agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni98Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-07-2011, 11:52   #121
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nurguldk Mesajı Göster
Ankara da yıllardır çim derdiyle uğraşan biri olarak çim - yonca karışımını şiddetle tavsiye ediyorum arkadaşlar.. Yonca nın farklı çeşitleri var benim bahsettiğim yonca tipi kalın saplı ve sert değil. Aksine çim gibi hatta aralarında çiçekler de oluyor. Üzerine basılan geniş bir alanınız varsa ve onca su faturasından kurtulmak istiyorsanız hem kolay bulunuyor hem de görüntüsü de yemyeşil... Ayrıca çimi ne kadar sularsanız sulayın, aşırı sıcaklarda mutlaka sararma yapıyor. Evet kış sonrası kendine geliyor bir nebze ancak işin keyfi yazın değil mi zaten )
nurgül hanım merhaba;

çim-yonca karışımı ile ilgili mümkünse biraz daha detay verebilir misiniz?

Örneğin:
* çime göre sulama sıklığı ne kadar azalıyor?
* çim gibi biçiliyor mu?
* üzerine basıldığında sorun yaşıyor musunuz?

çok teşekkür ederim şimdiden.

mguncan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2011, 12:17   #122
Ağaçsever

harfuzmani's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mguncan Mesajı Göster
nurgül hanım merhaba;

çim-yonca karışımı ile ilgili mümkünse biraz daha detay verebilir misiniz?

Örneğin:
* çime göre sulama sıklığı ne kadar azalıyor?
* çim gibi biçiliyor mu?
* üzerine basıldığında sorun yaşıyor musunuz?

çok teşekkür ederim şimdiden.
Bu sorunun yanıtını bende merakla bekliyorum, zira yakın zamanda bahçemi çimlendireceğim ve etrafımdan hep aynı şeyleri duyuyorum. Çimin bakımı çok zor,çocuk gibi bakım istiyor falan diyorlar.Eğer bu karışım bu zorluğu bir nebze de olsa azaltıyorsa deneyelim ozaman. Ayrıca gittiğim cafelerin bahçelerinde bu karışımları görüyorum. Üzerlerine de basılıyor. Sanırım bir sıkıntı doğurmuyor...

harfuzmani Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-07-2011, 22:48   #123
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-03-2010
Çimin bakımından gereğinden fazla korkmayalım. Çimde en önemli olay: zamanında düzenli biçmektir. Gerisi teferruattır. Biçimde yapılan hatalar sonucu çim bir iki senede bozulur. Yabancı otların da çoğaldığı durum hasıl olur.
Çim içersinde tırfıl, üçgül ya da yonca denilen bitki bulunuyorsa, ileriki yıllarda yoğunluğu dahada artarak; çime tamamen hakim olur. Genelde kaliteli çimde istenmeyen faktördür.
Çim bakımında uygulamada bir nebze kolaylık sağlayabilir. Doğal yeşil alan olsun isteyenler için, çim karışımına bile konulur, **** tamamen de ekilebilir.

ligustrum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2011, 18:45   #124
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-08-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gilan Mesajı Göster
Şöyle bir web sitesine rastladım:
http://www.stepables.com/

Türkçesi basılabilirler. Az, orta, yoğun trafiğe göre ve iklime göre arama yapılabiliyor.
merhaba,

Ben de yaklaşık 80m2'lik bahçeme çözüm arıyorum. Bahçenin bir kenrarında yaklaşık 15m'lik bir sedir ağacı bulunuyor. Bu nedenle özellikle bu mevsimde çok fazla iğne yaprak döküyor. Bahçede ayrıca bir iki meyve ağacı bulunuyor (Trabzon hurması ve erik). Çimde bir türlü başarı sağlayamadım. Son döşettiğim rulo çim de fazla dayanmadı. Sedir iğnelerinde etkilenmeyecek, günün yarısında ağaç altları dışında güneş alan bu alana, üzerinde yürünebilecek, çocukların oyun oynayabileceği bir çözüm arıyorum.

Osmanlı çimi düşünük ama onun üzerinde oynamak çok zor sanırım. Bu forumdaki önerilerden veya yukarıda verilen http://www.stepables.com adresindeki yer örtücülerden İstanbul iklimine uygun bakımı kolay yer örtücü önerilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

Çok şey istiyorum biliyorum ama her türlü önerinizi okumk isterim, )
Şimdiden çok teşekkürler...

