agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni100Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-02-2012, 15:36   #61
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2011
Barbekü yapımı ,ateş tuğlası.

İç kısmın yan duvarlar ınıda yağmura rağmen bugün bitirdim.Artık kuruyunca ateş yakılacak hale geldi.Şamot harcı fayans harcı kıvamında az çimento katılarak hazırlanıyor.Taşların duvara yapışacak yüzeyleri ıslatılıp bu harç sürülerek yapıştırılıyor.Sonra plastik tokmakla vurularak tam yerleşmesi sağlanıyor.Tuğlaların düzlüğü bir su terazisiyle kontrol edilebilir.

Eklenen Resimler

ardacan2000 ve mrduran beğendi.
Adil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-02-2012, 15:45   #62
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

devam.

Eklenen Resimler

Eski 29-02-2012, 15:48   #63
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

son aşama.

Eklenen Resimler

Eski 29-02-2012, 15:55   #64
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

son aşamalar.

Eklenen Resimler

Eski 29-02-2012, 15:58   #65
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Artık iki hafta kurumasını bekleyeceğiz.Ateş yakmak için hazır olacak.

Eklenen Resimler

Düzenleyen Adil : 01-03-2012 saat 17:24
Eski 29-02-2012, 19:17   #66
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2009
Galeri: 26
İlk ızgara hamsimi olacak. tirsimi olacak , tavukmu olacak yoksa et mi?

Adil beğendi.
KAPTANzst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-02-2012, 19:29   #67
Ağaç Dostu

Periş's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Sevgili Adil çalışmalarınızı zevkle takip edenlerdenim barbeküde bitmiş ellerinize sağlık çuhalar kır çiçekleri pek güzel görünüyor maşallah

Periş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2012, 16:13   #68
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi KAPTANzst Mesajı Göster
İlk ızgara hamsimi olacak. tirsimi olacak , tavukmu olacak yoksa et mi?
Büyük bir ihtimalle deniz ürünü olmasından yanayım.Hamsi favorilerim arasındadır. Bakacağız mevsimine göre değerlendireceğiz.Abi açılışı beraber yapacağız inşallah.Bütün dostlarımız davetlidir.
Saygılar selamlar.

Düzenleyen Adil : 02-03-2012 saat 17:18
Eski 01-03-2012, 16:17   #69
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Periş Mesajı Göster
Sevgili Adil çalışmalarınızı zevkle takip edenlerdenim barbeküde bitmiş ellerinize sağlık çuhalar kır çiçekleri pek güzel görünüyor maşallah
Periş hanım,
İlgi ve alakanıza teşekkür ederim.10-15 gün sonra yapraklar , çimenler, çiçekler açmaya başlar artık.Gözlerimiz ve ruhumuz bayram eder.
Saygılar selamlar.

Eski 01-03-2012, 16:49   #70
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-03-2011
Patlıca, biber közlemeye geliyorum........

alcen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2012, 17:38   #71
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Buda güzel fikir, teşekkürler alcen hanım.Buyrun bekleriz.
Saygılar selamlar.

Eski 01-03-2012, 18:05   #72
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Merhaba Adil bey;

Geçmiş olsun, bitti şükür. Güzel bir şey çıktı ortaya.

Hani diyorum kendime kendime; balık/et isleme için yükseğe yatay demir çubuk koymak(Elbise dolaplarındaki askılıkları sabitleyen sağ ve sol cephedeki 2 metal parça, demir de uzamaya karşı az kısa...)

Çok mu sesli düşündüm)).

Çok güzel olmuş, bakmayın bana siz efendim.

Sağlıkla kullanın, sağlıcakla yaşayın inşallah. Siz zevkini sürdükçe bende tadacağım gibi...

