agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni273Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-01-2011, 21:15   #61
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2009
Galeri: 1
Bahçelerde Bakım, Budama

Name:  Budama bakım 32.jpg
Views: 10298
Size:  73.5 KB

Mazı (Thuja), bitkisinin konik formda budanması...

Düzenleyen Nuri Murvet : 21-02-2011 saat 17:06
Nuri Murvet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2011, 21:19   #62
Ağaç Dostu

hozat's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2009
Galeri: 45
Nuri Bey,

Öğretme ve öğrenme haz duyduğum iki şeydir.
Bu saatler gelince "zil çaldı" sınıfa gir uyarısını veriyorum kendime.

Şimdi bir sorum olacak izninizle.
Budama konusunu kapsayan ağaç ve çalıları siz peryodik olarak mı vereceksiniz?

Bizim sorduğumuz türlerle ilgili talaeplerimiz sizin bilgi aktarımınızı bozuyor mu?
Fırça çalısı ile ilgili bilgi almak isemiştim.
teşekkür ederim.

Fatma Kochan beğendi.
hozat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2011, 21:20   #63
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-12-2009
Galeri: 4
Size söylemiştim Nuri bey. Yine ben.

Bahçemdeki 8 yaşındaki (Thuja) Mazı mın boyu bu sene 5 metreyi aştı. Çok güzel bir koni şekli vardı. Geçtiğimiz ay yağan az kar bile ana dalını tepeden eğmiş.

Altta önceki ve sonraki fotoğraflarını göreceksiniz.

Sorum: Mazının formunu bozmadan tepeden kısaltmak uygun olur mu?

Her şey gönlünüzce olsun.

Eklenen Resimler

OSMAN45 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2011, 21:36   #64
Ağaç Dostu

Sayın hozat

Alıntı : Öğretme ve öğrenme haz duyduğum iki şeydir.
Bu saatler gelince "zil çaldı" sınıfa gir uyarısını veriyorum kendime.

Bilgi aktarımı ve öğrenme sizinle aynı paylaşım içindeyim ve son derece mutlu oluyorum...

Konuları budama ve bakımını yaptığımız bahçelerde bulunan örnekleri sunuyorum...

Bu sayfa sizlere özeldir.

Amacı bilgimiz dahilinde, bilgi vermektir.

Konuları siz açabilirsiniz, aklımın yettiği kadarı ile de yardımcı olurum...

Callistemon ( Fırça çalısı) hakkında nasıl bir bilgi istiyorsunuz.

Fatma Kochan beğendi.

Düzenleyen Nuri Murvet : 21-02-2011 saat 17:07 Neden: bilgi ilave
Eski 22-01-2011, 21:55   #65
Ağaç Dostu

hozat's Avatar

Ben size sıkıntımın ne olduğunu açıkça söyleyeyim de bu iş açıklığa kavuşsun.

Biz her yıl bu budama konusunda eşimle savaş veriyoruz.

Kemal Bey(eşim) Ziraatten anlıyor. Geçmişte İstanbul'un en iyi bamyası Vidos çayırında (bu günkü Güngören semti) yetişirmiş, kayınpederin bamyası için sıraya girilirmiş. Kendisi arnavuttu, bu işlerden iyi anlardı.
E şim de Üniversiteyi biirinceye kadar bizzat bu işlerle uğraşmış, çünkü ailenin geçimi buna bağlıymış.

Buraya kadar tamam.Şimdi, bahçeye girdiği anda önce çiçekleri azltıp sebzelere yer açmaya çalışıyor. Varan 1 tartışma başlıyor.

Sonra alıyor makası eline başlıyor budamaya, artık allah ne verdiyse.
Varan 2 Bilinçli budamıyorsun, bu yıl çiçek açmayacak, ya da aayyyy onu niçin budadın daha yeni çiçeğe geçmişti gibi diyaloglar uzayıp gidiyor.

şimdi sizin bilgilerinizin ışığında , neyin nasıl yapılacağı konusunda bilgilenirsem, kesin önlemlerimi alacağım(tabii kabul ederse,arnavut inadı vardır kendinde kalıtımsal olarak.

ama; su, sondaj, zemin,kuyu konusunda önünde saygıyla eğilirim.
Kusura bakmayın sizi sıktımsa, ben busınıfın en çalışkan öğrencisi olmak istiyorum

Eski 22-01-2011, 22:08   #66
Ağaç Dostu

Merhaba sayın OSMAN45

Rica ederim, ben bilgimle sizlere yardımcı oluyorum diye, son derece mutlu oluyorum...