Ercan3 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-09-2011, 09:28   #125
Ağaç Dostu

nurguldk's Avatar

Giriş Tarihi: 08-04-2009
Merhaba,
Öncelikle kusura bakmayın uzun zamanadır siteye giremedim. Bu konuda uzman değilim ama bildiklerimi, bahçemden örneklerle anlatayım.

Bahsettiğim yonca üçgül, biraz uzadığında koyu yeşil kıvırcık görünümü çok hoş oluyor. Beyaz çiçek açıyor. Ayrıca çim gibi biçebiliyorsunuz. Hatta biçmeniz gerekiyor.
Üzerine rahatlıkla basılabiliyor.
Yayılma potansiyeli çok fazla, biçildikçe çatallaşıyor ayrıca kökleri çok güçlü. Bu nedenle de kuraklıga daha dayanıklı.
Elbette ilk ekildiğinde, çimlenme sırasında bol sulama yapmanız gerekiyor.Çimlenme olup da ilk defa biçildikten sonra hızla genişliyor.
Ekim yaparken çim ve üçgül oranını tam hatırlamıyorum ama çimden daha az yonca ekildi. Bu konuda tohumu aldığınız yer de yardımcı olacaktır.

İlkbaharda ekim yapıldı. Bahçenin şu andaki halinin fotoğrafları aşağıda. Bu arada biz bazı alanlarda kayrakla birlikte uyguladık ve çok hoş oldu.Yardımcı olabileceğim başka sorunuz olursa da seve seve.

Name:  DSCF2085 w.jpg
Views: 25810
Size:  59.9 KB

Name:  bahçe 1.jpg
Views: 27738
Size:  71.9 KB

Name:  bahçe 2.jpg
Views: 29349
Size:  61.5 KB

limon, gilan, abk ve 17 kişi beğendi.
nurguldk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-09-2011, 19:31   #126
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Sevgili nurguldk,
Bahçeniz çok güzelmiş, özellikle kayrak uygulamanıza bayıldım, ilk anda halı zannettim

Fotoğraflar Eylül ayına mı ait acaba, yani tüm yaz sıcağından sonra bu mevsimde bu kadar güzel görünüyorsa hemen kolları sıvamalıyım.

Benim yeşil görmek istediğim 25 m² kadar bir alanım var, başlıktaki tüm mesajları okudum ancak net bir sonuç yok.
Ayrık ve ya fare kulağı istemiyorum, böyle yemyeşil görünmeli, alan küçük olduğu için fazla sorun çıkarmaz baş edebilirim diye düşünüyorum.

Yukarıdaki mesajınızı tekrar okuduğumda, "bahçenin şu andaki hali" diye belirtmişsiniz, gerçekten çok beğendim.

Kullandığınız karışım oranlarını hatirlayabiliyor musunuz, buna ilâveten hangi cins çim tohumu ve yonca tohumu olduğunu da belirtirseniz çok yardımcı olursunuz bana.

Güzel bahçenizde mutlu bir yaşam diliyorum size.

pria, TCM ve Mithat danış beğendi.
Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2011, 14:09   #127
Ağaç Dostu

nurguldk's Avatar

Adalet Hanım,
Öncelikle beğenileriniz için çok teşekkür ederim. Fotoğrafların ilki yaz başı, diğer ikisi yaz sonu, ancak şu anda da bahçenin durumu bu şekilde. İçinde hiç ayrık görmedim. %100 konuşmak istemem belki de dikkatimi çekmedi. Ancak üçgül içerisine pek yabancı almıyor bunu biliyorum. Hatta çime de bir süre sonra baskın çıkacak. Ama görünüşü, yeşili, sıklığı o kadar hoş ki varsın baskın çıksın hiç şikayetim yok.
Çimi 7'li karışım, yoncayı da üçgül diyerek aldık. Ama oranını ben belirlemedim. Satıcının önerisiyle aldık. O nedenle inanın hatırlamıyorum. Size de aldığınız yerden bu kouda öneride bulunacaklarına eminim. Hatırladığım şey üçgülün çimden epey az olduğu.

Eski 01-11-2011, 19:36   #128
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Çok teşekkür ederim bilgi için, seneye İlk baharda böyle bir uygulama yapmak istiyorum kısmet olursa.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2011, 21:05   #129
Ağaçsever

Rekid's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2011
Paylaştığınız bilgiler için tşklr

Rekid Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2011, 15:07   #130
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Giriş Tarihi: 26-08-2009
Şahane :-)

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nurguldk Mesajı Göster
Merhaba,
Öncelikle kusura bakmayın uzun zamanadır siteye giremedim. Bu konuda uzman değilim ama bildiklerimi, bahçemden örneklerle anlatayım.

