agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Peyzaj, Bahçe Düzenleme (http://www.agaclar.net/forum/peyzaj-bahce-duzenleme/)
-   -   Küvetten süs havuzu yapımı (http://www.agaclar.net/forum/peyzaj-bahce-duzenleme/18767.htm)

cemo 21-06-2010 11:40

1 Eklenti(ler)
Bitkiler büyüdü. Yakında küvet kaybolacak korkusundayım:))

..bg.. 23-06-2010 02:35

Sn. Cemo harika bir çalışma olmuş.
Sizden ilham alarak bugün arkadaşlarımla birkaç tasarım yaptık. Koi havuzu en büyük hayalimiz ama malesef yerimiz yok. Biz minik balkonlara sahip apartman çocuklarıyız. Şeffaf büyük saklama kabından japon havuzu fikri geldi aklımıza. Daha sonra şelale yapmayı düşündük. Ve şu anda ikisini birleştirip bir tasarım yaptık. Sizin küvetten havuzunuzu görmeseydik hiçbiri aklımıza gelmeyecekti. Size teşekkür borçluyuz.
Umarım bu güzel bahçenizde güzel bir yaz geçirirsiniz.

cemo 23-06-2010 09:35

Teşekkürler sevgili Tolga, Çok daha güzellerini yaparsınız inşallah.

Nilüfer için küvet küçük geliyor ama:(

Mümkünse daha derin ve geniş kazılıp, muşambadan yapılırsa, nilüfer yaprakları kocaman oluyor. Tabii çiçekler de daha iri açıyor.

Sevgili bg

Ben de balkondan bahceye yeni gecebildim. Dilerim en yakın zamanda bir bahceniz olur ve tüm hayallerinizi gerçekleştirirsiniz.

Çalışmanızın resimlerini görmek isteriz. Sevgiler

zeynep dila 24-06-2010 04:18

Sizin bu güzel havuzunuzu görünce, geçen yıl eskiciye verdiğim kocaman küvete 'ben bu hatayı nasıl yaptım' diye, üzülür halde buldum kendimi.

Havuz harika olmuş emeğinize sağlık.

tolga.asp 04-07-2010 15:41

oldukca güzel görünüyor tebrik ederim

erd@l 15-07-2010 22:16

Kayrakları döşeyince daha güzel olmuş bende süs havuzu yapmayı düşünüyorum ama becerebilir miyim bilmiyorum. Balıkları da atmışsınız ne güzel olmuş.

cemo 15-07-2010 22:21

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi erd@l (Mesaj 672919)
Kayrakları döşeyince daha güzel olmuş bende süs havuzu yapmayı düşünüyorum ama becerebilir miyim bilmiyorum. Balıkları da atmışsınız ne güzel olmuş.

Eminim, sizin o güzel bahcede cok şık olur. Geniş ve derin kazarak yapın derim. Küvette pek verimli olmuyor.
Sanırım yeniden yapacağım ben de. Yap boz oldu benim havuz.:p

erd@l 15-07-2010 22:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cemo (Mesaj 672923)
Eminim, sizin o güzel bahcede cok şık olur. Geniş ve derin kazarak yapın derim. Küvette pek verimli olmuyor.
Sanırım yeniden yapacağım ben de. Yap boz oldu benim havuz.:p

Siz yapmayı öğrendiniz bu haliyle de çok güzel ama 2. denemeniz herhalde muhteşem olur diye düşünüyorum.

cemo 15-07-2010 22:39

Her denemede yeni birşeyler öğreniyorum.
Siz bir başlayın, arkadaşlardan cok güzel fikirler cıkıyor. Eminim cok güzel bir havuz yaparsınız.

Şimdiden kolaylıklar dilerim size.

ahmeter 16-07-2010 13:02

Su sümbülü

1 Eklenti(ler)
Bir sümbül atabilirmiyim

bıcırık 16-07-2010 13:37

sevgili cemo havuzunuz harika olmuş...küvet nerde ben göremiyorum artık...:D
siz bir küvetle böyle harikalar oluşturuyorsanız...hayal gücünüz daha neler yaptıracak bakalım ...izliyoruz...

cemo 16-07-2010 16:02

Teşekkürler Sevgili TUTA

Umarım bu şekil açtığını göreceğim sümbüllerimin.
Kardeşleri açmış, benimkiler tembellik yapıyorlar.
Hergün, tomurcuk var mı diye bakıyorum.

Sevgili bıcırık

Küveti, yanına gitmezsem ben de göremiyorum. Bitkilerin arasında kayboldu)

Yer mineleri suyun içine girdi artık. Yakında, nilüferler istilaya uğrayacak.

Sonbaharda yeni çalışma yapacağım o bölgede. Sürekli yap, boz oyuncak ettim. Acemilik işte:)

imez 29-07-2010 23:28

insan yaratıcı oldumu ortaya çıkaramayacağı şey yok.tebrik ederim sizi.süs havuzu nasıl yapılır aşamalarına bakmıştım bauhaus'un sitesinde.ama sizin fikriniz hem daha uygun hem daha zevkli.banyomdan önce bahçem için hemen bir küvet bulmam gerekiyor artık.sefanız bol olsun...

Yeşil Çay 30-12-2010 19:53

Havuzunuzun son hali çok güzel olmuş.Düşündüğümüz havuz için bir fikir verdiniz bize.Ellerinize sağlık

nurguldk 03-01-2011 11:21

AAA Bayıldım ben bu fikre :)) İlk resimle son resim arasında hayli fark var. Artık bu sene iyice coşarlar..Ellerinize sağlık gerçekten harika olmuş..

emin48 20-02-2011 18:59

Hepsi çok güzel..
Nuri Bey, bayıldım resimlere..
En alttaki havuzun ölçüsü nedir, ve havuzun tabanında ne tür malzeme kullandınız?
http://www.agaclar.net/forum/showpos...7&postcount=15
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Nuri Murvet (Mesaj 561537)
Merhaba..
Ben nurimurvet peyzajist yeni üyeyim gölet çalışmanızı ilgi ile izliyorum,size fikir olması amacı ile düzenlemesini ve uygulamasını yaptığım gölet resimlerini gönderiyorum.Düzenlemede simetriden kacınırsanız doğallığı daha kolay yakalarsınız.Saygılarımla..

yavuzkoylu 18-03-2011 00:12

havuz muhteşem olmuş:)
eline sağlık

TaşevliBahçe 22-03-2011 19:27

Elinize sağlık çok güzel fikirler verdiniz.

smyth 14-08-2013 10:45

vay be hayran oldum hepsine :) 25 m2 lik bahçem var nasıl sığdırırım diye düşünüyorum :)

turkankaragoz 14-08-2013 13:52

Ellerinize sağlık ama bende bir fikir vermek isterim. Sanki çam ağacının olduğu köşede üst üste havuza eğimli büyük taşlar olsa ve küçük bir motorla havuzdan alınan su bu taşların üzerinden kayarak tekrar havuza aksa hem havuz suyunuz hava alır hemde güzel bir su sesi olur ne dersiniz?

ahmetmesut 23-06-2019 20:53

Havuzun ve balıklarınızın son durumunu bizimle paylaşırmısınız.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024