agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Mutfak > Pratik Bilgiler, Mutfak Malzemeleri ve Aletleri
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-05-2009, 14:33   #1
Ağaç Dostu

celalsungur's Avatar

Giriş Tarihi: 29-08-2007
Galeri: 93
Bzdolabının dondurucu bölümü tamiri

en kuvvetli yapışkanı kendin yap (alıntıdır)

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar bizzat kendi yaptığım bir şeydir. belkide daha önce duymuşunuzdur.özellikle buzdolabı tamiri ile uğraşan arkadaşların işine yarar.çünkü ben buzdolabının buzluk kısmı herhangi bir bıçak darbesiyle delindiği zaman genellikle buzdolabı tamiri yapan arkadaşlar size buzluğu değiştirelim diyip yüklü bir hesap çıkarabilirler.şimdi bu işem nasıl yapılır ona gelelim.
gerekli malzemelerimiz 2 tanedir.1.japon yapıştırıcısı 2.karbonattır.
yapıştıracağımız yere bir miktar japon döktükten sonra üstüne bir miktar karbonat döküyoruz.30 sn sonra yapışan parça eski halinden daha sağlam oluyor.ve bu işlemi her yere uygulaya bilirsiniz.biz buzdolabın gazının kaçmaması işinde kullanıyordukki burası çok hassas bir yerdir.bir iğne ucu kadar delik olsun bir süre sonra dolap soğumaz...

http://www.turkeyforum.com/satforum/...50&postcount=1

celalsungur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2009, 15:36   #2
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2008
Galeri: 80
Celal Bey. İnanın ben önce karbonatı, sonra japon yapıştırıcıyı üstüne sıkıyordum. Tam tersi daha mantıklı. Bazan karbonat çok dökülüyor, bazan rüzgarlı oluyor uçuyor **** dik oluyor durmuyor.
Neden bu kadarını akıl edemedim acaba?

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2009, 17:56   #3
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
buzdolabının buzluk kısmı herhangi bir bıçak darbesiyle delindiği zaman genellikle buzdolabı tamiri yapan arkadaşlar size buzluğu değiştirelim diyip yüklü bir hesap çıkarabilirler.şimdi bu işem nasıl yapılır ona gelelim.
Aynen üste yazdığı gibi, hanım birşeyleri alayım diye bıçakla delmiş, tamirci çağırdık, bundan bir şey olmaz dedi, gazı bitmiş dedi, doldur dedik, 100tl bir bucuk iki ay gitmedi gene soğutmuyor, gene tamirci çağırdık, abi biraz gaz daha ilave edeyim, et dedik, 50tl bir ay gitmedi, gene soğutmuyor, tamirciyi çağırdık, abi motoru değiştirelim dedi, değiştir dedik, 200tl bir ay gitti gene aynı, tekrar çağırdık, bunun işi bitmiş bu olmaz artık dedi. sen bunun olmıycağını biliyorsun da bana niye masraf ettiriyorsun diye dolapcıya bir sopa paramı da geri aldım.

Bu japon yapıştırıcı ile olan işlemi biliyordum, ama don da görev yapıp yapmayacağı konusun da bilgim yok, soğukta don da çatlama yapmaz mı?

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2009, 18:21   #4
Ağaç Dostu

celalsungur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
soğukta don da çatlama yapmaz mı?
''bu şekil 100 tane buzdolabı tamir ettik 3 sene oldu maşallah daha bir sorunla karşılaşmadık...'' diyorlar

http://www.turkeyforum.com/satforum/...8&postcount=11

Eski 03-05-2009, 01:44   #5
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Bu işlemi plastik benzin deposunda denedim, yapıştırdı, fakat plastik oluşumu mu benzinden etkisinden mi bilmiyorum, iyi sonuç vermedi 1 yıl sonra ayrıldı.

Ama buzdolabında deneyeceğim. Ne kaybedeceğim ki

Eski 03-05-2009, 02:17   #6
Ağaç Dostu

celalsungur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
Bu işlemi plastik benzin deposunda denedim, yapıştırdı, fakat plastik oluşumu mu benzinden etkisinden mi bilmiyorum, iyi sonuç vermedi 1 yıl sonra ayrıldı.
404 DİYE iki renkli bi yapıştırıcı var.. kibrit kutusu nun biraz daha büyüklügünde.. yarısı sarı yarısı mavi..
bu iki rengi ne kadar kullanacaksan aynı ölçüde elinde karıştırıyorsun macun gibi düşün hani elde misket gibi yuvarlak yapıp oynarsın ya öle.. ikisi iyice karışınca yeşile dönecek o zaman oldu demek . geriye dönüş yok. onu kullanman lazım.. o kırık yeri temizledikten sona yani yag falan olmıcak yüzeyy .. oraya dolgulu biçimde yapıştır en az 3 / 4 saat kalsın.. ondan sona matkapla bile delemessin.. bulabilecegin yerler genellikle nalburlarda var yani bizim burdaki nalburların hepsinde var istanbul yani.. ben motorsiklet deposunda denedim.. delinmişti tesadüf düydum eskiden zar zor kaynak yaptırıyorduk. herkes yapmaz depoyu patlar diye.. neyse onu uyguladım emin ol bu kadar beklemiyordum matkapla delmeye çalıştım delemedim

Alıntıdır

Eski 03-05-2009, 02:42   #7
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Oldukça güzel bir bilgi, teşekkür ederiz celal bey, burada kaynaktan bahsedince benimde aklıma hemen bir arkadaşımın benzin deposunu kaynak yapması hikayesi geldi.

Aynen kendi anlatımı ile anlatayım, depoyu su ile yıkadım sirke ile yıkadım, artık bir şey kalmamıştır diye kaynak yapmaya başladım, ya kaynak yaparken önümdeki depo kayboldu, havaya baktım depo havada.

Eski 03-05-2009, 09:06   #8
Ağaç Dostu

otugay's Avatar

Giriş Tarihi: 03-08-2008
Sayın Lilium,
Arkadaşınız şanslı imiş. Depo yerde kendisi havada olabilirdi.

otugay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2009, 19:39   #9
Ağaç Dostu

celalsungur's Avatar

Bzdolabının dondurucu bölümü tamiri

Sayın Malina, güzel Türkçemizin kullanımı konusunda daha hassas olalım lütfen.

Eski 03-05-2009, 19:45   #10
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2008
Galeri: 80
Celal Bey. Kusura bakmayın, iki fotoğrafı yanlışlıkla buraya koydum. Kendi kendime de soruyorum. Neden buzdalabı diye. İsterseniz sileyim.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024