agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni424Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-05-2013, 03:55   #31
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Bizde niye böyle bir festival yapılmaz ki?

Patios de Córdoba - YouTube

Patios de Córdoba 2011 (Ruta 1) - YouTube

Cordoba, the City of Flowers, edited by Gustavo Mira Velásquez. - YouTube

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2013, 03:57   #32
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Bir de şu balkonlara bakalım da tam olsun

Balcones y ventanas con flores. Sitges. - YouTube

tturt ve Adalet Yağcı beğendi.
Eski 03-05-2013, 17:59   #33
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 18-07-2011
Allahııım buralara taşınmak istiyorummm.

dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2013, 21:44   #34
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Ben de istiyorum Beraber taşınalım, komşu oluruz Veyahutta, bu tür evleri buraya getiririz. Getiririz derken böyle avlulu ve bol çiçekli, şenlikli bir site türü bir şey yapalım Ama canım maalesef öncelikle finansal açıdan köşeyi dönmemiz, yırtmamız lazım

Bu arada Sevgili Sudenur sulama nasıl yapılıyor diye sormuştu, ilk eklediğim videoda nasıl yapıldığı da gösteriliyor. Pratik bir yöntem geliştirmişler, örnek alınabilir.

Eski 07-05-2013, 21:04   #35
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Ehh cymbelina abla her siteyi her sayfayı önerirsin link atarsın bana da neden burayı göstertmedin bana hee Tömürcek görmesin evin duvarlarına heryerine saksı asmaya çalışır bunları görürse sonra düşer kolunu bacağını kırar diye göstermedin dimi düşünceli ablacım

Şaka bir yana bayıldım ben bunlara 10 12 tane sakız var balkonda her gün çıkıp bakıyorum bide böyle olsa soğuk moğuk demem balkonda yatarım ben Bukadar abartı olmasa da yani duvarlara asmasam da balkon projem var böyle sakız dolu heryer Ama birazcıcık büyüyim işimi elime alıyım da ozman

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2013, 21:32   #36
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Evladım sana 40 kere söyledik forumda başka sayfalar da var, dünya Cevdet, tavuklar ve hindilerden ve senin güzel çiçeklerinden ibaret değil diye Evde limon başlığı var, ne bileyim o var bu var. Yok yok, hakkını yemeyelim sen zaten benim bakmadığım sayfalarda gayet güzel bilgiler de veriyormuşsun, ben geç gördüm

Büyümeni beklemeye gerek yok, senin zaten kendi sayfanda görmüştük, dizmişsin sardunyaları ve diğerlerini, tek farkı buradakiler dikey sen yatay sıralamışsın. Zaten biz çözdük seni, sen de bizim kafadansın, hepimiz bir köşe olsak bizi tutamayacaklar maazallah

Hakikaten ama buradaki örneklerdeki gibi bir festival bizim güzel ülkemizde neden olmasın? El atmalı bence buna ağaçlar.net üyeleri, bence yapılır.

Eski 07-05-2013, 21:38   #37
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
Evladım sana 40 kere söyledik forumda başka sayfalar da var, dünya Cevdet, tavuklar ve hindilerden ve senin güzel çiçeklerinden ibaret değil diye Evde limon başlığı var, ne bileyim o var bu var. Yok yok, hakkını yemeyelim sen zaten benim bakmadığım sayfalarda gayet güzel bilgiler de veriyormuşsun, ben geç gördüm
Paparayı yedim gene akşam akşam cymbelina ablamdan yavv Bende balkonu donattım bu sene daha önceki seneler kullanmazdım orayı aslında tam çiçek yeri sabah güneşini görüyor, havadar bu sene akıllandım ve orayı da kullanıyorum Bir de şu petunyayla tırnak çiçeği fidelerim büyüsün ozaman adam akıllı olacak balkonum

Limon başlığına uğradım bir ara ablacım ama öyle fazla bi deneyimim yok hani şu şu bilgileri paylaşıyım desem. Çekirdeği ektim büyüdü tenekeye aldım suluyorum okadar Cymbelina abla katılıyorum bu fikrine böyle bir düzenleme olmalı sevgili ağaçlar.net ailesi tam da zamanı

