agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Mutfak > Pratik Bilgiler, Mutfak Malzemeleri ve Aletleri
(https)

Beğeni Düzeni68Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-12-2013, 15:10   #121
Ağaçsever

Derya Hanim's Avatar

Giriş Tarihi: 06-05-2013
Bir tane daha anlatayim gerci bu yemekle degilde yemek aletleriyle alakali e tabi mutfakta geciyor icinde.

Bir gun tavanda gezen kocaman bir orumcek farkettik, bizim buralarda bayagi buyuk etli butlu orumcekler oluyor. Esim hemen supurgeyi kapti ben bunu disariya atiyim diye supurgeyle orumcegi ittirmeye basladi. Ben bu arada ciglik kiyamet bir kenarda terlikle bekliyorum yere duserse kafasina aticam.

Lakin esim her supurgeyle dokunmasinda orumcek ters yone gidiyor. En iyisi son bir darbe vuralim ve birden disari atalim diye dusunduk son darbeyi vurmasiyla orumcek zipladi ve sarimsak dovecinin icine dustu.

Esim birden doveci kaptigi gibi geber diye bagirarak intikamimizi aldi. Terlik bir yana ben bir yana dustuk. Simdi dovec kullanmiyorum artik

Derya Hanim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2014, 20:36   #122
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2006
Galeri: 787
Arkadaşlar, güzel anılarınızı bizlerle paylaşmışsınız gerçekten çok teşekkür ederim. Okurken çok güldüm sizlerde her zaman gülün inşallah.
Paylaşımlarınız için de çok teşekkürler.

caucasus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2014, 16:02   #123
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi caucasus Mesajı Göster
Sayın, Güler zaman zaman siteye uğruyordum tamamen de ara vermedim. ) Bundan sonra bol bol uğrarım diyeyim.
İstanbul'dan, Mardin'e gelince biraz fazla ara vermişim Şimdilik buradan katılacam. Yeni mutfak maceraları ile gülmeye, güldürmeye devam edeceğiz.
Yeni gelen arkadaşlara hoş geldiniz diyorum.
Oooo benim korkulu rüyam arıcı arkadaşım, hoş geldin.

Sakın alınma biliyorsun ki arılar beni rüyamda bile korkutuyorlar (allerji meselesi) sadece sana espri yapmak istedim.

Gel... gel nereden gelirsen gel, Mutfak başlığından da olsa gel.... dermişim.

hüzün ve sevdam beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2014, 12:27   #124
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2006
Galeri: 787
Güler hanım, zaman zaman uğruyorum. Arada bir de fotoğraf ekliyorum bazen okuyup geçiyorum. Sonuçta hep buralardayım Geldim geldim.

caucasus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2014, 16:31   #125
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-10-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hhatice Mesajı Göster
Babam çok sinirliydi,herşeye kızardı. Eşimle severek evlendik ama huyunu iyi bilmiyorum daha 15 gün olmuş ya kızarsa diye şehriyeleri torbaya topladım çöpe de atamıyorum anlatamam ne sıkıntı
tüpün arkasına sakladım
Diğer yemeklerde sorun olmadı ki onlar çorbaya göre daha zordur ama nasılsa şehriyenin az konulacağını bilmiyormuşum hoş şimdi kendi kızıma bakıyorum da hiç birşey bilmiyor 24 yaşında )
Yemek güzel geçti hatta hayran kaldılar ,aradan 1ay geçti tüp bitti ben bu arada hiç fırsat bulamadım şehriyeyi atmaya eşim hiç yalnız bırakmadı beni atayım şu şehriyeyi
yeni tüp geldi eşim değiştirirken şehriye dolu küflenmiş torbayı gördü bu ne Sedef dedi ben korku içinde hikayeyi anlattım o gayet sakin neden bu kadar sıkıldın ki dedi yaşına göre fevkalade sofra kurdun olur o kadar hata ah dedim ne bileyim ben senin kızmayacağını babam olsa kıyameti koparırdı
Sizinkine benzer bir anım var benimde. Ailemin tek çocuğuydum hiç bir iş yapmadan el bebek gül bebek büyüdüm taaa ki evlenene kadar 19 yaşımda evlendim, eşim pirinç pilavını çok sever öyle ki, her gün yapın yemem demez.İlk pilav denememde pirinçleri aldım kaynayan suya doktüm tuz atıp bekledim. Sonuç pirinç lapası. Tencereyi mutfagın alt rafına koydum. İkinci denememde pirinçleri yarım saat falan kavurup su ilave ettim.Pirinç suyunu çekti ben musluktan su ekledim , o çekti ben su ekledim fakat pirinçler taş gibi kıtır kıtır oldu. O tencereyi de alt dolaba sakladım. Sonunda çok iyi yemekler yapan hatta pilavı meşhur olan sevgili arkadaşım Gülten i aradım sağ olsun hemen geldi ve şahane bir pilav yaptı. akşam yemeğinde pilavı ben yapmışım gibi eşime ikram ettim Çok beğendi hatta bayıldı. Aradan bir hafta falan geçti tabii yeni evlisin, ev yeni, eşyalar yeni kirlenmiyor ki... Temizlik yapsam göreceğim. Bir akşam eşim hatırlayamadığım bir sebepten dolayı mutfak alt dolabını açtı üstü kapalı iki tencereyi görünce benim saç diplerim karıncalanmaya başladı ilk tencerenin kapağını kaldırdı ve tepeleme küf, ikinci tencerenin kapagını kaldırdı tepeleme küf. Mecburen itiraf etmek zorunda kaldım. Ve eşim o gün Gülten in ne kadar iyi bir aşçı olduğunu anladı

dalya35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024