agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Sarılıcılar
(https)

Beğeni Düzeni2850Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-04-2021, 17:35   #1651
Yeni Üye

begoonville's Avatar

Giriş Tarihi: 12-10-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Alperen4181 Mesajı Göster
Merhaba
Çelikleme konusunda tecrübenizi paylaşırmısınız lütfen. Kuruyan ağaçların yerine çeliklerden yetişenlerle idare edebiliriz en azından.
Çelik alırken taze sürgünlerden değilde daha yaşlı dalları tercih ediyorum. Uzunluk olarak en az 7 node (düğüm/yaprak ve dikenin çıktığı yer) olarak sayıyorum. Çelikler için ithal torf kullanıyorum. yerli torf da olur ama fırında 100 C ısıtmalısınız. aksi takdirde mantar sinek vs oluşabiliyor. çelikleri 4 gün suda bekletiyorum. dikimden önce ballı suya batırıyorum. hatta birazda tarçın ekiyorum. Torfu tava haline getiriyorum önceden. ne çok ıslak ne çok kuru olacak. diktikten sonra uzun süre sulama yapmayacaksınız. Köklendirmeyi hızlandırmak için Hormon kullanıyorum. her çeliği plastik bardaklara tek olarak daha kalın çelikleri 2 adet olarak ufak saksılara dikiyorum.Üzerlerine şeffaf poşet geçirip 20 25 C sıcaklıkta direk güneş ışığı görmeyecek şekilde köklenmeye bırakıyorum.

Muda beğendi.
begoonville Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2021, 21:32   #1652
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-04-2021
Herkese Merhaba,

Benim Begonvil, kışın yaklaşık +20 derecede çatı katındaydı, ancak güçlü bir aydınlatma yoktu ve sanırım çok suladım. 1 Nisan'da çatı katından aldım, kışın seyrek yaprakları vardı ama yapraklar cansız ve açık yeşildi. Yavaş yavaş yeni yapraklar görünmeye başladı, ancak güneşte hepsi yandı. Bitki besini içeren suyla iki kez suladım. Kuru dalları kestim, sadece yumuşak canlı dallar kaldı.
Hala yeni yapraklar çıkmadı ve bitki çıplak kaldı. Bu durumda ne yapmak lazım? Tavsiye ve yardımlarınızı beklerim.

Lagerta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2021, 20:26   #1653
Yeni Üye

begoonville's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lagerta Mesajı Göster
Herkese Merhaba,

Benim Begonvil, kışın yaklaşık +20 derecede çatı katındaydı, ancak güçlü bir aydınlatma yoktu ve sanırım çok suladım. 1 Nisan'da çatı katından aldım, kışın seyrek yaprakları vardı ama yapraklar cansız ve açık yeşildi. Yavaş yavaş yeni yapraklar görünmeye başladı, ancak güneşte hepsi yandı. Bitki besini içeren suyla iki kez suladım. Kuru dalları kestim, sadece yumuşak canlı dallar kaldı.
Hala yeni yapraklar çıkmadı ve bitki çıplak kaldı. Bu durumda ne yapmak lazım? Tavsiye ve yardımlarınızı beklerim.

Bitkinin üzerine bir poşet geçirin.Poşetin içine sprayleme ile su sıkın. Direk güneş almayan aydınlık bir yere koyun. bir kaç gün içinde yeni filizler çıkacaktır.

TCM beğendi.
Eski 03-05-2021, 00:26   #1654
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-04-2021
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi begoonville Mesajı Göster
Çelik alırken taze sürgünlerden değilde daha yaşlı dalları tercih ediyorum. Uzunluk olarak en az 7 node (düğüm/yaprak ve dikenin çıktığı yer) olarak sayıyorum. Çelikler için ithal torf kullanıyorum. yerli torf da olur ama fırında 100 C ısıtmalısınız. aksi takdirde mantar sinek vs oluşabiliyor. çelikleri 4 gün suda bekletiyorum. dikimden önce ballı suya batırıyorum. hatta birazda tarçın ekiyorum. Torfu tava haline getiriyorum önceden. ne çok ıslak ne çok kuru olacak. diktikten sonra uzun süre sulama yapmayacaksınız. Köklendirmeyi hızlandırmak için Hormon kullanıyorum. her çeliği plastik bardaklara tek olarak daha kalın çelikleri 2 adet olarak ufak saksılara dikiyorum.Üzerlerine şeffaf poşet geçirip 20 25 C sıcaklıkta direk güneş ışığı görmeyecek şekilde köklenmeye bırakıyorum.
Merhaba. Birkaç sorum olacak
Üzerlerine şeffaf poşet geçirdiğinizde küflenme mantar gibi sorunlar çıkmıyormu sizde. Ben üzerini ne zaman kapatsam bunu yaşadım. Bunu engellemek için ne yapıyorsunuz? Ballı suda ne kadar bekletiyorsunuz? Suyla balın karışımı yeterlimi herhangi bir ölçü söz konusumu bunda mesala bir kaşık bal biraz su gibi. Hormon olarak ne kullanıyorsunuz? Hormonu dikimde değilde sularken mi kullanıyorsunuz sanki öyle anladım. Mesala en son çeliği hormona batırıp sonra torfa dikmek gibimi? İba ise kaç ppm? Değilse direk marka söylerseniz sevinirim Ve çelikleme zamanınız nedir. Çok fazla soru oldu sanırım. Mazur görün. Cevaplar için teşekkür ederim.

