agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-02-2008, 13:01   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-01-2008
vitex

arkadaşlar vitex i dolgu topragının altı kayalık olan sahil kesiminde kullanabilirmiyim.yardımlarınızı bekliyorum

novavon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-02-2008, 15:15   #2
Ağaç Dostu

Plumbago's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2005
Galeri: 17
Dolgu toprağın niteliği nedir? Dolgu toprağın derinliği ne kadar? Alan ne kadar ve ne şiddette tuzlu rüzgar alıyor? Deniz kenarına mesafe ne kadar? Dikim yapılacak yerin güneşlenme durumu nedir? Vitex'in hangi türünü kullanmayı düşünüyorsunuz?

Önceki mesajlarınızda Peyzaj Mimarı olduğunuzu söylemişsiniz. Profesyonel anlamda cevap istiyorsanız sorunuzu profesyonel sormanızı rica edeceğim. Amatörce bir uğraş için soruyorsanız deneyin ve deneyimlerinizi bizimle paylaşın

Plumbago Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-02-2008, 10:41   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-01-2008
Sanırım sorumu sorarken acele attigim içi net bir bilgi veremedim.
Alan bodrumda, usuluk mevkiinde, denize yaklaşık 300 m mesafede.Benim çalışma yapacagım alan 1150 m uzunlugunda bir yürüyüş ve koşu yolu.Yolun iki tarafına 15 cm yüksekliginde bir duvar yaptık.Ve bu yol kenarında bitkilendirme yapacagım.Alan orman içinde ve zemin oldukça kayalık,ben 20 cm lik bir bahçe topragı sermeyi düşünüyorum.Açıkçası burada düz bir hat şeklinde sıkıcı bir bitkilendirme yapmak istemiyorum.Biryandanda orman içinde oldugu için dogayı taklit etmem gerekiyor.Alanın özellikleri gereği kullanılacak bitkilerde sınırlı. Kafamda o kadar çok soru varki,açıkçası hangisinden başlayacagımıda bilmiyorum. Umarım bu sefer açıklayıcı olmuştur )

novavon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-02-2008, 08:05   #4
Ağaç Dostu

Plumbago's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2005
Galeri: 17
Alan çok koyu gölge değilse ve sulama imkanı varsa, bölgenin iklim koşullarında rahatlıkla kullanılabilir. Ancak eğer imkanınız varsa toprak yüksekliğini 20 cm.'den biraz daha fazla yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca dolgu toprağın alkaline özellik göstermesi de bitkinin uzun süre sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Zor bir alan, kolay gelsin

Plumbago Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:49.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024