Mazınız, evet deforme olmuş, ne yazık ki ibreli türlerine budama yapılmaz diye genel bir ön kanaat (tabu) var, bunu kıracağız nasip olursa...!

Mazınız eski koni formuna nasıl kavuşur :

Size nasıl anlatacağım diye düşünüyorum, şema veya fotoğraf örneği olması lazım sizin anlayıp uygulama yapabilmeniz için...

Size örnek teşkil etsin diye yarın, bir aksilik olmaz ise uygulama aşamalarını fotoğraflarını çekeyim sonra anlatayım...

Paulownia (Pavlonya) ağacınız çok güzel, ileri yaşlarında geniş bir alan ister, umarım bir sorun yaşamazsınız...

Eski 22-01-2011, 22:51   #67
Ağaç Dostu

Sayın hozat

Sizin işiniz gerçekten zor, sizinle taraf olmadan önce, bey efendiye saygılarımı, hürmetlerimi sunarım...!

Callistemon ( Fırça çalısı) doğal ortamında 10-12 metre boy yapabilen çalı formlu bir ağaçtır.

Form için standart bir budama şekli yoktur, salkım söğüt gibi sarkan bir yapısı vardır.

Aşırı fazla budama şekli çiçeklenmesini azaltır, iki yıllık dal sürgünlerinde çiçeklenme fazla olur.

Bahar ve sonbaharda olmak üzere iki kere çiçeklenme gösterir.

Ağaç formu vermek için kuvvetli bir dalına destek verilerek alt kısımdan dallanmaya müsade edilmez budanır, zaman içersinde gövde kalınlaşarak odunsu ağaç form yapısına döner, üstten taçlandırılır.

Aşırı sudan hoşlanmaz.

En çok rüzğar koridorunda kalmaktan zarar görür, rüzğarı sevmez.

Yerini severse gelişimi hızlı olur.

Eski 22-01-2011, 22:56   #68
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-03-2010
sayın Nuri Murvet;
Mazı budamalarında tohum kozalaklarına nasıl davranalım? Keselim mi? Dokunmayalım mı?
Mazıların içlerinde kurumuş yaprak-dallar var. Mazımız kuruyacak mı?
Ateş dikeni budamalarını bekliyorum.Çünkü; meyva bağlamaya budamanın etkisi var mı?
Teşekkür ederim.

ligustrum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2011, 22:57   #69
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-12-2009
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nuri Murvet Mesajı Göster
Paulownia (Pavlonya) ağacınız çok güzel, ileri yaşlarında geniş bir alan ister, umarım bir sorun yaşamazsınız...
Gerçekten de Paulownia m ile gurur duyuyorum. 8 yaşına bastı bu yıl.Çok komşum gıpta ile seyrediyorlar. 5 yaşına geldiğinde gövdesi 30 santimetre çapa, boyu 8 metreye çıkmıştı. Ancak söylediğiniz gibi sorun çıkardı bile. 4 metre uzağında olan verandamın zeminini çatlattı. O tarafa giden kökü bulup kesmiştik 3 yıl önce. Kökünü kestiğimiz yılın Mart ayında yerden bir metre üstten (tavsiye üzerine) kesmiştik. Büyük resme dikkatli bakarsanız kalın alt gövdeyi görebilirsiniz. Bu sene o iki gövdeden mazıya yaslanan gövdeyi kesmeyi düşünüyorum. Ne dersiniz?

OSMAN45 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2011, 23:34   #70
Ağaç Dostu

Sayın ligustrum

Mazı budamalarında mazı tohumlarını, mümkün olduğu kadarı ile toplamakta yarar vardır, mazı tohumları bitki gelişiminde bitkinin gerilemesine ve yoğun kozalak oluşumu form bozulmalarına yol açar.

Mazınızın içindeki kuruluklar, iç bölgelerin gün ışığı görmediği içindir, kuru olmaları normaldir.

Mazınızın en büyük düşmanı, ibre dokusu sık olduğu için geç farkına varılan, siyah yaprak bitinin bitkinize musallat olmasıdır.

Sık, sık kontrol edin, siyah yaprak biti bitkinize musallat olduğu zaman büyük zarar verir, geç fark edilirse bu oluşum glikoz mantar hastalığına (Karaleke) sebeb olur, bitkinizin ölümüne kadar olan bir sürece gider.

