agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni7Beğeniler
  • 3 Gönderen Ben fakir
  • 1 Gönderen Halil Balaban
  • 3 Gönderen Cumhur Tonba

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-12-2012, 13:17   #1
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Giriş Tarihi: 22-09-2008
Wink Balkonu camla kapattırmak

Bir süredir balkonu kapattırsam mı,kapattırmasam mı diye bir düşünce içerisindeyim.

Bitki yetiştirenlerin sorunlarından birisi sanırım bu,kış gelip havalar soğuduğunda açık balkondaki bitkilerin nasıl korunacağı konusu.Şu an benimkilerin bir kısmı naylon serada;ama içeri aldığım sukulent türü bitkilerden kayıp yaşamam muhtemel olanlar var.Hem ev içerisindeki yer sorunu,hem de bitkilerin bir kısmının havanın soğumasıyla birlikte içeri taşınmalarından sonraki uyum problemleri ve düzenli,raflı bir balkon özlemim nedeniyle balkonumu kapattırmayı bir süredir düşünüyorum.

Bu nedenle balkonunu kapattırmış olan kişilerin fikirlerini almak istiyorum.
Balkonu kapattırıp sera gibi kullanılması kolaylık sağlıyor mu?
Tavsiye edeceğiniz ya da etmeyeceğiniz neler var? Balkon kapattırırken hangi sistemi önerirsiniz?

Balkon kapattırmanın maliyeti yaklaşık ne kadar oluyor?

Teşekkür ederim.

Tika Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2012, 13:32   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-11-2012
aynı sorun bende de var.

uygulayacağım nesnenin yaz sezonunda belkonun açık özelliğini engellememesi benim için şart.
Karar verdiğim çözümüzaten kendim yapacağım.

şimdilik en kuvvetli ihtimal, kışın takılıp yazın sökülen ahşap kasalar...

Ama size akordeon tipi toplanabilen cam kanatları tavsiye ederim.

Ben fakir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2012, 23:54   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2012
Sayın Tika,
Bende Sayın Ben Fakirle aynı fikirdeyim. Hem istediğiniz zaman, istediğiniz yönden, istediğiniz kadar açarsınız. Hem de hepsi bir yerde toplandığı için az yer kaplarlar. Diğer pencere kanatları, sabit açıkken yer kaplamasada. Açarken eni kadar yarı çaplı bir çember çizecektir. O alanı kulanım zordur. Eğer o böleye pencereden alçak bir bitki koyarsanız ne ala. Yok pencere seviyesine ulaşan bir bitki koyarsanız. Açıp kapamak problem yaratır. Birde hiç yer kaplamayan, kaldırma - indirmeli eski tip pencereler var. Onlarlada hiç açma kapama alanına ihtiyacınız olmaz. Açılabilir kanat sayısını çok tutarsanız havalandırma yönü konusunda da özgür olusunuz.
Sayın Ben Fakir sizin içinde şimdilerde kafe, restoran gibi işletmelerin önünde uygulanan. Altı, üstü, dikiş yerleri branda ve cephe ile yanları şeffaf plastikten kış bahçesi uygulamaları düşünülebilir. Saygılarımla.
Halil Balaban

Ben fakir beğendi.
Halil Balaban Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2012, 23:59   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-07-2010
Bence yaptırsanız iyi olur kışın papayaları kapalı balkona geçiriyorum bahara kadar dayanıyor,içeri alamadıgım büyük saksıdaki papaya açık olan balkonda dondu. çok üzülmüştüm

dünyam1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-12-2012, 00:01   #5
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2008
Galeri: 80
Merhaba.
Nacizane ben de fikrimi belirtmek isterim.

