agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni8Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-12-2010, 21:31   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 23-03-2009
ilaçlama pompaları, makinaları (Pülverizatör)

100 lt elektrik motorlu Bahçe Pülverizatörü almayı düşünüyorum bu motorlar hakkında hiç bi bilgim yok, behçemdeki kirazları ilaçlarken herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım? veya tavsiye edebileceğiniz bir model ve alırken dikkat etmem gereken özelik varmı?

mustafa07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2010, 22:17   #2
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Bizde benzinli iki adet var, depoları 12 lt.lik. Biri ile meyve ağaçlarını taaa tepesine kadar ılaçlıyor. Diğerini de çitlerde ve gül ilaçlamalarında kullanıyoruz.

Size şimdilik detay veremiyorum çünkü her ikisi de Manyas'da ama eşime sorup markalarını size yazarım.
İsterseniz siz yine Bahçe ekipmanları bölümüne bir bakın. Arkadaşlarımız belki fotoğraf yüklemiş veya fikir vermiş olabilirler.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2010, 22:43   #3
Ağaçsever

İnternetten çok araştırma yaptım fazla bir bilgiye ulaşamadım.her markanın birçok çeşiti var kimisinin pompası değişik kimisinin motoru dğişik,kafam karıştı.fiyatlardada bir biri arasında çok fark var.650 den başlıyor 1700 e kadar.

Eski 23-12-2010, 09:22   #4
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Bu sabah eşime sordum. Avrupa markalarının daha iyi ama pahallı olduğunu söyledi.
Bizimkinin biri Taral mış, 600-700 TL. arası almışız. Onunla 2-2.5m yüksekliğe kadar rahat ilaçlama yapabiliyoruz.
Diğeri Basmacıoğlu gurubunun KAAN marka çin malı bir ürünü. Onunla da 6-7m yüksekliğe kadar ilaçlama yapılabiliyor. Fiyatı da 270 tl.-

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-12-2010, 11:54   #5
Ağaçsever

Bilglerin için çok saol bende taral marka olanları sordum 100 litrelik 1500 tl civarında dediler.Yerli yapım diye birkaç marka daha sordum 850 filan dediler ama motorları hep çin malı nekadar dayanıklı olur bilemiyorum? karar veremedim ilaçlama yapıcağım yer okadar büyük bir bahçe değil 850 lira verip çin malı mı alsam ama göktaşı atarken filan zararı olurmu bilemiyorum.?

Eski 01-08-2012, 01:52   #6
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2010
İlaçlama pompası tavsiyesi(Benzinli-Şarjlı)

Arkadaşlar piyasada çok çeşitli ilaçlama pompası markası var.Ama genel olarak benzinli ve şarjlı modeller olarak ikiye ayrılıyorlar.
15-20 ağaçlık alanı ilaçlamak için tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı?Bazı modeller ağaç ilaçlamada yetersiz kalabiliyormuş.
Şarjlı modeller daha pratik gibi, bu modellerden kullanan var mı?

kartal124 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2012, 17:34   #7
Ağaçsever

simetri's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kartal124 Mesajı Göster
Arkadaşlar piyasada çok çeşitli ilaçlama pompası markası var.Ama genel olarak benzinli ve şarjlı modeller olarak ikiye ayrılıyorlar.
15-20 ağaçlık alanı ilaçlamak için tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı?Bazı modeller ağaç ilaçlamada yetersiz kalabiliyormuş.
Şarjlı makina satan satıcıdan yedek pilin fiyatını öğrenin ve hatta bir yedek pille alacağınızı belirterek fiyat isteyiniz. Işıldak aküsü ile çalışan pompanın 3-4 metreden uzağa etki edeceğini sanmıyorum. Özel akülülerin ise sanırım fiyatları oldukça yüksek olabilir. Birde kış dönemiminde kullanmayacağınızı düşünürseniz şarjlı pillerin ömrünün az olacağı ortadadır.

simetri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2013, 14:56   #8
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kartal124 Mesajı Göster
Ben 3 ay önce Çanakkale'de 200 liraya GARDENJOY akülü pompa aldım..Tek şarjla 9 pompa ilaç attım..ama..yine de şarj bitmedi..12-15 depo ilaç atar dimişlerdi, doğruymuş..

