agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni104Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-08-2013, 16:29   #31
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-08-2013
resimde de göstermiş olduğum gibi kilerin genişliği tam 148 cm. ben buraya acaba demir 4cm lik köşebentden çeyrek daire biçiminde büyükten kücüğe doğru giden çerçeveler hazırlasam bunlarıda yaklaşık 40 cm aralıklarla duvara sağlam bir şekilde tutturup içlerini 5cm kalınlığında sert strafor ile kapatsam böyle bir şelale olur mu daha sonra da köpük strafor ile dekorlarını tamamlasam yani beton kullanmadan bu şekilde bir şelale yapabilirmiyim

liberta35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2013, 18:00   #32
Ağaçsever

by_falcon's Avatar

Giriş Tarihi: 02-02-2013
yapacağınız şelaleye resimde gösterdiğiniz alana ( 148 cm.) sığmaz normalde sadece alttaki 2 set sığar kısacası her setin 70cm. olması lazım 15cm. si sete gider 20 cm. eğimine 35cm side havuzuna gider ama benimki dar ve dik görünümlü olsun derseniz 280 yeter size önce bir kaç hatırlatma yapayım size

1- Eğer sağlam ömürlük olsun diyorsanız komple setleri betondan dökmelisiniz.
kalıp olarak ( kontraplak ve ya saç kullanmalısınız.)
2- Çeşitli çaplarda hazır beton büz ya da beton boru maşonlarından keserek yapabilirsiniz onların kalınlıkları dar olduğundan yerden tasarruf etmiş olursunuz imalathanelerde bir tarafı kırık olanlşar olur uygun fiyata alırsınız. bunuda tasviye ederim.
3- Taş, 10'luk içi dolu beton briket, (bims olmayacak) kullanarak yapabilirsiniz buda olur benim yukarda yaptığım gibi ama biraz uğraştırır sizi

son olarak fikrimi sorarsanız yeni başlıyanlar için daire tipli değilde düz bir şelale seçseydiniz yapımı daha kolay olurdu bu biraz uğraştırır sizi eğer kesin yapacağım derseniz bir şık seçin malzemeleri bir araştırın fiyatlarını filan daha sonra ayrıntıları ilk başta neler yapman gerek gibisinden ögrenmek isterseniz telefonumu veririm ayrıntılı görüşürüz. saygılar

by_falcon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2013, 19:06   #33
Yeni Üye

görüşlerinizi okuduktan sonra projemi daha sağlıklı anlatabilmek için bir maket hazırladım bu maketteki gibi en altını 148x148 olarak tutup yukarı doğru küçülte küçülte gidip bir yapı oluşturamazmıyım

Eklenen Resimler

bahtiyar02 beğendi.
Eski 28-08-2013, 19:30   #34
Ağaçsever

by_falcon's Avatar

bak bu daha kolay ayrıca maliyeti düşük olur

Eski 02-09-2013, 09:22   #35
Yeni Üye

merhaba by falcon nasip olursa bu hafta şelale yapımına başlamayı düşünüyorum . Şimdi benim merak ettiğim bir kaç soru var bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum

bir abimiz demirci ustası , abimin söylemine göre 4 lük köşebenten bir çerçeve otuşturup bunları duvara sağlam bir şekilde monte etmemiz halinde ( köşeye raf şeklinde hayal edebilirsiniz) bunun güvenli olacağını söyledi bu konu benim için çok önemli çünki 2 tane oğlum var biri 11 yaşında diğeri ise 4 yaşında ve ufaklık suyla oynamayı çok seviyor onun açısından bir güvenlik zayıflığı olmasından çok çekiniyordum.