Eski 07-05-2013, 22:54   #38
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Ahhh ahhh bu bitki deliliği sınır tanımıyor işte. Bende balkonlarım küçük gelmeye başladığı için çareler düşünüyorum. Balkon demiri yaptırmak gibi fikrimiz vardı demirleri dışarı doğru genişleyecek şekilde yaptırarak bir kaç saksı daha sığdırmayı planlıyorum. Hem demirlere saksı da asabilirim böylece.
Tömürcek sardunyaların arasına latin çiçeği gibi sarkmaya müsait ve güzel çiçeklenen bitkiler koymayı düşünürmüsün ? Balkondan sarktıklarında çok hoş duruyor. Acem halısı da olabilir mesela.
Ahh bir zengin olsak la la laaa neler neler yapacağız. Nasip diyelim.

Eski 07-05-2013, 22:59   #39
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Bu bitki festivali İzmirde var. Ama tek bitki üzerine yoğunlaşılmış galiba. Yer açelyası diğer adı godetya mıydı tam hatırlayanadım bu çiçekle donatmış İzmir Belediyesi tüm sokakları. Belki bir başlangıç olmuş olur. Yukarıdaki resimlerde olduğu gibi bir etkinlik harika olurdu.

Eski 07-05-2013, 23:01   #40
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Yaşlılık zor zenaat arkadaşlar Dağçiçeğiciğim "balkon demirlerini dışarı doğru" diye yazmış ben onu ilk etapta "balkon demirleri aşağı doğru" diye okudum, dedim öyle olur mu, aşağı doğru merdiven olur o dedim ama tabi tekrar okuyunca anladım

Bu İspanyollar yapar da biz yapamaz mıyız peki böyle duvar ve balkon, bahçe olaylarını? Yaparız ve bakınız örneği:

bay tömürcek / Balkon, Ev

Eski 07-05-2013, 23:04   #41
Ağaç Dostu

Angels Sour's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2013
Galeri: 1
Exclamation

O resimlerdeki evler var ya! İşte hepsi benim; saksı koyacak yer kalmayınca yeni evler alıyorum. Çiçeklerime baksınlar yeter ki; kira da almıyorum. Resimleri görünce anladım, bayağı özlemişim evlerimi...

Angels Sour Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2013, 23:05   #42
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağçiçeği Mesajı Göster
Bu bitki festivali İzmirde var. Ama tek bitki üzerine yoğunlaşılmış galiba. Yer açelyası diğer adı godetya mıydı tam hatırlayanadım bu çiçekle donatmış İzmir Belediyesi tüm sokakları. Belki bir başlangıç olmuş olur. Yukarıdaki resimlerde olduğu gibi bir etkinlik harika olurdu.
İzmir Bayındır Çiçek Festivali mi o dediğin? O satış amaçlı bir şey benim gördüğüm, başka bir tür festival mi senin dediğin Dağçiçeğiciğim?

Ama buradaki örneklerdekiler hani sadece festival amaçlı değil (sanıyorum), burada sürekli yaşıyor bu insanlar, kendi meskenleri benim anladığım.

Eski 07-05-2013, 23:08   #43
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Özlenmez mi hiç bu evler . İnsanın evden çıkası gelmez.

Düzenleyen dağçiçeği : 07-05-2013 saat 23:17 Neden: Yazım hatası
Eski 07-05-2013, 23:15   #44
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Belki başlangıç olmuş olur diye düşünmüştüm Cymbelina cım. Zamanla bu resimler gibi evlerde bürünür festival havasına. Sadece belediyelerin süslemesiyle kalmaz belki.

Eski 07-05-2013, 23:22   #45
Ağaç Dostu

Hakkı Şen's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2008
Galeri: 8
İzmir'de gotedyalar festival amaçlı değil sevgili Cymbelina. Bir kaç yıldır gelenek haline geldi.