begoonville beğendi.
Alperen4181 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2021, 01:08   #1655
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-04-2021
Alıntı:
Bitkinin üzerine bir poşet geçirin.Poşetin içine sprayleme ile su sıkın. Direk güneş almayan aydınlık bir yere koyun. bir kaç gün içinde yeni filizler çıkacaktır.
Teşekkür ederim

begoonville beğendi.
Lagerta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2021, 18:07   #1656
Yeni Üye

begoonville's Avatar

Alıntı:
Merhaba. Birkaç sorum olacak
Üzerlerine şeffaf poşet geçirdiğinizde küflenme mantar gibi sorunlar çıkmıyormu sizde. Ben üzerini ne zaman kapatsam bunu yaşadım. Bunu engellemek için ne yapıyorsunuz? Ballı suda ne kadar bekletiyorsunuz? Suyla balın karışımı yeterlimi herhangi bir ölçü söz konusumu bunda mesala bir kaşık bal biraz su gibi. Hormon olarak ne kullanıyorsunuz? Hormonu dikimde değilde sularken mi kullanıyorsunuz sanki öyle anladım. Mesala en son çeliği hormona batırıp sonra torfa dikmek gibimi? İba ise kaç ppm? Değilse direk marka söylerseniz sevinirim Ve çelikleme zamanınız nedir. Çok fazla soru oldu sanırım. Mazur görün. Cevaplar için teşekkür ederim.
Poşet geçirdiğinizde mantar yapmaması için arada havalandırmanız gerekir. mesela günde 10 dakika yeterli.Mantar olmaması için çok sulamayın. Hafif nemli kalacak ne kuru olacak ne de çok yaş olacak.Yinede oluştuysa oksijenli suyu suyla seyrelterek pamuk çubukla silebilirsiniz.
Eğer aydınlık bir yerde değilse mantar oluşabilir. Ben genelde perde arkası veya şeffaf çatı altı gibi yerlere bırakıyorum.
1 Bardak suya 1 tatlı kaşığı bal karıştırıp yaklaşık 20 dakika bekletiyorum.
Hormon olarak MassPlant Naphthalene Acetic Acide + Indol Butyric Acide; Köklendirme hormonu kullanıyorum. Önce çeliği hormona batırıp sonra saksıya küçük bir delik açıyorum ve dikiyorum. sonrada toprağı hafif sıkılaştırıyorum.
İlk çelik almaya ekimde başladım. sonra kasım, aralık, ocak, şubat,mart ve en son nisan. Hangisi daha başarılı derseniz mart ve nisan ayları. Bildiğim kadarıyla yılın her ayı çelik alınabiliyor. Önemli olan ortam bence.
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır. Rica ederim. umarım faydası olur herkese.

Eski 03-05-2021, 20:58   #1657
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-04-2021
Alıntı:
Poşet geçirdiğinizde mantar yapmaması için arada havalandırmanız gerekir. mesela günde 10 dakika yeterli.Mantar olmaması için çok sulamayın. Hafif nemli kalacak ne kuru olacak ne de çok yaş olacak.Yinede oluştuysa oksijenli suyu suyla seyrelterek pamuk çubukla silebilirsiniz.
Eğer aydınlık bir yerde değilse mantar oluşabilir. Ben genelde perde arkası veya şeffaf çatı altı gibi yerlere bırakıyorum.
1 Bardak suya 1 tatlı kaşığı bal karıştırıp yaklaşık 20 dakika bekletiyorum.
Hormon olarak MassPlant Naphthalene Acetic Acide + Indol Butyric Acide; Köklendirme hormonu kullanıyorum. Önce çeliği hormona batırıp sonra saksıya küçük bir delik açıyorum ve dikiyorum. sonrada toprağı hafif sıkılaştırıyorum.
İlk çelik almaya ekimde başladım. sonra kasım, aralık, ocak, şubat,mart ve en son nisan. Hangisi daha başarılı derseniz mart ve nisan ayları. Bildiğim kadarıyla yılın her ayı çelik alınabiliyor. Önemli olan ortam bence.
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır. Rica ederim. umarım faydası olur herkese.
Teşekkür ederim umarım faydası olur. Youtube de bougaivillea başlığı altında inanılmaz paylaşımlar var. Aşı ve diğer konularda.

