agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Sarılıcılar
(https)

Beğeni Düzeni11446Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-04-2020, 11:35   #3871
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
Galeri: 6
Clematisim açıyor. İsmi konusunda emin değilim Clematis Niobe Sanırım.
Etrafında gelincikler çıkmıştı, o çiçeği de çok sevdiğim için söküp atmadım. İyi ki de atmamışım 4 gündür kuvvetli esen fırtınadan korudular clematisimi. Bol çiçekli halini de yükleyeceğim yakın zamanda.

Name:  2 (2).jpg
Views: 466
Size:  71.3 KB

sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2020, 18:56   #3872
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Galeri: 11
Uyuyan güzeller birer birer uyanıyor

Name:  FFB5705B-2A96-4CC7-B2C8-E89390943024.jpg
Views: 446
Size:  60.8 KB

Name:  38DC0524-D3CA-4C93-8F12-EAF98DCD87A8.jpg
Views: 429
Size:  53.8 KB

.

Jezebel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2020, 11:13   #3873
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Çiçek sayısı arttıkça seyrine doyum olmuyor. Bu cins dikine büyümekten çok enine yayılım göstermeyi seviyor. Şuan 1-1,5metre civarlarında. Diğer clematisim ise boğum araları daha uzun ve şuan 4.metreyi geçti. Sürekli tırmanmayı seviyor. Çardağın üst seviyesine gelince büyümesi durdu. 2.katın balkonundan çardağa ip bağlayıp ona tırmanma parkuru yaratmayı düşünüyorum.

Name:  1aa.jpg
Views: 495
Size:  71.2 KB

Name:  1aaa.jpg
Views: 502
Size:  62.9 KB

Name:  1aaaa.jpg
Views: 503
Size:  60.0 KB

Eski 30-04-2020, 13:48   #3874
Ağaçsever

Ç İ Ğ D E M's Avatar

Giriş Tarihi: 27-07-2012
Madame Julia Correvon

Herkese merhaba, bahçemde çukurda kalan bir kısım var. Öğleden sonra ortancanın bulunduğu sol taraftan güneş almaya başlıyor. Resimde ok ile işaretlediğim sağ tarafa doğru devam ettikçe toprak hizası güneş almayıp gölgelik oluyor. 3 yıl önce diktiğim Madame Julia Correvon'a bakacak olursak clematisler için bahçemdeki en ideal yer. Kökleri serin ve gölge, sürgünler güneş...

Forumda karşıma çıktığında hayran kaldığım Armandii clematis aldım. Madame julia derin budama yapıldığı için her bahar yeniden sürüyor ve çite ulaşıp sarması mümkün değil. Ancak armandii budanmadığı için daha kalıcı bir gövde oluşturup büyüyecek. Yukarıdaki bahçe kapısına doğru uzatmak istediğim için armandiyi madame julianın yerine dikmek istiyorum.

Sorum şu,
Madame juliayı şu günlerde çok derin kazıp bol toprak ile çıkarıp sağ tarafa taşırsam kaybeder miyim? Önümüzdeki birkaç gün bulutlu ve yağışlı olacak. Taşıma için kışı beklersem, armandi için bu yaz saksıda geçecek. Saksıda olması sorun olur mu? Armandi fiyatlarını az çok tahmin edersiniz, bu kez de saksıda kaldığı için armandiyi kaybetmek istemem.

Eklenen Resimler

Ç İ Ğ D E M Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2020, 09:44   #3875
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Çiğdem hanım ben olsam hiç ellemem.
Sonbaharı bekleyin.

Emine Akman beğendi.
Eski 01-05-2020, 09:47   #3876
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Bu günkü neşe kaynaklarım

Name:  153EF983-A0B7-490C-8ACD-185093FAAD3D.jpg
Views: 403
Size:  44.2 KB

Name:  AD420B20-5883-408E-973F-D710AD7637EB.jpg
Views: 404
Size:  76.3 KB

Name:  F69DA426-D7E2-410B-8FE6-4DE0298E5CD9.jpg
Views: 400
Size:  73.4 KB

Eski 01-05-2020, 11:50   #3877
Ağaçsever

Ç İ Ğ D E M's Avatar

Giriş Tarihi: 27-07-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Jezebel Mesajı Göster
Çiğdem hanım ben olsam hiç ellemem.
Sonbaharı bekleyin.
Teşekkür ederim sayın Jezebel... Birkaç ay sabredeceğim