Hakkı Şen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2013, 23:23   #46
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Ben gerçekten şu an yazılanları anlayamıyorum ama beynimi çok yordunuz DağçiçeğiciğimSenin dediğin hangisi ben yanlış anladım sanırım. Ben Bayındır festivalini de bilmiyorum sadece burada gördüm ki çiçek satılıyor gibi geldi ama sokakları donatmışlar dediğin başka bir şey sanırım veya aynı festivalin diğer bir etkinliği olmalı. O halde elbette başlangıç olur, neden olmasın?

Eski 07-05-2013, 23:26   #47
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağçiçeği Mesajı Göster
Ahhh ahhh bu bitki deliliği sınır tanımıyor işte. Bende balkonlarım küçük gelmeye başladığı için çareler düşünüyorum. Balkon demiri yaptırmak gibi fikrimiz vardı demirleri dışarı doğru genişleyecek şekilde yaptırarak bir kaç saksı daha sığdırmayı planlıyorum. Hem demirlere saksı da asabilirim böylece.
Tömürcek sardunyaların arasına latin çiçeği gibi sarkmaya müsait ve güzel çiçeklenen bitkiler koymayı düşünürmüsün ? Balkondan sarktıklarında çok hoş duruyor. Acem halısı da olabilir mesela.
Ahh bir zengin olsak la la laaa neler neler yapacağız. Nasip diyelim.
Benim balkonlar şimdilik yeterli Latin çiçeği hiç yetiştirmedim ablacım ama tırnak çiçeği fidelerim büyüyor onlarla renklendircem sardunyaların yanını zaten hemen yan tarafta da 6 farklı renk mine çiçeği var biraz üstte petunyalar balkon hoş duruyor biraz daha zamanı var ama coşmak için

dağçiçeği beğendi.
Eski 07-05-2013, 23:48   #48
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Balkonun zaten çok hoş ben sadece fikir için önerdim latinleri. Çabuk yetişiyor ve bol çiçek açıyorlar diye biliyorum.
Cymbelina'cım bahsettiğim festival Bayındır çiçek festivali. Bu festival kapsamında konserler düzenlenmiş ve heryer godetya ile donatılmış. Bu şekilde belki diğer şehirler için de başlangıç olur demek istemiştim. Yanlış biliyormuşum. Sayın Hakkı Şen in dediği gibi festivalle alakalı bir durum değilmiş godetya ekimi. Gelenekselleşmiş. Kusuruma bakmayın .

Eski 08-05-2013, 21:34   #49
Ağaç Dostu

abone34's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2008
Çok güzel ve ilginç.Video'yu izlemeden önce photoshop sandım.Bu duvarlardaki onlarca saksıyı nasıl suluyorlar anlamadım etraflarında bir sulama sistemi hortum falanda görmedim.Saksıların altından akan su duvarlardada iz bırakmamış.Ayrıca Bazı çok dar sokaklarda bir çok sardunya var bunlar ne kadar güneş alıyorda çiçek açıyor.Bir festival için falan belirli bir süre için mi takılmışlar acaba ?

abone34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2013, 17:13   #50
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Sayın abone 34, inanması zor gibi geliyor değil mi böylesi güzel olunca?

Sulamadan bahsetmiştim, ilk videoda dikkat edilirse nasıl yapıldığı gösteriliyor. Uzunca bir sopanın ucuna konserve kutusu gibi bir şey takılmış, tek tek saksılar onunla sulanıyor - yani erişilemeyen saksılar. Bazı avlularda yanlış hatırlamıyorsam kuyu gibi bir şey de vardı.

İspanya'da Akdeniz iklim kuşağında olduğuna göre sardunyalar yeterince güneş alıyordur herhalde ama dediğiniz gibi bir ihtimal saksıların bir kısmı sadece bu festival kapsamında asılıp sonrasında veya kışa doğru geri alıyorlardır belki. Ancak bitkilerin bazılarının ise aynen bırakıldığını tahmin ediyorum, hepsini toplamıyorlardır.

En güzeli bizler toplanıp buraya gidip olayı yerinde teşhis etmeliyiz bence Oraya bir gezi ne güzel olurdu herkesin şartları elverseydi.