Mayıs- Haziran ve Ağustos sonu dikkatli olun sık sık tüm bitkilerinizi kontrol edin.

Ateş dikeni budamalarına konu olarak geleceğim, meyve bağlamasının budama ile ilgisi vardır.

Konuyu fotoğraf ve bilgi destekli anlatacağım...

Eski 23-01-2011, 14:12   #71
Ağaç Dostu

Sayın OSMAN45

Paulownia (Pavlonya) ağacının muhteşem kök sistemi vardır, süzek, drene olabilen topraklarda inanılmaz toprağı kavrama gücü vardır.

Gelişimi onun için bu kadar hızlıdır.

Kesme işlemini, bence yanlış yapmışsınız...(Tavsiye üzerine) kerestelik kesim olmuş..!

Budamaya gelen bir yapısı vardır ve bilinçli bir kesimle ağacınızın taç oluşumunu istediğiniz yüksekliğe çıkartabilirdiniz, ufak bahçelerde bu tip ağaçların yüksek taçlı olması alanı daraltmaz ayrıca bahçede bulunan öteki bitkilerinize yarı gölge ışık sağlıyarak olumlu bir ortam hazırlardı.

Kısa gövde kesimlerinde, ağacınız taçlanmayı kestiğiniz yerden yapacağı için daha geniş alana ihtiyaç gösterecektir, meyve ağacı formunda olmuştur.

Ağacınızın ilerki yaşlarında bahsettiğiniz mazı ağacına zarar verecek gibi ise şimdiden kesmenizde yarar vardır.

Bu kesimler ağacınızda form bozuklukları oluşturacaktır, bu da görsel olarak size faturasıdır.

Fatma Kochan beğendi.
Eski 23-01-2011, 14:28   #72
Ağaç Dostu

Bahçelerde Bakım, Budama

Name:  Budama bakım 33.jpg
Views: 9553
Size:  73.8 KB

Mazı (Thuja), bitkisinin konik formda budanması...

Düzenleyen Nuri Murvet : 21-02-2011 saat 17:08 Neden: bilgi ilave
Eski 23-01-2011, 16:57   #73
Ağaç Dostu

Eser İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2007
Merhaba Nuri Bey, bu hafta sonu bahçemdeki erguvan, süs eriği, süs kirazı ve süs şeftalisi ile oya ağacımın resimlerini hazırladım,aşağıya ekliyorum. Erik, kiraz, ve şeftalinin sonbaharda çektiğim yapraklı hallerini gösteren resimlerini de daha iyi fikir verir düşüncesiyle ekliyorum.
Erguvanın budamayı pek sevmediğini duymuştum ama bu yıl derli doplu görüntüsünü biraz kaybetti ve uç dalları da ince ve -bana göre- biraz zayıf.
Oya ağacını ise bu yıl çok derin budamış olmama rağmen yeniden çok uzun dallar yaptı. Bu dalları (şubat-mart gibi) altta yaprakların yoğun olduğu noktaya kadar tekrar budamayı düşünüyorum. Doğru udur?
Size sormak istediğim; Bu ağaçları ne zaman ve ne şekilde budamalıyım ve budadıktan sonra alınması gerekli önlemler var mıdır (Budama macunu vb)?
Bu hafta sonu eşimle birlikte bütün çit bitkilerini (alev ağaçları- mavi servi-leylandi ve limoni servi) budadık. Bu gün yağmurla geçti. Hafta ortası kar geleceği söyleniyor. Nem ve kar bu taze budama yerlerinde herhangi bir hastalığa veya daha kolay donmaya yol açabilir mi??
Şimdi resimler ; Önce erguvan ve oya :

Eklenen Resimler

Eser İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2011, 17:06   #74
Ağaç Dostu

Eser İlhan's Avatar

Erik - kiraz: Süsü eriğim oldukça bol ve lezzetli erikler veriyor. Ben de bu verimden çok memnunum doğrusu. Fakat süs ağacı olarak dikildiği için görsellik de önemli tabii. Üst dallarından tacın yuvarlaklığını destekleyecek şekilde şekil budaması yapılabilir mi?
Kiraz ağacının da büyük , bol dallı ve bol çiçekli bir ağaç olmasını arzu ediyorum. Onu bu yönde şekillendirecek neler yapmalıyım?

