agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-05-2008, 14:44   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-03-2006
Burası bahçeye dönüşebilir mi?

Arkadaşlar bir arsamız var , tellerle çevirttirdik, ve aşağı tarafına çeşitli agaçlar diktik, yol yeri ayırdık ortasından, şimdi bakınca bahçeye hiç benzemiyor, yapacak çok işi var üst tarafa 4 adet su tankı koyduk, onların aşağısına çilekleri ektik , üst taraf şimdilik boş duracak ne tavsiye edersiniz bu arsayı bahçeye nasıl dönüştürebiliriz, bir de üst tarafı 70 cm aşağı indirdiğimiz için toprak kayması olmasından korkuyorum 60 cm mesafe var ama tellerle (şuan kurtarmakta ), önerileriniz bekliyoruz, fidanları biraz sık ekmişiz baharda tekrar yerlerinde oynama yapmayı düşünüyorum,

fotoğrafları çektiğimizden bugüne biraz düzenleme yaptık aslında, ama yolun daha başındayız

Eklenen Resimler

mavifatihguler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2008, 14:58   #2
Ağaç Dostu

oceanheart's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2008
Galeri: 1
Fotoğraflara bakılırsa burasının zemini bahçe olmaya çok uygun ama
Bu bahçenin coğrafi konumu, su durumu gibi faktörler ekeceğiniz bitkiler açısından önem taşıyor.O nedenle yardım edebilmemiz için sanırım biraz daha detay vermeniz gerekecek

oceanheart Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2008, 15:06   #3
Ağaçsever

arsa ankara çubuk sirkelide, biras sırta denk gelmekte , rüzgarlı havadar biryer, sondaj vurulsa su çıkma olasılığı yüksek ama seneye belki düşünebiliriz, suyu şuan için tankerle satın alıyoruz , 2,5 tonluk motorla getiriyorlar, yagmur olarak, ankara iklimine uygun ilkbahar yağışları oluyor geçen sene nisan yağmurları mayısa kaymıştı, ama bu yıl martta çok yağmur yağdı nisanda 2 kere filan yağdı,
eğimi düzelttirdiğimiz için yerin 70 cm altındaki toprak üstte çıkmış oldu, toprakın kalitesi biraz düştü o nedenle gübreyle destek verdik, 25 tane filan fidan diktik bodur elmalar ve diğer meyve fidanları, kenarlara çam düşünüyoruz, onların büyümeside 4-5 sene süreceği için baya beklememiz gerekecek

Eski 02-05-2008, 13:00   #4
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Fatih Bey siz eğimli bir bahçeniz olduğunu söylemiştiniz hatırlıyordum. Ben de bugün duvar yerine alternatif çözüm fotoğrafları çektim sizin için. Ancak buradaki fotoğraflara bakınca bahçenizin şu anki durumunun dümdüz olduğunu görüyorum. Bu yüzden ben başka bir başlık açıp, örnek fotoğrafları oraya eklememin daha doğru olacağını düşündüm. "Eğimli Bahçeler İçin Örnekler" adında bir başlık açıyorum.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2008, 13:37   #5
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon Mesajı Göster
Fatih Bey siz eğimli bir bahçeniz olduğunu söylemiştiniz hatırlıyordum. Ben de bugün duvar yerine alternatif çözüm fotoğrafları çektim sizin için. Ancak buradaki fotoğraflara bakınca bahçenizin şu anki durumunun dümdüz olduğunu görüyorum. Bu yüzden ben başka bir başlık açıp, örnek fotoğrafları oraya eklememin daha doğru olacağını düşündüm. "Eğimli Bahçeler İçin Örnekler" adında bir başlık açıyorum.
merhaba eğimliydi, ama kepçeyle düzelttirdik, sizin bildiğiniz konudaki sorunumuz yukarıda ki fotoğrafda direklerin olduğu yerden toprak alındıgından ordaki toprağın zamanla aşağı düşmesini kastetmiştim, direklerin yıkılmasından çekiniyoruz, şuan sorun yok gibi ama ,

Eski 08-05-2008, 00:42   #6
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-08-2007
ıspanak ekin
****** seneye yaz için oraya en uygunu nohut ve mercimektir sulama olayı size pahalıya patlar ama illa ben oraya bahçe yapacam derseniz size tavsiyem sulama olayını sürekli yapabilecekseniz her çeşit meyve sebzeyi parsellere ayırdıgınız bölgelere ekmeniz böylece sizede pahalı bir meşgale olmuş olur ayrıca yazlık meyve sebze ihtiyacınızı giderebilirsiniz bu arada bu saatten sonra tohumla üretim yapmaya çalışmayın fide ile üretim yapın saygılar

akinal33 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2008, 09:12   #7
Ağaç Dostu

oceanheart's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2008
Galeri: 1
Şu anda alıp dikeceğiniz fideler ilk yıl güçlü kök yapısı oluşamayacağından dolayı çok fazla s vermeniz gerekir bu da size pahalıya patlar.Eğer imkanınız varsa badem çekirdeği dikin ve onlar aşılanacak büyüklüğe erişince yerlerini değiştirmeden aşı yaparsanız hiç su vermeden bile yaşayabilirlr.Bunun yanında genellikle yaprak rengi maviye çalan bitkiler, kekiklerin birçok türü , ve lavantalar susuzluğa dayanıklı bitkilerdir.Bunun yanında hakim rüzgar yönüne sınır boyunca kök yapısı güçlü rüzgarı engelleyecek iğne yapraklı ağaçlardan dikebilirseniz rüzgar toprağınızın nemini çok çabuk alamayacağından daha az suyla yetinebilirsiniz.

oceanheart Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024