agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-04-2011, 12:47   #1
Yeni üye

Giriş Tarihi: 15-01-2011
Bahçemdeki betonu nasıl kırabilirim?

Merhaba
Agac fidani dikmek icin topragi 30 cm derinligine kazdiktan sonra, büyük bir ihtimalle insaat bittikten sonra birakilmis betonla karsilastim. Betonun alaninin ne kadar oldugunu tam olarak tesbit edemedim. Simdilik 50 cm x 100 cm alana ulastim. Bahcenin diger bir yerinde ise topragin üstünde 1 m capinda bir beton (zannedersem cimento harci artigi) alan var.
Yardimlariniz icin tesekkürler.

Zeytin agaci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2011, 15:24   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-03-2010
Sayın Zeytin Ağacı; Yazdıklarınız çok kişiyi şaşırtmamıştır. Normal demeye başladık. Toprak tavlı bir zamanda temiz toprağı kenarlara yığmalı. Beton kütleyi kazma ile parçalamalı. Sonuçta başarılıyor. Toprağı kirletmek 10' dakikalık iş, temizlemek haftalık.
Kolay gelsin.

ligustrum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2011, 15:58   #3
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Sayın Zeytin ağacı, çevrenizde ev tadilatı, tesisat gibi işler yapan bir arkadaş ya da tanıdığınız varsa, onlarda mutlaka bir hilti olur. O hiltiyi kullanmadığı bir zaman rica edin, kazma ile harcayacağınız sürenin dörtte biri zamanda ve çok daha az yorgunlukla halledebilirsiniz.

malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2011, 17:42   #4
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
İnşaat bittikten sonra alanı temizlemeden böyle toprak yaymıyorlar mı çok üzülüyorum. Buyrun sonuç ortada. Zeytin ağacı Malbman' ın dediği gibi bir hilti ile kırdırırsanız daha hızlı ilerler. Umarım çok kalın bir tabaka çıkmaz. Yalnız molozu değil, etrafındaki toprağı da bir miktar atıp, temiz toprak koymanızı tavsiye ederim. Diğer harç artığı olan alanı da topraktan kalınca bir tabaka halinde sıyırıp atın.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2011, 20:05   #5
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Sn. Zeytinağacı, bulduğunuz beton, istinat duvarı dibinde değil, değil mi? Bu duvarlarda, istinat ayağı, toprağın altında da olabiliyor.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2011, 08:46   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-03-2010
Benim evin insaati sirasinda da ayni sekilde bazi beton bloklar halinin altina supurur gibi toprakla ortulmustu. Sebzelerim icin topragi hazirlarken sizin de dediginiz gibi 30-40 cm derinde bu bloklara rastladim. Once kirmayi denedim fakat beton bloklarin icinde demir armur oldugundan kirilmadi. Komple uzerini temizleyip yandan girerek ancak parcalari cikarabildim.

Lilinin bahcesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024