Tozlama şeklinde püskürtmesi çok güzel..çok memnunum..
Benim zeytinler en fazla 3 metre yüksekliğinde..rahatlıkla attım diyebilirim ama hortumu biraz daha uzun olsa çok daha iyi olurdu..
Araya 40-50 santim hortum ilavesi yapmaya çalışacağım..

AKÜLÜ İLAÇLAMA POMPASI 18 LT GARDENJOY

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2013, 11:36   #9
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-10-2013
ilaclama makinası tavsıyesi

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mustafa07 Mesajı Göster
100 lt elektrik motorlu Bahçe Pülverizatörü almayı düşünüyorum bu motorlar hakkında hiç bi bilgim yok, behçemdeki kirazları ilaçlarken herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım? veya tavsiye edebileceğiniz bir model ve alırken dikkat etmem gereken özelik varmı?
merhaba sıze tavsıyem ben aldım malatyada dogansahin adlı firmadan burası daha cok daglık bölge oldugu icin uzun mesafelı hortum kulanıyoruz ve agaclarımzıda yaslı bu nedenle guclu saglam basınclı olması lazım pompanın komsun kaan marka aldı ınternetden bende dogansahın marka aldım ıkı yıl oldu memnunum dah bakıma bıle gıtmedım ama komsumunkı daha ılk gunden sıkıntı yaratdı cın malıymıs ayrıca parcasıda yok sıkınıtı sıze tavsıye ederım cunku yoldan toplamıyoruz uzun surelı kuanırsınzı

deniz44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2013, 01:03   #10
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi deniz44 Mesajı Göster
agaclarımzıda yaslı bu nedenle guclu saglam basınclı olması lazım pompanın komsun kaan marka aldı ınternetden bende dogansahın marka aldım ıkı yıl oldu memnunum dah bakıma bıle gıtmedım ama komsumunkı daha ılk gunden sıkıntı yaratdı cın malıymıs ayrıca parcasıda yok sıkınıtı sıze tavsıye ederım cunku yoldan toplamıyoruz uzun surelı kuanırsınzı
Bizim kooperatif yerleşkemiz 125 dönüm kadar. Esas sorunumuz da kara sinek. Birde ortak alanlardaki ağaçların ve çiçeklerin ilaçlanması. Bu nedenle Ankara Büyükşehir Belediyesinden ilaçlama istedik. Gelip baktılar burası özel mülk dediler. İlaçlama hizmetleri de ayrıca özelleştirilmiş. Belediyenin taşaronu firmaya yönlendirdiler. Aradık geldi firması. Bir sefer ilaçlama için sıkı bir pazarlık sonucu 4.500 TL fiyat verdi. Sezonda da en az 4-5 sefer ilaçlamanın gerekeceğini söyledi.

Dolayısı ile açtık interneti, arandık benzin motorlu ilaçlama pompalarını. Notlarımızı alıp Ankara'ya indik. Fiyat açısından en uygun bulduklarımız Kaan marka idi. Benzeri ise Taral Marka. Hem Kaana baktık hem Taral'a. Kaan'ların motoruda pompasıda uzak doğu malı. Taral'ın genellikle honda motor ve yerli pompa kullandığını gördük. Sağlam ve uzun ömürlü olması için Taral'a yöneldik. Ancak Taral pompaların dakikada yaklaşık 50 litre ilaç attığı, bunu 25 litrenin altına düşürülmesinin olanaksız olduğu görünce vazgeçmek zorunda kaldık.

Zira kullanacağımız kara sinek ilacının kilosu 220 TL olup ancak 8 litre su ile karışacağı için Taral marka ilaçlama pompası dakikada 1000 liralık ilaç sarf edeceğinden bize hiç uygun gelmedi.

Ara sıra alım yaptığımız Yiba çarşısının altındaki bir firmaya gidip derdimizi anlatıp tavsiye istedik. Bize aşağıdaki makineyi önerdi. Bu makine 55 litreyi 5 dakikada püskürtüyordu. Ayrıca ulv ye benzer türde duman şeklinde 55 litreyi 10 dakikada atan bir aparat da önerdi.