Bahsettiğim yonca üçgül, biraz uzadığında koyu yeşil kıvırcık görünümü çok hoş oluyor. Beyaz çiçek açıyor. Ayrıca çim gibi biçebiliyorsunuz. Hatta biçmeniz gerekiyor.
Üzerine rahatlıkla basılabiliyor.
Yayılma potansiyeli çok fazla, biçildikçe çatallaşıyor ayrıca kökleri çok güçlü. Bu nedenle de kuraklıga daha dayanıklı.
Elbette ilk ekildiğinde, çimlenme sırasında bol sulama yapmanız gerekiyor.Çimlenme olup da ilk defa biçildikten sonra hızla genişliyor.
Ekim yaparken çim ve üçgül oranını tam hatırlamıyorum ama çimden daha az yonca ekildi. Bu konuda tohumu aldığınız yer de yardımcı olacaktır.

İlkbaharda ekim yapıldı. Bahçenin şu andaki halinin fotoğrafları aşağıda. Bu arada biz bazı alanlarda kayrakla birlikte uyguladık ve çok hoş oldu.Yardımcı olabileceğim başka sorunuz olursa da seve seve.

Eklenti 244405

Eklenti 244406

Eklenti 244407

Merhaba Nurgül Hanım ;
Cimlerinize bayıldım.. İyi günlerde kullanın inşallah..
Acaba önerdiğiniz bu karışım bizim iklim koşullarımızda da sizinki gibi güzel olur mu acaba ? Siz bu karışımı özellikle Ankara koşullarına uygun diye mi seçmiştiniz ?
Sevgiler

kuyrukk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2011, 22:57   #131
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-12-2011
japon yosunu tavsiye ederim

bero Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2012, 19:47   #132
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-09-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kuyrukk Mesajı Göster
Merhaba Nurgül Hanım ;
Cimlerinize bayıldım.. İyi günlerde kullanın inşallah..
Acaba önerdiğiniz bu karışım bizim iklim koşullarımızda da sizinki gibi güzel olur mu acaba ? Siz bu karışımı özellikle Ankara koşullarına uygun diye mi seçmiştiniz ?
Sevgiler
Sadece Ankara kosullari olarak basite indirgemeyin cimlerinizin gelecegi acisindan cunku bircok faktor var etkili olan Misal bahceniz gunesli midir, golgede mi, ne kadar su verebileceksiniz yoksa suyunuz yok mu, uzerine insan basmayacak mı yoksa cocuklarin oyun sahasi mi olacak gibi sorulari cevaplamaniz lazim.

Karisima girecek her otun farkli istek ve ozellikleri var bunlarla belirlenmeli. Piyasada farkli seceneklerde bir suru karisim var. Yalniz not olarak bir ayrinti vereyim guvenilir yerlerden almaya calisin. Pek cok yerde cok yillik diye tek yillik cim satildigini gordum. İlginc olan saticilarin bile konu hakinda bilgisiz olmalariydi. Biz de bahcemizde karisim kullandik. 6-7 sene oldu sanirim. Simdilerde seyreklesti,bosluklar olustu ve ucgullerde hakim duruma gecti.

antigen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2012, 22:51   #133
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Giriş Tarihi: 26-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi antigen Mesajı Göster
Sadece Ankara kosullari olarak basite indirgemeyin cimlerinizin gelecegi acisindan cunku bircok faktor var etkili olan Misal bahceniz guneslimidir, golgedemi, ne kadar su verebileceksiniz yoksa suyunuz youkmu, uzerine insan basmayacakmi yoksa cocuklarin oyun sahasimi olacak gibi sorulari cevaplamaniz lazim. Karisima girecek her otun farkli istek ve ozellikleri var bunlarla belirlenmeli.Piyasada farkli seceneklerde birsuru karisim var.Yalniz not olarak bir ayrinti vereyim guvenilir yerlerden almaya calisin.Pekcok yerde cok yillik diye tek yillik cim satildigini gordum.ilginc olan saticilarin bile konu hakinda bilgisiz olmalariydi. Bizde bahcemizde karisim kullandik.6-7 sene oldu sanirim.Simdilerde seyreklesti,bosluklar olustu ve ucgullerde hakim duruma gecti.