Halil Bey zaten bahsetmiş. Şimdi dumansız hava sahasından kaçmak için, kahve önlerine Noylondan (Bu özel ve kalın bir naylon.) yerler yapıyorlar. Gayet de şık oluyor. Diyeceğim o ki, Güzel bir çıta ile, ne bileyim Bir fermuarla, çeşitli şekillerde balkonunuz şık bir şekilde kapatılabilinir. İyi havalarda açılıp, kötü yani soğukta bir sera görevi görür. Sigara içenler de buraya kaçar.

selis, mrduran ve Ben fakir beğendi.
Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-12-2012, 20:16   #6
Ağaç Dostu

alibaba's Avatar

Giriş Tarihi: 27-10-2011
Güncel maliyetler kısmını bilemem ama cam balkon dış ortamdan çok fazla bir yalıtım sağlamıyor.
Cam kapaklar arasından ciddi hava geçişi oluyor.
Ben de ağaçlarımı cam balkon içerisinde tutuyorum şu an ama güneş aldığında dışardan 1-2 derece farkediyor, güneş de yoksa nerdeyse aynı sıcaklıkta.

alibaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2013, 15:24   #7
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-03-2012
Cam balkon fikri daha uygun gibi ama camın rengide önemli bence, çok koyu renkli cam bitkiler için uygun olmayabilir.

Zülfinaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2013, 16:46   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-01-2013
Bende düşünüyorum bunu. Bitkileri içeri taşımaktan yoruldum

sadecegeçen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-09-2014, 14:07   #9
Yeni Üye

onaral's Avatar

Giriş Tarihi: 27-07-2014
Bende camla kapattırmayı düşünüyorum benim balkonum direk bahçe ile bütün ama bahçeye de çıkmak istediğim için kapılı yaptırmak durumundayım. Kararsız kaldım bahçeye balkon kapısından cıksakmı cıkmasakmı ayrıca fiyat için 170 istediler m fiyatı.

onaral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2015, 23:24   #10
Ağaçsever

metulen's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2012
Rüzgarlı yerlerde cam balkonlar eğer çatıdan tabana yapılmışsa ses yapıyor ve içeri çok hava giriyor. Hatta ıslık gibi rüzgar sesi oluyor. Ayrıca güneş görüyorsa yanılmıyorsam 2-3 yılda bir contalarını değiştirmek gerekiyor. Bunun yerine çift camlı pimapen tarzı sürgülü büyük profillerle kapatmak daha mantıklı. Hem daha şık oluyor hemde yalıtım çok daha iyi oluyor. Maliyet ise sanırım çok artmıyor.

metulen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2017, 11:00   #11
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-11-2017
Cam Balkon Firma Tavsiyesi

Merhaba,

Ben cam balkon yaptırdım. Gayet memnunum. Tabi ilk etapta sıkıntılar yaşadım. Örneğin rayda sürgüde problem vardı. Ancak bir süre sonra bazı yağlar kullanarak bu problemi aştım. Şimdi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Kışın soğuk oluyor diyenlere aldırış etmeyin, PVC'den çok farkı yok açıkcası. Özellikle Adana, Mersin, Gaziantep gibi illerde çok daha kullanışlı oluyor ve herkes yaptırıyor. Ben Adana'da yaptıracağım zaman Adana Cam Balkon Firmaları ustayı buradan bulmuştum. Sağolsun çok ilgilendi.

mlimls Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2017, 12:10   #12
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Merhaba ben balkonumu pvc ve camlı şekilde kapattım. Balkonum büyüktü.Camlarım uzunlamasına açılır durumda. Çokta iyi ve kullanışlı oldu. Yazın açıyorum camları.İçeri çiçeklerimi orada tutuyorum ,kışın ise dışarıda kalamayacak çiçekleri o kapalı balkonuma alıyorum. Benim çok işime yaradı. Şuana kadar orada kayıplar yaşamadım kış içerisinde aksi durumda kayıplar olacaktı dışarıda olunca.

celalim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-06-2019, 00:45   #13
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-06-2019
Merhabalar yeni üyeyim,
Bizde cam balkon konusunda çok kararsızız Bahçe katı evimiz, eğer cam balkon yaptırırsak bahçeyi kullanırken sorun yaşarmıyız çok kararsız kaldık.. yaptırıp memnun olan var mı?

Gamze Sezgin’in Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:48.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024