Eklenen Resimler

Eski 23-01-2011, 17:10   #75
Ağaç Dostu

Eser İlhan's Avatar

Ve süs şeftalisi ağacım: Onun için söyleyecek fazla birşey yok. Dikildiklerinde süs kirazıyla aynı boydaydılar ama kiraz yavaş büyürken şeftali bu yıl atılım yapıp kirazı geçti . 2011 yazı bütün ağaçların 3. yılı olacak :

Eklenen Resimler

Eski 23-01-2011, 18:17   #76
Ağaç Dostu

Merhaba sayın Eser İlhan

Bahçeniz çok güzel güle güle oturun..!

Sizin bahçenizin dekoratif ağaçlarına geçmeden evvel merak ettiğiniz konudan başlayarak paylaşıma devam edeceğim.

Alıntı :
(Bu hafta sonu eşimle birlikte bütün çit bitkilerini (alev ağaçları- mavi servi-leylandi ve limoni servi) budadık. Bu gün yağmurla geçti. Hafta ortası kar geleceği söyleniyor. Nem ve kar bu taze budama yerlerinde herhangi bir hastalığa veya daha kolay donmaya yol açabilir mi??)

Sizin yaptığınız budama, soğuklar ve yağmur yağışı nedeni ile kesim yaptığınız yer büzüşerek, daralacak ve kendi bünye savunmasını yapacaktır.

Korkmayın ve endişe etmeyin, bir aksilik olmaz bilakis bu soğukların yararı bile vardır, budama yaptığınız servi ve alevleriniz yağacak olan karda dimdik deforme olmadan sağlıklı olarak baharı karşılayacaktır...

Fatma Kochan beğendi.
Eski 23-01-2011, 18:38   #77
Ağaç Dostu

Sayın Eser İlhan

Alıntı :
(Erguvanın budamayı pek sevmediğini duymuştum ama bu yıl derli doplu görüntüsünü biraz kaybetti ve uç dalları da ince ve -bana göre- biraz zayıf.)

Erguvanla ilgili bilgileriniz yanlış; Sizin erguvanınız ağaç formunda, genelde çalı form yapısında gelişim gösterirler.

Ağaç formlu erguvanlar çok hızlı gelişim gösterirler, küçük alanlarda budama kaçınılmazdır.

Name:  erguvan.jpg
Views: 9310
Size:  75.0 KB
Budama şekli

Sizin bu yaştaki ve formdaki ağacınıza fazla bir budama işlemi yapmanıza gerek yok yalnız fotoğrafta belirtiğim dalların uç budalarını yaparak ağacınıza forme edin sonra dikkatlice gözleyin ağacınızın iç kısmında birbirine değen, sürtünen dalları başlangıç noktasından kesip körleyin yapacağınız işlemler bundan ibarettir.

Sizin yaprak döken ağaçlarınızın kış ilaçlamasını konu sonunda vereceğim..!

Eski 23-01-2011, 18:59   #78
Ağaç Dostu

Sayın Eser İlhan

Erik ağacınız Prunus cerasifera " Atropurpurea" cinsi ve çalı formlu yapısı var.

Büyüme şekli alttan genişleyerek büyümesini yapar ilerki yaşlarında küçük bahçelerde alan sorunu yaşanır.

Sizde fazla açılma yapmasın diye kontrol altına almışsınız.

Budama yaşında değil, form bozukluğu yapan uç dallarını alın, iç dallarında sürtünerek birbirlerine zarar veren dalları çıkış noktasından körleyin

Oya ağacınızın iki türlü budama şekli vardır.

1- Sert budama, ana dal haricinde yeni sürgünlerin tümünü budama : Az ve iri çiçeklenme için..!

2- Uzun budama, ana dal üzerinde sağlıklı sürgünleri bırakarak çalı formda budama : Bol ve küçük çiçeklenme için..!

Sizin oyanızın sürgünleri bu yıl iyi bakımdan biraz fazla uzamış, eski formuna getirin yeni içten çıkan sağlıklı sürgünleri bırakırsanız küçük ve bol çiçek açmasını sağlarsınız, sert budarsanız az ve iri çiçek size kalmış..!

Eski 23-01-2011, 19:30   #79
Ağaç Dostu

Sayın Eser İlhan

Alıntı :
(Kiraz ağacının da büyük , bol dallı ve bol çiçekli bir ağaç olmasını arzu ediyorum. Onu bu yönde şekillendirecek neler yapmalıyım?)