Ayrıntılı bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Önerilerinizi göz önünde bulunduracağım. İyi günler..

kuyrukk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-03-2012, 19:10   #134
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-03-2012
merhabalar 2 dönüm bir köpek oyun parkını yeşilendirmem lazım kapak toprağıyla uğraşamam çünkü maliyeti çok yüksek hem üzerinde köpek ve insanların yürüyebilceği hemde çok fazla uzamayan çim türü bir yer örtücüye ihtiyacım var maliyet çok yüksek olduğu için ucuz hemde güzel gözüken ne dikebiliriz tırmık arası şekide arazide bol su var ama sulamak sorun olduğu için en azından yazın her aksam 15 dakıka sulanabilir.Ama biçmek çok fazla sorun hızlı büyümesini istemiyoruz bu konuda bize hangi yer örtücüyü önerirsiniz.

Goztepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2012, 03:59   #135
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Ekteki resimde kayrakların arasında
- Creeping Jenny,
- Mazus reptans 'Albus',
- purple Mazus reptans,
- Blue Star Creeper
kullanılmış. Değişik tonları bir arada kullanmak da ilginç olmuş.

Kaynak: Colibri Haven

Name:  2004-08 Pond03.jpg
Views: 22808
Size:  37.1 KB

pria, Şiir, Milla ve 1 kişi beğendi.
gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2012, 22:49   #136
Ağaç Dostu

nurguldk's Avatar

Uzun zaman sonra tekrar merhaba,
Öncelikle şunu belirteyim; Elbette ki üçgül bir süre sonra hakim duruma geçiyor. Ama benim bu duruma hiç itirazım yok. Çünkü şu anda bahçe yemyeşil. Kurak geçen bir yaz ve sonrasında kardan, dondan tüm kış kurtulamamış bir bahçeden eser yok. Boşluklar olsa bile üçgül tohumları resmen zıplaya zıplaya yayılıyor Tavsiyelerim aynı yörnde; Çim-üçgül

gilan, Şiir, hepgül ve 2 kişi beğendi.
Eski 07-05-2012, 10:19   #137
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-05-2012
merhaba

merhaba arkadaşlar! ben bahçemde tavuk ve ördeklerle ilgilenmeyi çok seviyorum ve bunlarında rahatlıkla tüketebilecegi aynı zamanda ,yeşil görünümü ile çevreye hoş bir görüntü verebilecek, basıldıgında kuruyup gitmeyecek,gölgede de yaşayabilecek bir bitki araştırıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

reyhannn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-06-2012, 12:52   #138
/

Giriş Tarihi: 22-06-2012
Merhaba foruma yeni katıldım.izmir basınsitesinde 100m2 bir bahçe yaptım.adına HASBAHÇE koydum.Fakat bazı sıkıntılarım var.forum bu konularda çok faydalı oluyor katkısı olanlara teşekkürler.

gilan beğendi.
*HASBAHCE* Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-06-2012, 18:55   #139
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Hoşgeldiniz Hasbahçe.
Ağaçlar.net gerçekten de sonsuz bir kaynak. Bu nedenle onu mümkün olduğunca düzenli tutmalıyız, konu başlıklarına sadık kalmalıyız.

Şu başlıkta kısaca kendinizi tanıtır mısınız?
http://www.agaclar.net/forum/uyeler-...r/2595-382.htm

Bahçenizi de tanımayı çok isteriz.

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2012, 20:40   #140
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-08-2012
Nurgul hanim, paylasiminiz icin cok tesekkurler, elinize saglik. Onumuzdeki ilk baharda aynisindan bizim bahceye yapmak istiyorum kismetse.

gucciforema Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2012, 16:31   #141
Ağaçsever

selmansahin's Avatar

Giriş Tarihi: 03-12-2012
güzel bir uygulama olabilir.

selmansahin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2012, 16:32   #142
Ağaçsever

selmansahin's Avatar

Giriş Tarihi: 03-12-2012
arılar için faydalı olacilir mi acaba. polen ve nektar açısından.

selmansahin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2013, 09:15   #143
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-03-2013
Merhaba,
Ben İstanbulda yaşıyorum Kadıköy tarafında bahçeli bir ev aldım yani apartmanlardan ötürü fazla güneş görmüyor, yazları sıcak ve kışları soğuk ve don..
Bahçede kullanabileceğim yeşil yer örtüsü arıyorum su sorunum olmamasına rağmen hergün sulama gerektiren ve çok biçme gerektiren bir bitki istemiyorum hatta ne kadar az isterse okadar iyi, kaynakları düzgün kullanmak gerek. Birde üzerine basılabilir olması ve kediler için zararlı olmaması çok önemli benim için. Bahçe kenarlarına hazır Limon Selvi ekeceğim ve bahçe kapısına Yasemin **** Begonville koymak istiyorum bunlara da zarar vermemesi önemli benim için. Acaba ne tür yer örtücüler önerirsiniz bana?
Şimdiden çok teşekkür ederim!