Ç İ Ğ D E M Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2020, 18:02   #3878
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakdag Mesajı Göster
Çiçek sayısı arttıkça seyrine doyum olmuyor. Bu cins dikine büyümekten çok enine yayılım göstermeyi seviyor. Şuan 1-1,5metre civarlarında. Diğer clematisim ise boğum araları daha uzun ve şuan 4.metreyi geçti. Sürekli tırmanmayı seviyor. Çardağın üst seviyesine gelince büyümesi durdu. 2.katın balkonundan çardağa ip bağlayıp ona tırmanma parkuru yaratmayı düşünüyorum.

Eklenti 706885

Eklenti 706886

Eklenti 706887
Öpesim geldi her çiçeğini.....Mest oldum.

Clematiste 2. yılım daha önce elimi korkak alıstırdıgım için kendıme kızıyorum...Benımkiler de çogunlukla tomurcukta, ilk açan Kaiser oldu, bu yıl 2. yılı ve o 3 çiçekle selamladı beni,bakmaya doyamadıgım....Dıger açan Dr. Ruppel, geçen yıla nazaran daha dolgun 3 çiçek vedi. Vvyan Pennel ise katsız olarak açmış.. Aptal aşıklar gibi onları seyretmeye, açmışlar mı dıye bakmaya ınıyorum her gün ama resim çekıp foruma yukleme ısıni hep "bugun unuttum,yarın yaparım" dıye ertelıyorum.....

Emine Akman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-05-2020, 19:12   #3879
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

İlk resimdeki Dr. Ruppel. Geçen yıl aldıgımda üzerinde cılız,tek 1 çiçek vardı. Sonra çiçeği de gitti, bitkinin kendisi de gitti. Aynı şey 2. resimdeki vyvyan pennell için de oldu. Önce üzüldüm ama burada okuduklarım her daim aklımda oldugu için umut da kesmeden, su vermeye devam ettim..... Yeniden minik minik topraktan baslarını uzattıklarını görünce...nasıl sevindim. Ve bu yıl, daha güzel çiçeklerle geldiler. 3. resimdeki Kaiser, geçen yıl prematüre bebek gibiydi. 4. resimdeki çılgın kızım lech wałęsa. O ilk yılında da en aceleci clematisimdi,bu yıl daha da buyudu...Sonuncu hangisiydi unuttum, tomurcukta şu an, açınca anlarım kimmiş

Eklenen Resimler

Eski 04-05-2020, 19:25   #3880
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Geçen yıl aldığım bu clematis (resim geçen yılın) kimliğini bilmiyorum. 2 ayrı kırmızı clematis dıye aldım ama ıkısı de aynı çıktı. Sorun şu ki bunun ismi ne bılmıyorum? Resimde pek belli çıkmam

Westerplatte mi Rouge Cardinal mi bu, bilenlerden yardım isteyebilir miyim?

Eklenen Resimler

Eski 06-05-2020, 10:53   #3881
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emine Akman Mesajı Göster
Geçen yıl aldığım bu clematis (resim geçen yılın) kimliğini bilmiyorum. 2 ayrı kırmızı clematis dıye aldım ama ıkısı de aynı çıktı. Sorun şu ki bunun ismi ne bılmıyorum? Resimde pek belli çıkmam

Westerplatte mi Rouge Cardinal mi bu, bilenlerden yardım isteyebilir miyim?

Sevgili Emine Akman,
Westerplatte sanki ama emin olamadım bir türlü.
Çiçek boyutlarına bakmak lazım.