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2012, 17:15   #73
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Merhaba mrduran bey,
Şükürler olsun.Kaba olarak bitirdik.
Anlatmaya çalıştığınız o raf sistemini sabit ayaklarla yapıldığı gibi seyyar ayaklı sistemlede yapılabilir.Böylece sac kullanma ,kazan altı güveç te yapılabilme imkanına sahip olabiliriz.Yani çok amaçlı bir kullanım şekli düşünüyorum.
50cm yükseklikte saplı kalın sacdan yapılmış bir kazanı zemine koyulmuş bir güvecin veya bir kabın içindeki farklı pişirilecek yiyeceklerin üzerine kapatıp ,(sac altı gibi)Üzerinde ve etrafında ateş yakarak Tandır usulü pişirme yapabiliriz.
Söylediğiniz o ızgara ayaklarını seyyar ve kademeli olarak yapacağım.Izgara tablasınıda özel yaptıracağım.Şişler de bu ayakların üzerine koyulabilecek.
Görüş ve düşünceleriniz için teşekkür ediyorum mrduran bey.
Bu aşamaları yaptıkça siz değerli dostlarımla paylaşacağım.Sağlıklı , sıhhatli ve neşeli kalınız.
Saygılar selamlar.

mrduran beğendi.
Eski 02-03-2012, 19:30   #74
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-01-2010
Elinize sağlık çok güzel oldu ilk olarak bence balık yapmalısınız. Ne de olsa karadenize yakışır bır açılış olur.

fatma sunay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2012, 12:36   #75
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Giriş Tarihi: 24-01-2011
Ah..ahh..bizde bahçedeki çuhaları bir şey zannedipte resimliyoruz...)) dağ taş çuha dolmuş....Sevgili Adil tabii sizler bahçenize dikmeye gerek bile görmezsiniz...

Harika manzaralar için ellerinize sağlık...Şöminede bitmiş...Dış cephesi kalmış...Balıklar da hazır ise; biz mr duran ile yola çıkalım....Bu güzellikler bitmeden....)))

Sevgiler ve selamlar .....

berrinb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2012, 10:16   #76
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Barbekü seyyar ızgara ayaklığı.

Bu seyyar ızgara rafını ağbeyimle birlikte yaptık.Barbekünün içinde ileri geri hareket ettirerek alanın her yerini kullanabiliyoruz.İki raf yaptık köze yakın ve uzak durması için istediğinizi kademeyi seçebiliyorsunuz.Şimdi ön cephe duvarın kenarlarına kancalar takarak seyyar bir çubuk demirle o kademelerle aynı hızada karşılıklı olmasını sağlayacağım.Bu çubuk demiri istediğiniz rafın karşısına takıp çıkarabileceksiniz.Yani herşey seyyar olacak.Bu malzemeyi kaldırıp barbekünün içini farklı çeşitli amaçla kullanabilme şansına da sahip olacağım.

Eklenen Resimler

Düzenleyen Adil : 27-03-2012 saat 15:27
Eski 26-03-2012, 10:24   #77
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Barbekü seyyar ızgara ayaklığı.

Izgara rafların üzerinde sağ ve sol duvarlara kadar rahat hareket edebiliyor.Birinci raf altı yüksekliği 5 cm.

Eklenen Resimler

Eski 04-04-2012, 08:37   #78
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

barbekü de ilk ateş yakma denemesi.

Barbeküyü boyatarak ,kuruduktan sonra içinde ilk odun ateşini yakarak bacanın çekmesini ve yanma durumunu gözlemledim.Gayet başarılı bir şekilde közlenene kadar yandı.Fakat boyanın rengi çok parlak ve gözü yoracak gibi duruyor.Boru çiçeğini yanına diktim saymaşık bir tür.Bu barbekünün üzerini bununla kamufle edeceğim ve sadece baca çıkışlarını açık bırakacağım.İnşallah olur.

