agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Peyzaj, Bahçe Düzenleme (http://www.agaclar.net/forum/peyzaj-bahce-duzenleme/)
-   -   Yapay Şelale Yapımı (http://www.agaclar.net/forum/peyzaj-bahce-duzenleme/31916.htm)

by_falcon 12-06-2013 17:08

Yapay Şelale Yapımı

5 Eklenti(ler)
Arkadaşlar bende yeni bir şelale yapımına başladım. yaptıkça resimlerini ekleyeceğim benim planımda ki şelalenin eni 10m. maliyet yaklaşık el emeği hariç 5000 TL.'yi bulur diye tahmin ediyorum :)

by_falcon 14-06-2013 17:56

5 Eklenti(ler)
son hali

by_falcon 21-06-2013 18:08

5 Eklenti(ler)
Devam arkadaşlar

kadir_26 21-06-2013 18:31

Sn. By_falcon,
Kolay gelsin, su bambaşka birşey biran önce keyfini sürmeniz dileğiyle..

by_falcon 21-06-2013 18:38

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kadir_26 (Mesaj 1172523)
Sn. By_falcon,
Kolay gelsin, su bambaşka birşey biran önce keyfini sürmeniz dileğiyle..

Teşekkür ederim. Haklısınız kadir bey insanı dinlendiren su sesi gibisi yok daha bir ay kadar sürer herhalde

by_falcon 27-06-2013 17:33

5 Eklenti(ler)
kaba inşaatı bitti arkadaşlar bundan sonrası süsleme işi

by_falcon 02-07-2013 17:46

5 Eklenti(ler)
yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor arkadaşlar

burock20 03-07-2013 21:07

Kolay gelsin gerçekten güzel olmuş

nkutsay 03-07-2013 21:25

merakla bekliyorum son halini. kolay gelsin...

by_falcon 05-07-2013 18:20

5 Eklenti(ler)
Teşekkürler arkadaşlar pazartesi son katını atacağım

yenerr 05-07-2013 19:43

sn by falcon
tebrikler cok guzel ve keyifli bir ugras gayette basarili gidiyor.
yuzey kaplama icin ozel yosun tutmayan
kalekim ler varmis acaba o malzemedenmi kullandiniz?
selamlar.

by_falcon 05-07-2013 19:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi yenerr (Mesaj 1177013)
sn by falcon
tebrikler cok guzel ve keyifli bir ugras gayette basarili gidiyor.
yuzey kaplama icin ozel yosun tutmayan
kalekim ler varmis acaba o malzemedenmi kullandiniz?
selamlar.

hayır yener bey dolgu olarak çimento+kum+sıka kullandım sadece alın kısmına rabis teli üzerine kalekim kullandım. şu ana kadar

yenerr 05-07-2013 20:36

benzer bir havuz yapilmisti biz balikta koyduk. dibi minik karolu
kenarida tas doseme idi. Oldukca yosun olustu.Temizligide sikinti olunca
tahliye muslugu ekledik. Son kati atmadan bence her seyi dusunun.
isiklandirmayida tabi.
selamlar.

by_falcon 05-07-2013 20:43

ışıklandırmanın kablolarını düşedim yener bey resimlerde sarkan kabloları gözüküyor şelale üzerinde yosunlanmanın olacagını sanmıyorum çünkü en son boya üzerine epoksi türü şeffaf yalıtım yapacagım yinede uyarılarınız için teşekkür ederim.

by_falcon 08-07-2013 16:51

5 Eklenti(ler)
boyası kaldı arkadaşlar

M.Fıstık 08-07-2013 17:25

Artık açılış yapılsa da fotoğraflarını görebilsek , ilgimi çeken takipte olduğum bir çalışma özellikle gece çekilmiş fotoğraflar rica ediyorum sn: by_falcon :) emeğinize sağlık...

by_falcon 08-07-2013 17:46

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi M.Fıstık (Mesaj 1177861)
Artık açılış yapılsa da fotoğraflarını görebilsek , ilgimi çeken takipte olduğum bir çalışma özellikle gece çekilmiş fotoğraflar rica ediyorum sn: by_falcon :) emeğinize sağlık...

İnşallah bitince eklerim. Sayın M.Fıstık Bey ama açılışa daha çok var. :) şelalenin sağ tarafına Barbekü yapıyorum yeni başladım ayrıca ön tarafına da kamelya yapıyorum. kısacası Ramazan da geldi Oruçlu çalışması zor olacak açılışı bayağı gecikecek

M.Fıstık 09-07-2013 08:15

:) muhteşem bir atmosfer yaratacağınıza eminim... Evet RAMAZAN'da geldi çattı tüm Müslüman alemine Ramazanın bolluk bereket getirmesini umut ediyorum. Bu yıl diğer yıllara oranla daha uzun ve sıcak ama sabrını Allah verir. Ayrıca uğraşlar zorlasa bile eminim keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Tedbiri yinede elden bırakmamalı tabi. Hayırlı Ramazanlar...

by_falcon 17-07-2013 14:02

5 Eklenti(ler)
Boya işlemide tamamlandı arkadaşlar

dogus06 25-07-2013 09:12

Ynt: Yapay Şelale Yapımı

2 Eklenti(ler)
Sizden gördüm bende başladım. Bir hafta da bu kadar oldu.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

