agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Mutfak > Pratik Bilgiler, Mutfak Malzemeleri ve Aletleri
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 2 Gönderen Doku_Kültürcü

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-06-2019, 14:15   #1
Yeni Üye

oguzsolmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2019
Kimyasal İçermeyen Bulaşık Temizleyicisi Markaları

Selam arkadaşlar. Annem kimyasal ürünler kullanmaktan pek hoşlanmıyor. Bende ona geçenler de marketten boron un ürettiği kimyasal içermeyen çamaşır temizleyicisini aldım çok mutlu oldu. Bulaşıklar için de kimyasal içermeyen bir temizleyici arıyorum bilen varsa yazabilir mi lütfn.

oguzsolmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2019, 02:49   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-11-2018
kimyasal içermeyen temizlik ürünleri -sıvı sabun şampuan bulaşık deterjanı- organik bulsanız dahi içerdiği maddeler -köpürmesi için-ciltte reaksiyona sebep olabiliyor. kendim bu ürünleri kullanırken içersine 4-5 damla ardıç katranı damlatıyorum. ciltte ne çatlama ne kızarma ne allerji kesinlikle onarıcı bir özelliği var . en eski şifa yöntemlerinden biri. tavsiye ederim.

su teresi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2019, 05:34   #3
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Amway önerebilirim. Mesela bulaşıkları yıkadıktan sonra suyunu bitkilere bile dökebiliyorsunuz.

obabilgesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2019, 07:36   #4
Ağaç Dostu

CornusMas's Avatar

Giriş Tarihi: 03-08-2016
Galeri: 5
"Kimyasal içermeyen temizlik ürünleri" ile kastedilen sanırım insana ve doğaya zararlı bileşenler içermeyen temizlik ürünleri. Organik temizlik ürünleri bu konuda başarılılar. Biz Sadosan ve Logona marka ürünleri kullanıyoruz ve memnunuz.

Ayrıca internette Erkan Şamcı'nın doğal temizlik ürünleri ile ilgili videolarına göz atabilirsiniz. Kendisinin güzel önerileri var. Videoların birinde "bulaşıklarınızın parlaması gerekmez, temiz olması gerekir" diyerek beni çok etkilemiştir Aşağıda kendisinin verdiği bir bulaşık deterjanı formülü var:

* 2 yemek kaşığı karbonat
* 2 yemek kaşığı limon tuzu
(opsiyonel: 2 yemek kaşığı boraks)

hepsi bu kadar

CornusMas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2019, 19:24   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi CornusMas Mesajı Göster
"Kimyasal içermeyen temizlik ürünleri" ile kastedilen sanırım insana ve doğaya zararlı bileşenler içermeyen temizlik ürünleri. Organik temizlik ürünleri bu konuda başarılılar. Biz Sadosan ve Logona marka ürünleri kullanıyoruz ve memnunuz.

Ayrıca internette Erkan Şamcı'nın doğal temizlik ürünleri ile ilgili videolarına göz atabilirsiniz. Kendisinin güzel önerileri var. Videoların birinde "bulaşıklarınızın parlaması gerekmez, temiz olması gerekir" diyerek beni çok etkilemiştir Aşağıda kendisinin verdiği bir bulaşık deterjanı formülü var:

* 2 yemek kaşığı karbonat
* 2 yemek kaşığı limon tuzu
(opsiyonel: 2 yemek kaşığı boraks)

hepsi bu kadar
Karbonat tamam da, limon tuzu (sitrik asit) ile tepkimeye girer ve sodyum sitrat oluşturur. Sodyum sitratın bir temizleme gücü yok. Karbonat, pH değeri alkali seviyede olduğu için (pH>8) yağları çözme gücü vardır. Bor türevleri (boraks, borik asit) temizleme gücü olsa bile kullanılmaması gereken maddelerdir. Bor, canlılar açısında bakıldığında mikro element sınıfında yer alan bir elementtir. Yüksek dozda alınırsa zehirleme yapar. Bitkiler için faydalı dozu bir litre toprak içindeki miktarı 1mg dır. Bunu üzerine çıkıldığında bitkiler için zehirli olur. İnsanlar ve hayvanlar için zehirli miktarı hakkında bir bilgim yok, ama bor, insan için de mikro düzeyde kullanılması gereken bir elementtir. Ne var, biz çamaşır-bulaşık yıkıyoruz bitkilere vermiyoruz ya da yiyecek olarak tüketmiyoruz diyebilirsiniz. Ama deterjan kullanıldıktan sonra doğrudan doğaya atılıyor. Döner dolaşır tabağınıza gelir. Bor minerali bulunan hiç bir deterjanı kullanmayın.

Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024