Emine Akman beğendi.
Eski 06-05-2020, 10:57   #3882
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Clematis Hagley Hybrid

Name:  HH.jpg
Views: 420
Size:  40.8 KB

Name:  HH1.jpg
Views: 392
Size:  44.9 KB

Bu eğreltiyi söküp başka yere diksem olur mu, yoksa ölür mü

Eski 09-05-2020, 17:14   #3883
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Unhappy

Alıntı:
Clematis Hagley Hybrid

Eklenti 707449

Eklenti 707450

Bu eğreltiyi söküp başka yere diksem olur mu, yoksa ölür mü
Jezebel'im, bahçe perim öncelikle sorumu yanıtladıgın için ÇOK teşekkür ederim. Ben nette 2 türü de arattığımda resimlerinden farkı pek anlayamıyorum. Çiçek çapı fark yaratıyorsa....dedim ve üşenmedim inip kafamı karıştıran bu 2 kırmızıdan ilk çiçek açanının çiçek boyunu ölçtüm. 13,5 ila 14 cm arası, çiçek petallerinin arkasında beyazlık yok, beyaz anterli.....

Diğer kırmızı clematis daha ilk çiçeğini yeni yeni açmış, ortası siyah anterli ama çiçeği açınca tam anlamıyla siyah anterler değişir mi,bilemem....

Sevgili Jezebel'im, senin Hagley Hybrid, İzmir'in buradan daha sıcak olması nedeniyle açmaya başlamışlar,ne güzel. Benimkiler henüz tomurcukta, bekliyorum heyecanla Ha bir de sen çok daha iyi bilirsin ama yaz sıcağında dahi yerlerini değiştirdiğim bitkiler oldu, sürekli sulayıp,hemen yeni yerlerine geçirdiysem çok çok büyük oranda yaşadılar. Güller hariç, onlar yer değişimleri konusunda daha nazlı.....

Bahçede yeni açan clematislerin resmini çektim sabah. İşin en güzel yanı da geçen yıl cılız, ot parçası gibi olan clematisleri annem görüp dudak bükmüştü.....Şimdi hınzırca "Bak diyorum,aşık olduğum kadar var mıymış bu ot parçaları?".....Şimdilik ses yok

İlk resim, Belle of Woking...Allah'ım o nasıl güzel...2. Blue explosion, geçen yıl daha 1 yaşındayken 1 katsız mavi çiçekle beni sevindirmişti bu yıl katlı geldi...3. Vvyan Pennel, bu hanımefendi katsız çiçekler verdi. 4. ise Fujisume....Ben bu telefonların renk ayarlarına ne diyeyim bilemedim. Gerçekte, gün ışıgında BARİZ safir mavi mi denir ne denir bilemedim, inanılmaz hoş 1 mavi iken resimde mor gibi çıktı inatla....

Ve bu arada beni bu güzelle tanıştıran Ağaçlar Net'e defalarca teşekkür ederim. Keşke daha önce alsaymışım, ben büyüme hızlarının çok yavaş olduğunu düşündüğüm için cesaret edememiştim ama 2. yıllarında çocuk gibi sevindirdiler beni, gerçek hallerini alınca sevinçten ne olurum Allah bilir.

Eklenen Resimler

abk, Zekoş, sarigoz ve 5 kişi beğendi.

Düzenleyen Emine Akman : 18-05-2020 saat 11:54 Neden: imla
Eski 09-05-2020, 19:37   #3884
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Alıntı:
Jezebel'im, ... çocuk gibi sevindirdiler beni, gerçek hallerini alınca sevinçten ne olurum Allah bilir.

Sevgili arkadaşım, sen , ben ve bazı başka arkadaşlar gözü karalık edip bitkilerin yerini değiştirebilirler, mevsime bakmazlar
Ağanın eline su dökülmez

Ben genel kural olarak Şubattan Eylül sonuna kadar bunun yapılmaması yönündeki tavsiyelerden söz ediyorum.
Acemi şansına güvenemeyiz, kızın zaten 2 tanecik Clematisi var risk almasa daha iyi olmaz mı, hem dev boyuta gelmiş, yer değiştirirken dalların haşatı çıkacak. Ekim ayı gelsin, bak Ekim adı üzerinde ekim dikim zamanı, budasın narin dalları değiştirsin yerlerini.
Amaa senin Clematisler düşman çatlatacak türden sevgili Emine Akman.
Hele Blue explosion beni benden aldı.
Anneciğine selamlar ellerinden öperim, benim artık yok...
Kıymetini bil.Çok şanslı bir kızsın.
Herşeyin başı sağlık.