Köşe duvara 40 cm aralıklarla monte edeceğimiz çerçevelerin içini 5cm lik sert strafor ile kapatmayı düşünüyorum bu çerçeveleri duvara monte etmeden önce duvara nasıl bir yalıtım malzemesi kullanabilirim suya karşı dayanıklı olması açısından sonuçta her katta bir küçükde olsa havuzumsu bir su birikimi olucak .

birde bu oluşturduğum çerçevelerin içerisini strafor ile kapatmayı düşündüğümü belirtmiştim , çerçevelerin içine su birikimi sağlayabilmek için etrafına nasıl bir set yapabilirim , en alt kat hariç yalıtım çok önemli olmucağı kanısındayım sonuçta bir alt kata dökülerek gideceği için benim için en önemli nokta en alt havuzun su kaçırmaması için neler yapmalıyım hangi malzemeleri kullanmalıyım bu konuda da bana yardımcı olursanız çok memnun olurum .

aslında kafamda bir dünya bunu nasıl yapmalıyım gibi sorular var ama ben bir başlayıp arkasından yaptıkca bunları öğrenirsem daha iyi olcak sanırım

birde bana telefonumu veririm yardımcı olurum demişsiniz çok teşekkür ederim bu konuda da yüz yüze konuşabilirsek çok memnun olurum saygılar iyi çalışmalar dilerim

Eski 02-09-2013, 17:24   #36
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-04-2013
çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. ben terasımda bir süs havuzu yapmak istiyorum. teras ahşap ağırlıklı olduğu için gerektiğinde yeri değiştirilebilir bir havuz olsun istiyorum. sayın cumhur un köpüklerden yaptığı süs havuzu ilginç geldi. kendisi uzun zamandır foruma uğramıyor sanırım. köpüklerin üstünü en son ne ile kapladığı hakkında bilginiz varmı. ya da sizin önerebileceğiniz kaplama malzemesi nedir. teşekkür ederim

efor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-09-2013, 17:28   #37
Ağaçsever

by_falcon's Avatar

sayın liberta35 öncelikle şunu belirteyim strafor ile sağlıklı bahçe için şelale olmaz. strafor ile yukarıda bazı arkadaşları bu bölüme ev içi süs şelalesi yapmışlar genelde o tip yapılan şelaleler balkon veya salona yapılır. bahçede en fazala ömrü 3 sene gider. kışın don olan illerde bir sene ancak gider. tavsiye etmem ama yinede yapayım dersen strafora istediğin şekli verdikten sonra üzerine sıva filesi serdikten sonra kalekim ile kapladıktan sonra su yalıtım malzemesi kullanmalısın. su yalıtım diye googlede aratırsan çeşitli firmanalrın su yalıtım malzemelerini görürsün fiyatları kalitesine göre değişir ilk önce zemine beton almalısın sonra en alttaki havuz duvarını betondan yapıp yan kömürlük duvarını ve bu zemin katın su yalıtımını yaptıktan sonra şelalen bitince tekrar komple izalasyon yapmalısın sade küçük bir ayrıntı su yalıtım malzemesi alırken satıcıya netür duvara kullacağını söyle (beton, sıva, kalekim) üzerine gibi.

Eski 02-09-2013, 17:32   #38
Ağaçsever

by_falcon's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi efor Mesajı Göster
çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. ben terasımda bir süs havuzu yapmak istiyorum. teras ahşap ağırlıklı olduğu için gerektiğinde yeri değiştirilebilir bir havuz olsun istiyorum. sayın cumhur un köpüklerden yaptığı süs havuzu ilginç geldi. kendisi uzun zamandır foruma uğramıyor sanırım. köpüklerin üstünü en son ne ile kapladığı hakkında bilginiz varmı. ya da sizin önerebileceğiniz kaplama malzemesi nedir. teşekkür ederim
sayın efor strafor üzerine sıva filesi, onun üzerine kalekim, en üstede su izalasyon malzemesi sade dikkat edilmesi gereken husus boyama yapacak iseniz boya üzerine ekstra şeffaf izalasyon malzemesi gerekir. saygılar umarım anlata bilmişimdir.

