agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Mutfak > Pratik Bilgiler, Mutfak Malzemeleri ve Aletleri
(https)

Beğeni Düzeni68Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-10-2009, 16:13   #91
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2007
Galeri: 53
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hüzün Mesajı Göster
günlerdir hatta aylardır hiç gülemdiğim kadar güldüm
Allah da sizi güldürsün inşaallah

Biz de halen ailecek bu olayı anlatıp gülüyoruz...

Buket Aknar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2009, 13:47   #92
Ağaç Dostu

hüzün's Avatar

Giriş Tarihi: 31-07-2009
kömür kurabiye :)

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakagun Mesajı Göster
Mutfak bölümünde kar kurabiyenin tarifini isteriz o zaman Hüzün.
neden olmasın !! oturun pc nin karşısına açın ağaçlar neti tamamdır işte kömür kurabiye de olur kömür yaprak sarma da

hüzün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2010, 10:25   #93
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Hhatice's Avatar

Giriş Tarihi: 15-12-2006
Galeri: 2
Ne kadar güzelmiş bu bölüm sabah erken kalktım saatlerdir sayfaları okuyup gülüyorum.
Hep yeni evliyken veya küçük yaşlarda ,öğrencilik dönemlerinde yapılmış hatalar
Ben de evlendiğimde 19 yaşındaydım .Hiç mutfağa girmedim ama göz bilgim vardı ,dikkatli bakardım annem yaparken yemekleri ,Evlendiğimden 15 gün sonra kayınvaldemleri yemeğe çağırdım .Önce listemi yaptım çorba,et patetes kızartma, salata, zeytinyağlı fasulye ,pilav ve son olarak yoğurt tatlısı yapacaktım .
Sabah çorba ile işe başladım bir yandan düdüklüde et pişiyordu . Neyse et pişti suyunun bir kısmını aldım başka bir tencereye koydum ve 1 paket şehriyeyi güzelce tencere boca ettim ))
makarna yapar gibi )
sonra ne mi oldu ?şehriyeler şişti ben topladım delikli kepçeyle onlar şişti ben topladım))

sevoş ve yağmur beğendi.
Hhatice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2010, 10:30   #94
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Hhatice's Avatar

Giriş Tarihi: 15-12-2006
Galeri: 2
Babam çok sinirliydi,herşeye kızardı. Eşimle severek evlendik ama huyunu iyi bilmiyorum daha 15 gün olmuş ya kızarsa diye şehriyeleri torbaya topladım çöpe de atamıyorum anlatamam ne sıkıntı
tüpün arkasına sakladım )
Diğer yemeklerde sorun olmadı ki onlar çorbaya göre daha zordur ama nasılsa şehriyenin az konulacağını bilmiyormuşum hoş şimdi kendi kızıma bakıyorum da hiç birşey bilmiyor 24 yaşında )
Yemek güzel geçti hatta hayran kaldılar ,aradan 1ay geçti tüp bitti ben bu arada hiç fırsat bulamadım şehriyeyi atmaya eşim hiç yalnız bırakmadı beni atayım şu şehriyeyi
yeni tüp geldi eşim değiştirirken şehriye dolu küflenmiş torbayı gördü bu ne Sedef dedi ben korku içinde hikayeyi anlattım o gayet sakin neden bu kadar sıkıldın ki dedi yaşına göre fevkalade sofra kurdun olur o kadar hata ) ah dedim ne bileyim ben senin kızmayacağını babam olsa kıyameti koparırdı

dalya35 ve sevoş beğendi.
Hhatice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 15:15   #95
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-04-2010
Bu bölüm çok hoşmuş gerçekten,benimde o kadar çok anım varki hangisini yazayım şaşırdım.
Seneler önce çalıştığım yerde esra diye bi arkadaşımız vardı,akşam mesai için onun bize peynirli makarna yapmasını istedik,önce yok falan dediysede sonunda kabul etti.

Neyse esra mutfağa gitti,fakat çıkmak bilmiyor.Alt tarafı bi makarna kaç dakika sürerki,1 saat geçmesine rağmen esra mutfaktan çıkmayınca,mutfağa girdik ocakta bir tencere makarna fakat esra yok.

