolabında saklayabilirsiniz. Ayıklayıp yıkadığınız kabak çiçeklerini üzerleri ıslakken iç içe koyup saklama kabına yerleştirin. Böylece yaprakları kapanmıyor.

sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-08-2009, 21:03   #103
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Fırında kabak (mücverden çalıntı)

Kızartma pek yapmadığım için bazen fırında denemler yapıyorum. Bu tarifi hem çocuklar seviyor hem biz. İçinde sebze, protein, yağ hepsi var, unu da az. Yapılışı çok pratik ve çabuk. Kahvaltıda, ikindi çayında, yemekte çok güzel gidiyor.

Malzemeler:
(Büyük boy fırın tepsisi için)

4 adet orta boy kabak
100 gr kadar beyaz peynir (miktarı isteğinize bağlı)
az miktar kaşar peynir
3 yumurta
az tuz (peynirin tuzunu dikkate alarak)
yarım bardak zeytin yağı
1 bardağa yakın mısır unu (daha az da olabilir)
(buğday unuyla da oluyor ama mısır unuyla tavsiye ederim)

İsteğe bağlı olarak;
kırmızı pul biber
dereotu veya maydanoz, nane, taze soğan

Kabaklar soyulur ve derin bir kabın içine rendelenir. Üzerine yumurtalar kırılır, peynir ufalanır, kaşar kesilir veya rendelenir, yağ ilave edilir, un haricindeki diğer malzemeler de hazırlanıp ilave edilir. Malzeme elle veya tahta bir kaşıkla biraz karıştırılır. En son un ilave edilir ve karıştırılı ki kıvam kontrol edilebilsin.

Malzemeleri istediğiniz oranda koyup, kendi damak zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Malzemeyi, özellikle peyniri çok ufalamadan, kullanmayı tercih ediyorum ama isterseniz rendeleyebilirsiniz.

Bulamaç haline gelince fırın kağıdı serilmiş tepsiye yayılır. (Fotoğrafı, kıvamı görebilmeniz için malzemeyi yaymadan çektim. Bu malzemeler tepsiye yayıldığında kalınlık 1 cm civarında oluyor) Daha yağlı isterseniz, üzerine çok az yağ sürebilirsiniz.
Name:  21082.jpg
Views: 4783
Size:  29.4 KB

220 derecede yaklaşık 30-35 dakika (üzeri biraz kızarana kadar) pişirilir.
Name:  21081.jpg
Views: 5266
Size:  24.5 KB

Düzenleyen Kiraz : 22-08-2009 saat 07:33 Neden: ek
Eski 05-12-2009, 10:54   #104
Ağaç Dostu

begonvil 14's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2008
Sakagun arkadaşımızın 85 nolu mesajındaki tarifini aynen yaptım. Tadı harikaydı. Hatta yemeklerde çok seçici olan eşim bile çok beğendi. Tarifleri veren tüm arkadaşlara teşekkürler..

begonvil 14 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2009, 12:41   #105
Ağaç Dostu

yigit666's Avatar

Giriş Tarihi: 28-06-2009
annemin yaptıgı zeyinyağlı kabak yemeği
malzemeler:
1 kilo taze yeşil kabak
2 orta boy kuru soğan
1 baş sarımsak
1 demet dereotu
6 yemek kaşığı zeytinyağı
1 kahve fincanından bir parmak eksik pirinç
1 tatlı kaşığı toz şeker
1 çay kaşığı tuz
yapımı:
önce kabakların kabuklarını soyun yıkayıp bir santim kalınlığında doğrayıp bir kenara koyun. diğer yanda sarımsakların kabuklarını soyup diş diş olarak ayıklayın soğanları yemeklik doğrayın. dereotunu ayıklayıp yıkayın ince ince kıyın. orta boy bir tencerede soğanlarla sarımsakları zeytinyağında hafifce soteleyip içine kabakları katın. onlarda hafif sararınca içine yıkanmış süzülmüş pirinçleri ilave edin biraz kabaklarla çevirin şekerini ilave edip sebzelerin üzerine çıkacak kadar sıcak su ilave edin dereotu katın tencerenin kapağını kapatın ara sıra karıştırarak kısık ateşte pişirin ineceğine yakın tuz ilave edin kabak ve pirinci yumuşayınca altını kapatın ılık olarak servis yapın. afiyet olsun... hafif ve lezzetli bir yaz yemeğidir.

Düzenleyen yigit666 : 03-02-2011 saat 20:08
yigit666 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2010, 21:39   #106
Ağaç Dostu

üzüm's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2007
Galeri: 1
Bahçedeki kabaklar olmaya başladı; üzerlerinde bolca çiçek var. Kabak çiçeği dolması yapmamıştım; yarın denemek istiyorum. Saati kaça kurayım?

