agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen smyrne

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-08-2015, 17:33   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-08-2015
Bahçe için Ağaç Tasarımı

merhaba;

İzmir ili urla ilçesinde bitirmeye çalıştığım evimizin bahçesi için ciddi yardıma ihtiyacım var. Bu konuda elimden geldiğince açıklayıcı şekilde çizim ve fotoğrafları koyuyorum.

Denize yaklaşık 150 metre uzakta. Tarih öncesi bataklıkmış. Ben arsayı aldığımda kulubeyi gördüğünüz yerde 10 cm çapında sazlıklar vardı.Yerden 1.5 metre sonra çok ciddi miktarda tatlı su çıkıyor.
açıkcası suyuda kurutmak istiyorum çünkü uzun vadede evin altında okadar su olması hiç sağlıklı değil.
Aslında karşı çıkacağınızı bilsemde listeme mavi ocaliptüs üde eklemek istiyorum ama çok büyüyünce ne yapabilirim ya da evin temel (bodrum var) ve atık su borularına zarar vermesini nasıl engellerim bilemiyorum.

bölge genel olarak bataklık olarak geçtiği için sivrisinek,arı vb haşerelerdende ektiğim ağaçlar yoluyla kurtulmak istiyorum. O yüzden ağaçları su ve böcek ekseninde seçersek iyi olur.
tabi tasarımda önemli. ön tarafa mavi sarı kırmızı renkli kaç ağaç koyabilirim bilmiyorum ama renk olarak harika olur kanısındayım.duvarları örünce sıralı limon servi düşünüyorum. bahçe çim olacak.
ekmeyi düşündüğüm ağaçlar ;

ıhlamur ağacı (Arka tarafa olabilir diye düşünüyorum)
ormangülü ağacı
ateş ağacı
jakaranda
Gümişi Akasya

BU konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum. Yardımlarınız gerçekten çok önemli.
Teşekkürler.

[/IMG]

resimsel beğendi.
smyrne Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-08-2015, 18:03   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2013
Saydığınız ağaçlar üç beş yıl gayet güzel dururlar ama sonra ne bahçeniz kalır ne de manzaranız.
Bahçe tasarlarken hemen bu günü düşünmemek lazım sonra onu sök bunu dik bir hayli
yıpranırsınız.
Kesinlikle bir peyzaj mimardan yardım istemenizi öneririm

resimsel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-08-2015, 18:10   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-08-2015
Peyzaj mimarı ihtiyacım yok teşekkür ederim. Ben mümkünse forumda bilgili arkadaşlardan fikir almak istedim. Çizimde ve fotoğrafta gördüğünüz üzere önümü kapatmak benim için sorun değil. ara yola bakıyorum. ne deniz nede başka bir görsel var.
Teşekkür ederim..

Düzenleyen smyrne : 17-08-2015 saat 01:36
smyrne Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024