Ertesi gün esra sıkılarak geldi.merakla akşam nereye gittiğini sorduk,bize makarnayı yedinizmi diye sordu,evet çok güzel olmuş deyince,derin bir oh çekti.Meğer bizim kız hayatında hiç makarna yapmamış,kızgın yağa peyniri ilave etmiş üstünede makarnayı,peynir eriyip kayboluncada korkup kaçmış

o günden sonra bu olay hoş bir anı olarak kaldı.bende bu bölüm sayesinde hatırlamış oldum,daha da ötesi sanki o anı tekrar yaşadım.

betito beğendi.
sibelin bahcesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2011, 18:57   #96
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Yeni evliyken görev nedeniyle köyde oturuyorduk. Zaten yemek pişirmeyi de pek bilmiyordum. Köyde olduğumuz için her aklımıza geldiğinde alışveriş yapma imkanı yoktu.

Bir gün ne pişireyim diye düşünürken, aklıma haluje yapmak geldi. Hamuru yoğurup, kesip, içleyip yapma kısmına kadar tamam. Suyu da kaynattım, suya attığım hamurlar anında açıldı. İçler suyun içinde yüzüyor. Bir yandan eşimin kahkahaları.

Yine de süzdüm, servise hazırladım. O gün için iyi kötü yedik. Şimdi, eşim zaman zaman hatırlatır. Hani sen köyde bir şey pişirmiştin, neydi onun adı diye dalgasını geçer.

Bu gün ekşi mayalı ekmek yaptım, yorumlarını duysanız, çok gülerdiniz.

Kiraz ve sevoş beğendi.
Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2011, 19:20   #97
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili SDurul, demek yörelere göre isimler değişik oluyor. Haluj da Metez de bir nevi Çerkez yemekleridir.

Bizim tarafta, tek kat açılmış puf böreğine haluj denir. Metez ise içine peynir+nane veya helva konularak açılan hamur kaynayan suda pişirilerek yapılır. Üzerine de bol sarımsaklı yoğurt dökülerek servis yapılır. (Helvalısı sade yenir)

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2011, 19:35   #98
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Evet isimler yörelere göre değişiyor. Biz haluje ya da hampal diyoruz. Patatesli veya peynirli olarak hazırlıyoruz. Görünüşü eklediğim linkteki gibi.

http://www.haberkahramanmaras.com/tarif-63-HAMPAL.html
http://www.portakalagaci.com/oburcuk/2004/04/haluj.html

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-07-2011, 23:52   #99
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 06-06-2011
Ben de iki animi anlatayim.Universitedeyim canim lahana sarmasi cekti.Arkadaslarla yapalim dedik.Yani ben yapacam.KAlabalik oluruz diye de kocaman bir lahana aldik.Evde aradim aradim Lahanayi haslamak icin tencere bulamadim.Diyorum ogrenci evi tam techizat yok tabi.Gittim komsudan asure tenceresini aldim.Koca lahanayi butun olarak icine oturtup hasladim.Haslaninca yapraklari butun olarak sardim.Baktim cok uzun oldu Her yapragi sardiktan sonra 5 esit parcaya keserek bu sorunu da cozdum. Ya da cozdugumu sandim)
Bir gun de canim tuzlu kurabiye cekti.Anneme sordum seker yerine tuz koyacaksin dedi.Ben de kurabiyeye konan 1.5 su bardagi seker yerine 1.5 su bardagi tuz koydum))Anlatilamayacak kadar kotuydu....

Zekoş beğendi.
berkayseray Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-07-2011, 15:42   #100
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-06-2011
pilav

merhaba arkadaşlar
bende size eşimin pilav yapma girişiminden bahsedeyim. malum istanbulda yaşıyoruz ve ben bir bayan olarak akşam 9 da eve gidiyorum.
eşim benden önce eve gittiği için bir akşam pilav yapmaya karar vermiş.
ona bu kararı aldıran gündüz arkadaşlarıyşla yaptığı sohbet olmuş.
eve gittiğimde eşim koltukları kabarmış bir şekilde pilavı bana servis yaptı.
pilav yağsız,tuzsuz ve diri diriydi. ertesi gün eşimin özene bezene yaptığı pilav form değiştirerek tarafımdan yayla çorbası oldu. ama eşim pes etmedi bir kaç gün sonra bir girişimde daha bulunmuş bu kez de pilav lapa. pilavın sonunu tahmin edersiniz YAYLA ÇORBASI. eşimi bir daha pilav yapmaması konusunda uyardım. ama o bir gün iyi bir pilav yapacağını söylüyor.

ayrıca ev hanımlarına küçük bir tüyo. belki içinizde yapanlar vardır. evde artan pilavımı hiç bir zaman dökmem. bir poşete koyup buzluğa atarım başka bir zaman çıkarıp yayla çorbası yaparım.