üzüm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2010, 08:21   #107
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Ben de bu sene kabak çiçeği topladım, çok erken kalkmana gerek yok sevgili üzüm saat sekizde de açık oluyorlar. İlk hafta çiçek tekti, kahvaltı masasına süs yaptım; sonraki hafta dört çiçek açtı, dolma yapmaya değmez dedim, seneler önce bir arkadaşım annesinin çiçekleri una ve yumurtaya bulayıp kızarttığını anlatmıştı, onu denedim.

Eski 19-06-2010, 08:46   #108
Ağaç Dostu

üzüm's Avatar

6.30'da kabakların başındaydım. Saymadım ama 10 kadar topladım; şimdi pişiyorlar. (yazana kadar piştiler; şimdi soğumasını bekliyorum)

Bu arada kabak çiçeklerinin güzel bir kokusu varmış! Çiçeği koklayınca almadım ama sararken hoş, sanki vanilyalı bir koku aldım. Gaipten mi bu kokuyu aldım, yoksa çiçeği ellenince, ezilince koku veriyor mu? Yarın çiçek bulursam kokusunu kontrol edeceğim.

1 tanede kabağım var. Ufak bir tepside yukarıdaki fırında mücver tarifini deneyeceğim. Mısır unu yok ama değirmenden çekilmiş ham buğday unu var; onu kullanacağım.

Eski 19-06-2010, 10:30   #109
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Kabak çiçeğinin çok hafif ve hoş kokusunu ben de aldım.

Bu hafta bahçeden ben de tek kabak topladım, dilimleyip bir tatlı kaşığı yağla karıştırdım ve yağlı kağıtta dizdim, aralara da kabuklarıyla ikiye bölünmüş bir baş sarımsak koydum ve fırında pişirdim. Çok az una bulayınca da güzel oluyor (Mine Hanımın tarifinde un da vardı).

Sevgili Üzüm fırında mücveri bir gün mutlaka mısır unuyla da dene (artık içine soğan da koymuyorum daha iyi oluyor).

Eski 19-06-2010, 16:20   #110
Ağaç Dostu

acemifüsun's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2009
Galeri: 2
Ben de yaklaşık 1kg. kadar kabağı soyup, halka halka doğruyorum.( kalınlığı 0.5cm. kadar )Küçük fırının tepsisini zeytin yağı ile hafif yağlayıp, yemeklik olarak doğranmış büyük bir soğanı, kırmızı pul biberi, tuzu, zeytinyağını, kabağı ilave edip, iyice harmanlıyorum. Küçük fırında 200 derecede yaklaşık 35 dakikada , hiç su koymadan ,hem pişiyorlar, hem de kızarıyorlar.
Servis tabağında iyice soğuduktan sonra üstüne sarımsaklı yoğurt döküp, yemeğe hazır oluyorlar Fırında hafif kızardıkları için çok hoş bir kokusu oluyor

Emine Akman beğendi.

Düzenleyen acemifüsun : 19-06-2010 saat 20:56
acemifüsun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2010, 20:10   #111
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Kiraz senin fırında kabak tarifini yaptım bu akşam. Mücveri haftada bir yaparım, fırında da yaptığım olurdu ama bu kadar ince dökmediğim için diğeri kadar sevmezdik. Meğer ne kadar güzel oluyormuş, çıtır çıtır.

Haftaya da acemifüsun'un tarifini pişireceğim.

Daha kendi kabaklarım olmadı ama kabak çiçeği dolması yapmak için bu yıl hem tatlı kabağı hem sakız kabağı tohumu ektim bir sürü.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2010, 21:44   #112
Ağaç Dostu

üzüm's Avatar

1 kabakla yaptığım için çok az oldu; sofrada vardı, bir an sonra yok oldu...
Gerçekten çok lezzetli; kabaklar biraz bollaşsın mısır unlusunu da deneyeceğim. Teşekkürler Kiraz.

Kabak çiçeği dolmasını sakız kabağı, dev balkabağı, yerli balkabağı çiçeklerinden yaptım; bazılarının tadı iyi olmadı. Acaba hangi türün çiçekleri daha sert oluyor?

Eski 15-07-2010, 18:42   #113
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Kabak yaprağı ile sütlü dolma

Bugün öğrendiğim tariflerden biri, belki yarın tadına bakacağım...Tarif eden Tokat'lı, köyde yaparlarmış, bugün bahçemden yaprak topladı, akşama dolma yapacak.

Özellikle bahçesinde kabak yetiştirenler deneyebilir. Kabak yapraklarının 20 cm çap kadar olan körpe yaprakları yıkandıktan sonra bir kaç dakikalığına kaynar suya batırılır. Rengi yeşil kalsın diye hemen buzlu suya koyulur.

soğan, mısır unu, tuz, nane, maydanozla iç hazırlanır ve yapraklar sarılır.