Eski 10-05-2020, 11:36   #3885
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Alıntı:
Sevgili arkadaşım, sen , ben ve bazı başka arkadaşlar gözü karalık edip bitkilerin yerini değiştirebilirler, mevsime bakmazlar
Ağanın eline su dökülmez
Ben genel kural olarak Şubattan Eylül sonuna kadar bunun yapılmaması yönündeki tavsiyelerden söz ediyorum.
Acemi şansına güvenemeyiz, kızın zaten 2 tanecik Clematisi var risk almasa daha iyi olmaz mı, hem dev boyuta gelmiş, yer değiştirirken dalların haşatı çıkacak. Ekim ayı gelsin, bak Ekim adı üzerinde ekim dikim zamanı, budasın narin dalları değiştirsin yerlerini.
Amaa senin Clematisler düşman çatlatacak türden sevgili Emine Akman.
Hele Blue explosion beni benden aldı.
Anneciğine selamlar ellerinden öperim, benim artık yok...
Kıymetini bil.Çok şanslı bir kızsın.
Herşeyin başı sağlık.
Jezebel'im, ablam.....Dün gece yarısı cevabını okudum, yarın cevap yazarım dedim olacak ya yatmadan 1 instagrama da bakayım istedim... Sevgili Benol Hazaroğlu da eski 1 aile resmi koyarak " Daha 3 ay önce seninle beraberdik annem. 7 sene mücadele verdik....." yazmış...Boğazımda koca 1 yumruk, gözlerim doldu...Uyku tutmadı... İnsan kaç yaşında olursa olsun aannesi yaşıyorsa "hala çocuk" olma şansını taşıyor demektir. 40 yaşıma geldim, hala yoruldum mu,nerede kaldım vs. diye endişelenen tek insan annem... Yani anne her daim anne, çocuk ise kaç yaşına gelirse gelsin "çocuk"....

Neyse,sabah sabah başka konulara geçeyim... Ablam, bitkilerin yer değiştirme mevzusunda yazdıkların..... Azıcık kafam karıştı.. Değiştirmek isteyen sen değil miydin? "Kızcağızın 2 clematisi var" demişsin çünkü. Halbuki ben seni de clematis kraliçesi olarak bilirdim... Sonra düşündüm Jezebel ablam INANILMAZ ZARIF 1 biçimde; bu sayfaları sonradan okuyabılecek kımseler için "iyi örnek" olmak adına "Allah'ım, benim 100 yıl düşünsem aklıma gelmeyecek bir incelik ve zariflikle" bitki yer değiştirmenin usulü budur demiş dedim....

Evet, ben bitkilerin yer değiştirilmesi konusunda biraz deli dumrulum, yerleri bana battıysa zamana pek bakmam Bir kaç gün önce forumda gezerken sevgili Cemo'nun 1 iletisini okuyup kahkaha atmıştım. Anneme de okudum "Hah, senin gibiler de varmış demek" demişti...Şehirler arası yasak var diye bağımlı gibi deliriyorum. Benim Yalova zamanım geldi ama nasıl gideceğimi bilmiyorum,delirmek üzereyim....Neyse, sevgili Cemo'nun bahsettiğim iletilerini bırakayım aşağı, aynı dertten muzdarip olanlar vardır buralarda elbet.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemo Mesajı Göster
Sevgili Adalet

Biz bu delikle ne hatalar yaparız daha

Dün, kahvemi koydum, masaya oturdum. Toprak görüntüsü güzel olmadı dedim ve kalkıp tüm boşluklara sedum diktim. Bir ay sonra sedum heryere yayılır, cok oldu der yine sökmeye başlarım)
Allahım, aklıma mukayyet ol

Anladım ki, ben güzel düzenli bir bahçe değil, durmadan ekip dikilecek bir toprak seviyorum.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemo Mesajı Göster
Bahar gelince bana bir haller oluyor arkadaşlar.

Yine cıldırdım ben. Dur diyene çemkiriyorum

Ne bulursam alıp dikmeye başladım yine. Arap saçını da gecti bu bahce.

Pezsaj falan hak getire

Boş bulduğun yere göm ne bulursan a döndüm yine..