caucasus, Zekoş ve sevoş beğendi.
gelin mumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2011, 17:02   #101
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2006
Galeri: 787
Cool

Bende bir anı daha patlatayım... Bumm dermişim
Mutfakta gecen bir olay ancak yemeklerle ilgili değil.
Şofben mutfakta ve normal tüp kullanıyoruz. Şofbende kullandığımız dedantörden aralıklarla ses gelip duruyordu, bende tüpçü geldiği zaman arkadaş bundan böyle sesler geliyor bir sakatlık olmasın dedim yok abi bir şey olmaz dedi gitti.
Epey bir süre geçtikten sonra şofbeni yakmaya çalıştım bir türlü yanmıyor, dedimki dedantör gitti. Hemen tüpçüyü aradım bir adet dedantör sipariş ettim. Hemen dedantörü taktım tekrardan şofbeni yakmaya çalıştım yok ne yaptıysam çalıştıramadım.
Kendi kendime şofben bozuldu diye karar verdim. Hemen yedek şofbenimi çıkardım yerine taktım ancak su sızdırıyordu hemen hırdavatçıya gittim conta aldım ( Takım çantamdakiler olmadı ) Hızlıca eve geldim büyük bir uğraş sonunda şofbenimi değiştirdim. Yakmaya çalıştım yok. Bir türlü yanmıyor ne yaptıysam olmadı, deliye döndüm durdum, etrafın kirlendiğinemi yanayım ikisininde bozuk olduğuna mı yanayım. Hani bozulacak birşeyde yokya neyse.
Bir ara tüpü kaldırdım işte o zaman kafama dank etti
'' Meğerse tüpüm bitmiş '' Kendi kendime hem kızdım hemde güldüm İşte böyle bir maceram oldu.

Kiraz, Ozlem A ve sevoş beğendi.

Düzenleyen caucasus : 24-07-2011 saat 17:05 Neden: Yazı ekleme.
caucasus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2011, 02:43   #102
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-03-2010
Dedantör bozuk değilse, şohben de bozuk değilse; olsa olsa tüp bozuktur. Biraz tamirle çalışır her halde.

ligustrum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2011, 21:37   #103
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Dediğiniz gibi ancak ben sıralamaya tam tersinden başlayınca bu durum ortaya çıktı önce dedantörü sonra şofbeni daha sonrada tüpü dedğiştirdim.

Eski 16-04-2013, 21:40   #104
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
hikayeler süper güldürdünüz akşam vakti, sağolun

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-12-2013, 23:11   #105
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 12-03-2013
Arkadaşlar anılarınız harika az sonra sayenizde deli damgası yiyeceğim.sözde dün ufaklık uyutmadı diye bugün erkenden yattık.uyku tutmayınca azıcık bakayım foruma dedim.bakmaz olaydım.gülmekten tüm uykum kaçtı Allah'tan eşimin uykusu ağır.bu saatte ne bu kahkaha diyemedi
Bence bir uyarı yazılmalı dikkat bı başlık fazla kahkaha atmanıza sebeb olabilir diye ...

_nagihan_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-12-2013, 23:48   #106
Ağaçsever

Sanırım ağaçlar.net bağımlılık yapıyor hala buradayım. Uyku mu.... çoktaaan kaçtı gitti.
Benim de aklıma bir anım geldi.mutfaktaki pratik çözümlerimden biri...
Fırınım yaklaşık bir aydır bozuk ahah bunu atlamayayım.neden bozuk...Çünkü sayemde uzun atlama yaptı. Buzdolabının üzerindeki fırını indirmeye üşenip yerini değiştirmeye kalkınca önce başıma oradan da yere uçtu. Tabi ben şoka fırın da perte...
Eee çocuklar alışkın kurabiyeye keke...netten tencerede kek tarifiyle kek işini hallettim. Kurabiye için de tefalin actifry) patates kızartma makinasını keşfettim.yarın da fındık kavurmayı düşünüyorum.

