agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni28Beğeniler
  • 6 Gönderen Emre İlhan
  • 1 Gönderen selis
  • 1 Gönderen çiftçi5234
  • 6 Gönderen Emre İlhan
  • 1 Gönderen Emre İlhan
  • 2 Gönderen serkan_istanbul
  • 2 Gönderen drtegeli
  • 1 Gönderen asilzade
  • 1 Gönderen kelebek çalısı
  • 2 Gönderen Cymbelina

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-10-2012, 11:39   #1
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 98
Martha (Martha Stewart)

Arkadaşlar; Martha'yı takip edenler var mı aramızda?

Her sabah 09, 09:45 civarlarında, e2'de yayınlanıyor Martha Stewart Show...

Programın, özellikle bahçe için ayrılmış bölümünü seviyorum. Önemli bilgiler, püf noktalar paylaşılıyor.

Martha Stewart Show'dan öğrendiğimiz ipuçlarını paylaşalım ya da videoları yükleyelim diye bu başlığı açıyorum

Name:  Martha Stewart.jpg
Views: 3659
Size:  40.8 KB

Emre İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2012, 11:53   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Ben hiç izlemedim..
Bazen forumda kulakları çınlıyor ama, hayatı kolaylaştırırmak adına yaptıklarından bahsediliyor..
Başlığı merakla takip edeceğim..

Emre İlhan beğendi.
selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2012, 12:20   #3
Ağaç Dostu

çiftçi5234's Avatar

Giriş Tarihi: 29-01-2011
Martha Stewart'ın bir oğlu genç yaşta vefat etmiş.Acısını unutabilmek için toprakla uğraşmaya başlayıp işi ilerletti..

Emre İlhan beğendi.
çiftçi5234 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2012, 12:34   #4
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Hemen bir örnek vereyim

Video da; bahçede fideler arası dikim mesafesini, eşit oranda ayarlamak için pratik bir yöntemden bahsediliyor.

Gardening Tools Everyone Should Have - YouTube
Tırmığın dişlerine taktıkları hortumlar sayesinde, toprakta işaret çizgileri oluşturuyorlar. Fideleri dikmek istedikleri alana, hem enine hem de boyuna tırmıkla işaretleme yapıyorlar. Çizgilerin kesiştiği noktalara ise fideleri dikiyorlar. Böylelikle, fidelerin arasındaki mesafe eşit oranda olmuş oluyor.

Eski 07-10-2012, 21:57   #5
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Güllerde dikim ve budama;

BBG Rosarian Sarah Owens on Martha Stewart! - YouTube

Sonradan bitkiye püskürttükleri preparat hakkında bir yorumu olan var mı? Anlayanımız varsa paylaşırsa sevinirim

selis beğendi.
Eski 08-10-2012, 00:26   #6
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Ben seyrediyorum. Martha yı seviyorum.

tiya ve Emre İlhan beğendi.
serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2012, 08:50   #7
Yeni Üye

drtegeli's Avatar

Giriş Tarihi: 30-01-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emre İlhan Mesajı Göster
Sonradan bitkiye püskürttükleri preparat hakkında bir yorumu olan var mı? Anlayanımız varsa paylaşırsa sevinirim
"Insecticidal soap" 'tan bahsediyor. Hani bizim arapsabunu karışımımız var ya...

Insecticidal soap - Wikipedia, the free encyclopedia

selis ve Emre İlhan beğendi.
drtegeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2012, 09:04   #8
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-07-2011
bende iki yıldır sürekli e2 de seyrediyorum çok güzel bir program her türlü konulardan bahsediyor ama benim en çok bahçe bölümleri ilgimi çekiyor

Emre İlhan beğendi.
asilzade Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2012, 22:58   #9
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
Ben de denk geldikçe seyrediyorum bir kaç yıldır. Türkiye' de çakma bir versiyonu şu anda yapılmaya çalışılsa da nedense aynı tadı vermiyor. Yine başka bir programın sunucusu da Martha' dan arakladığı bir çok fikri programında işliyor.

Amerikan yaşam tarzına aslında uzak olsak da, ucundan bir yerlerden hayata dair pek çok pratik fikir, yemekler, trendler, el işi hobi çalışmaları, bahçe, dekorasyon, hayvanlar ve daha aklıma şu an için gelmeyen pek çok enteresan konu çok güzel, akıcı bir formatta işleniyor.

Tv' ye vakit ayıramayanlar net üzerinden de bir tık ile ulaşabilirler.

Emre İlhan beğendi.
kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2012, 16:17   #10
Ağaç Dostu

şehnaz's Avatar

Giriş Tarihi: 22-10-2009
Martha Stewart yıllarca çok beğenerek izledim . Sonradan HBO ya geçti ve programı marka reklamına dönüştü ve ben izlemeyi bıraktım . Sizin sitenizle tanışmam onun programı sayesinde oldu sayılır . Özellikle çevreye karşı olan duyarlılığı ve aşırı tutumluluğu ( hiç birşey atmamayı teşvikliyor ) benim hoşuma gidiyor .

şehnaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2012, 13:14   #11
Ağaçsever

eslem's Avatar

Giriş Tarihi: 12-12-2010
bende takipçisiyim severek izliyorum...bence o bir marka..

eslem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2012, 15:15   #12
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
martha'yi sevenler asagidaki linkten de takip edebilirler..