Bir bardak sıcak su eklenip bir taşım kaynatılır be yeşil su dökülür.

Süt ilave edilerek tekrar pişirilir.

Eski 15-07-2010, 18:48   #114
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Cevizli kabak tomurcuğu

Yine Tokat'lı bir komşunun tarifi:

Kışa girerken, kabakların yeni sürgün veren uç-tomurcuk ve körpe saplarından yapılıyor. Bu mevsimden sonra kabak oluşamayacağı için son enerji değerlendiriliyor.

Toplanan saplar küçük küçük doğranıyor, suda haşlanıyor, daha sonra körpe parçalar da ilave ediliyor. Pişmiş makarna sertliğine gelince soğuk suya konuyor.

Soğan kavruluyor, pişen sap ve tomurcuklar ilave ediliyor, bir süre kavruluyor. Üzerine iri ceviz serpiliyor, soğuk olarak servis ediliyor.

Eski 23-04-2011, 08:35   #115
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-07-2010
burayı okudukça canım kabak dolması istedi ,çevremde kabak yetiştiren yok,nerden bulacagım şimdi çiçekleri

dünyam1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2011, 00:08   #116
Ağaç Dostu

nardane's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dünyam1 Mesajı Göster
burayı okudukça canım kabak dolması istedi ,çevremde kabak yetiştiren yok,nerden bulacagım şimdi çiçekleri
Mevsiminde kabak olduğu zaman bizim buralarda manavlarda oluyor.
Üzerindeki kabak çiçeğini ellemiyorlar böylece bulabiliyoruz.
Bende çok severim .Özellikle Adana'da ,üzerine pul sumak serpilir, harika lezzet katar.Bir kabak çiçeği dolması olsa hiç fena olmaz.

nardane Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-07-2011, 13:33   #117
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2008
Galeri: 236
Ben de ilk kez mücver yaptım. Annemin verdiği tarif rehberim olmakla birlikte göz kararı da etkili oldu.

1 körpe kabak
1 yumurta
2-3 yemek kaşığı tepeleme un
Bolca yeşillik (Dereotu olmazsa olmaz, maydanoz, yeşil soğan)
Göz kararı (ufalanmış) beyaz peynir
Tuz

Bunların tümü iyice karıştırılır. Benimki biraz katı olduğu için içine biraz da süt ekledim. Süt kesinlikle çok iyi gidiyormuş mücvere, tadı harika oldu.

Sonra kızgın yağa bu karışımı kaşık kaşık bırakılır ve birkaç kere el-kol yakılarak pişirme tamamlanır. Sonra da mide fesadı geçirinceye kadar yenir.

Not: İlk pişirdiklerim peynirsizdi, peyniri sonradan ilave ettim ama açıkçası peynirsizi daha çok sevdim.

Eklenen Resimler

sevoş ve Milla beğendi.
Nariel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-07-2011, 13:53   #118
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-06-2007
Kabak çorbası

Yaz aylarındayız ama ramazan çorbasız olmaz. Belki yaparsınız.
Tereyağında 2 kaşk un kavrulur. Göz kararı süt ve su eklenir , kaynayınca 1 adet kabak rendelenir,tuzu eklenir. Pişince bol dereotu kıyılır.

(kıvamını ayarlamak hanımlara kalmış. Bu ölçü küçük bir tencere için. Kıvamlı bir çorba olacak.Arzu edilirse kırmızı biber eklenebiir.)

Afiyet olsun.

fatitoo beğendi.
Benol Hazaroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2011, 12:04   #119
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Fenerbahçe Todori'de yapılan kabak kızartmasından yediniz mi hiç?

Özellikle onu yemek için giderim. Sanki kabak değil puf böreği yiyorsunuz. Tarif istedim ama vermediler.
Kabaklar börek gibi oluyor, üstü kıtır ama içi yumuşak kabak. Bileniniz var mı?
Masaya bir tabak geldi, biraz keşfedeyim diye didiklemeye başladım, sonra ikinci bir tabağı istedik, kalmadı dediler.

(Ben kabakları verev verev kesip üstüne biraz tuz koyarak bir kapta beklettim. Daha sonra bir kısmını önce una sonra maden sodasına batırıp kızarttim... netice : ehh tam da istediğim gibi değil.
Bir kısmını bulamaçlı una batırıp kızarttim, o da zaten evde yaptığım.)

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2011, 12:36   #120
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-06-2007
Güler hanım ben yumurta soda un karıştırıp bu bulamaca batırıp kızartıyorum. Üstüne sarımsaklı yoğurt.

Güler beğendi.
Benol Hazaroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:40.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024