agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Peyzaj, Bahçe Düzenleme (http://www.agaclar.net/forum/peyzaj-bahce-duzenleme/)
-   -   Martha (Martha Stewart) (http://www.agaclar.net/forum/peyzaj-bahce-duzenleme/28644.htm)

Emre İlhan 07-10-2012 10:39

Martha (Martha Stewart)

1 Eklenti(ler)
Arkadaşlar; Martha'yı takip edenler var mı aramızda?

Her sabah 09, 09:45 civarlarında, e2'de yayınlanıyor Martha Stewart Show...

Programın, özellikle bahçe için ayrılmış bölümünü seviyorum. Önemli bilgiler, püf noktalar paylaşılıyor.

Martha Stewart Show'dan öğrendiğimiz ipuçlarını paylaşalım ya da videoları yükleyelim diye bu başlığı açıyorum:)

selis 07-10-2012 10:53

Ben hiç izlemedim..
Bazen forumda kulakları çınlıyor ama, hayatı kolaylaştırırmak adına yaptıklarından bahsediliyor..
Başlığı merakla takip edeceğim..

çiftçi5234 07-10-2012 11:20

Martha Stewart'ın bir oğlu genç yaşta vefat etmiş.Acısını unutabilmek için toprakla uğraşmaya başlayıp işi ilerletti..

Emre İlhan 07-10-2012 11:34

Hemen bir örnek vereyim:)

Video da; bahçede fideler arası dikim mesafesini, eşit oranda ayarlamak için pratik bir yöntemden bahsediliyor.

Gardening Tools Everyone Should Have - YouTube
Tırmığın dişlerine taktıkları hortumlar sayesinde, toprakta işaret çizgileri oluşturuyorlar. Fideleri dikmek istedikleri alana, hem enine hem de boyuna tırmıkla işaretleme yapıyorlar. Çizgilerin kesiştiği noktalara ise fideleri dikiyorlar. Böylelikle, fidelerin arasındaki mesafe eşit oranda olmuş oluyor.

Emre İlhan 07-10-2012 20:57

Güllerde dikim ve budama;

BBG Rosarian Sarah Owens on Martha Stewart! - YouTube

Sonradan bitkiye püskürttükleri preparat hakkında bir yorumu olan var mı? Anlayanımız varsa paylaşırsa sevinirim:)

serkan_istanbul 07-10-2012 23:26

Ben seyrediyorum. Martha yı seviyorum.

drtegeli 08-10-2012 07:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Emre İlhan (Mesaj 1028660)
Sonradan bitkiye püskürttükleri preparat hakkında bir yorumu olan var mı? Anlayanımız varsa paylaşırsa sevinirim:)

"Insecticidal soap" 'tan bahsediyor. Hani bizim arapsabunu karışımımız var ya...:)

Insecticidal soap - Wikipedia, the free encyclopedia

asilzade 08-10-2012 08:04

bende iki yıldır sürekli e2 de seyrediyorum çok güzel bir program her türlü konulardan bahsediyor ama benim en çok bahçe bölümleri ilgimi çekiyor

kelebek çalısı 08-10-2012 21:58

Ben de denk geldikçe seyrediyorum bir kaç yıldır. Türkiye' de çakma bir versiyonu şu anda yapılmaya çalışılsa da nedense aynı tadı vermiyor. Yine başka bir programın sunucusu da Martha' dan arakladığı bir çok fikri programında işliyor.

Amerikan yaşam tarzına aslında uzak olsak da, ucundan bir yerlerden hayata dair pek çok pratik fikir, yemekler, trendler, el işi hobi çalışmaları, bahçe, dekorasyon, hayvanlar ve daha aklıma şu an için gelmeyen pek çok enteresan konu çok güzel, akıcı bir formatta işleniyor.

Tv' ye vakit ayıramayanlar net üzerinden de bir tık ile ulaşabilirler.

şehnaz 26-10-2012 15:17

Martha Stewart yıllarca çok beğenerek izledim . Sonradan HBO ya geçti ve programı marka reklamına dönüştü ve ben izlemeyi bıraktım . Sizin sitenizle tanışmam onun programı sayesinde oldu sayılır . Özellikle çevreye karşı olan duyarlılığı ve aşırı tutumluluğu ( hiç birşey atmamayı teşvikliyor ) benim hoşuma gidiyor .

eslem 27-10-2012 12:14

bende takipçisiyim severek izliyorum...bence o bir marka..

Ozlem A 05-11-2012 14:15

martha'yi sevenler asagidaki linkten de takip edebilirler..

