agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni8Beğeniler
  • 8 Gönderen fevziyazgan

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-01-2016, 18:28   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-12-2014
Bahçe düzenleme (Konya)

Konya, Sızma, Simaş bölegesinden aldığım arazimi öncelikle çit ile çevirdim, toprak analizi yaptırdım, ve solidworks programı ile bir plan oluşturdum. Bunu yaparken Selçuk Üniversitesi' ziraat mühendisliği bölümü hocalarımdan yardım aldım.

Toprak zemininde kis tabakası olduğundan kanal şeklinde tüm ağaç ekeceğim yerleri 1m genişlik 2m derinlikte kazdırdım. 1 kamyon yanmış sığır gübresini toprak ile karıştırıp kanalı yaklaşık 1 ay sonra kapattırdım.

Araziyi sürdurüp kaz ayağı çektirttim. Toplam 22 frambuaz, 22 böğürtlen fidesini planda gözüktüğü şekilde diktim. Üzum fideleri ve meyve ağaçlarıını henüz açık köklü fideler fideciye yaprak dökmedikleri için gelmediğinden dikmedim.

Şimdi ise tüm arazinin etrafını açık yeşil leylandi bitkisi ile çevirmeyi planlıyorum.

1. Arazi planının sağ üst kısmı kuzey ve hakim rüzgar kuzeyli. Meyve ağaçları doğru yerlerde mi?
  2. Arazi oldukça rüzgar alan bir bölgede yaz kış rüzgar eksik olmuyor. Çevreye leylandi bitkisi ekmek iyi bir fikir mi?
  3. Leylandinin rengi çevrede gördüğüm kızıla kaçan kahverengimsi olmasını istemiyorum bu bir tür mü yoksa bakımsızlıktan mı o rengi alıyor? Benim istediğim tür açık yeşil olanı bu türü nasıl fidecilerden isticem küçük boyda yüksek adette aldığım leylandilerin büyüdükten sonra koyulaşmasını istemiyorum hepsinin aynı renkte olmasını nasıl sağlarım?
Name:  01.jpg
Views: 753
Size:  58.9 KB

Name:  02.JPG
Views: 699
Size:  57.4 KB

Name:  03.jpg
Views: 735
Size:  57.2 KB

Name:  04.jpg
Views: 767
Size:  68.4 KB

ezo, Muda, kerkenez ve 5 kişi beğendi.
fevziyazgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024