M.Fıstık 25-07-2013 17:17

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi by_falcon (Mesaj 1180721)
Boya işlemide tamamlandı arkadaşlar

Gerçekten çok başarılı şekilde ilerliyor hayran kalmamak elde değil:)

redroseee 27-07-2013 18:13

Kolay gelsın calısmalar cok güzel,ben bişe sorcam epoksı boyayı, direk kum ve cımento karısımlı duvaramı surdunuz yoksa altına herhangı bır yuzey kaplaması yaptnızmı ?

by_falcon 27-07-2013 19:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi redroseee (Mesaj 1184407)
Kolay gelsın calısmalar cok güzel,ben bişe sorcam epoksı boyayı, direk kum ve cımento karısımlı duvaramı surdunuz yoksa altına herhangı bır yuzey kaplaması yaptnızmı ?

Teşekkür ederim. boyası akrilik boya direk sıva üzerine uyguladım boya üzerinede şeffaf su yalıtım malzemesi uygulayın piyasada kalitesine göre çok çeşitleri vardır tavsiye olarak İZOPUR TRANS öneririm daha ucuzlarıda olur googlede şeffaf su yalıtım malzemesi diye aratırsanız çok çeşitlerini görürsünüz hepside olur

cumhur şengül 12-08-2013 11:17

bu şelalede benden

5 Eklenti(ler)
Herkese selamlar.
uzun zamandır bir şelale yapmak istiyordum, bahçeli bir eve tanışınca zamanı geldi dedim.
bu ilk denemem daha iyisini ilerde deneyeceğim, yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Qria 22-08-2013 16:26

1 Eklenti(ler)
Herkese merhaba, ben de bahçeli evim olmadığı için salonuma yapay şelale planlıyorum, daha önceden tecrübesi olan var mı, kapalı ortamda fazla su koku ya da küf yapar mı, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim resim olarak bir taslak hazırlamaya çalıştım elimden geldiğince, öneride bulunursanız sevinirim.
Resimdeki yuvarlak ürün büyük bir leğen olacak muhtemelen :o

liberta35 27-08-2013 03:03

merhaba , yaklaşık 6 ay önce hayalini kurduğumuz bahceli bir evimiz oldu , ufak tefek bir takım tadilatlar vardı onları tamamladık sıra geldi bahçemizi düzenlemeye , çimlendirmeyi tamamladım. şimdi eşimin çok istediği şelale yi yapmak istiyorum fakat bu konuda en ufak bir bilgiye sahip değilim , bahçemiz diktötgen şeklinde yaklaşık 80 90 m2 bir köşesine köşe şeklinde bir şelale yapmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olabilcek abilerimden yardımlarını bekliyorum , yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum , birde malum evi yeni aldık bütcem hazır yaptırmaya müsait değil , kendi başıma yapabilirmiyim bilmiyorum ama yardım alabilirsem başarabilceğime inanıyorum . teşekkürler

liberta35 27-08-2013 03:28

1 Eklenti(ler)
geçen hafta bir aile yakınımızın düğününe gittik gittiğimiz düğün salonunda gördüğümüz şelaleye hayran kaldık bilmem bende böyle bir şelale yapabilirmiyim

by_falcon 27-08-2013 21:36

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi liberta35 (Mesaj 1193414)
merhaba , yaklaşık 6 ay önce hayalini kurduğumuz bahceli bir evimiz oldu , ufak tefek bir takım tadilatlar vardı onları tamamladık sıra geldi bahçemizi düzenlemeye , çimlendirmeyi tamamladım. şimdi eşimin çok istediği şelale yi yapmak istiyorum fakat bu konuda en ufak bir bilgiye sahip değilim , bahçemiz diktötgen şeklinde yaklaşık 80 90 m2 bir köşesine köşe şeklinde bir şelale yapmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olabilcek abilerimden yardımlarını bekliyorum , yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum , birde malum evi yeni aldık bütcem hazır yaptırmaya müsait değil , kendi başıma yapabilirmiyim bilmiyorum ama yardım alabilirsem başarabilceğime inanıyorum . teşekkürler

sayın liberta35 nasıl bir yardım istiyorsunuz, eklediğiniz resimdeki şelaleyi yapmak istiyorsanız tahmini 1500 TL. ye yapılır diye tahmin ediyorum.

liberta35 28-08-2013 16:19

merhaba by falcon öncelikle ilginiz için teşekkür ederim yardım almak istediğim konu şöyle ben resimde gösterdiğim gibi bir şelaleye sahip olmak istiyorum fakat nasıl bir yol izlemem gerektiğini önce neyi yapmam gerektiğini kısacası hiç bir bilgi donanıma sahip değilim aslında kendim olur mu olmaz mı bilmiyorum kafamda bir proje geliştirdim isterseniz bunu anlatıyım siz bana olabilir ve ya olmaz şeklinde söylerseniz çok memnun olurum

liberta35 28-08-2013 16:22

1 Eklenti(ler)
bu resim şelaleyi yapmak istediğim köşe hemen arkası da kiler olarak kullandığımız bir merdiven altı bölümü

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024