Kiraz ağacınız Prunus serrulata 'Kazan' cinsi, bol ciçeklenme olması için bütün sürgünlerin uç noktalarını kesin çiçek gözü oluşumunu hızlandırırsınız.

Ağacınıza bu yaşta başka bir işlem yapmaya gerek yoktur.

Süs şeftaliniz, hızlı bir gelişim gösterir.

Gözünün yaşına bakmayın form terbiyesi için sert budayın istediğiniz form ölçüsünde budayın demiyorum kesin..!

Sert budama yaptığınız yerlere aşı macunu sürün..!

İlk ve ikinci yıl sürgünlerinde çiçeklenme yapar.

İki ve üç yılda bir sert budama periyodunu uygulayın...

Name:  seftali3.jpg
Views: 7939
Size:  71.1 KB

İki şekilde budama kesimini gösterdim, sert veya uç alma tercih sizin..

Kış ilaçlaması: Ağaçlarınızda kabuklu bit, unlu bit varsa, kullanın yoksa kullanmanıza gerek yoktur.

Erik, Kiraz ve Süs Şeftalisini gövde ile dallar tamamen kaplanacak şekilde kışlık (İnsektisit) kaplama ilacı ile ilaçlayın (sarı kaplama denir) İlaç ismini reklam olur diye yazamıyorum.

Bu ilaç gövdede bulunan zararlıyı ve larvaları kaplayarak öldürür.

Erik, Kiraz ve Süs Şeftalisine baharda gözler uyanmadan bordo bulamacı veya bakırlı ilaçlarla %2 lik oranda ilaçlayın...

Düzenleyen Nuri Murvet : 21-02-2011 saat 17:18 Neden: bilgi ilave
Eski 23-01-2011, 20:17   #80
Ağaç Dostu

hozat's Avatar

Ders başlamış, ben geç kaldım galiba,

Sayın hocam sarılıcı ve tırmanıcı türlerle ilgili budama uygulamalarını da bizlere sunacak mısınız acaba?

Bazen sınıfta böyle hiç olmadık yerde parmak kaldırıp dersi bozan öğrenciler olur, bende onlardan öğrendim galiba.

Eski 23-01-2011, 20:19   #81
Ağaç Dostu

Eser İlhan's Avatar

Nuri Bey, çok yararlı bir başlık açtınız ve üşenmeden tek tek sorularımızı cevaplıyorsunuz. Bu verdiğiniz cevapları hiç bir kitapta bulamazdım. O kadar seviniyorum ki.. Bahçem ve ben size teşekkürlerimizi sunarız
Verdiğiniz bilgileri hemen kopyalayıp bilgisayarımdaki BAHÇE dosyama ekliyorum.
Son bir soru daha sormama izin verir misiniz;. Sözü geçen budamaları ne zaman yapmalıyım?
Bir de ; elimde birçok insektisid var ama sarı kaplama denen bir insektisid hiç duymadım. Reklam olmaz merak etmeyin , ismini söyleseniz de emin olsak

Eski 23-01-2011, 20:41   #82
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2008
Sayın Nuri Mürvet,Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Size izlemeye devam edeceğim.Anlatım diliniz, uslubunuz on numara.Tebrikler.

adavci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2011, 20:48   #83
Ağaç Dostu

Ayşe Yıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi adavci Mesajı Göster
Sayın Nuri Mürvet,Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Size izlemeye devam edeceğim.Anlatım diliniz, uslubunuz on numara.Tebrikler.
Sayın Mürvet tam not aldınız hadi hayırlısı.

Ayşe Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2011, 20:57   #84
Ağaç Dostu

Sayın hozat merhaba

Dilediğinizi sorabilirsiniz, bilgim dahilinde ise cevaplamaya çalışırım.

Sarılıcı ve tırmanıcı bitkilerde budama, gerekli görüldüğü, kontrolden çıktığı ve zarar verdiği zamanlarda uygulanır.

Bu tür sarılıcı türlerde en problemli ve sorun çıkartan gül bitkisidir.

Sarılıcı ve tırmanıcı türleri tek tek anlatmam uzun zaman alır, bu konuda ihtiyacı olan arkadaşlarımızın talebi doğrultusunda bilgi paylaşımı yapalım daha isabetli olur kanaatindeyim...