Name:  1.jpg
Views: 36297
Size:  63.0 KB

Name:  2.jpg
Views: 36312
Size:  57.0 KB

Günler süren araştırmalarımız sonucu bulduğumuz en uygun ilaçlama pompasının bu olduğuna kanaat getirip alımını yaptık.

Birer ay ara ile iki kere ilaçlama yapıp kara sinek sorununa ciddi çözüm getirip üyelerimizin hayır dualarını aldık.

Seneye ilaçlamaya Nisan ayında başlayarak kara sinek sorununu kalıcı çözüm getireceğimizi umuyorum.

Makinesinin 55 litre kapasiteli tankı var. Benzin motorlu. 40-45 bar basınçlı pompası ile ilacı ip şeklinde 10 metreye, biraz dağıtarak 6-7 metre mesafeye rahatlıkla atabiliyoruz. Üzerinde 30 metre uzatmalı hortumu var. Elle ittirerek arazi üzerinde gezdiriyoruz.

5-6 dönümün üzerinde bahçesi olan ve ilacı tasarruflu kullanmak isteyenlere kesin tavsiyemdir. Satıcıda para vermeden alın gidin kullanın, beğenmezseniz ve işinizi görmez ise getirir geri demişti.

Bilmem Güler hanım bu yazdıklarımı okur mu? Bir ara havadan uçaklama ile ilaçlama yaptırma ihtiyacı duyduğunu bildiğim için okur ise kesin aldırır diye düşünüyorum bu makineyi

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-06-2014, 19:02   #11
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-06-2008
İlaçlama makineleri

Merhabalar, 200 ağaçlık ( 3500 metrekare )3 yaşında yarı bodur elma bahçem var. Zirai mücadelede bugüne kadar sırt pompası ( mekanik ) kullandım. Ama artık yetmiyor. Piyasayı araştırdım. Kafam çok karıştı. Sırt tipi atomizör ve pulverizatör var. Bir de 60-200 litre aralığında taşınabilir motorlu pulverizatörler var. Hangisini önerirsiniz? Bilgisi olanlar ve tecrübesi olanlar yardımcı olursa memnun olurum.Teşekkürler
Not: Traktörüm yok.

edebi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-06-2014, 19:32   #12
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
200 litrelik bir pulverizatör, biribirine eklenen hortumlarla bahçe içinde hareket de ettirmeden tüm bahçeye yeter.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-06-2014, 21:23   #13
Ağaç Dostu

Sırt tipi atomizör ve pulverizatörlerin depo hacimleri 14-17 litre ağırlıkları da 11-13 kilo arasında olup sırtta 30 kilo ile dolaşman pek hoş olduğu düşünülemez. Ayrıca çok sık depo ikmali gerektiriyor.

100-200 litrelik motorlu pulverizatörler tarla içinde ittirip çektirmek için herkül kuvvetine gerek var. Bu tür pompalar için traktör ve çapa makinesine ihtiyaç duyacaksınız. 3,5 dönümlük bir arazi için fazlaca büyük, gereksiz ve masraflı olduğunu söyleyebilirim.

Size 11 numaralı mesajda yer alan ve kullanmaktan memnuniyet duyduğumuz makineyi tavsiye ederim. Fiyatı da oldukça uygun.

Eski 20-06-2014, 21:31   #14
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
200 litrelik bir pulverizatör, biribirine eklenen hortumlarla bahçe içinde hareket de ettirmeden tüm bahçeye yeter.
Bu bölümü açıklar mısınız?

Eski 20-06-2014, 21:32   #15
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi s.serdar Mesajı Göster
Sırt tipi atomizör ve pulverizatörlerin depo hacimleri 14-17 litre ağırlıkları da 11-13 kilo arasında olup sırtta 30 kilo ile dolaşman pek hoş olduğu düşünülemez. Ayrıca çok sık depo ikmali gerektiriyor.

100-200 litrelik motorlu pulverizatörler tarla içinde ittirip çektirmek için herkül kuvvetine gerek var. Bu tür pompalar için traktör ve çapa makinesine ihtiyaç duyacaksınız. 3,5 dönümlük bir arazi için fazlaca büyük, gereksiz ve masraflı olduğunu söyleyebilirim.