Delicious Food Recipes - Arts and Crafts Ideas - Entertaining Tips - Gardening - Pets - Martha Stewart

Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-11-2012, 22:22   #13
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-10-2011
iyi geceler çalışmaya başladığımdan beri izleyemiyorum martha stewart. gerçekten izlemeye değerhayatın her alanında harika bilgiler sunuyo benim zevkle izlediğim ve çok şey öğrendiğim bi proğram kaçırdığıma üzülüyorum kadına hayranım ev, yemek,doğa,bahçe ,tasarım vs vs hele o çiftliği var yaa muhteşem bir şey .çıkardığı dergiler türkiye'de de yayınlansa ilk abonesi ben olurdum kesinlikle. türkiye'ye istanbul kapalı çarşıya mısır çarşısına gelmişti hayran kalmıştı. bu forumda hayranları olduğuna sevindim

toprak kız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2012, 04:05   #14
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Önce bir eleştirilerimi döküleyim:

e2'deki bölümler diğer programlarda olduğu gibi yeni değil eski bölümler, emin değilim, yanıltmayayım ama yaklaşık 1 yıl geriden takip ediyoruz. Ne zaman açsam niyeyse hep bir Cadılar Bayramı - Haloween hazırlığı telaşındalar, hep bunlara denk geliyorum Ayrıyeten, sürekli o dev, sanayi tipi mikserle birşeyler çırpılıyor ve o mikserden edinmek istiyorum. Martha'nın sürekli farklı konulara bakan yardımcıları koşuşturuyor, herşey önceden hazırlanmış, ölçülmüş biçilmiş ona rağmen el işi, yemek Martha abla sıklıkla beceremiyor, yanındaki imdada yetişiyor. Tüm dekor sarı- koyu sarı- daha da koyu sarı ve bunların da tonları gibi, boğuyor insanı bir süre sonra. Seyirciler desen, önceden talimatlı (gibi) her biri mutlaka farklı ama cart renklerde birşeyler giyiyor, pastel renk yok. Buradaki subliminal mesajı bulmak gerek

Sn. Kelebekçalısı'nın işaret ettiği çakma örneklerin Derya Baykal'ın programı ve Star tv'deki "Melek" adlı program olduğundan şüpheleniyorum

Martha'nın devasa bir arazisi var ve/ve ya bir çiftliği, orada neler yaptığını da gösteriyor bazen. Tıpkı programın kendisi gibi, fazla ölçülüp biçilmiş, dergilerdeki gibi "bahçesi", bu sunilik bazen rahatsız ediyor. Ancak farklı ve yararlı şeyler de çıkabiliyor, izlemeyin demiyorum.

Kendi websitesinin linki verilmiş burada sanırım. Youtube'daki videolarının yanısıra, Google'dan aratınca videolar kısmında kendi websitesindeki video sonuçları çıkıyor öncelikle. Bir örneği için bakınız:

Window Gardening - Martha Stewart Home & Garden

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2012, 21:54   #15
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
Önce bir eleştirilerimi döküleyim:

e2'deki bölümler diğer programlarda olduğu gibi yeni değil eski bölümler, emin değilim, yanıltmayayım ama yaklaşık 1 yıl geriden takip ediyoruz. Ne zaman açsam niyeyse hep bir Cadılar Bayramı - Haloween hazırlığı telaşındalar, hep bunlara denk geliyorum Ayrıyeten, sürekli o dev, sanayi tipi mikserle birşeyler çırpılıyor ve o mikserden edinmek istiyorum. Martha'nın sürekli farklı konulara bakan yardımcıları koşuşturuyor, herşey önceden hazırlanmış, ölçülmüş biçilmiş ona rağmen el işi, yemek Martha abla sıklıkla beceremiyor, yanındaki imdada yetişiyor. Tüm dekor sarı- koyu sarı- daha da koyu sarı ve bunların da tonları gibi, boğuyor insanı bir süre sonra. Seyirciler desen, önceden talimatlı (gibi) her biri mutlaka farklı ama cart renklerde birşeyler giyiyor, pastel renk yok. Buradaki subliminal mesajı bulmak gerek

Sn. Kelebekçalısı'nın işaret ettiği çakma örneklerin Derya Baykal'ın programı ve Star tv'deki "Melek" adlı program olduğundan şüpheleniyorum

Martha'nın devasa bir arazisi var ve/ve ya bir çiftliği, orada neler yaptığını da gösteriyor bazen. Tıpkı programın kendisi gibi, fazla ölçülüp biçilmiş, dergilerdeki gibi "bahçesi", bu sunilik bazen rahatsız ediyor. Ancak farklı ve yararlı şeyler de çıkabiliyor, izlemeyin demiyorum.

Kendi websitesinin linki verilmiş burada sanırım. Youtube'daki videolarının yanısıra, Google'dan aratınca videolar kısmında kendi websitesindeki video sonuçları çıkıyor öncelikle. Bir örneği için bakınız:

Window Gardening - Martha Stewart Home & Garden
Bu tamamen farkli bir bilgi biliyorum ama The Dr.Oz Show herhalde yabanci kaynak olarak en sevdigim kaynak.Pek cok urunu burada bulamiyor olsak ta degisik tur ornekleri veriliyor ben de internetten arastiriyorum.Youtube kaynakli link olarak Kiwi Grower'in calismalarini ozellikle cok ama cok begeniyorum,egzotik bitkiler icin super bir kaynak Izle,gor,izle ondan sonra solugu ebayde aliyorum

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
garden, ipucu, martha, püf nokta, stewart

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:23.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024