Eski 10-05-2013, 17:35   #51
Ağaç Dostu

abone34's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2008
Valla bravo adamlara tebrik etmek lazım.Bizim evinde camları çiçek dolu ve kolay sulanacak konumda olmalarına rağmen ve çiçekleri çok sevmeme rağmen bazen söyleniyorum sula sula bitmiyor diye.Buda bir kültür meselesi adamlarda göz zevki var.Gezi programlarında ne zaman akdeniz ülkelerini gösterseler evlerin önü çiçek dolu.Bizde Şehirlerimiz ve tatil yörelerimizde tuğla ve anten çeşitlerini sergiliyoruz.Lahmacun,Kebap, pizza reklam panoları,kilimalar kilimanın yukardan sarkan hortumları,Bakkalın marketin kapı önüne koyduğu paspas,süpürge ve çöp kovası ve çöp kovasının olduğu yerde yere atılmış çöpler.Eğitim şart mı diyelim ne diyelim.Gerçi eğitimli insanımızda aynı !!!!

abone34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2013, 21:53   #52
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Bunlarda çok hoşuma gitti

Eklenen Resimler

Eski 18-05-2013, 21:55   #53
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Harika olmuş

Eklenen Resimler

Eski 18-05-2013, 21:56   #54
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Veeee yapım aşaması.

Eklenen Resimler

Eski 29-05-2013, 11:37   #55
Ağaçsever

Gülbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 15-05-2013
Alıntı:
Daha önce bahsetmiştim, İspanya/ Kurtuba'da bununla ilgii bir festival olduğunu...Bu ilk videoda da görüeceği üzere, aslında bu bir kültürün parçasıymış, yıllardır varolan gelenekleri. Bu videodaki görüntülere hayran kaldım, yaşam biçimine bakın.
Nasıl suladıklarını da görmüş olduk Bence sürekli orada durmuyor o saksıların hepsi, bir kısmı belki ama yükseklerde olanları festival zamanı koyuyorlardır. Yine de çok çok güzel. Bizde anca kiraz, kavun, domates, biber festivali :/

Gülbahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2013, 11:23   #56
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-12-2008
HÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ,
Ben böyle bir müstakil ve müsait bir evim olmadığı için ağlamıyorum. YA OLSAYDI DİYE AĞLIYORUM.
Böyle bir yerim olsa; EŞİM, ANNEM, konu komşu, Bir DUVARLAR kalmış orayı da ekmiş DELİ sanırlar diye ağlıyorum.
Allahtan burada benim gibiler var. Yoksa kendimden şüpheleneceğim.

Elinize emeğinize sağlık çok güzel bir paylaşımmış.

Ama bana yaramadı nedense birden içimi bir karamsarlık sardı. Yıkıldım. Düşünsenize hep böyle bir terasım olsa müstakil evim olsa diye hayaller kurardım. Şimdi hayal edince, etrafımdakilerin bana tuhaf bakışları geldi aklıma, HÜR olamıyorum hayalimde bile. Ne çektim be Canannuman

canannuman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2013, 11:36   #57
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

))

Canan hanım üzülmeyin Bakın biz de hayal kuruyoruz, hayalinizdeki komşularınızın bizler olduğunu düşünün. Tuhaf bakış olması mümkün değil

Eski 04-06-2013, 12:30   #58
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-12-2008
Alıntı:
))

Canan hanım üzülmeyin Bakın biz de hayal kuruyoruz, hayalinizdeki komşularınızın bizler olduğunu düşünün. Tuhaf bakış olması mümkün değil
Hayali bile içimi ısıttı sağolun iyiki varsınız.

canannuman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-06-2013, 08:55   #59
Ağaç Dostu

pares's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2013
Hepsi çok güzel, içimden işi gücü bırakıp kendimi doğaya salmak geliyor

pares Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2013, 16:04   #60
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Ilginç ve eğlenceli bahçeler için değişik fikirler...

ilginç ve eğlenceli bahçeler için değişik fikirler..

Eklenen Resimler

abk ve Alp.er beğendi.
sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024