Eklenen Resimler

Eski 10-04-2012, 21:32   #79
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Sevgili hemşerim Adil, Resimleriniz hepsi harika...Barbükeniz hayırlı olsun,renk çok güzel ama bence evinizin rengine boyasaydınız , hatta bahçe duvarlarını da ..Veya kontras bir renge...Barbükenin önündeki boş alana herhalde bir kameriye yapacaksınız..Mor sarmaşık ile sardırırsanız, evinizin rengine güzel bir uyum sağlayacaktır..tabi benim nacizane fikrim..
Su deponuz da çok iyi bir fikir olmuş...Sadece o siyah örtüyü anlayamadım...
Lilyumların bu kadar büyümesine de maşallah...Eeee bol yağmurlu yerde böyle olur...Bizimkiler daha bir karış kadarlar...Seranızın içi de çok tertipli olmuş...Limon ağacınızı da bir duvar kenarına alırsanız, büyük bir ağaca sahip olursunuz...Bahçenin köşesindeki Cycas ı kışın orada bıraktınızmı , yani üzerinden kaç kış geçti ..Bu benim için çok önemli..Baana bilgi verirseniz sevinirim...Çünkü her sene içeri taşımaktan bıktık..
Havuzdaki görüntüler çok net ve güzeller...Şimdiden sonra Tanrı sizlere kuvvet versin ...Çay başlıyacak , işiniz çok ..Artık çay bahçelerinin yeşillerini bolbol görürüz..)
Selam ve sevgiler alenize ve size...)

Eski 11-04-2012, 15:01   #80
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berrinb Mesajı Göster
Sevgili hemşerim Adil, Resimleriniz hepsi harika...Barbükeniz hayırlı olsun,renk çok güzel ama bence evinizin rengine boyasaydınız , hatta bahçe duvarlarını da ..Veya kontras bir renge...Barbükenin önündeki boş alana herhalde bir kameriye yapacaksınız..Mor sarmaşık ile sardırırsanız, evinizin rengine güzel bir uyum sağlayacaktır..tabi benim nacizane fikrim..
Su deponuz da çok iyi bir fikir olmuş...Sadece o siyah örtüyü anlayamadım...
Lilyumların bu kadar büyümesine de maşallah...Eeee bol yağmurlu yerde böyle olur...Bizimkiler daha bir karış kadarlar...Seranızın içi de çok tertipli olmuş...Limon ağacınızı da bir duvar kenarına alırsanız, büyük bir ağaca sahip olursunuz...Bahçenin köşesindeki Cycas ı kışın orada bıraktınızmı , yani üzerinden kaç kış geçti ..Bu benim için çok önemli..Baana bilgi verirseniz sevinirim...Çünkü her sene içeri taşımaktan bıktık..
Havuzdaki görüntüler çok net ve güzeller...Şimdiden sonra Tanrı sizlere kuvvet versin ...Çay başlıyacak , işiniz çok ..Artık çay bahçelerinin yeşillerini bolbol görürüz..)
Selam ve sevgiler alenize ve size...)
Berrin hanım teşşekkür ederim.
Depoda o boyayı buldum daha koyu bir renk çıkacak diye düşünmüştüm.Karşımıza böyle bir renk çıktı.Belki sonradan bahçe duvarlarıyla hepsini birlikte tekrar uyumlu bir renkle boyatabilirim.
Barbekü önündeki alana kamelya yapacağım.Hanım üzerini kapatalım diyor Abim sarmaşık çiçeklerle kapatılmasından yana .Üzerini kapatıp sarmaşıklarıda üzerine verirsem .İkisininde istediği olur sanırım.
Sizin söylediğiniz mor salkım ve yanında boru çiçeği,mini sarmaşık gül,karma bir şekilde düzenleyebilirim.Mor sarmaşıktan evimizin ön tarafına bir kök dikmiştim sarılmaya başladı bile.Düşüncenize tamamiyle katılıyorum.
Siyah örtü bir fabrikadan aldığım siyah naylon.Onun üzerine düşen yağmur damlaları pimaş borunun ağzındaki havuza akıyor oradanda yağmur suları depomda toplanıyor.
Çiçeklerimin gelişimi ve seramın durumu gayet iyi gidiyor.Fidelerim birbir çıkıyor.
Limon ağacımı seranın orta yoluyla kenar naylonu arasına ortalayarak diktim dalları rahat olsun diye .gerçi her yıl ona şekil budaması yapacağım.Dün üzerindeki 7 adet limonu makasla keserek aldım.İlk hasadımı yaptım..
Şu anda üzerinde bolca çiçek görünüyor.Bakalım bu yıl nasıl olacak.
Cycas konusuna gelince bu yıl soğuk fazla yaptı rüzgarın vurduğu yaprakları donma yaptı.önümüzdeki kış allah nasip ederse naylonla kapatacağım.
Bence cycas ınızı korumaya devam edin.Rüzgar almayan güneye bakan az güneşli yerlerde daha sağlıklı büyüyor.
Çay ı Rizenin sahillerinde görmek mümkün.Trabzonun sahillerinde genellikle fındık olur.Bizde de fındık var.5 km den sonra çaya rastlayabilirsiniz.Bahçemde süs için diktiğim 1 kök çay var.
Bahçe işleri hızlandı.Bugün yabani oyların ayıklanması ve sera içinde oturma yerine beton döktüm.
Bugünki egzersizlerimi yapmış oldum)
Sizede bahçenizde ve işlerinizde başarılar diliyorum kolay gelsin.
Saygılar selamlar.