Size 11 numaralı mesajda yer alan ve kullanmaktan memnuniyet duyduğumuz makineyi tavsiye ederim. Fiyatı da oldukça uygun.
Aldığınız ürünün ağırlığı ortalama ne kadardır? Teşekkürler

Eski 21-06-2014, 01:01   #16
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi edebi Mesajı Göster
Aldığınız ürünün ağırlığı ortalama ne kadardır? Teşekkürler
Kataloğunda 36 kg. yazıyor.

Eski 21-06-2014, 09:18   #17
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi edebi Mesajı Göster
Bu bölümü açıklar mısınız?
Bunların hortumları biribirine eklenebilir 25'er metre olabiliyor. Makineyi sabit bir yere yerleştirdiğinizde hortum her yere erişir ve böylece ağır yük taşımadan her yere ulaşabilirsiniz.

Böyle bir pulverizatör ve dört parça hortum ile 6,5 dekarı ilaçlayabiliyorum. Pulverizatörün yeri sabit, hiç kımıldatmıyorum.

Eski 22-12-2016, 16:27   #18
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-06-2016
Arkadasım sana tavsiyem konya malarından ve koctaş gibi sacma sapan ürünlerden uzak dur kaliteyi ucuza alamazsın cogu kalitesiz ucuz ama kalite yok sana tavsıyem malatyada dogansahin tarım diye bir firma var cok kaliteli ve uzun ömürlü neden malatya dersen orda sartlar zor kayısı agacları yüksek bordo bulamcı var ve kayısı ortalama yılda 7 veya 8 ilaçlama yapılır o yüzden her makina o bölgede dayanmaz bu markada o yöreye özgü zor sartlarda bile adamlar pompaya 3 yıl garanti veriyorlarki sizin bölgede ömürlük kulanırsın ayrıca arastırdım kaliteli pompa gurubu malzeme kulanıyorlar ayrıca dikkat ederseniz bu marka büyük pompalara kulandığı hortum tabancayı bu ürünede kulanıyor çünkü basınç tozlama olayı fazla buda kaliteli ilaçlamayı saglar dogansahin tarım yaz incele bence tüm ürünleri tarım bakanlıgından onaylı test merkezinden her firma alamaz bu testi sadece holsanda taralda var bu olay hayırlı işler kolay gelsin

topraktan33 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2017, 12:41   #19
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-05-2010
Arkadaşlar ben sayısı çok fazla olmayan zeytin ağaçlarıma ilaçlama yapmak için ilaçlama makinası almak istiyorum çok fazla fiyatlı olmayan Şarzlı,akülü olan model mi alsam yoksa motorlu ilaçlama makinası mı alsam karar veremedim bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz.Ayrıca bu konu hakkında önerebileceğiniz marka ismi verebilirmisiniz...Teşekkürler...

recobey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2017, 21:16   #20
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-11-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Bunların hortumları biribirine eklenebilir 25'er metre olabiliyor. Makineyi sabit bir yere yerleştirdiğinizde hortum her yere erişir ve böylece ağır yük taşımadan her yere ulaşabilirsiniz.

Böyle bir pulverizatör ve dört parça hortum ile 6,5 dekarı ilaçlayabiliyorum. Pulverizatörün yeri sabit, hiç kımıldatmıyorum.
Hortumun boyunu uzatmak, pulverizatörün randımanını etkiliyor mu?

Hellmarch Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2017, 12:43   #21
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Bu yaz KAAN Isparta bayisinden 30 metre hortumu,tabancası ile birlikte 80 litrelik 4 zamanlı ilaçlama makinasını adrese teslim 920 TL'ye aldım..çok memnunum..fakat ilaç zayiatı olmasın diye kendim de bir tetikli Başak marka tabanca taktım..

2 zamanlı makinalardan benzin sarfiyatı açısından kaçınmak lazım..

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2017, 13:42   #22
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hellmarch Mesajı Göster
Hortumun boyunu uzatmak, pulverizatörün randımanını etkiliyor mu?
Hissettiğim bir randıman azalması olmadı.

Eski 08-08-2017, 22:33   #23
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
Bu yaz KAAN Isparta bayisinden 30 metre hortumu,tabancası ile birlikte 80 litrelik 4 zamanlı ilaçlama makinasını adrese teslim 920 TL'ye aldım..çok memnunum..fakat ilaç zayiatı olmasın diye kendim de bir tetikli Başak marka tabanca taktım..