Delicious Food Recipes - Arts and Crafts Ideas - Entertaining Tips - Gardening - Pets - Martha Stewart

toprak kız 07-11-2012 21:22

iyi geceler çalışmaya başladığımdan beri izleyemiyorum martha stewart. gerçekten izlemeye değerhayatın her alanında harika bilgiler sunuyo benim zevkle izlediğim ve çok şey öğrendiğim bi proğram kaçırdığıma üzülüyorum kadına hayranım ev, yemek,doğa,bahçe ,tasarım vs vs hele o çiftliği var yaa muhteşem bir şey .çıkardığı dergiler türkiye'de de yayınlansa ilk abonesi ben olurdum kesinlikle. türkiye'ye istanbul kapalı çarşıya mısır çarşısına gelmişti hayran kalmıştı. bu forumda hayranları olduğuna sevindim

Cymbelina 05-12-2012 03:05

Önce bir eleştirilerimi döküleyim:

e2'deki bölümler diğer programlarda olduğu gibi yeni değil eski bölümler, emin değilim, yanıltmayayım ama yaklaşık 1 yıl geriden takip ediyoruz. Ne zaman açsam niyeyse hep bir Cadılar Bayramı - Haloween hazırlığı telaşındalar, hep bunlara denk geliyorum:) Ayrıyeten, sürekli o dev, sanayi tipi:dilli: mikserle birşeyler çırpılıyor ve o mikserden edinmek istiyorum. Martha'nın sürekli farklı konulara bakan yardımcıları koşuşturuyor, herşey önceden hazırlanmış, ölçülmüş biçilmiş ona rağmen el işi, yemek Martha abla sıklıkla beceremiyor, yanındaki imdada yetişiyor. Tüm dekor sarı- koyu sarı- daha da koyu sarı ve bunların da tonları gibi, boğuyor insanı bir süre sonra. Seyirciler desen, önceden talimatlı (gibi) her biri mutlaka farklı ama cart renklerde birşeyler giyiyor, pastel renk yok. Buradaki subliminal mesajı bulmak gerek;)

Sn. Kelebekçalısı'nın işaret ettiği çakma örneklerin Derya Baykal'ın programı ve Star tv'deki "Melek" adlı program olduğundan şüpheleniyorum:)

Martha'nın devasa bir arazisi var ve/ve ya bir çiftliği, orada neler yaptığını da gösteriyor bazen. Tıpkı programın kendisi gibi, fazla ölçülüp biçilmiş, dergilerdeki gibi "bahçesi", bu sunilik bazen rahatsız ediyor. Ancak farklı ve yararlı şeyler de çıkabiliyor, izlemeyin demiyorum.

Kendi websitesinin linki verilmiş burada sanırım. Youtube'daki videolarının yanısıra, Google'dan aratınca videolar kısmında kendi websitesindeki video sonuçları çıkıyor öncelikle. Bir örneği için bakınız:

Window Gardening - Martha Stewart Home & Garden

Charlaux 17-12-2012 20:54

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina (Mesaj 1060819)
Önce bir eleştirilerimi döküleyim:

e2'deki bölümler diğer programlarda olduğu gibi yeni değil eski bölümler, emin değilim, yanıltmayayım ama yaklaşık 1 yıl geriden takip ediyoruz. Ne zaman açsam niyeyse hep bir Cadılar Bayramı - Haloween hazırlığı telaşındalar, hep bunlara denk geliyorum:) Ayrıyeten, sürekli o dev, sanayi tipi:dilli: mikserle birşeyler çırpılıyor ve o mikserden edinmek istiyorum. Martha'nın sürekli farklı konulara bakan yardımcıları koşuşturuyor, herşey önceden hazırlanmış, ölçülmüş biçilmiş ona rağmen el işi, yemek Martha abla sıklıkla beceremiyor, yanındaki imdada yetişiyor. Tüm dekor sarı- koyu sarı- daha da koyu sarı ve bunların da tonları gibi, boğuyor insanı bir süre sonra. Seyirciler desen, önceden talimatlı (gibi) her biri mutlaka farklı ama cart renklerde birşeyler giyiyor, pastel renk yok. Buradaki subliminal mesajı bulmak gerek;)

Sn. Kelebekçalısı'nın işaret ettiği çakma örneklerin Derya Baykal'ın programı ve Star tv'deki "Melek" adlı program olduğundan şüpheleniyorum:)

Martha'nın devasa bir arazisi var ve/ve ya bir çiftliği, orada neler yaptığını da gösteriyor bazen. Tıpkı programın kendisi gibi, fazla ölçülüp biçilmiş, dergilerdeki gibi "bahçesi", bu sunilik bazen rahatsız ediyor. Ancak farklı ve yararlı şeyler de çıkabiliyor, izlemeyin demiyorum.

Kendi websitesinin linki verilmiş burada sanırım. Youtube'daki videolarının yanısıra, Google'dan aratınca videolar kısmında kendi websitesindeki video sonuçları çıkıyor öncelikle. Bir örneği için bakınız:

Window Gardening - Martha Stewart Home & Garden

Bu tamamen farkli bir bilgi biliyorum ama The Dr.Oz Show herhalde yabanci kaynak olarak en sevdigim kaynak.Pek cok urunu burada bulamiyor olsak ta degisik tur ornekleri veriliyor ben de internetten arastiriyorum.Youtube kaynakli link olarak Kiwi Grower'in calismalarini ozellikle cok ama cok begeniyorum,egzotik bitkiler icin super bir kaynak :p Izle,gor,izle ondan sonra solugu ebayde aliyorum :D

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:42.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024