begoonville beğendi.
Alperen4181 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-05-2021, 16:42   #1658
Yeni Üye

begoonville's Avatar

Alıntı:
Teşekkür ederim umarım faydası olur. Youtube de bougaivillea başlığı altında inanılmaz paylaşımlar var. Aşı ve diğer konularda.
Neredeyse içinde Bougainvillea geçen her videoyu izlemişimdir. Başka dillerde bulduğum kaynaklardan ingilizceye çeviri yaparak bilgilerimi arttırdım. Hatta *Bougainvillea growing* adında ingilizce bir kitapta buldum.

Alperen4181 beğendi.
Eski 28-05-2021, 18:26   #1659
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-05-2021
Merhaba,

2 yıldır bahçemde begonvilim var Ama asla cicek acmıyor Fazla su da vermiyorum ama cok yapraklandı ve sıfır çiçek Acaba nerede yanlış yapıyorum? Ek besin mi vermeliyim?

ozge5555 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2021, 21:23   #1660
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozge5555 Mesajı Göster
Merhaba,

2 yıldır bahçemde begonvilim var Ama asla cicek acmıyor Fazla su da vermiyorum ama cok yapraklandı ve sıfır çiçek Acaba nerede yanlış yapıyorum? Ek besin mi vermeliyim?
Sn. ozge5555;

Her canlının önce büyüme sonra yetişkin hale gelip çoğalma yani bitkiler için çiçek açma zamanları vardır. Bitki yeteri kadar büyümeden, olgunlaşmadan çiçek açması mümkün değildir. Bitkinizin büyüklüğü ne kadar. Yapraklandığına büyüdüğüne göre yerini sevmiş. Ancak az su verdiğinize göre çok da gelişememiş. Bitkilerin büyüdükten sonra çiçek açması için özel gübreler bulunmakta. Siz yeterli büyüklüğe ulaştığını düşünüyorsanız bitkinize bu çiçek açması için bu gübrelerden verebilirsiniz. Kompost, yanmış hayvan gübresi ve suyunu da dengeli olarak verirseniz çok daha iyi büyümesini sağlarsınız.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2021, 22:33   #1661
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-05-2021

begonvilim bu boyda ama çiçek yok

Eklenen Resimler

Jezebel ve begoonville beğendi.

Düzenleyen ozge5555 : 28-05-2021 saat 22:35 Neden: foto eklenmedi
ozge5555 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2021, 14:46   #1662
Yeni Üye

begoonville's Avatar

Yaz mevsimi begonvil çelikleme. Tür Snowy Pink. Sadece 5 günde 10 çelikten 9 tanesi tuttu.Name:  20210724_182938.jpg
Views: 703
Size:  20.7 KB

Name:  20210724_182945.jpg
Views: 698
Size:  21.9 KB

Eski 08-10-2021, 17:15   #1663
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Begonvil

Bu sabahın güzellikleri

Eklenen Resimler

begoonville beğendi.
ahmeter Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2021, 15:22   #1664
Ağaç Dostu

tropikalist's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2019
Sayın Ahmeter size gerçekten hayranım dediğiniz çoğaltma yönteminizi denedim begonvil için Ağustos ayında tuttu resmen üç haftada kök yaptı şimdi çok sağlıklılar Bu bilgiler altın değerinde bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler sayenizde hepsi

İyi günler

begoonville beğendi.
tropikalist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2022, 15:00   #1665
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-04-2022
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ahmeter Mesajı Göster
Sayın Yağçı
İstanbulda kışı dışarda gecirebilen tek begonvil bu yazdığınız o derecelerde yaşayacağını tahmin etmiyorum kışın Mersine indirmek icap edecek
İsterseniz bir deneyin büyük adada bir tek bahcıvan yetiştiriyor en ufak saksısı 50 lira 40 lira fayton 10 vapur 100 lirayı buluyor Selamlar
Sayın ahmeter Mor renk bu ada begonvilinden nasıl temin edebilirim lütfen cevap verin

cakir61 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2022, 15:24   #1666
Yeni Üye

