agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Sarılıcılar
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen elvintugce

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-11-2019, 11:21   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-11-2019
Wink Sarmaşık

Bitkiler konusunda henüz tecrübesizim. Kapalı balkonumda veya salonumda sarmaşık cinsi bir bitki bakmak istiyorum fakat evde kedim, köpeğim ve 20 aylık oğlum var. Sarmaşık türlerinin hepsi zehirli midir? Bu şartlar altında evde bakmam için uygun olan tavsiye edebileceğiniz bir tür var mı?

Mesut Temiz beğendi.
elvintugce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2019, 05:43   #2
Ağaç Dostu

siflera12's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi elvintugce Mesajı Göster
Bitkiler konusunda henüz tecrübesizim. Kapalı balkonumda veya salonumda sarmaşık cinsi bir bitki bakmak istiyorum fakat evde kedim, köpeğim ve 20 aylık oğlum var. Sarmaşık türlerinin hepsi zehirli midir? Bu şartlar altında evde bakmam için uygun olan tavsiye edebileceğiniz bir tür var mı?
Her sarmaşık zehirli değil ancak hedera gibi sarmaşıklar çok zehirlidir ( yenmemesi gerekiyor )
Size uygun bir kaç bitki önereceğim
1-) Kedi Merdiveni ( Eğrelti )
2-) Parlakmustafa ( Sarkıcı )
3-) Kurdela
4-) Aspidistra

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

siflera12 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2019, 20:08   #3
Ağaçsever

Jasmine Tea's Avatar

Giriş Tarihi: 18-06-2019
Alıntı:

Asarina Sarmaşığı yetiştirebilirsiniz

Asarina, sarıcı, kalp yapraklı zarif ince sürgünleri olan yaz kış yeşil Meksika kökenli bir sarmaşıktır. Ortalama 1-1.5 boylanma yapar. Ana gövdeden sürdüğü sürgünlerden, çiçekleri açtığı sürgünler sürer. Her çiçek sürgününde sıralı olarak 10-20 arası çiçek bulunur. Çiçekler ortalama 15 gün açık kalırlar. Bu sürede her gün yeni sürgünler sürdüğünden bitki tamamen çiçeklerle kaplanır.

Asarina’yı özellikle yetersiz yeri olan, bahçesi olmayan ancak çiçekli bir sarmaşık yetiştirmek isteyenlere şiddetle öneriyoruz zira salonunuzda dahi çiçeklenme yapacak kadar kanaatkâr bir o kadarda güçlü bir bitkidir.

Zengarden'dan alıntıdır.

Jasmine Tea Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2019, 19:17   #4
Ağaçsever

Kaktüsbahçesi's Avatar

Giriş Tarihi: 15-11-2019
Selluka

Alıntı:
İzmir’in geleneksel sarmaşığı Selluka kapalı balkonda olabilir diye düşünüyorum. Forumda Selluka başlığımızda var diye biliyorum. Kolay gelsin ��
Mor salkımın amcakızı olduğundan çok güzel kokar, gören sizden çelik isteyecektir. Kışın İzmir’in kışından bile etkilenebileceği için bence kapalı balkon ideal olacaktır.

Eklenen Resimler

Kaktüsbahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024