agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen peaceseller

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-01-2017, 20:33   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-04-2008
Peyzaj firma tavsiye (Ankara)

Merhaba,

Ankara Batıkent'de müstakil evimin 40 m2 lik bakımsız bahçesinin toprağını yenileyip çimlendirmek ve hafif bir peyzaj yaptırmak istiyorum. Burada bunun için firma tavsiyesi verebiliyor musunuz?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bynpol beğendi.
peaceseller Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2017, 13:58   #2
Ağaç Dostu

seyyah53's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2010
Özür dilerim tavsiye veremeyecegim fakat boyle bir firsati kaciracaginiz icin sizin icin üzüldüm. Ne guzel olurdu bu istediginizi kendiniz yapsaniz ihtiyaciniz olan butun bilgiler forumda mevcut.

Toprak kismindan basliyabilirsiniz mesela

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

seyyah53 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2017, 16:03   #3
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Seyyah53'e katılıyorum. 40 metre kare bir bahçe için firmaların uğraşacağını sanmıyorum. Ayrıca insanın kendi oluşturduğu bahçenin verdiği huzur bambaşkadır. Çim alan oluşturmak zor bir iş değil. Hazır rulo çimler bile var. Ankara iklimine uyacak bitkileri araştırın zevkinize uygun bir bahçeyi, kendiniz yapın.

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-02-2017, 12:41   #4
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-04-2008
Peki teşekkürler.Bu tür işlere ayıracak zamanım olmadığı ve ilgi de duymadığım için işini düzgün yapan bir firma arıyorum. Ayrıca konuyu bilmeyen biri olarak araştırmaya,malzemeye bir sürü zaman ve emek harcayıp bir de üstüne yarım yamalak bir sonuç alırsam bir anlamı kalmıyor.

peaceseller Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2017, 14:31   #5
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-09-2009
Benim evimde batıkentte aynı bahçeye sahibim. Ben kendim yapmayı tercih ettim. Sizin için şunu söyleyebilirim. Bir firmaya gerek yok çok pahalıya mal olur o şekilde. Sitenizdeki görevlilere bir sorun ücret karşılığında bir çoğu çalışma saatleri dışında bu tür işleri yapıyorlar ve iyi de beceriyorlar. **** özellikle hafta sonları mutlaka görürsünüz traktörlerle gübre satan kişiler vardır. Onlarda bu tür işleri ücret karşılığı yapıyorlar. Kolay gelsin.

bynpol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2017, 20:34   #6
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-07-2008
Merhabalar, beyefendi-hanımefendi işi profesyonellere bırakmak istiyor demek ki arkadaşlar, herkes aynı bakış açısıyla yaşamıyor, gübre satan kişilerin estetik zevkine güvenmeyebilir, sonrasında bahçe ile ilgili bir problem olduğunda arkasında duracak biri arayışında olabilir.

Peyzaj mimarlığı bir meslek ve bu meslek sahiplerinin uzmanlık alanı bahçe düzenlemesi, ne gerek var dersek o zaman yemeğimizi de evde yiyelim restoranlar kapansın, ayakkabımızı kendimiz tamir edelim, dikiş öğrenelim kıyafetlerimizi dikelim, hepsi aynı mantık.

Malesef bizim ülkemizde bunu anlayamayan bir sürü insan var ve bu gibi sitelerde böyle yorumlar görmek rahatsız edici.

Sorunuzun cevap veremedim bu arada kusura bakmayın, Ankara'da ikamet etmiyorum çünkü, iyi günler herkese.

southpark85 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2017, 19:59   #7
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-09-2009
Elbette ki peyzaj mimarlığı için bir sözüm yok. Usta ellerin hakkını vermek gerek. Benim söylemeye çalıştıgım şey küçük bir bahçe olduğu içindi. Büyük bahçeler için elbetteki işi uzman ellere bırakmak gerek. Ancak ben her şartta bahçemi kendim düzenlemek isterim. Bu da tercih meselesi. Sadece sorulan bir soruya kendimce yardımcı olmak adına cevap vermeye çalıştım o kadar.

bynpol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:49.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024