2 zamanlı makinalardan benzin sarfiyatı açısından kaçınmak lazım..
KAAN, yani namı diğer çin malı. İlk ilaçlama makinemi yerli üretim diyerek reklam yaptıkları için bu üç kağıtçılardan aldım. Hortumun depo girişinde plastik bir parça var, kırıldı ve yenisini istedim. Bana verdikleri cevap ticari ahlaklarını açıklayıcı nitelikteydi "üretimden kalktı, yenisini satalım" Bu üreticiler, ürettikleri malın yedek parçasını belli süreyle bulundurmak zorunda değiller mi? Çinde üretip, üzerine "kaan" diye stiker yapıştırınca üretici oluyorlar herhalde.

Çinde ürettiklerini nereden bildiğimi sorabilirsiniz. Cevap, gönderdikleri kullanma kılavuzunda "Çin" ce kılavuzu yerli üretici göndermez herhalde.

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2017, 13:52   #24
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-08-2017
elektrikli ilaçlama makinesi

Bir de elektrikli ilaçlama makineleri var. Hem yukarıda belirtilen doğanşahin markalı hem de başka markalara ait ürünler var. Bunları deneyen veya duyan, bilgi sahibi olan var mı aramızda?

Akülü Şarzlı Amatör İlaçlamalar - DOĞANŞAHİN Tarım Makinaları

https://urun.n11.com/hasere-oldurucu...nosearchresult

Şu an öğrendim. Doğanşahin markasının hem elekrtikli hem benzinli en küçük ürününün depo hacmi, 200 litre. Ayrıca malatya dışında bayi yok. Ulaşım zor gibi..

chilekesh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2017, 14:06   #25
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-08-2017
Benzinli ilaçlama makinesi

Bir de piyasada hyundai marka 2 zamanlı benzin motorlu sırt pompaları var. Bunlar hyundai markalı ama çin de üretiliyormuş. Bilgisi veya yorumu olan varsa sevinirim.

chilekesh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-10-2017, 23:15   #26
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi chilekesh Mesajı Göster
Bir de elektrikli ilaçlama makineleri var. Hem yukarıda belirtilen doğanşahin markalı hem de başka markalara ait ürünler var. Bunları deneyen veya duyan, bilgi sahibi olan var mı aramızda?

Akülü Şarzlı Amatör İlaçlamalar - DOĞANŞAHİN Tarım Makinaları
Bataryasını ya her sene yenileyeceksiniz, ya da sezon bittikten sonra bataryayı çıkarıp her 15 günde bir uygun bir şarj cihazı şarj ve deşarj edeceksiniz.

Atış mesafeleri kollu makinalara göre daha düşük. Pompa ağzından sonra en fazla 3-4 metre kadar.

Eski 26-10-2017, 08:52   #27
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi s.serdar Mesajı Göster
Bataryasını ya her sene yenileyeceksiniz, ya da sezon bittikten sonra bataryayı çıkarıp her 15 günde bir uygun bir şarj cihazı şarj ve deşarj edeceksiniz.

Atış mesafeleri kollu makinalara göre daha düşük. Pompa ağzından sonra en fazla 3-4 metre kadar.
7 senedir, 35 litrelik şarjlı ilaçlama pompam var ve bataryasını hiç değiştirmedim. Kış aylarında kullanmadığım süre uzun olduğunda, kullanmadan bir gece önce şarja takıp, minimum 8 saat şarj ediyorum. Atış mesafesi ise en büyük ağaçlarımın, en uç dallarını bile sorunsuz ilaçlıyor. Bir şarj ile 10 depo yapsam bile şarj bitmiyor, 15 depo limit deniyor ben şarjı bitiremedim henüz.