Alıntı:
Sayın Kutlu
İstanbula gelip de bana uğramadığınız için en azından göndermiş olduğunuz Bergamotların durumunu görmediğiniz için bir şey diyemiyorum
Bir defa tekrar İstanbula geldiğinizde begonvil konusunu begonvillerin yanında konuşalım onlarda duysunlar Hoşca kalın Selamlar
Sayın ahmeter sizinle iletişime geçmek istiyorum

Eski 24-04-2022, 22:30   #1667
Yeni Üye

Alıntı:
Senelerdir görüp cok beğendiğim ada begonvili yer adalarda değil
Aynı büyüklükte İstanbulda 2 yerde daha var mal sahipleri resim cekmeğe izin vermedi
Gördüğünüz yer müstakil bir ev ev sahipleri izin verdi kötü bir huyumuzdan dolayı biraz şikayetçiler
Begonvil evin camlarini kapatmış ev karanlığa düşmüş . müteahhitler kapılarını aşındırıyor yıkıp apartman yapalım diğe evet hepsine HAYIR iyi günler
Sayın ahmeter begonvil çeliklenmesi ne durumda sizden haber bekliyorum lütfen.

Eski 24-04-2022, 22:34   #1668
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tropikalist Mesajı Göster
Sayın Ahmeter size gerçekten hayranım dediğiniz çoğaltma yönteminizi denedim begonvil için Ağustos ayında tuttu resmen üç haftada kök yaptı şimdi çok sağlıklılar Bu bilgiler altın değerinde bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler sayenizde hepsi

İyi günler
Bana da anlatabilir misiniz bu yömtemi lütfen.( cakir.mert012@gmail.com mail ile ulaşır mısınız bana?)

Eski 26-04-2022, 20:36   #1669
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Ada begonvil 2021 ağustos

Eklenen Resimler

nevgül beğendi.
Eski 13-05-2022, 23:06   #1670
Yeni Üye

maviesma's Avatar

Giriş Tarihi: 11-05-2022
Begonvil çiçek dökmesi

Merhabalar, 8 Mayıs tarihinde çiçekçiden begonvil satın aldım. Henüz küçük ve saksıda bakımını yapacağım, ileride büyüdükçe de saksısını büyütmeyi salkımları olur ise ona göre bir düzenek ayarlamayı düşünüyordum. Fakat eve alınca birkaç gün içerisinde tüm çiçeklerini dökmeye başladı. Şu an tek bir çiçeği kaldı geri kalanların hepsini döktü, bu halini gördükçe çok üzülüyorum. En azından yaprak dökmüyor belki çok sulama yapmışımdır derken yavaş yavaş bir iki yaprağının da döküldüğünü fark ettim, epey endişeliyim. Fazla sulama yaptığımı düşünmüyorum, böyle bir düşünceye kapılınca da ne olur ne olmaz diye kurumaya bıraktım fakat bu da etkili görünmedi. Bunca çiçek dökmeye rağmen begonvilim sağlıksız da görünmüyor, toprağında filizlenmeler de var ve bunun ne anlama geldiğini de bilmiyorum. Bitkiler konusunda çok bilgili olduğum söylenemez. Bahar ayındayken çiçek dökmesi beni korkutuyor, ortamına alışamamış olabilir mi? Biri yardımcı olursa çok sevinirim.

maviesma Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2022, 10:05   #1671
Ağaç Dostu

Mahmut Tebir's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2007
Galeri: 4
Begonvil güneşi sever. Güneş görünce çiçeklenir. Fazla su yapraklarını ve çiçeklerini döker. Toprağı muhakkak drenajlı olması lazım. Benim begonvil küçük ama kendinden büyük çiçekler veriyor.

Name:  20220512_092040.jpg
Views: 697
Size:  69.9 KB

Füreya ve nevgül beğendi.

Düzenleyen Mahmut Tebir : 14-05-2022 saat 11:11
Mahmut Tebir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2022, 12:23   #1672
Ağaç Dostu

tropikalist's Avatar

Sayın ahmeterin gönderdiği çelikleri aldım çok özenli paketlenmişler çok özenilmiş tekrardan teşekkür ediyorum

Şey soracaktım ben şu ana kadar hep odunsu dallardan yapmıştım bunlar yeşil dallar bunları da aynı ahmeterin yöntemiyle mi köklendirmem gerek ? Biraz acil bir soru malum hemen halledeyim yol yorgunular nasıl olsa hemen dinlensinler