Eski 23-01-2011, 21:12   #85
Ağaç Dostu

Sayın Eser İlhan
Alıntı:
(Sözü geçen budamaları ne zaman yapmalıyım?)

Yarın hava musait olursa hemen yapınız..!

Sizin bahçeniz korunaklı bir yerde sıkıntı yaşamazsınız, bu tür budamalarda sıkıntı yaşayacak yerler ( -15 ) derece altında düşen ve rüzğara açık alanlarda problem yaşanır.

Marmara bölgesinde bazı arkadaşlarımız, bağ budamasını ve kışlık ilaçlamasını bile yaptılar ..!

Hiç korkmayın usulünce budayın...!

Sizin bahçenizde ağaçlarınızda virus hastalığı yoktur, dışarıdan budama için eleman getirecekseniz, gelen arkadaşın makas ve budama aletlerini dezenfekte etmeden budama yaptırmayın..!

Basit ve etkili dezenfektan:
10 Litre suya yarım çay bardağı çamaşır suyu ilave edin güzelce karıştırın, budama yapılacak aletleri bu çözeltiye daldırın, bu işlemi her yeni ağaca geçişte uygulatın..!

Kaplama ilacının (İnsektisit) adı :Kabuklu bit, unlu bit zararlıları yoğun bir şekilde varsa uygulayın yoksa uygulamanıza gerek yoktur.

Hektaş kışlık kaplama veya ABC kışlık kaplama üzerinde yazılan ölcülerde ağaçlarınızda kuru yer kalmayacak şekilde banyo yaptırın...

Düzenleyen Nuri Murvet : 21-02-2011 saat 17:35 Neden: bilgi ilave
Eski 23-01-2011, 21:36   #86
Ağaç Dostu

hozat's Avatar

Nuri Bey,

Tüm bilgiler ve anlatımlarınız için çok teşkkür ederim.

Bende olmayan bitki ve ağaç türleri ile aldığım bilgileri de dağarcığma yüklemek te beni çok mutlu ediyor.

sizin gibi bilgiyi paylaşmada bu kadar cömert olan bir kişyi tanıdığım için kendimi çok şanslı sayıyorum.
Yüreğinize sağlık.

Eski 23-01-2011, 21:36   #87
Ağaç Dostu

Merhaba sayın adavci Paylaşımınız için teşekkür ederim.

Merhaba sayın ayse_afyonlu Sizin notunuz nedir merak ettim..? Haydi hayırlısı..!

Bahçede geçen yıl ekimi yapılan 3 yaşında Can Eriğinin terbiyesi, taç formunun verilme aşamalarını paylaşmak istiyorum...

Name:  Budama bakım 34.jpg
Views: 7807
Size:  73.3 KB

3 yaşında Can Eriğinin terbiyesi, taç formunun verilme aşamaları

Eski 23-01-2011, 21:44   #88
Ağaç Dostu

Ayşe Yıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2010
Keşke bahçem olsaydı daha iyi not verirdim.
Yıldızlı Pekiyi.
Not çizelgesi:
Konu ve anlatım: pekiyi
Sorulan soruları cevaplaması: pekiyi
Bir çok bitki hakkında bilgisi: pekiyi
Bahçe düzenlemeleri: pekiyi
Disiplin ve temiz iş çıkartması: pekiyi

Gelmediği gün sayısı: Bilgisayarına virüs bulaşınca 5gün Geç geldiği gün sayısı: yok

(Kendimi öğretmen zannettim havaya girdim)
Bu ara karne; şımarmayın, dersleri aksatmayın diye 1 yıldız sene sonunda yıldızları 5e çıkartacağım.

Ayşe Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2011, 21:45   #89
Ağaç Dostu

Bahçede geçen yıl ekimi yapılan 3 yaşında Can Eriğinin terbiyesi, taç formunun verilme aşamalarını paylaşmak istiyorum...

Name:  Budama bakım 35.jpg
Views: 8393
Size:  78.8 KB

3 yaşında Can Eriğinin terbiyesi, taç formunun verilme aşamaları

Fatma Kochan beğendi.
Eski 23-01-2011, 21:56   #90
Ağaç Dostu

Sayın hozat

Paylaşmak güzeldir, bilgi paylaştıkça çoğalır...

Benim yüreğimde iz bırakan bir kişiliğiniz var, bende sizinle tanıştığım ve tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.Saygılarımı sunuyorum...

Fatma Kochan beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:11.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024