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2017, 08:27   #28
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-02-2016
Bu aletlerin hiç bağımsız incelemesi ve karşılaştırması olmaması üzücü. Kendi 3,5 dönümlük karma hobi bahçemizdeki yetişkin meyve ağaçları için elektrikli alet hiç yeterli olmuyor. ölen bataryası yerine elektrik ile kullanıma geçmemiz de performansı artırmadı. Yetişkin ağaçların üstlerine elektrikli aletle ilaç atılamıyor. Babam geçen sene ödünç aldığı sırt tipi benzin motorlu bir alet ile çok iyi performans almış. Bu amaçla ben de iki gündür internette ürün bakıyorum ama burası dışında hiç yazışma bulamadım. n11'de PALMERA OS 768 SIRT İLAÇLAMA YÜKSEK BASINÇLI PÜLVERİZATÖR 25LT ürün yorumlarına baktım, iş görür gibi görünüyor. Sırta asılan ürünler bu büyüklükteki bahçeler için fazla yer kaplamadıkları için bana daha cazip göründüler. uygun fiyatlı ürün olarak tercih edilebilir. Palmera'nın bulabildiğim PA076 atomizer ürününün kılavuzuna baktım, semak firmasının ithal ettiği çin malı bir ürünmüş.
Yukarıda yorumlarda gördüğüm gardenjoy markası ilgimi çekti fakat internette ne bir sitesi var ne de bir inceleme videosu. kılavuzu bile yok bu ürünlerin.
Sonra youtube'ta yine semak'ın ithal ettiği Oleo-Mac SP126 diye bir ürün incelemesi gördüm. Bu ürün daha kaliteli bir seçenek gibi duruyor. Tercih edilen bir italyan markasıymış. Fakat Palmera seçeneğinde 100 dolar civarındaki fiyat bu modelde 450 dolara çıktı. Bize sanki ortada bir seçenek gerekiyor. Bilen, kullanan arkadaşlar; yorumlarınızı alabilir miyiz?

Düzenleyen onurerisgen : 28-12-2017 saat 08:53 Neden: yeni bilgi nedeniyle düzenleme ihtiyacı duydum.
onurerisgen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-01-2018, 23:04   #29
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi onurerisgen Mesajı Göster
Bu aletlerin hiç bağımsız incelemesi ve karşılaştırması olmaması üzücü. Kendi 3,5 dönümlük karma hobi bahçemizdeki yetişkin meyve ağaçları için elektrikli alet hiç yeterli olmuyor. ölen bataryası yerine elektrik ile kullanıma geçmemiz de performansı artırmadı. Yetişkin ağaçların üstlerine elektrikli aletle ilaç atılamıyor. Babam geçen sene ödünç aldığı sırt tipi benzin motorlu bir alet ile çok iyi performans almış. Bu amaçla ben de iki gündür internette ürün bakıyorum ama burası dışında hiç yazışma bulamadım. n11'de PALMERA OS 768 SIRT İLAÇLAMA YÜKSEK BASINÇLI PÜLVERİZATÖR 25LT ürün yorumlarına baktım, iş görür gibi görünüyor. Sırta asılan ürünler bu büyüklükteki bahçeler için fazla yer kaplamadıkları için bana daha cazip göründüler. uygun fiyatlı ürün olarak tercih edilebilir. Palmera'nın bulabildiğim PA076 atomizer ürününün kılavuzuna baktım, semak firmasının ithal ettiği çin malı bir ürünmüş.
Yukarıda yorumlarda gördüğüm gardenjoy markası ilgimi çekti fakat internette ne bir sitesi var ne de bir inceleme videosu. kılavuzu bile yok bu ürünlerin.
Sonra youtube'ta yine semak'ın ithal ettiği Oleo-Mac SP126 diye bir ürün incelemesi gördüm. Bu ürün daha kaliteli bir seçenek gibi duruyor. Tercih edilen bir italyan markasıymış. Fakat Palmera seçeneğinde 100 dolar civarındaki fiyat bu modelde 450 dolara çıktı. Bize sanki ortada bir seçenek gerekiyor. Bilen, kullanan arkadaşlar; yorumlarınızı alabilir miyiz?
Boşu 9 kilo olan 25 litre depolama kapasiteli makinayı sırtta taşıma hiç kolay değildir. Size böyle bir makina daha uygun olacaktır. Üzerinde 50 metrelik hortumu mevcut.

Eski 01-04-2018, 23:02   #30
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-11-2013
Bahçemde kullanmak üzere, 200lt' lik pulverizatör almayı düşünüyorum. Önerebileceğiniz bir marka var mı? Bir de benzinli mi yoksa elektrikli olanlarını mı tercih etmeliyim?

Hellmarch Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024