Biri bana dur desin... sıkıyorsa

Düzenleyen Emine Akman : 10-05-2020 saat 11:39 Neden: imla
Eski 10-05-2020, 12:38   #3886
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Sevgili Emine Akman ,
Burada tatlı bir arkadaş soru sormuş adı Ç I Ğ D E M .
Kendinin 2 denecik Clematisi var. Onunla ilgili yazmıştım.

Yaban Asması (Clematis sp.)
Yanlış anlaşılmış olabilirim, alışkınım ben , boşver.

Ben benimkileri hiç saymıyorum. Dağ başındaki bahçemde 6 tane var
Ukalalık olacak devam etmiyorum.
Öpüldün sevgili arkadaşım.

Eski 10-05-2020, 14:09   #3887
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Alıntı:
Sevgili Emine Akman ,

Öpüldün sevgili arkadaşım.
Çok mutlu oldum ben bu cümleye hem de ÇOK ablam. Anneler günün kutlu olsun deyip ben de öperim seni tüm içtenliğimle.

Eski 10-05-2020, 15:14   #3888
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
En erken açan bu oldu, diğerleri daha tomurcukta.

Eklenen Resimler

abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-05-2020, 09:59   #3889
Ağaç Dostu

çiçeksever's Avatar

Giriş Tarihi: 09-06-2006
Galeri: 14
2 sene önce zengardenden aldığım "Mavi dev çiçekli clematis fidanı Mrs Cholmondeley ithal" üzerinde 3-4 tomurcuk var. Diğer arkadaşlara göre sıcaklık farkı var.

Eklenen Resimler

çiçeksever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-05-2020, 10:23   #3890
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Alıntı:
Öpesim geldi her çiçeğini.....Mest oldum.

Clematiste 2. yılım daha önce elimi korkak alıstırdıgım için kendıme kızıyorum...Benımkiler de çogunlukla tomurcukta, ilk açan Kaiser oldu, bu yıl 2. yılı ve o 3 çiçekle selamladı beni,bakmaya doyamadıgım....Dıger açan Dr. Ruppel, geçen yıla nazaran daha dolgun 3 çiçek vedi. Vvyan Pennel ise katsız olarak açmış.. Aptal aşıklar gibi onları seyretmeye, açmışlar mı dıye bakmaya ınıyorum her gün ama resim çekıp foruma yukleme ısıni hep "bugun unuttum,yarın yaparım" dıye ertelıyorum.....

Ben de her gün fotoğrafını çekiyorum Emine hanım. Hatta viedoya bile çektim. 35 kadar çiçek vardı üstünde. Ben budama yapmadım her iki bitkime de. Bahçem olunca hemen clematis peşine düştüm zaten. Şu an aklımda armandii ve kat kat mor olandan ( adı aklıma gelmedi şuan ) edinme fikri var. Güler Abla Ve Jezebel Ablam sayesinde tanıştım bu bitkiyle.

Hemen bir iki resim ekleyeyim

Name:  cl1.jpg
Views: 335
Size:  69.0 KB

Name:  cl2.jpg
Views: 343
Size:  72.1 KB

abk, sarigoz, Jezebel ve 5 kişi beğendi.
Eski 11-05-2020, 21:53   #3891
Ağaç Dostu

sarigoz's Avatar

Giriş Tarihi: 18-09-2009
Galeri: 26
Arkadaşlar merhaba...Benim Clematis türlerini bilen varmı acaba.Fotograflayıp yüklemiştim...Yardımcı olurmusunuz..

Jezebel ve Emine Akman beğendi.
sarigoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-05-2020, 19:59   #3892
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sarigoz Mesajı Göster
Arkadaşlar merhaba...Benim Clematis türlerini bilen varmı acaba.Fotograflayıp yüklemiştim...Yardımcı olurmusunuz..

O kadar çok var ki...
Facebook da böyle bir grup var, orada sorabilirsiniz. Çok bilgili abiler ve ablalar var.
https://www.facebook.com/groups/Clematislovers/
Veya benim gibi gözlerinizden yaşlar dökülene kadar Googleyi tararsınız.
https://www.google.com/search?tbs=si...w=1215&bih=544

Tercih sizin.
Burada "herşeyi biliyorum" havasında kimsecikler yok.

