agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Peyzaj, Bahçe Düzenleme (http://www.agaclar.net/forum/peyzaj-bahce-duzenleme/)
-   -   acemi ve meraklı birine yardım (http://www.agaclar.net/forum/peyzaj-bahce-duzenleme/24308.htm)

acemi1968 01-05-2011 11:41

acemi ve meraklı birine yardım

arkadaşlar şu anda bir bahçe sahibi oldum. yabani çim yetişen bir alan şu anda çim kaplı üstünde tek bir dut ağacı var şu mevsimde ağaç dikmek istiyorum ama bahçeyi sürdürmek vb yapmadan direk çukurları açıp ağaç dikebilirmiyim en azından bendeki ve oğlumdaki hevesi devam ettirmek açısından, çiçek dikip yetiştirebilirmiyim yabani çim olan yerde çiçek yetişmez dediler ama bana saçma geldi. yardımlarınız için teşekkür

ligustrum 01-05-2011 14:39

Sayın acemi1968; Bahçeniz hayırlı olsun. Büyüklüğü ne kadar? Araziye traktör girebiliyorsa, ilk önce sürdürmek veya kültüvatör(kazayağı, yedili vs.) çekmek ot mücadelesi ve yeni ekmeyi düşündüğünüz bitkiler için kolaylık olur.

Araziyi işlemeden fidan dikerseniz, traktörle toprak işlemede zorluklar oluşabilir.
Araziye traktör girmeyecekse, fidan çukurlarının etrafını belleyerek
mücadelesini yapabilirsiniz.
Otlar çok büyükse: çapa ile otları yüzeysel kazıyarak, bir kenarda toplamalı.
(Kompost ta yapılabilir) Bilâhare bellemeli.

Mayıs ayına girdik, fidan dikim mevsimi geçiyor. Çıplak köklü fidan dikecekseniz, dikmeden önce fidanlarınızı bir iki gün varillerde suda bekletin. Tüplü fidan alacaksanız, en az geçen sene tüplenmiş olanı alınız.
Kolay gelsin.

malina 01-05-2011 15:11

agaclar.net Forum Kuralları

Alıntı:

Konu başlığını yazarken dikkat edin

Yeni konu başlığı, konu içeriğine uygun yazılmalıdır. "merhaba", "Acil salıya lazım, yardım edin ", "Tekrar söylüyorum, cevap verin", "Cevap alamadım, cevap verin", "Hey orada kimse yok mu", "heeeelp", "önemliiii!!!!", "lütfeeeenn" vs. biçiminde sorarsanız cevap alamazsınız. İçerikle uyumlu olmayan başlıklar ayrı bir uyarıya gerek kalmaksızın değiştirilir ya da silinir.

Cevap vermeyin...

Yukarıda yazdığımız, kurallara uygun olmayan durumlar varsa, yazılanlara cevap vermeyin.

Forum üyelerinin ciddi bir kısmı acemi ve meraklı diye nitelendirilebilir.

Onlarca bu isimde (acemi ve meraklı birine yardım) başlık açılsa, hangisine bakacağınıza nasıl karar verirsiniz?

Bahçenizle ilgili başka sorularınız olabileceğini düşünsek konunuzu Üyelerin Bahçeleri bölümüne açmanız daha doğru olacaktır.

malina 01-05-2011 15:13

2008 yılından bu yana yazmamışsınız. Bu uyarımın sizi engellemesine izin vermeyin lütfen. Amacımız kullanışlı bir forum olmayı sürdürmek...

sinasi6 02-05-2011 20:41

Katılıyorum. Bir yandan nitelikli bir forum olarak devamını sağlarken diğer yandan da benim gibi acemi olanlara yeni başlayanlara yardım etmek, hatta heveslendirmek doğru bir yol olacaktır.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024