Eski 14-05-2022, 13:41   #1673
Yeni Üye

Alıntı:
Begonvil çeliği
Esasen bu konuları görüşmek için karşı karşıya oturup izah etmek şart bütün dünyada bu şekilde her şehirde değil her kasabada çiçek kulüplere ve büroları var bizde maalesef olamıyor ve olamaz
Resimleri koydum anlamadığınız tarafları sorunuz
Karton saksı
Orman altı toprağı
Plastik bira bardağı
Ve çelik
Bu arada bir methiye aldım Teşekkürler
Sayın ahmeter gönderdiğiniz çelikleri bugün aldım.üzerine koyulan plastik bardağı anlamadım. Ne kadar süre durmalı? arada havalandırma yapılmalı mı? Teşekkür ederim

Eski 03-07-2022, 01:59   #1674
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-07-2022
***,lar uzun süredir forumu misafir üye olarak takip etmekteyim. güzel bilgilendirmeler mevcut.
begonvil çeliklerinin köklendirilmesi ile ilgili sorun yaşayan forum sakinleri var. Tecrübelerimden aktarmak istiyorum.
1-Köklendirme yapılacak çeliğin toprağa gelen kısmının bir kaç cm kabuklarını soyun, çeliğin toprağa gelecek kısmını dört eşit parçaya bölerseniz daha iyi sonuç alırsınız
2-köklendirme yapılacak toprak kısmı önemlidir. kumlu ve süzek toprak seçimi köklendirmeyi hızlandıracaktır. sıkışma durumu olan topraklarda kök oluşmaz
3-Köklendirme hormonu mutlaka kullanın
4-sera ortamı yaratmadıysanız köklendirme oranı düşük olacaktır.
5-çeliğin toprağa gelmeyen üst kısmı açık ise mum veya aşı macunu kullanarak kapatın çeliğin suyunu kayıp etmemesi gerekiyor.
6-çok az miktarda köklendirme hormonu kattığınız sulama suyu ile nemlendirin.
yukarıda sayılanları yaptığınızda başarı oranınız %100 olacaktır.

bonsai027 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-08-2022, 13:02   #1675
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

BEGONVİL
Bu sene başı yapılan çelikler çiçeklerini gösterdi

Eklenen Resimler

Gül-bahar ve nevgül beğendi.
Eski 21-08-2022, 23:19   #1676
Ağaç Dostu

tropikalist's Avatar

Merhabalar benim bir hafta önce aldığım begonvil dallarını ekeli daha 4-5 gün oldu ancak bugün baktığımda hemen sürgün yaptığını gördüm. Babamın dediğine göre hemen sürgün vermesi kötüye işaret ( aslında bir nebze haklı ) ama geçen sene ektiğimde yaklaşık 20-25 günde kök geliştirmişti sayın ahmeter bu konudaki görüşlerinizi alabilir miyim?

Eski 05-04-2023, 14:27   #1677
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-04-2023
Merhabalar, hemen hemen herkes çiçek açmamasını dile getirmiş ben ise yaprak olmamasını dile getirmek istiyorum izninizle.
Begonvil çiçeğimizi 03.03.2023 tarihinde saksısını büyüttüm budamasını yaptım 15 gün içinde tüm dallarda çiçek açmaya başladı fakat hiç bir şekilde yaprak yok sulamasını az yapıyorum, toprak içinde ne tür bir karışım var bilmiyorum saksıyı bir yakınımızdan temin etmiştim toprak içinde dolu halde aldım bende pazardan çiçekçilerden gübreli karışık bir toprak satın almıştım onunla harmanladım.

Saksımız kapalı balkonda çok iyi ışık ve güneş alan bir noktada duruyor yaprak olmamasıyla ilgili neler yapılabilir vitamin, mineral, gübre vs. önerileriniz varsa sevinirim..

Eklenen Resimler

Düzenleyen legend17 : 05-04-2023 saat 14:30 Neden: resimler gözükmüyordu
legend17 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2023, 22:18   #1678
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Selamlar

Eklenen Resimler

MeyveliTepe beğendi.
Eski 25-04-2023, 16:42   #1679
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-09-2022
Arkadaşlar merhaba evimde iki yıllık begonvil var aslında iki yıllık aldık bu sene 4 gidiyor lakin sürgün dallar uzamada sorun yaşıyor takip ediyorum hızlı bir büyüme olmuyor ne yapmak lazım ? Koyun gübresi atmıştım daha evvel gübre atmak tekrar lazım mı? Güneş görüyor ek bir vitamin veya bişey kullanmak gerekir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

DeaqLe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2023, 16:47   #1680
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Begonvil moral kaynağı

Eklenen Resimler

Asia ve Lapis beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024