Emine Akman beğendi.
Eski 12-05-2020, 21:57   #3893
Ağaç Dostu

sarigoz's Avatar

Giriş Tarihi: 18-09-2009
Galeri: 26
Jezebel hanım.teşekkür ediyorum...araştıracağım....

sarigoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2020, 10:53   #3894
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Önceden eklediğim resimlerden henüz tomurcukta olan, kimliğini anlamam için açmasını beklediğim clematisimin kimliği belli oldu Alt dallarında açan ilk çiçeği katsızdı, 2. resimdeki koca tomurcuk katlı çıktı)) Gülleri kıskandıracak 1 güzel, yukarıdan bakmakla doyamayacağım için kopardım, suya koydum, bayramlık elbisesini her önüne gelene gösteren çocuk gibi önüne gelene gösteriyorum, gözümü alamıyorum ondan.....

Eklenen Resimler

abk, sarigoz, Jezebel ve 3 kişi beğendi.
Eski 14-05-2020, 11:43   #3895
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Aaaa eski dostlardan biri daha yüzünü göstermiş

Sevgili Emine Akman, bayramlığın çok güzelmiş, ellerine sağlık.

Emine Akman beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2020, 15:10   #3896
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Aaaa eski dostlardan biri daha yüzünü göstermiş

Sevgili Emine Akman, bayramlığın çok güzelmiş, ellerine sağlık.
Güler Ablam, çok teşekkür ederim, selamını almak beni "o bayramlıktan" bile çok sevindirdi.

Bahçeyle,toprakla bağım hiç kopmadı, giriş yapmadan buraları ara ara okusam da paylaşım konusunda vefasızlık ettim. Aslında bunun asıl nedeni, bahçede çalışmayı sevdiğim halde fotoğraf çekmeyi sevmemem,hatta 2 kat asagıya ınerken telefonu yanımda taşımamam,aklıma geldiğinde ise "daha sonra" diye ertelemem.....

Bahçem şu an cümbüş yeri gibi,renkler, çiçekler..... Gel gör ki ben resim çekmeye bile üşenen biriyim....Forumdaki eski sayfaları okudukça burayı asıl güzel yapanın, burada emeklerini,tecrübelerini paylaşan "üyeler" olduğunu fark ettim. Hele de Jezebel ablamın bu konudaki tavrını gördükçe, kendi tembelliğimden utanıp, inip aşağı clematislerden bir kaç resim çektim. Darısı diğerlerinin başına

Güler, abk ve Jezebel beğendi.
Eski 14-05-2020, 20:28   #3897
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Ama biz seni çok özlüyoruz, o kadar güzel sohbet mesajların oluyordu ki Foruma girip de aktif olduğunu gördüğümde " acaba ne yazdı yine" diye merakla okuyordum mesajlarını.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2020, 22:27   #3898
Ağaç Dostu

Mehmet Eskizara's Avatar

Giriş Tarihi: 20-11-2006
Galeri: 15
clematis montana rubens

Name:  montana rubens.jpg
Views: 315
Size:  43.0 KB Yetiştirdiğim clematis hafif kokulu
montana rubens

abk, sarigoz, Jezebel ve 3 kişi beğendi.
Mehmet Eskizara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2020, 22:27   #3899
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Bu sayfayı çok seviyorum, öksüz kalması bana dokunuyor

Name:  09A1554A-EEA3-46DC-A468-F035B33A4B24.jpg
Views: 292
Size:  55.9 KB

Name:  9945886C-8058-44B0-B7FF-750B6CDD6E77.jpg
Views: 310
Size:  43.4 KB

Farklı renkli kombinler daha neşeli oluyor

abk, Emine Akman, Muda ve 2 kişi beğendi.
Eski 17-05-2020, 15:30   #3900
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Çok teşekkür ederim güzel sözlerin için Güler ablam. Yazını okudum,indim yeni açan 2 kızımın daha resmini çektim. Telefonların kameralarından olsa gerek, bitkilerin gerçek renk ve çıplak gözle görülen hallerini çektiğim resimlerde yakalayamıyorum....Mesela ilk resim clematis Wildfire... Gerçekte daha mor çiçekleri.... Ha bir de, benim Hagley'im de açtı, yirim ben onu

Eklenen Resimler

abk, Jezebel ve Jasmine Tea beğendi.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024