agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Peyzaj, Bahçe Düzenleme (http://www.agaclar.net/forum/peyzaj-bahce-duzenleme/)
-   -   Örnek alınabilecek bahçe düzenlemeleri (http://www.agaclar.net/forum/peyzaj-bahce-duzenleme/11364.htm)

Mustafasma 23-08-2016 00:45

Düğün bahçesi için yardım

Arkadaşlar selam, foruma yeni katıldım. Tarım arazimin bir kısmını düğün bahçesine çevirmek istiyorum. Ne yapmam nerden başlamam gerekiyor. Fikir sunabilecek olanları dinlemeye hazırım. Teşekkürler.

gilan 24-08-2016 01:58

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Mustafasma (Mesaj 1476960)
Arkadaşlar selam, foruma yeni katıldım. Tarım arazimin bir kısmını düğün bahçesine çevirmek istiyorum. Ne yapmam nerden başlamam gerekiyor. Fikir sunabilecek olanları dinlemeye hazırım. Teşekkürler.

Foruma hoşgeldiniz. :)

İlginç bir konu. Yalnız bu başlık ”Örnek alınabilecek bahçe düzenlemeleri” başlığı. ”Düğün bahçesi düzenleme” diye yeni bir başlık açarsanız orada konuşalım.

ahmeter 01-06-2017 05:12

3 Eklenti(ler)
,,,,

ahmeter 01-06-2017 10:21

Her zaman destek veriyoruz

1 Eklenti(ler)
,,,,,

ahmeter 01-06-2017 11:16

4 Eklenti(ler)
AHMETER BAHÇE
Toprağı güzel değerlendirmek

Muda 03-06-2017 00:11

Fikret abinin bahçesi Dağdan

5 Eklenti(ler)
Benim çiçek konusunda meraklı olduğumu öğrenen bir arkadaş bana Fikret abinin bu konuda uzman olduğunu söylemişti. Ben de kendisi ile tanışmayı çok istediğimi söyleyince telefonla kendisi ile konuşup numarasını verdi. Tanıştık. Yerine gittiğimde gözlerime inanamadım. Kendi yerim de dağda olduğu halde onun yeri çok daha zor olduğu açıkça belli idi. Ancak orada nerede ise yapmadığı dokunmadığı yer kalmamış. Emekli olduktan sonra 20 yıldır kendisi de bilfiil çalışarak çok güzel bir yer yapmış. Avrupa, Amerika gibi yerlerde yapılan bahçelerden çok daha güzelini meydana getirmiş. Kayalar arasında toprak getirerek, su getirerek, farklı özellikte olan bitkileri bir uyum içerisinde bir araya getirmiş. Bahçe düzenlemesi yapmak isteyenlerin özellikle gelip incelemesi emeğin yoğunluğunu görebileceği bir bahçe. Kendisini siteye üye yaptığımızda bahçe sayfasında çok daha ayrıntılı fotoğraflarını muhtemelen yayınlayacaktır. Uzaklardaki bahçelere imrenerek bakarken kendi yanıbaşımda bu gizli bahçeyi bulmam büyük bir şans. Her mevsim bahçenin görüntüsü değişiyor. Geçtiğimiz yıl rahatsız olduğu için kendisi ile fazla görüşemedik. Bundan sonra daha fazla görüşüp bir şeyleri hep birlikte öğreniriz.

Fikret abinin diktiğine pişman olduğu tek bitki ise cezayir menekşesi. Onu bahçesinden halen söküp atamamış durumda. Ben küçük de olsa birkaç resim paylaşayım.

Fikret abinin bahçesi Dağdan

Eklenti 650241

Eklenti 650242

Eklenti 650243

Eklenti 650244

Eklenti 650245

Selma_321 03-06-2017 01:17

En son ki kareyi Malatya /Yeşilyurt/Gündüzbeydeki o canımmmm mesire yerlerine benzettim.Hele şuan ismini hatırlayamadığım bir yer vardı ki cennetten bir köşe gibiydi.Yemyeşil ,muhteşem ve son derece huzur verici...

Bahce_mersin 06-12-2020 11:41

Harika görüntüler... hayal dünyası geniş insanlara hayranım...

feyzalp 07-12-2020 11:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi füsunANK (Mesaj 1359011)
Geri dönüşüm ..
Eklenti 538326

Bu güzel uygulamayı yeniden gündeme getirmek istedim. Ben böyle yapıyorum ve çok verimli ve faydalı. Tuvalet kağıdı rulolarını biriktiriyorum. İçine toprak doldurup viyol olarak değerlendiriyorum. Toprağa dikerken bu kağıtları çıkarmaya da gerek yok. Zaten toprakla bütünleşecek ve sulanınca eriyecekler.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:19.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024