efor beğendi.
Eski 02-09-2013, 17:37   #39
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-04-2013
gayet anlaşılır oldu. yardımlarınız için teşekkür ederim

by_falcon beğendi.
efor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-09-2013, 22:05   #40
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
Paylaşım için çok teşekkür ederim. Göz ardı edilmeyecek güzel bir çalışma. Emeğinize sağlık.
Saygılar

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-09-2013, 22:37   #41
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-10-2010
küçük bir sirkilasyon motoru ile köpüklerden yapılan şelaleli havuz çok güzel evlere ve balkonlara çok yakışır bir süre sonra ben bunu denerim

Selehattin 67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-09-2013, 10:44   #42
Ağaç Dostu

menekşecibaba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-01-2011
Galeri: 24
Bakın arkadaşlar pratik ve çok güzel bir çalışma sizlere yardımcı olabilir .
Bunu da içine döşersiniz..Name:  7859_617765164942393_1427868397_n.jpg
Views: 5076
Size:  71.0 KB

Eklenen Resimler

yağmur ve efekaya beğendi.
menekşecibaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2013, 07:52   #43
Ağaçsever

by_falcon's Avatar

kamelya bitmek üzere son görüntüler

Eklenen Resimler

Düzenleyen by_falcon : 29-09-2013 saat 19:44
Eski 23-09-2013, 17:30   #44
Yeni Üye

hesperis's Avatar

Giriş Tarihi: 29-07-2013
Şahane olmuş. Finali görmek için sabırsızlanıyorum. Ellerinize sağlık

hesperis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-09-2013, 20:04   #45
Ağaçsever

by_falcon's Avatar

final arkadaşlar ufak tefek işler kaldı. 2-3 günden tamamen biter. benim için asıl önemli olan çevre düzenlemesi, Şelale çevresine ne tür çiçek ve bitkiler ekmeliyim boş alana çim ekeceğim önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

Eklenen Resimler

Düzenleyen by_falcon : 01-10-2013 saat 20:50
Eski 01-10-2013, 08:20   #46
Ağaçsever

M.Fıstık's Avatar

Giriş Tarihi: 14-06-2013
by_falcon sizi tebrik ediyorum gerçekten mükemmel bir iş çıkarmışsınız. Umarım gelecekte benimde güzel bir bahçem olur da ben de bu türlü şeyler yapabilirim. İstanbul da pek mümkün değil bu tarz şeyler özellikle benim oturduğum semtte sokakta bir yeşillik görsek ona şükrediyoruz. Hoş kokulu güzel çiçeklerle süslenince daha bir güzel olacaktır. Keyifli günler hoş muhabbetler diliyorum...

by_falcon beğendi.
M.Fıstık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2013, 19:28   #47
Ağaç Dostu

menekşecibaba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-01-2011
Galeri: 24
by_falcon tebrikler , çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

by_falcon beğendi.
menekşecibaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-10-2013, 16:04   #48
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-10-2013
gerçekten güzel yapay şelale yapmış arkadaş. eline sağlık.

by_falcon beğendi.
klavye123456 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-02-2020, 16:04   #49
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-02-2020

Sezer36 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-02-2020, 16:08   #50
Yeni Üye

Arkadaşlar ben bahceme doğal şalele yapmak istiyorum. Ama yardıma ihtiyacım var.

Eski 08-02-2020, 16:12   #51
Yeni Üye

[IMG][IMG]resim[/IMG]

Eski 08-02-2020, 20:45   #52
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sezer36 Mesajı Göster
Arkadaşlar ben bahceme doğal şalele yapmak istiyorum. Ama yardıma ihtiyacım var.
Seneler evvel şöyle bir başlık açmıştım, bir bakın belki işinize yarayabilir.

Bahçede pratik yöntemler

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2020, 21:01   #53
Ağaçsever

by_falcon's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sezer36 Mesajı Göster
Nasıl bir yardıma ihtiyacınız var sezer bey

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024