CoffeeJam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2013, 11:47   #144
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-08-2011
Bahçe Yeşillendirmede Doğru Seçim

Merhaba, benim 100 m2 civarında bir yeşillencek alanım var. Alanın %70'i gölge %30 u güneş görüyor. Geçen sene karışık çim ektim. Fakat 100 m2 çimi 2 günde bir el ile biçmek zorunda kaldım. Çim biçme makinem yok. Sulaması ve biçmesi bi hayli zor oluyordu. Bunun üzerine çim yerine başka alternatif örtü bitkisi araştırdım. basılmaya dayanıklı arıyorum.

- Festuca rubra (kırmızı yumak otu):
- Çayır Üçgülü
-Verbana Çiçeği

bunlardan hangisi en uygun olur bahçem için.

Bahçenin genel görünümü ve eski çim.

pria beğendi.

Düzenleyen JudasHammer : 14-06-2013 saat 10:01
JudasHammer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2013, 10:09   #145
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2006
Festuca, bir çim çeşididir. Eleyebilirsiniz.

Not : Fotoğrafı lütfen siteye yükleyiniz.

drhegeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2013, 13:00   #146
Ağaç Dostu

Eser İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2007
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi JudasHammer Mesajı Göster
........Bunun üzerine çim yerine başka alternatif örtü bitkisi araştırdım. basılmaya dayanıklı arıyorum.

- Festuca rubra (kırmızı yumak otu):
- Çayır Üçgülü
-Verbana Çiçeği

bunlardan hangisi en uygun olur bahçem için.
Bunların hepsini de (aralıklı da olsa) biçmek zorundasınız. Siz en iyisi bir çim biçme makinesi edinin. Bundan kaçış yok

Eser İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2013, 15:15   #147
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-08-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Eser İlhan Mesajı Göster
Bunların hepsini de (aralıklı da olsa) biçmek zorundasınız. Siz en iyisi bir çim biçme makinesi edinin. Bundan kaçış yok
Zaten benim aradığım. Hiç biçmeden kendi kendine lkısa kalsın değil. Elbettte biçilmesi gerekicek. Fakat resimdeki çim 2 günde bir uzuyordu ve biçmeyince sararmaya başlıyordu.
Oyüzden daha az aralıkla biçilcek ve basmaya dayanıklı neler önerirsiniz

JudasHammer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-08-2013, 12:37   #148
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-08-2013
Merak ettim çime alternatif bahçeye ne ektiniz. Bilgi verebilir misiniz?

cumbur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2014, 12:31   #149
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-05-2014
Merhaba yazdığınız bitkiler çok ilgimi çekti benim farklı bir sorunum var.Bahçemde ve evimde toplam iki tane köpek var her akşam çimlerimizi sulasak da çiş yaptıkları yerlerdeki çimler sararıp ölüyor.Acaba bu bahsettiğiniz bitkiler daha dayanıklı olabilir mi çimlerden? Bahçesinde köpek besleyenleriniz varsa bu sorunu nasıl çözüyor
Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Duygud Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2015, 20:02   #150
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-06-2014
Herkese merhabalar,
Saatlerdir forumları okuyorum ve giderek kafam karışıyor ne yazık ki.
200m2 kadar bahçem var, istanbul sarıyer'deyim. Geçen yaz taşındık buraya ve yaz döneminde bahçede tadilata girmek istemedim. Gölge ve yosunlanma problemleri, ayrıca halihazırda etrafta var olan çeşitli geniş yapraklılar ve ayrık otu nedeniyle çim ekmek ciddi bir işçilik gerektiriyor.
Acaba doğrudan ayrık otu eksem mi diye düşünüyorum. Sorum şu: Bu otu şimdi ekersem Mayıs-Haziran ayına kadar zemini kapatacak güzel bir doku elde eder miyim?

Ayrık otundan yapılmış bahçe resmi bulamadım hiç, bağlantı veya resim paylaşabilir misiniz?
Yardımlar için teşekkür ederim, cidden çok faydalandım, bazı fikirlerim tamamen değişti burayı okuyunca.

ozanemre beğendi.
levo_redkid Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024