Eski 15-04-2012, 21:43   #81
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

barbekü, balık,çay,kahve.

Bahçede salatalık ve domates biber yerlerini hazırlarken, Giresun daki öğretmen lik yapan kardeşim geldi.Dört kardeş bir araya gelmiş olduk.Böyle herzaman birarada olma imkanımız yok.Fırsatı yakalamışken ilk açılışı yaptık.Önce balık ziyafeti sonra çay molası,Bir saat sonra Kahve muhabbeti güzel oldu.Barbeküyü yaptığıma değmiş doğrusu.Kendi yapmış olduğum sedir ve masada işe yaradı .

Eklenen Resimler

Eski 15-04-2012, 22:55   #82
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Ohhhh...Ohhh..Maşaallah...Balıklar, çaylar...Açılışı yapmışsınız..Afiyetler olsun...Biz mr duran ile daha yola çıkamadan, siftahı yapmışsınız..))))

Vallahi helal olsuunnn...İşte hayat budur diyorum...Kendi elleri ile yapılan her işin keyfine doyum olmaz...Tebrikler kardeşim...) O güzel petunyalara karşı bende bir çay içmek isterdim doğrusu.....Selamlar selamlaaarrr..))

mrduran beğendi.
Eski 16-04-2012, 08:16   #83
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Alıntı:
Ohhhh...Ohhh..Maşaallah...Balıklar, çaylar...Açılışı yapmışsınız..Afiyetler olsun...Biz mr duran ile daha yola çıkamadan, siftahı yapmışsınız..))))

Vallahi helal olsuunnn...İşte hayat budur diyorum...Kendi elleri ile yapılan her işin keyfine doyum olmaz...Tebrikler kardeşim...) O güzel petunyalara karşı bende bir çay içmek isterdim doğrusu.....Selamlar selamlaaarrr..))
Merhabalar efendim,

Berrin hanım; İnanın, sizi temin ederim ki Ziya ve Adil beylerin paylaşımi samimiyet nedeniyledir.

İstanbul ve İzmir' de, balık getirme mesafesi ve mangala atma zamanı yönünden onlardan eksiğimiz yok, eeee biz de balık yeme işinde zaman tanımayız yani. Ama nedense siz ve bizler gene de Karadeniz' den balık yemedeyiz, genel olarak. Eskiden ''kara'' kelimesi kıymet ifade ederdi, sanırım ondandır, olabilir, belki de)).

Acaba bunu vurgulamak istemiş olabilirler mi efendim)).

Ben de barbekü de yok)). Yok canım, bunu kastetmemişlerdir, inanıyorum.

Her şeyin tazesi onlarda, çay dahil.

