agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni5Beğeniler
  • 1 Gönderen flagellum
  • 1 Gönderen Nuri Murvet
  • 1 Gönderen flagellum
  • 2 Gönderen flagellum

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-08-2012, 00:20   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-08-2012
Küçük bir havuz hikayesi

Bu forumda ilk kez bir konu açıyorum. Bir nevi tanışma mesajı diyebiliriz.. Bir dönem akvaryum hobisi ile kendi çapımda ciddi bir şekilde ilgilenmiştim. Mbunaların misafirim olduğu 325 litrelik bir akvaryumum vardı. Maalesef balıklarımı sebebini bilmediğim bir hastalıktan dolayı kaybedince bütün malzemeleri alel acele bir şekilde satmış ve hobiye resmen küsmüştüm. Forumlara bile çok uzun süreler girmedim. Sonra yine bir şekilde içimdeki heves depreşti ve kayınpederin bahçesinde bulunan küçük havuzu elden geçireyim istedim.

Name:  IMG_2433.jpg
Views: 4840
Size:  74.4 KB

Name:  IMG_2467.jpg
Views: 2013
Size:  66.4 KB

Havuzun hikayesi biraz eskilere gidiyor. 4 - 5 yıl kadar önce aldığımız havuza parmak kadar 5 koi ve 3 japon balığı almıştım. Aradan geçen bu sürede 1 veya 2 kere havuzun suyunu komple boşalşıp kabaca bir temizlik yapmak dışında havuz ile ilgilenmemiştik. Balıkların yemlenmesi ve küçük bir fıskıye dışında nerdeyse dışardan müdahalelere tamamen kapalı bir havuzdu. Geçtiğimiz hafta sonu havuzu tekrar komple boşalttım ve genel bir temizlik yaptım. Tüm hafta sonumu aldı ama sonunda bişeyler başardım diye umuyorum.

Saygılarımla,

Çağrı ÖZTÜRK

Sevgi Durul beğendi.
flagellum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2012, 00:20   #2
Yeni Üye

Küçük bir havuz hikayesi

Maalesef fotoğraf paylaşmayı pek beceremedim ama balıkların ilk yemlenmesinden bir video...en büyük yardımcım ve ayak bağım da başrolde

http://www.youtube.com/watch?v=UHSwl...=youtu.be&hd=1

loveforlife beğendi.
Eski 14-08-2012, 20:04   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2009
Galeri: 1
Merhaba sayın flagellum

Açmış olduğunuz sayfayı öksüz bırakmadan paylaşımlarınızın devam etmesi dileği ile... Hayırlı olsun....

Sizin akvaryumdan elde ettiğiniz tecrubelerle, süs havuzunuzun çok güzel olacağına inanıyorum...

Video paylaşınızı izledim...

En büyük yardımcınız, dünya tatlınız ile beraber bu yemleme periyodunda balıklarınız obez olacaktır.

Selamlar ve saygılar...

çiftçi5234 beğendi.
Nuri Murvet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-08-2012, 18:51   #4
Yeni Üye

Çok teşekkür ederim Nuri Bey ilginize...havuzla ilgili bir takım gelişmeler yaşadık son 1-2 haftada. Maalesef 2 balığı kaybetmişiz. 1 tanesi yemleme videosunda görülen en turuncu renk ağırlıklı en büyük koi. Nasıl olduysa suyun dışına atlamış ve havuza geri dönemediği için ölmüş. Diğeri ise yeni eklediğimiz küçük bir japon balığı. Ama onun bedenini bile göremedim.

selis ve çiftçi5234 beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024