Eski 10-12-2013, 10:11   #107
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Sayın, Nagihan fırın önemli değil size bir şey olamasın gerisi hikaye. Gece boyunca sizi uykusuz bıraktıysak özür diler, Bu kadar çok güldürdüysek de ne mutlu bizlere.
Evet dediğiniz gibi Ağaçlar.net bağımlılık yapıyor )

hüzün beğendi.
Eski 10-12-2013, 13:55   #108
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Selamlar, güzel paylasım olmuş komedi macera bir aradalise yıllarımdı evde kimse yok halaoğlu geldi balık tutmaya gittik birkaç küçük ispari yakalamıştık tutturdu illede pişirelim peki dedim ama ney nerede nasıl buluruz actım dolabı bir tabak içinde biraz yağ var kullanılmış gibi dökersin tavaya başlarsın pişirmeye ama o yağ sesi bir türlü gelmez tadına bakınca birde ne görelim bizim yağ dediğimiz meğer annemin baklavadan süzdürdüğü şerbet çıkmasın mı yerlere yatmıştık gülmekten.Birde cok sevdiğim bir abimden yediğim fırcayı unutmam o nun evindeyiz yine bekar vaziyetleri yemek hazırlıyoruz ben soyduğum malzemeleri çöpe atıyorum evde birkaç gündür kimse yok içten içede abiyi eleştiriyorum mutfak tezgahının üzerinde birkaç günük çöp duruyor insan dökmezmi diye oysa benim görüntüsünden çöp sandığım onların özel olarak getirttiği küflü peynir cıkmasınmı yerin dibine geçmiştim

caucasus, Kiraz ve ahmeter beğendi.
2013 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2013, 14:25   #109
Ağaçsever

Sağolun caucasus ahhh görmez olaydım bu siteyi...tam anlamıyla bağımlısı oldum...işin kötü yanı aradığım birçok konu var...
İşin şakası biryana çok güzel paylaşımlar var.şanslıyım ki keşfettim.şimdi herkese tavsiye ediyorum

caucasus ve hüzün beğendi.
Eski 10-12-2013, 16:30   #110
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sibelin bahçesi Mesajı Göster
Meğer bizim kız hayatında hiç makarna yapmamış,kızgın yağa peyniri ilave etmiş üstüne de makarnayı,peynir eriyip kaybolunca da korkup kaçmış:

.
Allah iyiliğini versin o kızcağızın Kesin kızı kaçırdılar dedim ya da mutfakta esrarengiz olaylar dönüyor Umarım o günden sonra cesaret kazanmıştır.

Bende bugün sabah doktora gittim. Malum aç karnına gidilir adettendir Dönerken poğaça alsam mı diye düşündüysem de vazgeçtim. Evde mis gibi 2 tepsi yaparım 2-3 gün yenir dedim ve yaptım da. Fırını ısıttım poğaçalara yumurta sürüp çörek otu attım. Tam fırını açacağım elektrik gitti 1,5 saat gelmedi Neyseki kabarmaması dışında hala yeniliyor poğaçalarım

yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2013, 17:01   #111
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Sayın, Nagihan, 2013, yağmur paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Tahminimce herkesin mutfakta komik bir kaç anısı vardır. diğer arkadaşlar da fark edip anılarını anlattıkları taktir de bu bölüm de gülmekten geçilmez.
Tekrardan teşekkürler.

Eski 10-12-2013, 21:27   #112
Moderatör

Güler's Avatar

Sevgili caucasus, yeniden seni aramızda görmek ne güzel, hoş geldiniz.
Ben de sizinle aynı düşüncedeyim; agaclar.net insanlarda bağımlılık yapıyor. Hem de öyle bağımlılığa düşen arkadaşlarımız oluyor ki doktorluk oluyorlar.

Umarım bir daha bu kadar ara vermezsiniz sevgili caucasus.

Eski 10-12-2013, 21:29   #113
Moderatör

Güler's Avatar

Sayın 2013, yukarıdaki paylaşımınız çok hoş, ancak blok halinde yazmak yerine noktalama işaretlerini kullanarak, paragraflar yaparak yazabilirseniz okumamız daha da kolaylaşacak.

Eski 11-12-2013, 11:58   #114
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Öncelikle özür dilerim,iş arasında aceleye geldi biraz.

2013 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2013, 10:53   #115
Ağaç Dostu

alperfect's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2010
Herkes yeni evli ya da öğrencilik yıllarını yazmış benim felaketlerim şimdi bile oluyor. Yemek pişirirken %50 ihtimalle dibini tutturuyorum. Ya başka bir iş daha çıkıyor koştur koştur aynı anda birkaç iş yaptığımdan ya da (bebeğin yemeklerini çelik tencerede yapıyorum) tencereler iyi olmadığından mutlaka dibi tuttuyor.
Önceki gün eşim yemek ısıtıyor gerçekten tencereler kötüymüş dedi böylelikle bir bahanem tescillendi

yağmur beğendi.
alperfect Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2013, 19:38   #116
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Sayın, Güler zaman zaman siteye uğruyordum tamamen de ara vermedim. ) Bundan sonra bol bol uğrarım diyeyim.
İstanbul'dan, Mardin'e gelince biraz fazla ara vermişim Şimdilik buradan katılacam. Yeni mutfak maceraları ile gülmeye, güldürmeye devam edeceğiz.
Yeni gelen arkadaşlara hoş geldiniz diyorum.