Demek ki sizin dediğiniz olmalı, orada balık yemeli, hani gitmeli demek istediğim buyurduğunuz gibi)).

Afiyetler olsun, sağlıcakla kalın siz kardeşler, tüm sevdiklerinizle inşallah.

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2012, 15:20   #84
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:

Berrin hanım ,Duran bey gelirler diye gözlerimiz yollarda kaldı fakat ne yazıkki gelen olmadı. Açılışı yapmaktan başka çaremiz kalmadı.Nasip se gelir hint ten yemen den ,nasip değilse ne gelir elden. Gelmek isteyen dostlarımıza kapımız her daim açıktır.
Garlangufa arkadaşımız bu ay sonu çay saz muhabbetine gelirim demişti.
onuda bekliyoruz.Bi işi çıkmaz uğrarsa sözümüzü yerine getiririz.
Berrin hanım içimden geçenleri çok güzel tercüme etmişsiniz teşekkürler.
Sağlık sıhat ve bol neşeli günler sizlerin olsun efendim.

Düzenleyen Adil : 17-04-2012 saat 17:41
Eski 17-04-2012, 09:25   #85
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mrduran Mesajı Göster
Merhabalar efendim,

Berrin hanım; İnanın, sizi temin ederim ki Ziya ve Adil beylerin paylaşımi samimiyet nedeniyledir.

İstanbul ve İzmir' de, balık getirme mesafesi ve mangala atma zamanı yönünden onlardan eksiğimiz yok, eeee biz de balık yeme işinde zaman tanımayız yani. Ama nedense siz ve bizler gene de Karadeniz' den balık yemedeyiz, genel olarak. Eskiden ''kara'' kelimesi kıymet ifade ederdi, sanırım ondandır, olabilir, belki de)).

Acaba bunu vurgulamak istemiş olabilirler mi efendim)).

Ben de barbekü de yok)). Yok canım, bunu kastetmemişlerdir, inanıyorum.

Her şeyin tazesi onlarda, çay dahil.

Demek ki sizin dediğiniz olmalı, orada balık yemeli, hani gitmeli demek istediğim buyurduğunuz gibi)).

Afiyetler olsun, sağlıcakla kalın siz kardeşler, tüm sevdiklerinizle inşallah.

Saygılarımla lütfen.
Duran bey esprileriniz için teşekkürler.))
Hayat paylaştıkça güzeldir .
Herkes gücü nispetinde paylaşımlarını yapabilir.Muhabbet ve güzellik olsun.
Şimdi mesafeler kısaldı.Bunun avantajlarını kullanmaya sahibiz.
Uçaklar hava alanına inerken bizim deniz manzaramızdan inerler.
Bende Duran bey, Berrin hanımla, her uçak inişinde bir süpriz yaparmı diye bekledim.
Ömrümü tükettiniz.))
Siz yeterki sağlıklı sıhhatli ve mutlu olun buda bize yeter.
Saygılarımla.

Eski 17-04-2012, 19:12   #86
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2011
Adil bey Allah muhabbetinizi ve neşenizi artırsın

Adil beğendi.
ayhan219 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-01-2013, 23:15   #87
Ağaç Dostu

tekomusti's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2011
Adil abim her şey ON numara olmuş maşallah ellerine sağlık
Esen kalın

Adil beğendi.
tekomusti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2013, 16:45   #88
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ayhan219 Mesajı Göster
Adil bey Allah muhabbetinizi ve neşenizi artırsın
Ayhan bey çok teşekkür ederim.Bilmukabele.

Eski 30-01-2013, 16:46   #89
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tekomusti Mesajı Göster
Adil abim her şey ON numara olmuş maşallah ellerine sağlık
Esen kalın
Çok teşekkürler Tekomusti kardeşim.Emeklilik insana neler yaptırmazki.

Eski 30-01-2013, 22:30   #90
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-01-2011
Çok güzel kareler. Adım adım göstermişsiniz. Güle güle kullanın.

Adil beğendi.
ardacan2000 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024