ahmeter ve yağmur beğendi.
Eski 13-12-2013, 11:45   #117
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Merhaba, ben de çok komik bir anımı anlatayım. Yurtdışında oturduğum evin mutfak lavabosunun arkasında bahçeye bakan kocaman bir penceresi vardı, bulaşık yıkarken falan ağaç manzarası süper.. Tabii arada pencerenin önünde kızılgerdan, sincap gibi sevimli misafirler de cabası.

Bir gün bulaşıklarla uğraşırken bir baktım gözümün önünden bir örümcek iniyor, çok yakın!! Nerden sarkıyor bu diye bir baktım ki saçımda!! Ellerim sabunlu, örümcek inmeye devam ediyor aklıma üfleyerek uzaklaştırmak geldi. Üflemeden önce nefes alırız ya, o hareketi yaparken ben bir güzel örümceği yutuverdiiiim!!! Aman Allah napıcam diye sularla çalkalamalar çıkarmaya çalışmalar falan.. Ufacık ta bir şey emin olamadım.. Ama aklıma geldikçe öff ben örümcek yuttum diye kötü oluyorum. Sonra arkadaşlara anlatıyorum, demezler mi, ya midende yavrularsa, yurdum insanı buna bir kutu DDT içerek kesin çözüm bulurdu....

Düzenleyen Ozlem A : 13-12-2013 saat 11:50 Neden: Yazım
Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-12-2013, 12:23   #118
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Bir tane daha, yeni evlendiğim zamanlar Sahanda yumurta yapacağım.. Bir yandan da işle ilgili birşeyler konuşuyorum.. Bir de baktım yumurtaları kırmışım ama çöpün içine, kabuklar tavaya!

Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-12-2013, 12:26   #119
Ağaç Dostu

sevoş's Avatar

Giriş Tarihi: 30-12-2012
Bende bir anımı anlatayım.

İlk defa o yıl yaptığım pet şişede çok acılı soslu turşuyu mutfağa getirdim.Çocuklar ve ben mutfatayız.Tabi çocuklar daha 3 -5 yaşındalar. Pet şişeyi saladım ve elime bir bıçak alıp kapağını açmadan biraz altan kesmeye başladım.

Birden ne olduğunu anlamadan pat diye bir ses,çoluk çocuk çok korktuk.Eşim sese koşup gelmiş,karşımızda kahkahayla gülüyor.Tabi benim ve çocukların başımızdan aşağıya doğru her tarafımızdan soslu biber turşusu akıyor.Allahım acıdan gözlerimiz yanıyor.Hem ağlıyoruz hemde hep beraber banyoya doğru gidiyoruz.Neyse temizlendik.Eşimde mutfağı temizlemeye çalişıyor ama ne mümkün .

Duvarlar her yer kırmızı domates ve yağ ,sil sil çıkmıyor.Eve boya dahi yaptık ama yağ izleri hala görünüyordu.Şimdi turşu dolu pet şişe nasıl açılır öğrendim.Meğer önce havası alınırmış?

sevoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-12-2013, 16:01   #120
Ağaçsever

Derya Hanim's Avatar

Giriş Tarihi: 06-05-2013
Bende sizlerle bir dolma anisi paylasiyim, bu kadar okuduktan sonar galeyana geldim cunki. Yeni evlenmistim ve kaynanam koyune taziyeye gitmisti. Evde esim, kardesi ve ben variz e tabi bunlar aciktilar, bende yemek isinden cok anlamazdim. Bekarken temizligi ben yemegi annem yapardi o yuzden pisirebildigim tek sey makarnaydi.

Neyse esim makarna yapma 3 gundur makarna yiyoruz deyince kara lahana dolmasi yapayim dedim. Halam cok guzel yapardi bende oyle yapmak istedim. Hatirladigim kadariyla yapmaya giristim. Bir guzel kara lahanayi yapraklara ayirdim, hasladim ama o da ne benim kara lahanalarin rengi solmaya basladi.

Meger sarmalik kara lahana salataya konulan kara lahana degilmis. Hala anlatir gulerler

caucasus, Güler ve TRAKLI beğendi.
Derya Hanim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:07.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024